• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Чи не запускається биос Леново. Як зайти в біос lenovo ноутбук: прості дії

 1. Леново g500, 505, 510
 2. Леново b590 і v580c
 3. Як зайти в БІОС Lenovo g50: поєднання клавіш
 4. Як зайти в БІОС Lenovo g50: фірмова кнопка
 5. Як зайти в БІОС Lenovo g50: Windows 10
 6. Як зайти в БІОС Lenovo g50: командний рядок
 7. Кнопка Novo Button
 8. Швидкий доступ
 9. Відкрити з Windows
 10. Якщо БІОС не відкривається
 11. завантажувальний меню

При роботі на комп'ютері або ноутбуці рано чи пізно виникає необхідність зміни будь-яких стандартних параметрів або переустановлення системи Windows . Для цього потрібно зайти в базову структуру - Bios. Він має форму текстової таблиці, управляється тільки клавіатурою і містить в собі основні настройки по роботі комп'ютера. В звичайному режимі він перевіряє роботу операційної системи при її завантаженні.

При вході в нього відкривається список параметрів, які можна змінювати або просто переглянути інформацію про роботу ноутбука. Тут можна дізнатися такі дані, як серійний номер самого пристрою, його материнської плати , Поміняти налаштування виводу зображення на екран, калібрування акумулятора, системи безпеки. І, звичайно, перевстановити Windows. Але при першому досвіді роботи в цій системі інтерфейс може здатися незрозумілим, і бездумно міняти налаштування не рекомендується, це може згубно позначитися на роботі ноутбука.

Розглянемо, як в ноутбуці Lenovo зайти в біос.

Леново g500, 505, 510

Ці моделі схожі за своїми параметрами і характеристикам, так що порядок входу в bios у них аналогічний. Як зайти на биос на ноутбуці Lenovo g500:

 1. Відключити живлення.
 2. Натиснути на кнопку Novo.
 3. Вибрати режим для завантаження UFFI або Legacy Support - щоб змінити операційну систему.


Вибрати режим для завантаження UFFI або Legacy Support - щоб змінити операційну систему

Леново b590 і v580c

Для ноутбуків цієї моделі визначено спеціальні комбінації клавіш, які відкривають биос. Вони з'являються на екрані при завантаженні системи. Як зайти в біос на ноутбуці Lenovo іншим способом - натисканням клавіш F2 або F12. У першому випадку відкриється основне меню bios, де можна змінювати налаштування в разі потреби. При утриманні клавіші F12 відразу відкривається підрозділ Quick Boot, який необхідний для переустановлення операційної системи, в ньому визначається порядок пристроїв, що беруть участь в завантаженні. У моделі b590 також можливий вхід в біос за допомогою клавіші F1.


Перед тим, як на Леново зайти в біос, підключіть ноутбук до електромережі або переконайтеся, що батарея заряджена повністю. Аварійне відключення під час роботи в bios може привести до некоректної роботи, аж до виходу з ладу системи.

Немає жодного користувача, який би не стикався з необхідністю входу в БІОС на ноутбуці. Найчастіше питання по цій темі з'являються від власників пристроїв фірми Lenovo. Сьогодні існує кілька способів входу в БІОС на пристрої моделі g50 цього виробника.

Як зайти в БІОС Lenovo g50: поєднання клавіш

 • Lenovo випускає різні ноутбуки і в кожній з моделей вхід в БІОС практично не відрізняється. Виклик БІОСа здійснюється шляхом натискання однієї або декількох кнопок на клавіатурі ноутбука в певний момент після натискання кнопки включення.
 • У різних модифікаціях моделі пристрою Lenovo g50 комбінація клавіш залишається однаковою.
 • Залежно від модифікації моделі для виклику БІОСа потрібно до початку завантаження операційної системи при включенні пристрою натиснути кнопку FN або поєднання клавіш FN + F2.

Як зайти в БІОС Lenovo g50: фірмова кнопка

Ноутбук Lenovo g50 і його модифікації оснащені спеціальною фірмовою кнопкою Novo. Вона відповідає за запуск системи резервного збереження інформації і відновлення даних Lenovo OneKey Recovery.

При її натисканні користувач також може потрапити в систему БІОС. Клавіша розташовується на корпусі пристрою.

Послідовність дій:

 • якщо з пристроєм щось не так, спостерігається збій в його роботі, то спершу потрібно вимкнути його, зробити це можна за допомогою встановлення клавіші «Харчування» не більше 15 секунд;
 • знайдіть на корпусі пристрою кнопку Novo і натисніть її, утримуючи не більше 3 секунд;
 • почнеться включення ноутбука, на екрані спливе невелике вікно, в якому буде запропоновано вибрати 1 з 3-х функцій;
 • щоб потрапити в БІОС, потрібно за допомогою кнопок зі стрілками вибрати розділ «BIOS Setup» і натиснути клавішу Enter.


якщо з пристроєм щось не так, спостерігається збій в його роботі, то спершу потрібно вимкнути його, зробити це можна за допомогою встановлення клавіші «Харчування» не більше 15 секунд;  знайдіть на корпусі пристрою кнопку Novo і натисніть її, утримуючи не більше 3 секунд;  почнеться включення ноутбука, на екрані спливе невелике вікно, в якому буде запропоновано вибрати 1 з 3-х функцій;  щоб потрапити в БІОС, потрібно за допомогою кнопок зі стрілками вибрати розділ «BIOS Setup» і натиснути клавішу Enter

Як зайти в БІОС Lenovo g50: Windows 10

Дана операційна система має свої відмінності, в тому числі і вхід в БІОС також буде іншим:

 • зайдіть в «Параметри» через меню «Пуск»;
 • знайдіть пункт «Оновлення та безпеку», перейдіть по ньому;
 • відкриється вікно «Відновлення»;
 • відшукайте кнопку «Перезавантажити зараз», натисніть на неї, вона розташована у вкладці «Особливі види завантаження»;
 • пристрій почне перезавантажуватися, з'явиться екран, на якому необхідно вибрати розділ «Виявлення та усунення неполадок»;
 • натисніть «Параметри ПО UEFI», а потім «Перезавантажити»;
 • після перезавантаження буде відкрито вікно БІОС.


зайдіть в «Параметри» через меню «Пуск»;  знайдіть пункт «Оновлення та безпеку», перейдіть по ньому;  відкриється вікно «Відновлення»;  відшукайте кнопку «Перезавантажити зараз», натисніть на неї, вона розташована у вкладці «Особливі види завантаження»;  пристрій почне перезавантажуватися, з'явиться екран, на якому необхідно вибрати розділ «Виявлення та усунення неполадок»;  натисніть «Параметри ПО UEFI», а потім «Перезавантажити»;  після перезавантаження буде відкрито вікно БІОС

Як зайти в БІОС Lenovo g50: командний рядок

В даному випадку необхідно:

 • викликати командний рядок системи;
 • вписати в неї такий код: shutdown.exe / r / o;
 • буде виконаний автоматичний перехід до БІОС.

Доброго часу доби.

Lenovo - одна з найпопулярніших фірм виробників ноутбуків. До речі, мушу вам сказати (з особистого досвіду), ноутбуки досить непогані і надійні. І є одна особливість у деяких моделей цих ноутбуків - незвичайний вхід в BIOS (а зайти в нього дуже часто буває потрібно, наприклад, для установки Windows).

У цій порівняно невеликій статті я б хотів розглянути ці особливості входу ...

Вхід в BIOS на ноутбуці Lenovo (покрокова інструкція)

1) Як правило, щоб увійти в BIOS на ноутбуках Lenovo (на більшості моделей), досить при його включенні натиснути кнопку F2 (або Fn + F2).

Однак, деякі моделі можуть взагалі ніяк не зреагувати на ці натискання (наприклад Lenovo Z50, Lenovo G50, та й в цілому модельний ряд: g505, v580c, b50, b560, b590, g50, g500, g505s, g570, g570e, g580, g700 , z500, z580 може не відгукнутися на ці клавіші) ...

Однак, деякі моделі можуть взагалі ніяк не зреагувати на ці натискання (наприклад Lenovo Z50, Lenovo G50, та й в цілому модельний ряд: g505, v580c, b50, b560, b590, g50, g500, g505s, g570, g570e, g580, g700 , z500, z580 може не відгукнутися на ці клавіші)

Клавіші для входу в BIOS для різних виробників ПК і ноутбуків:

2) У перерахованих вище моделей на бічній панелі (зазвичай поруч з кабелем живлення) є спеціальна кнопка (наприклад, модель Lenovo G50 см. Рис. 2).

Щоб зайти в BIOS потрібно: вимкнути ноутбук, а потім натиснути на цю кнопку (на ній зазвичай намальована стрілка, хоча допускаю, що на деяких моделях стрілки може і не бути ...).


)

Мал. 2. Lenovo G50 - кнопка входу в BIOS

До речі, важливий момент. Не у всіх моделей ноутбуків Lenovo ця сервісна кнопка знаходиться збоку. Наприклад, на ноутбуці Lenovo G480 - ця кнопка поруч із кнопкою включення ноутбука (см. Рис. 2.1).


3) Якщо все зробили правильно, то ноутбук повинен включитися і на екрані з'явитися сервісне меню з чотирма пунктами (див. Рис. 3):

Bios Setup ( настройки BIOS );

Boot Menu ( завантажувальний меню );

System Recovery (відновлення після збою системи).

Щоб увійти в BIOS - виберіть Bios Setup (встановлення та налаштування BIOS).

Вхід в BIOS для системних адміністраторів є звичайною процедурою. Більшість користувачів не вникають в тонкощі налаштування комп'ютера або ноутбука, не намагаються самостійно перевстановити Windows або скористатися завантаженням з флешки або CD / DVD диска і взагалі мало що знають про БІОС. Для них вхід в настройки базової системи введення-виведення зовсім не обов'язковий. Більш того - не маючи уявлення про те, що і де можна налаштувати в BIOS - можна «накоїти справ»: в кращому випадку комп'ютер просто не завантажиться, а в гіршому - можна безповоротно пошкодити «залізо». Зазвичай страждає центральний процесор внаслідок його (пере-) розгону і перегріву ... Однак, якщо Ви теоретично підковані, але відчуваєте утруднення з входом в БІОС, то рекомендуємо ознайомитися з найпопулярнішими способами відкриття його налаштувань.

Найпопулярніший метод.

Зайти в BIOS на звичних всім досктопах (настільних / стаціонарних комп'ютерах) зазвичай досить просто - для них з давніх часів використовується кнопка «Del». У більш сучасних моделях материнських плат зустрічається варіант з використанням клавіші «F2». У більшості випадків, при включенні комп'ютера на найпершому екрані з інформацією про обладнання є підказка виду «Press Del key to enter Setup Menu». Замість «Del» може бути вказано інше значення, але це, швидше, виняток. До речі, на скріншоті є підказка і про спосіб входу в меню завантаження. Саме для вибору пристрою, з якого необхідно завантажитися (зазвичай USB Flash або CD / DVD привід) більшість і намагаються увійти в BIOS.


Залежно від налаштувань / конфігурації комп'ютера цей екран може відображатися від частки секунди до декількох секунд. Щоб відкрити настройки БІОС слід натиснути вказану у Вашому випадку кнопку (поки завантаження не пішла далі). Зазвичай надходять так - при включенні комп'ютера з періодичністю трохи менше секунди натискають потрібну клавішу до появи меню БІОС. Його сучасні модифікації можуть мати різний зовнішній вигляд , Але ... думаю, Ви його дізнаєтеся. На скріншотах представлений призначений для користувача інтерфейс материнської плати «MSI Z77A-G43» і меню для віртуальної машини VMware. У першому випадку ми бачимо сучасний варіант в графічному режимі з підтримкою мишки і блек-джек, а в другому - аскетичне «текстове» меню. Зауважимо, що вибір пристрою завантаження є навіть у віртуального комп'ютера VMware.


Зайти в БІОС на ноутбуці.

Не можу сказати чому, але виробники не дають так просто зайти в БІОС на ноутбуці у сучасних моделей. Трапляється так, що при включенні жодна з клавіш «F1 ... F12» не дозволяють відкрити бажані настройки. До мене останнім часом частіше звертаються власники Lenovo Notebook різних моделей. Для кількох модифікацій ноутбуків Lenovo G500 увійти в BIOS вдалося натисканням комбінації клавіш «Fn + F2» після включення ( «Fn + F12» - меню завантаження). Як виявилося - це досить простий спосіб. Для Леново B590 все виявилося трохи інакше ...

Коли у мене в руках опинився ноутбук Lenovo B590 зайти в БІОС не допомогли ні «F1 ... F12», ні комбінації клавіш «Fn» + «F1 ... F12». Все виявилося досить просто - поруч з кнопкою включення є ще одна додаткова клавіша. Саме так її і потрібно натиснути при вимкненому ноутбуці. При включенні цієї кнопкою Ви потрапляєте з сервісне меню, які дозволить не тільки потрапити в обговорювані в статті настройки, а й виконувати ряд інших сервісних операцій.

Виробник ноутбука Lenovo G590 завбачливо додав кілька мовних локалізація для цього «інженерного режиму». Серед інших є англійська та російська мови. Для того щоб зайти в БІОС буде потрібно 6 (шість!) Кліків мишею: вибрати російську мову, вказати російську розкладку клавіатури, увійти в меню «Діагностика», відкрити « Додаткові параметри », Вибрати« Параметри вбудованого ПО UEFI », натиснути« Перезавантажити ». Ось так еволюціонував процес від однієї кнопки «Del» до ланцюжка з самим нелогічним (для мене) пунктом «Діагностика». Після того, як ноутбук Lenovo G590 знову завантажиться - перед Вами постане його меню БІОС.


На сайті вже є деяка кількість статей, в яких згадується або мається на увазі зміна устрою завантаження. Наприклад, стаття про те, чи. Обидві статті описують операції, які виконуються після завантаження з флешки. Саме для установки завантаження з флешки багато і хочуть потрапити в налаштування BIOS, хоча це зовсім не обов'язково через наявність окремого Boot Menu для вибору Boot Device.

З цієї статті ви дізнаєтеся кілька способів відкрити настройки БІОСа на ноутбуках Lenovo, рішення можливих проблем і спосіб входу в Boot Menu.

Кнопка Novo Button

У нотубуках Леново поруч з кнопкою включення є кнопка з іконкою зігнутої стрілочки. Її називають Novo Button, OneKey Recovery або OneKey Rescue System. Вимкніть ноутбук, і замість кнопки включення, увімкніть його за допомогою цієї кнопки.

На екрані з'явиться Novo Button Menu. Там можна стрілками вибрати завантаження БІОСа або Boot Menu.


Там можна стрілками вибрати завантаження БІОСа або Boot Menu

Вибираємо «BIOS Setup», тиснемо Enter і потрапляємо в БІОС.


Вибираємо «BIOS Setup», тиснемо Enter і потрапляємо в БІОС

Швидкий доступ

Другий спосіб - під час включення натиснути клавіші для запуску БІОС. На ноутбуках Lenovo найчастіше це кнопки Fn + F2 або Fn + F1. Під час завантаження зазвичай пишуть поєднання кнопок.

Іноді допомагає при включенні затиснути поєднання кнопок Esc + F1 + Delete, відкриється «Startup Interrupt Menu», натисніть F1 щоб потрапити в БІОС.


Ще один спосіб показаний в відео - потрібно встигнути при завантаженні натиснути Enter:
Ще один спосіб показаний в відео - потрібно встигнути при завантаженні натиснути Enter:

Часто люди припускаються помилки на цьому етапі. Натискають завершення роботи, комп'ютер начебто вимикається. Потім включають його, натискають кнопки і нічого не спрацьовує, завантажується ОС. Насправді ноут йде в режим гібернації, так як в Windows 8.1 за замовчуванням стоять налаштування швидкого запуску . Щоб уникнути цієї проблеми, просто відкривайте БІОС при перезавантаженні комп'ютера.

Іноді на вбудованих відкритих не відображається меню при завантаженні, не помітні підказки по кнопках. У цьому випадку спробуйте підключити окремий монітор / телевізор через вихід HDMI або VGA, або скористайтеся іншим способом.

Відкрити з Windows

БІОС можна відкрити через Windows. Буває корисно, коли не працює клавіатура. Працює на Windows 8, 8.1, 10.

Відкрийте Пуск - Налаштування.

Виберіть пункт «Оновлення та безпека».

На вкладці «Відновлення» в розділі особливих варіантів завантаження є кнопка «Перезавантажити зараз». Натисніть її, система перезавантажиться і покаже варіанти запуску Windows.


Натисніть її, система перезавантажиться і покаже варіанти запуску Windows

Виберіть «Усунення неполадок» (Діагностика) - «Додаткові параметри» - «Параметри вбудованого ПО UEFI».


Виберіть «Усунення неполадок» (Діагностика) - «Додаткові параметри» - «Параметри вбудованого ПО UEFI»

Якщо у вас не виходить увійти в Windows, але відкривається екран входу, також можна відкрити БІОС. Натисніть на кнопку харчування, затисніть Shift і натисніть «Перезавантаження». Відкриються особливі варіанти завантаження системи, подальші кроки описані вище.

Відкриються особливі варіанти завантаження системи, подальші кроки описані вище

Якщо БІОС не відкривається

На ноутбуках Леново є проблема: якщо стерти стару версію Windows і на чистий вінчестер поставити іншу систему, БІОС перестає відкриватися будь-якими способами.

Рішення проблеми:

Вимкніть від мережі ноутбук і витягніть акумулятор. Відкрутіть зі зворотного боку кришку ноутбука і витягніть круглу батарейку хвилин на 15. Це скине налаштування БІОС. Вставте все назад і включайте ноутбук.


Вилізе пару помилок і комп'ютер сам увійде в БІОС. На вкладці Startup змініть пункт «UEFI / Legacy boot» на «Both». У сусідньому пункті налаштувань «UEFI / Legacy Boot Priority» має стояти «Legacy».

Тепер зберігаємо все: на вкладці «First Restart» натисніть «Exit Saving Changes».

завантажувальний меню

Якщо ви хочете відкрити БІОС, щоб змінити завантажувальний диск (Для установки ОС), для цього необов'язково входити в БІОС. Можете відкрити завантажувальний меню (Boot Menu). На ноутбуках Lenovo це робиться поєднанням Fn + F12 (при перезавантаженні комп'ютера).


Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью