• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Чи потрібен потужний процесор для комп'ютерних ігор?

Чи не оглядами єдиними

Чи не оглядами єдиними. Саме так варто почати сьогоднішню статтю, яка стане ще однією корисною посиланням в нашій рубриці « технології », В якій ми рідко, але все ж проводимо дослідження не конкретних продуктів, а корисних можливостей, які несуть в собі подібні пристрої.

Отримані результати тестів красномовно свідчать про відсутність будь-якої потреби в установці потужного процесора в домашню ігрову систему.

Ми пам'ятаємо про три ключові девайсів в персональному комп'ютері, які необхідні кожному геймеру: процесор, ОЗУ і відеокарта. Зараз світ ІТ рухається в бік зниження потужностей і мініатюризації ПК, однак потужні системи і продуктивні гри ще ніхто не відміняв. А значить закладені в кожному ентузіаста правила збору грамотної машини будуть жити ще довгий час.

Всім відомо, що ключовим компонентом ПК, який впливає на кількість кадрів в секунду в будь-якому ігровому додатку, є відеоадаптер. Чим він потужніший, тим більшу роздільну здатність і деталізацію картинки може собі дозволити користувач. Тут все більш-менш просто.

З оперативною пам'яттю також все ясно, бо її кількість, та й така частота (майже в 100% випадків), ніяк не впливають на ігровий fps. Золотий стандарт сьогодні - це 8 Гбайт, однак ми сміємо вас запевнити, що і 4 Гбайт цілком достатньо для запуску ваших улюблених ігор.

Набагато важливіше в 2015 році мати побільше відео мізків (і ось тут 4 Гбайт вже не досить, особливо для GTA 5 ).

І нарешті серце системи - процесор, так багато вміє і так багато значущий, але до сих пір залишається деякою темної темою для гравців.

Два, чотири або шість ядер; три, чотири або все-таки два з половиною гігагерца? Питань до ЦП існує досить (а тут ще й горезвісне розкриття потенціалу потужних відеокарт), а ось відповідей в ЗМІ дається не так багато, найголовніше, що спливають вони не так часто, як того вимагають користувачі.

Всім відомо, що ключовим компонентом ПК, який впливає на кількість кадрів в секунду в будь-якому ігровому додатку, є відеоадаптер.

Який же процесор необхідний для сучасних ігор? І яку відеокарту для нього варто вибрати? В цьому ми і вирішили розібратися.

Учасниками сьогоднішніх відповідей на питання стали процесори від Intel різних поколінь (четвертого, п'ятого і шостого). Чому немає пристроїв від AMD? Та тому що і самій AMD вже практично немає. Згадайте ви коли в останній раз ця компанія випускала продуктивні десктопні процесори? Нагадуємо, що це було в 2011 році, архітектура Bulldozer (AMD K11) на 32 нм. Нам обіцяють AMD Zen ( AMD K12 ) В 2016 році, але чи можна довіряти наявної мізерної інформації? Час покаже.

Отже, перед нами три різних процесора, три різні платформи і три різних сокета (навіть стандарти пам'яті варіюються).

Отже, перед нами три різних процесора, три різні платформи і три різних сокета (навіть стандарти пам'яті варіюються)

Є підстави вважати, що навіть процесорів Intel Core i3 з 4 Мбайт кеша і технологією Hyper-Threading виявиться досить для будь-яких ігрових додатків.

Однак відеокарта для всіх систем у нас одна - ASUS STRIX GTX 980 Ti , - ключовий аспект сьогоднішнього тестування, який і вирівняє всі три платформи між собою, давши шуканий відповідь в заголовку. І саме їй потрібно буде обробляти картинку в усіх тестових іграх.

Дозвіл екрану в додатках - Full HD (мабуть, досі це найпопулярніший і стандартний формат виведення ігровий картинки). Налаштування якості графіки - максимальні.

Для чистоти експериментів кожен з процесорів навіть розганявся, щоб ще більш детально відобразити вплив потужності ЦП на підсумковий кадр / с (або відсутності цього впливу). Хоча після перших результатів стало очевидно, що розганяти Intel Core i5-6400 сенсу немає, так це виявилося і неможливо.

Тестовий стенд:

Перша система:

процесор - Intel Core i7-5820K
Материнська плата - MSI X99S MPower
Оперативна пам'ять - Kingston HyperX Fury Black DDR4 (HX421C14FBK4 / 32)

Друга система:

процесор - Intel Core i5-4690K
Материнська плата - ASUS Maximus VII Formula
Оперативна пам'ять - Kingston HyperX Fury HX316C10FWK2 / 16

Третя система:

процесор - Intel Core i5-6400
Материнська плата - MSI Z170A GAMING M5
Оперативна пам'ять - Corsair Vengeance LPX 16 Гбайт DDR4 3000 МГц C15

Отримані результати тестів красномовно свідчать про відсутність будь-якої потреби в установці потужного процесора в домашню ігрову систему. Від додаткових фізичних ядер немає ніякого толку, як і від тактової частоти (що зводить нанівець відкритий множник в процесорах з суфіксом «К» для озвученої цілі). Ключовим фактором, як і раніше залишається відеокарта.

Як бачите, один з найпотужніших одночипових адаптерів в стані розкрити навіть Intel Core i5 початкової серії. Дійсно, можна спостерігати деяку різницю в кадр / с між розігнаним процесором і дефолтних або шестиядерних і чотирьохядерним, однак вона у всіх іграх і бенчмарках не перевищує і 15%. Винятком стала лише гра GTA V (ця лінійка завжди славилася шаленою процесорозалежність), але і в ній 50-60 кадр / с достатньо для будь-якого ігрового маніяка. Навряд чи знайдуться користувачі, здатні помітити різницю на-віч між 70 і 100 кадр / с.

Навряд чи знайдуться користувачі, здатні помітити різницю на-віч між 70 і 100 кадр / с

Є підстави вважати, що навіть процесорів Intel Core i3 з 4 Мбайт кеша і технологією Hyper-Threading виявиться досить для будь-яких ігрових додатків. Ситуація дещо нагадує в'язку AMD CrossfireX з двома адаптерами, толку від яких в порівнянні з одним, але потужним тривимірним прискорювачем, практично не помітно, зате мороки з налаштуванням хоч відбавляй.

Ігри - не ті завдання, де важлива кількість, тут важливіше оптимізація і задумка розробників (як правило вони намагаються орієнтувати свої продукти на якомога ширшу аудиторію користувачів, в тому числі зі слабкими системами).

Якщо ви геймер і досі стоїте перед дилемою вибору необхідного процесора, не поспішайте витрачати зайві сотні доларів на потужний ЦП (і вже тим більше з розблокованим множником). Краще придивіться до більш продуктивної відеокарти або функціональної материнської плати. Толку від такої покупки буде набагато більше.

Два, чотири або шість ядер; три, чотири або все-таки два з половиною гігагерца?
Який же процесор необхідний для сучасних ігор?
І яку відеокарту для нього варто вибрати?
Чому немає пристроїв від AMD?
Згадайте ви коли в останній раз ця компанія випускала продуктивні десктопні процесори?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью