• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Чек-лист по бюджетному просуванню незалежних ігор від SOOMLA

 1. Прес-кит
 2. Прес-реліз
 3. Сарафанне радіо
 4. нецільова преса
 5. цільова преса
 6. соціальні медіа
 7. Форуми
 8. Блоги
 9. Крос-просування
 10. предрелізний хайп

Фото: businessinsider.com

Перш, ніж взятися за бюджетне просування (по суті, медійне), важливо зробити дві речі: прес-кит і прес-реліз, що стосується того, про що ви плануєте розповісти своїй аудиторії. Про них на початку і поговоримо.

Прес-кит

Сьогодні під прес-китом - з легкої руки Рамі Ізмаїла - найбільш часто розуміють сайт гри, що містить про неї і про студію розробки вичерпну інформацію, а також графічний і відео-контент.

«Вебсайт - це можливість продемонструвати ігрові рівні, персонажів і дизайн з кращого боку. Тут повинен бути контент, який змусить людей скачати мобільну гру «, - пишуть ізраїльські маркетологи.

Тільки ось тут важливо розуміти, що у випадку з сайтом, як і з грою в цілому, важливо подумати про всякі дрібниці, на зразок хорошого дизайну (некастомний WordPress - не найкраще рішення), SEO, окремих линках до кожного розділу сайту (якщо мова йде про єдиний Лендінзі), ну і, звичайно, важливо, щоб сайт сприяв збільшенню завантажень (наприклад, за допомогою форми text-to-download).

Сьогодні багато незалежні розробники для створення подібної сторінки часто використовують наступний інструмент вже згадуваного вище Рамі: presskit () .

Прес-реліз

Хороший прес-реліз - та ще задачка. Він повинен містити:

Заголовок

«Уявіть, що ви гортає стрічку Facebook або Twitter або просто читаєте газету. Подумайте, які заголовки привернуть вашу увагу? Що можна сказати про вашу гру в 18 словах? Чому ваша гра настільки особлива? Майте все це на увазі при написанні заголовка «, - пише SOOMLA.

Від себе додамо, що 18 слів - це все-таки багато. 10 і менше запросто можна обійтися.

Плюс, пам'ятаємо, що з заголовка має бути ясно, про що саме прес-реліз.

лід

Якщо заголовок - це, по суті, тема прес-релізу, то лід - короткий виклад усього матеріалу (по крайней мере, головних його моментів). Але якщо під час написання новин - лід, як правило, обов'язкова вимога, то у випадку з прес-релізами їх часто або опускають зовсім, або пишуть будь-якої короткий додавання до Тема.

вступ

Як правило, ту дається інформація про час і місце події, а також відповіді на такі базові питання, як: «хто зробив», «що сталося», «чому це сталося».

опис

За вступом йде опис проекту, його ключових моментів.

цитати

Після опису проекту бажано давати цитату від імені високопоставленого в компанії особи. Найчастіше тут обходяться базовими фразами, а-ля: «Ми так раді появі нашого продукту на ринку, який буде сприяти подальшому розвитку компанії».

Після цитати не забудьте дати контактну інформацію про себе, а також окремим абзацом опис компанії.

Класичні прес-релізи роблять німці з Daedalic . Роботу їх піарників якраз можна взяти за зразок грамотних і правильних матеріалів.

Як тільки є готовий сайт і хороший прес-реліз, можна взятися нарешті за просування.

Зрозуміло, що для компаній з невеликим гаманцем рекламні кампанії з купівлі трафіку не підходять. залишається:

 • сарафанне радіо
 • нецільова преса
 • цільова преса
 • соціальні медіа
 • крос-реклама
 • блоги
 • форуми

А тепер про кожного трохи більш докладно.

Сарафанне радіо

SOOMLA називає сарафанне радіо (воно ж Word of Mouth) - самим невизнаним інструментом маркетингу. Тільки хлопці його розуміють трохи ширше, ніж зазвичай. Говорячи про сарафанне радіо, вони мають на увазі нестандартні методи просування гри поза цифрових каналів. Звичайно, мови про роздачу листівок не йде, але на це натяк: «виходьте на вулицю і розповідайте про свою гру. Просити друзів Распостен посилання на неї «.

Чи може подібний підхід допомогти в просуванні? Ми не впевнені. З іншого боку, коли у хорошої гри з'являються лояльні користувачі - вони сприяють зростанню органічних завантажень. У будь-якому випадку, подумати про те, як можна просунути гру не через стандартні канали - варто.

Що ж стосується традиційного сарафанного радіо, то, по-перше, на нього не варто сподівається, а по-друге, навіть для його появи потрібно багато працювати з просуванням.

нецільова преса

Ще одним, м'яко кажучи, нестандартним методом просування може стати спроба охопити нецільові локальні ЗМІ. Як пише SOOMLA, «місцеві новинні сайти можуть позиціонувати вас як локальної команди по розробці ігор [можливо, в форматі місцевої визначної пам'ятки, - прім.редакціі]. Якщо в грі представлений конкретний місто, можливо, має сенс зв'язатися з однією з радіостанцій цього міста «.

У будь-якому випадку, зв'язуєтеся ви з нецільовим ЗМІ або, навпаки, ігровим, при написанні листа важливо дотримуватися наступних рекомендацій:

 • повідомлення повинно бути конкретним і коротким;
 • тема повідомлення повинна привертати увагу;
 • в тілі листа лаконічно має пояснюватися, ніж цікава ваша гра;
 • лист повинен легко читатися (короткі конкретні пропозиції і маленькі параграфи);
 • до листа додайте прес-реліз і релевантні медіа-файли.

цільова преса

Що стосується цільової преси, то тут діють ті ж правила, що і в спілкуванні з нецільової.

«Для розміщення огляду або просто написання багатьох платформ потрібен рішучий аргумент на користь подібної публікації. Для b2b-видань таким доводом може бути досягнуте грою число завантажень, для b2c-орієнтованих сайтів таким доводом може бути якась унікальна фіча. Стиль, в якому виконана гра, або ім'я команди - є важливим доказом для третіх видань. Шановні спільноти з DAU, що обчислюється в мільйонах користувачів, можуть і відмовитися від написання огляду. Як би там не було, хороший прес-реліз і вебсайт збільшать ваші шанси на згадки в подібних спільнотах. Але якщо гра не є цікавою, захоплюючою, та й її якість залишає бажати кращого - подібна стратегія може пошкодити грі. Погані оцінки в прес не ведуть до хорошим Завантаженнями «, - пише SOOMLA.

соціальні медіа

Про роботу з «ВКонтакте» ми незабаром розмістимо окремий великий матеріал, що стосується Facebook, то в ньому, за словами SOOMLA, також багато груп, присвячених іграм і незалежної розробки.

Ось їх неповний список:

Ну і, звичайно, важливо, щоб у самої гри були сторінки в соціальних мережах (і навіть власні twitter-стрічки).

Twitter

І, до речі, про Twitter. Відмінним інструментом в ньому є хештег. Для того, щоб з'ясувати, який хештег найкраще використовувати при публікації новини про свою гру в Twitter найкраще використовувати такі інструменти: Hashtagify.me , SproutSocial і Tagboard . Що стосується популярних в ігровому середовищі хештег, якими часто користуються як журналісти, так і розробники, то ось їх список:

 • #gamedev
 • # f2p
 • #freetoplay
 • #indiedev
 • #indiegame

Відповідно, якщо ваша гра зроблена на якомусь конкретному двигуні, не забудьте його також вказати в хештег.

На Facebook і Twitter все не закінчується.

Google+

LinkedIn

Форуми

Форуми - це те місце, де буквально живуть спільноти гравців і, звичайно, розробників ігор. Існує тисячі подібних місць, ось лише мала частка з них:

Блоги

Блоги - це спосіб неформальної подачі інформації про продукт і компанії. Майже у кожної маркетингової компанії є свій. Що стосується ігрових, то тут все складніше. З одного боку, вони вимагають солідних сил на підтримку і, в теорії, сприяють утворенню ком'юніті навколо проекту, з іншого, ефективність блогу - це великий таке питання.

Крос-просування

Крос-просування також може допомогти продати вашу гру і досягти необхідної аудиторії. Существет безліч рекламних платформ, в рамках яких ви можете ділитися. змінюватися і безпосередньо продавати і крос-просувати вашу гру в інших додатки і мобільних іграх. Будучи незалежними розробниками ви можете стимулювати завантаження і пріобретніе користувачів дешево і за допомогою правильних інструментів. Наприклад, Chartboost першим запропонував ринок прямих продажів.

Але важливо відзначити, що основна частина реклами, яка демонструється - це реклама від великих компаній з великими гаманцями. І розробники, вдаючись до крос-просування, ризикують втратити своїх користувачів на користь продуктів цих великих гравців.

предрелізний хайп

Всім сьогодні зрозуміло, що інформація про гру повинна почати надходити користувачам ще до релізу. Іншими словами, той же прес-кит повинен бути готовий задовго до цього моменту. Втім, багато великих компаній, наприклад, Gameloft, навпаки, не тільки анонсують гри всього за кілька тижнів до релізу, а й дають тільки самий мінімум інформації перед початком продажів. Але на думку SOOMLA, початок кампанії до релізу збільшить шанси гри на те, що її помітять, дозволить сформуватися ком'юніті, яке буде її чекати.

Тільки знову ж таки, для того, щоб не втрачати майбутніх гравців компанії буде необхідно підтримувати сам сайт (і в цьому випадку блог стає необхідністю), придумуючи все нові і нові новинні приводи. Плюс, необхідно буде працювати з ком'юніті, спілкуватися. А це окрема велика робота.

джерело: http://blog.soom.la

Дізнатися про останні тренди ігрової індустрії з перших рук, особисто зустрітися і обговорити робочі питання з провідними компаніями на ринку розробки та видання ігор - можна буде на White Nights Moscow 2015 , Яка пройде 13-14 жовтня.

Подумайте, які заголовки привернуть вашу увагу?
Що можна сказати про вашу гру в 18 словах?
Чому ваша гра настільки особлива?
Чи може подібний підхід допомогти в просуванні?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью