• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Чи зможе CEO Tumblr Девід Карп продавати рекламу, не змінюючи філософію сервісу?

06 Сентября 2012, 10:00

тисячі п'ятьдесят шість

Дизайн блог-платформи  Tumblr  сповнений почуттів Дизайн блог-платформи Tumblr сповнений почуттів. Зокрема, почуттів двадцятишестирічного засновника компанії Девіда Карпа, чиї переваги, як правило, йдуть врозріз з сучасними веб-трендами. Сервіс Tumblr не вказує кількість фоловерів і інші соціальні інструменти, тому що Короп знаходить їх «занадто громіздкими». Можливо, такий погляд на Інтернет-культуру був сформований шляхом навмисного вивчення поведінки людей в Інтернеті. Але Tumblr був зроблений по-іншому. «Девід побудував його для себе», - каже екс-президент Tumblr Джон Малоні. Марко Амент, один з перших співробітників, який працював на Карпа і брав безпосередню участь у створенні сервісу, каже, що Tumblr - це і є Девід, пише газета The New York Times.

Журналіст Роб Уокер зустрівся з Карпом в офісі Tumblr в Нью-Йорку. Одягнений в чорні штани, кросівки і худі поверх кольоровий сорочки, Девід Карп був ввічливий, оптимістичний і готовий до розмови. Відповідаючи на питання про конкурентів, він повідомив, що останнє, що хоче зробити сервіс, це змагатися з кимось. «Це для банкірів», - каже Карпо. Засновник Tumblr любить говорити про своє дітище не як про бізнес, а про платформу для творчості. Це дійсно так, адже кількість блогів досягло позначки в 60 млн. Фокус полягає в тому, як заробити з одного перегляду сторінки. «Практично всі високотехнологічні компанії сьогодні залежать від таких речей», - резюмує Карп. Такі компанії, як Google , Twitter і Facebook одержимі оптимізацією послуг, сервісів і функціональності, через постійне тестування і налаштування. Можливість оптимізації та монетизації користувацького досвіду за рахунок швидкого реагування на мікрорівні і є суть Інтернет-бізнесу. Короп вирішив піти іншим шляхом. Замість того, щоб монетизувати кліки, він хоче, щоб рекламодавці розглядали Tumblr як майданчик для Креактивная рекламних кампаній. Це підхід, який може зіграти з сервісом злий жарт. Але Карпо не хвилюється.

Коли засновник Tumblr вирішив вперше скористатися блогом, він був шокований: пусте текстове поле, яке, здавалося, вимагає великих зусиль для людини, яка не пов'язана з журналістикою або письменницьким справою. Перша версія Tumblr була розроблена для того, щоб зробити блогінг простіше і менш відразливим для користувачів. Як і будь-який інструмент для блогінгу, Tumblr дозволяв користувачам створювати власний дизайн, вибирати теми для візуалізації і завантажувати фотографії. Інформаційна панель сервісу включала в себе елементи соціалізації, хоч Карпо це і заперечував. На додаток до публікації власних постів, користувач отримував можливість підписки на блоги інших членів спільноти Tumblr. Крім того, користувач міг робити репост фотографії або іншого контенту на власний блог. Такого роду нововведення закріпили за Tumblr статус мультимедійного аналога сервісу мікроблогів Twitter.

Такого роду нововведення закріпили за Tumblr статус мультимедійного аналога сервісу мікроблогів Twitter

Спочатку, велика частина трафіку генерировалась за межами сервісу, проте зараз більш ніж 70% трафіку створюється за допомогою інформаційної панелі, де користувачі читають записи, коментують їх і роблять репости. Інструменти і функції, не представлені в Tumblr, також важливі для його творця. Біян Сабет з компанії Spark Capital , Яка вкладала гроші в сервіс на ранніх стадіях інвестування, говорить, що для засновника компанії важливо постійно впроваджувати щось нове, проте Короп радів, коли в його дітище відбувалося все з точністю до навпаки. «На раді директорів він якось сказав, що випускає нову оновлену версію сервісу і прибирає звідти 4 непотрібні функції», - згадує Сабет.

Коли Карпо каже про аудиторію Tumblr, то розділяє її на три групи. Перша група, якій він дуже симпатизує, це люди, які генерують контент самостійно, додаючи свої фотографії, тексти або щось інше. Друга група - куратори. Це люди, які стежать за такого роду контентом, зберігають його і роблять репост матеріалів для найбільшої аудиторії - споживачів. У реальності, багато з того, що з'являється у тих, хто генерують контент і тих, хто його споживає, з'являється в мережі. Однак користувачі Tumblr також створюють власний контент. Це, каже Карпо, і відрізняє сервіс від соціальної мережі Pinterest , Користувачі якої збирають і структурують контент з певних тем з усього Інтернету. Також він додає, що Tumblr був створений для креативних людей, які люблять створювати якісні і цікаві речі, якими можна поділитися зі своєю аудиторією.

У дитинстві Короп цікавився технологіями, але до закінчення літніх канікул після першого року навчання в одній з найпрестижніших шкіл міста Bronx Science, у нього не було в цій сфері ніякого досвіду. Одного разу Короп сидів і пустував на своєму комп'ютері, як раптово в кімнату увійшла його мати і запитала, що він думає стосовно повернення в школу. Насправді вони знали відповідь. Короп тоді не був залучений в навчальний процес, не контактував з викладачами і студентами. У той же час він не міг отримати максимуму від стажування, на якій працював все літо. Відповідь його матері здивував Карпа. Тоді вона запропонувала йому перейти на домашнє навчання для того, щоб повністю влаштуватися на стажування. Безпосередньо стажування відбувалася в анімаційній студії Frederator Studios , Яка фокусувалася на роботі з Інтернетом і очолювалася ветераном телеканалу MTV Фредом Сиберт і Ханною Барбера. «Він був типовим підлітком і навіть не міг дивитися тобі в очі», - згадує Сиберт. Винятком для Карпа було те, що він часто спілкувався з програмістами і інженерами студії. Сиберт був вражений.

Сиберт був вражений

Коли молодий підприємець Джон Малоні шукав технічну допомогу для свого стартапу UrbanBaby.com , Співробітник студії Frederator Studios порадив Карпа. Проект мав бути закінчений через пару днів, а Карпо зробив його за 4 години. В результаті Малоні призначив його директором по розробці і поділився акціями компанії. Девіду Карпу було 16. Засновник Tumblr так і не повернувся в школу, щоб отримати диплом. Стартап UrbanBaby.com був проданий CNET і Карпо запустив свою власну компанію Davidville. Через деякий час він розмістив оголошення на Craiglist , Що йому потрібен розробник. На це оголошення відгукнувся Марко Амент і Карпо попросив Сиберт піти разом з ним на інтерв'ю.

Марко Амент, який тільки 2 роки як випустився з коледжу, був здивований тим, хто буде його бос, проте він прийняв пропозицію Карпа і відповів відмовою компанії Bloomberg. Під час тижневого проекту з клієнтом, молода команда вирішила створити інструмент для блогінгу, про який давно мріяв Короп і замінити стандартну панель блогу, яка складалася з шести стандартних кнопок (текст, фото, відео, посилання, цитати та діалог). Пізніше з Карпом зв'язався Біян Сабет з Spark Capital, і творцеві Tumblr довелося відкласти всі справи в сторону. Інвестиційні фонди Spark Capital, Union Square Ventures і невелика група ангельських інвесторів вклала в сервіс $ 775 тис, що збільшило його вартість до $ 3 млн. Не довго думаючи, Девід Карп запросив в команду свого колишнього начальника Джона Малоні, щоб той займався питаннями, пов'язані з бізнесом . Сам Короп почав займатися дизайном, а новий співробітник Амент почав відповідати за розробку.

Девід Карп виріс за часів раннього інтернету і ще пам'ятав час віртуальних кімнат для чату, сервісів обміну повідомленнями та допотопних онлайн ігор. Він також рано навчився взаємодіяти з дорослими. Але найбільше він вдячний своїм батькам. Його батько, Майкл Короп, знайомив його з усілякими доступними гаджетами і наполіг на тому, щоб він продовжив стажування в компанії Сиберт. Як і багато технологічні компанії, Tumblr зіткнувся з моментом, коли потрібно думати про те, як заробляти гроші. За останні п'ять років Tumblr намагався продавати користувачам інструменти, які дозволяли збільшувати репутацію блогів і просувати пости. Але ці зусилля не приносили достатньої кількості грошей, щоб виправдати потенційну вартість в $ 800 млн, яка була визначена інвесторами після ще одного раунду венчурного інвестування в цьому році. Незабаром після IPO Facebook, Короп заговорив про те, що сервісу необхідно провадать рекламу і на цьому заробляти, хоча раніше він був іншої думки.

Під час вечері разом з засновником Tumblr і його дівчиною Рейчел Еклі, Короп говорив про те, як змінюється його роль в компанії. За його словами, за останні 6 місяців він не написав жодного рядка коду. Протягом багатьох років, Tumblr створювався командою ентузіастів, яка могла придумати дизайн на колінах і піти разом на обід. Це була група людей, яка повністю поміщалася в ліфті середнього розміру. Як і у багатьох інтернет-стартапів, спочатку фокус лежав на продукті і призначеної для користувача базі, але ніяк не на грошах. «Мене не хвилювали рахунку, наш офіс або те, як працюють наші рекрутери», - згадує Карп. Сьогодні на зустрічах з працівниками засновник компанії говорить про прибутковість. Tumblr навчився збирати інформацію, яка необхідна рекламодавцям. В даний момент компанія планує запустити спеціальний інструмент, що вимірює ефективність роботи підрозділів Tumblr.

Після останнього періоду рекрутингу, який тривав 9 місяців, штат співробітників Tumblr становить вже 100 чоловік. У травні Малоні пішов з поста президента компанії. Він і Карпо кажуть, що його відхід був фактично вирішений. З одного боку Короп почав серйозно цікавитися монетизацією свого дітища. З іншого - команду поповнило достатню кількість кваліфікованих менеджерів. Нарешті Малоні стало нецікаво керувати вже сформувалася компанією. Карпо не турбується за те, що його обов'язки збільшаться, адже останнім часом він все менше думає про дизайн і говорить тільки про бізнес. Він з ентузіазмом дивиться на рекламу.

Інтернет у своєму розпорядженні можливості продажу прямої реклами, яка веде безпосередньо до дії покупця Інтернет у своєму розпорядженні можливості продажу прямої реклами, яка веде безпосередньо до дії покупця. Ця реклама прекрасно працює для онлайн рітейлера електроніки. Однак, це не та креативна реклама, яка асоціюється у споживача з певним брендом. «Ви можете згадати останній запис на Twitter або рекламу на Facebook? І тому, це величезна незайнята ніша. Ні, Карпо не зацікавлений в конкуренції, він говорить про речі, які все просто упустили. Він також говорить, що Tumblr може бути дуже прибутковим, якщо в платформу буде інтегрована онлайн-реклама. Однак він упевнений, що рекламні оголошення просто заспамілі співтовариство і вб'ють креативність. Тому він запропонував компаніям бути більш креативними і експресивними, як користувачі сервісу. На сегодняший момент це означають, що в інформаційній панелі сервісу, яка буде використовуватися брендом для того, щоб розміщувати новини про компанію, буде з'являється проплачений контент. Серед перших учасників вже значаться такі компанії як Adidas, Calvin Klein та інші.

Ця стратегія означає, що бренди повинні користуватися сервісом з розумом. Що, втім, бренди вже з успіхом роблять давно. Допоміг у цьому сам Tumblr, який з роками нарощував аудиторії, а не думав про те, як почати заробляти. Короп заперечує і каже, що в цьому сила сервісу. «Багато з цих брендів познайомилися з роботою в Tumblr і отримали відгук аудиторії. Тепер у них з'явилася можливість зміцнити свої позиції і оформити спонсорство. Ця схема виглядає не зовсім виразною, особливо з урахуванням того, як Карпо безтурботно думає про бізнес з потенційною вартістю в кілька мільярдів доларів. Специфічний таргетинг онлайн-реклами вже показав, що він превалює над класичною рекламою. Девід Карп прекрасно це розуміє, але продовжує робити акцент на тому, що Tumblr фокусується на почуттях, а не на інформації і визнає, що іноді це не подобається його інвесторам. «Я думаю, що зможу зробити продукт ... Несподівано Короп зупинився і почав дивитися в підлогу. Він рідко не знаходить слова, але зараз він глибоко в своїх думках. Раптом, він піднімає голову і каже ..., який допоможе слідувати своєму серцю », - резюмує Девід Карп.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити нам.

«Ви можете згадати останній запис на Twitter або рекламу на Facebook?
Помітили помилку?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью