• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Чи може ІП використовувати свій особистий рахунок для розрахунків в 2019 році

 1. Навіщо відкривати розрахунковий рахунок
 2. Які будуть наслідки, якщо користуватися особистим рахунком в бізнесі
 3. Чому ми радимо ІП відкривати розрахунковий рахунок

Рахунок в банку - давно вже не показник добробуту власника, а просто зручний інструмент оплати

Рахунок в банку - давно вже не показник добробуту власника, а просто зручний інструмент оплати. Платіжна пластикова карта зараз є практично у кожного другого, а до неї, в свою чергу, прив'язаний банківський рахунок. Чи потрібен ІП розрахунковий рахунок або він має право вести платежі через особистий?

Питання далеко не пусте. Якщо рахунок призначений для приватних цілей, то банк нараховує на ці гроші відсотки, а за операції на розрахунковому рахунку доводиться платити клієнту. Звичайно, додаткові витрати нести не хотілося б. У цій статті ми відповімо на найчастіші запитання наших користувачів:

 • чи можна ІП працювати без відкриття рахунку в банку;
 • чи має право підприємець вказати свій особистий рахунок для розрахунків в бізнесі;
 • чи зобов'язаний ІП відкривати розрахунковий рахунок спеціально в підприємницьких цілях;
 • які можливі наслідки, якщо не відкривати розрахунковий рахунок, а проводити бізнес-платежі через особистий;
 • обов'язково оплачувати податки і страхові внески безготівковим шляхом.

Навіщо відкривати розрахунковий рахунок

Чи може ІП працювати без розрахункового рахунку? Так, якщо ви дотримуєтеся ліміт готівкових платежів (не більше 100 тисяч рублів) в рамках одного договору з іншим підприємцем або юридичною особою. При розрахунках з працівниками і звичайними фізичними особами ліміт законом не встановлено.

Наприклад, підприємець орендував у комерційної організації офіс. Орендна плата в місяць становить 10 тисяч рублів, термін оренди - 11 місяців, значить, загальна сума за договором дорівнює 110 тисяч рублів. Це перевищує можливий ліміт, тому платежі повинні йти через банк.

Важливо: юридичним особам відкривати розрахунковий рахунок у банку доведеться в будь-якому випадку. Причина в тому, що організація має право перерахувати податки тільки безготівковим шляхом. Для ІП такої вимоги немає, фізична особа може розрахуватися з бюджетом як готівкою, так і платіжним дорученням.

В принципі, якщо ліміт готівки розрахунків з іншими підприємцями і організаціями дотриманий, то можна не відкривати розрахунковий рахунок у банку. Питання в іншому - наскільки це зручно? Розрахуватися готівкою з партнером можна в його бухгалтерії або в банку по квитанції. Якщо ІП не відкриває розрахунковий рахунок, то доведеться втрачати час на дорогу і черги.

Крім того, при веденні операцій з готівкою треба слідувати правилам касової дисципліни , Які, хоч і допускають для ІП спрощений порядок, але досить суперечливі. Нарешті, існує проблема безпеки готівкових платежів і збереження грошей. Виходить, що хоча для ІП розрахунковий рахунок не обов'язковий, на практиці виявляється, що обійтися без банківських платежів важко.

Чи збираєтеся відкрити свій бізнес? Не забудьте зарезервувати розрахунковий рахунок. Для вибору розрахункового рахунку спробуйте наш калькулятор банківських тарифів:

Калькулятор підбере найбільш вигідне банківське пропозицію по розрахунково-касовому обслуговуванню для вашого бізнесу. Введіть обсяги операцій, які плануєте здійснювати в місяць, і калькулятор покаже тарифи банків з відповідними умовами.

Які будуть наслідки, якщо користуватися особистим рахунком в бізнесі

Чи може ІП використовувати свій особистий рахунок в бізнесі? До 2014 року в статті 23 НК РФ був пункт, який прямо забороняв використання поточного рахунку фізичної особи для підприємницької діяльності. Зараз це положення Податкового кодексу втратило силу, але по факту заборона продовжує діяти, а ІП не може користуватися особистим рахунком в бізнесі. Чому?

 1. Інструкція ЦБ № 153-І, яка діє в 2019 році, забороняє здійснювати за поточними рахунками операції, пов'язані з бізнесом або приватною практикою. Банк може просто відмовитися проводити транзакції, якщо вважатиме, що постійні грошові надходження пов'язані з підприємницькою діяльністю.
 2. Якщо ви отримуєте великі суми грошей, як звичайна фізична особа, а не як ІП, то будьте готові до запитань служби безпеки банку про джерело цих коштів. В рамках боротьби з фінансуванням тероризму та відмиванням нелегальних доходів банк має право припинити підозрілі операції.
 3. Ваші партнери по бізнесу можуть відмовитися переводити оплату на поточний рахунок фізичної особи в банку. Причина в тому, що ИФНС в таких випадках вважає їх податковими агентами і зобов'язує утримувати з переведених сум 13% прибуткового податку та перераховувати податок до бюджету.
 4. Підставою безготівкових розрахунків для ваших контрагентів є укладений з підприємцем договір. Якщо ж перераховувати суми за таким договором на поточний рахунок, а не на розрахунковий рахунок для ІП, то витрати по угоді буде важко обгрунтувати перед податківцями.
 5. Податкові органи будуть намагатися оподаткувати не тільки доходи, що надходять на особистий рахунок від бізнесу, а й інші власні кошти фізичної особи, не пов'язані з підприємництвом.
 6. На режимах ОСНО, ССО Доходи мінус витрати, ЕСХН індивідуальний підприємець повинен підтверджувати витрати, пов'язані з бізнесом. При оплаті витрат з поточного рахунку фізичної особи податкова інспекція не прийме їх для зменшення податкової бази. В результаті, вам доведеться розлучитися з більшою сумою при сплаті податків.

Чому ми радимо ІП відкривати розрахунковий рахунок

Підведемо підсумки. Відповідь на головне питання статті: «Чи можна ІП працювати без відкриття розрахункового рахунку», - позитивний. А от чи потрібен ІП розрахунковий рахунок, вирішуйте самі. Проводячи тільки готівкові платежі або користуючись особистим рахунком фізособи, ви багато в чому себе обмежуєте:

 • не можете проводити онлайн-платежі в будь-який час і місце, де є інтернет;
 • не дозволяєте своїм покупцям і клієнтам розплатитися карткою або платіжним дорученням;
 • ризикуєте опинитися під підозрою у банку у відмиванні нелегальних доходів;
 • потрапляєте під додаткове оподаткування доходів, не пов'язаних з бізнесом;
 • звужуєте коло бізнес-партнерів, більшість з яких працюють по безналу;
 • несете ризики, пов'язані зі зберіганням готівки.

не можете проводити онлайн-платежі в будь-який час і місце, де є інтернет;  не дозволяєте своїм покупцям і клієнтам розплатитися карткою або платіжним дорученням;  ризикуєте опинитися під підозрою у банку у відмиванні нелегальних доходів;  потрапляєте під додаткове оподаткування доходів, не пов'язаних з бізнесом;  звужуєте коло бізнес-партнерів, більшість з яких працюють по безналу;  несете ризики, пов'язані зі зберіганням готівки

А адже ціна питання не так вже й велика. Щомісячна оплата за ведення рахунку та онлайн-банкінг складе трохи більше 1000 рублів, залежно від обраного тарифу.

Читайте також:

Чи потрібен ІП розрахунковий рахунок або він має право вести платежі через особистий?
Питання в іншому - наскільки це зручно?
Чи збираєтеся відкрити свій бізнес?
Чому?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью