• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Чи великий збиток для рекламодавців від блокувальників Інтернет-реклами?

Згідно зі звітом аналітиків компанії eMarketer, в 2013 році обсяг ринку Інтернет-реклами склав близько $ 115 млрд. При цьому частка пошукової реклами досягає 50% від цього ринку в цілому, дисплейна банерна реклама займає трохи більше 20%. За даними Інтернет-асоціації України, обсяг ринку медійної інтернет-реклами України в минулому році досяг 1 060 млн грн, близько 70% від цієї суми припало на банерну і контекстну рекламу.

Відомо, що деякі виробники антивірусних продуктів впроваджують в свої рішення засоби блокування рекламних банерів і відкриття нових вікон. Варто згадати і популярність модулів розширень для браузера типу AdBlock, які блокують як банерну, так і контекстну рекламу. "Лабораторія Касперського" називає досить істотну цифру - близько 12% їх користувачів активують опцію блокування банерів в її антивірусних продуктах. У свою чергу, блокування банерів веде до зниження числа їх показів і, відповідно, доходів рекламних агентств. Однак, експерти Інтернет-ринку в один голос стверджують, що збиток від блокувальників реклами дуже сильно перебільшений.

Реальні цифри невеликі

Безумовно, блокування рекламних банерів шкодить ринку, але не є критичним з огляду на те, що активно розвиваються інші рекламні формати і інструменти, в першу чергу, native advertising, до яких відноситься і SMM, - коментує Іван Кучеренко, керівник практики Digital Influence агентства SPN Communications Ukraine .

На відміну від стандартних інструментів медійної реклами в соціальних мережах користувачі самі вирішують, інформацію від яких брендів вони хотіли б бачити, і взаємодіють з рекламою або відписуються від неї через деякий період часу, в залежності від корисності і актуальності інформації. Можна сміливо стверджувати, що збиток від блокування реклами набагато менше тих 12% користувачів, які використовують подібні засоби.

Євген Шевченко, директор Інтернет-агентства UaMaster, повідомляє, що за даними за попередній рік частка користувачів, які відключали різними способами рекламу, становила 1-2%. Можливо, в цьому році цифра трохи збільшиться. В основному рекламу відключає просунута аудиторія, яка знає, як це зробити. Разом з тим, ці люди навряд чи зацікавлені в покупці товарів, тому вони і не є потенційними клієнтами. У будь-якому випадку, в глобальному масштабі частка таких користувачів несуттєва. Можна ще додати, що 1-2% користувачів відключили cookies, що є проблемою для показу таргетированной реклами.

Таких користувачів потрібно "діставати" не за допомогою банерної реклами, а статтями на спеціалізованих ресурсах, - вважає Євген Шевченко.

З ним згоден і Олексій Мась, керівник «Української банерної мережі». У той же час він вважає вітчизняні веб-ресурси надто обвішаними рекламою, що дратує і заважає об'єктивно сприймати інформацію. На західних ресурсах, як правило, всього 1-2 банера.

Мені здається, що треба більш тонко підходити до реклами, без перегинів. Інакше користувачі дійсно будуть її відключати усіма доступними засобами.

Згідно зі звітом аналітиків компанії eMarketer, в 2013 році обсяг ринку Інтернет-реклами склав близько $ 115 млрд

Між банерами і спливаючими вікнами важко розгледіти потрібний контент

Експерти Яндекса також вважають, що блокувальники реклами користуються популярністю, насамперед серед тих користувачів, хто дійсно не цікавиться рекламою в Інтернеті, рідко клікає по банерах або ж свідомо відмовляється від їх перегляду. Люди, які активно використовують комерційні запити, помітно рідше потребують блокувальників.

Варто зазначити, що у Яндекса до AdBlock є додаткова претензія. Крім того, що модуль AdBlock Plus блокує контекстну рекламу і знижує доходи пошукача, він ще й спотворює верстку сторінок з результатами пошуку, що погіршує призначений для користувача досвід.

А чи варто блокувати?

З точки зору Максима Сидоренко, комерційного директора Антивірусної лабораторії Zillya !, функціонал блокування веб-контенту може створювати проблеми в роботі безлічі платіжних систем, Інтернет-магазинів і інших популярних веб-ресурсів, тому виробники з обережністю ставляться до його включенню в свої продукти. До того ж, як показує досвід, переважна більшість пересічних користувачів навіть не уявляють, де в настройках цей параметр можна відключити. До речі, зважаючи на велику кількість безкоштовних доповнень до браузерів, реалізовують ту ж функцію не менше якісно, ​​практично немає сенсу цілеспрямованого додавання модулів блокування в антивіруси.

Олег Гудилин, менеджер з маркетингу "Лабораторії Касперського", вважає, що захист від настирливої ​​реклами - це прикордонна область. З одного боку, більшість банерів не несе в собі безпосередньої загрози - як правило, це цілком легальний рекламний бізнес, який діє в рамках законодавства. З іншого боку, частина банерів використовується зловмисниками для заманювання користувачів на фішингові і заражені сторінки. Крім того, зміст деяких банерів не підходить для дитячих очей. Тому кожен користувач повинен вирішити сам для себе, чи використовувати даний функціонал чи ні.

Доменний реєстратор №1 в Україні imena.ua

А чи варто блокувати?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью