• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

буква закону

У законодавстві кожної країни є особливості, і всюди бізнесмени нарікають на бюрократичні перешкоди

У законодавстві кожної країни є особливості, і всюди бізнесмени нарікають на бюрократичні перешкоди. У Росії західних підприємців можуть чекати серйозні неприємності, якщо вчасно не поцікавитися специфікою місцевого законодавства - наприклад, в області трудового права. На що слід звернути увагу, щоб не повторювати чужих помилок, розповідає керівник відділу юридичного консалтингу компанії «ПРІОРИТЕТ» Марія Калініна.

1 ситуація

Німецька компанія, виробник одягу, відкрила в Москві представництво, взявши на позицію його керівника місцевого топ-менеджера. З главою представництва було укладено трудовий договір з німецьким правовим стандартам. Ніяких обов'язкових положень, передбачених російським трудовим законодавством, в ньому не було. Зокрема, порядок звільнення прописувався вкрай просто: попередили за два тижні і вільний, ніяких компенсацій. Дійсно, виникла необхідність розлучитися з даним співробітником. І виник трудовий конфлікт.

Рішення:

Не задоволені результатами його роботи, німці вирішили призначити на цю позицію менеджера з головного офісу, який залишався б в Німеччині і бував у Москві тільки наїздами. За нашим законодавством таке звільнення неприпустимо - адже вони не закривають представництво і навіть не скорочують штат. Російський топ-менеджер знав свої права. Він відмовився звільнятися. Конфлікт тривав досить довго. Але всі спроби його вирішити на німецьких умовах виявилися марними. Зрештою, фірмі довелося виконати всі вимоги співробітника, розлучившись з ним за угодою сторін і виплативши дуже значну компенсацію.

Нерідко західні компанії, відкриваючи в Росії свої представництва та філії, не замислюються про те, що тут їм потрібно оформляти трудові відносини з працівниками відповідно до норм російського, а не західного трудового права. Щоб уникнути проблем обов'язково з усіма співробітниками слід укладати трудові угоди з дотриманням всіх місцевих вимог. Найкраще звернутися за допомогою до російських юристам, а трудові відносини зробити двомовними.

2 ситуація

У західну фармацевтичну компанію з великим парком службових автомобілів, якими регулярно користуються співробітники для виїздів в торгові точки, нагрянула трудова інспекція. З'ясувалося, що співробітники, які користуються службовими автомобілями, перш ніж сісти за кермо, не проходять щоденний медичний огляд і виїжджають без подорожнього листа. За рішенням інспекції праці на компанію накладений штраф, всі автомобілі поставлені на прикол. Бізнес практично зупинився.

Рішення:

Зараз в терміновому порядку підшукують підрядника - профільну організацію для проведення щоденних медичних оглядів. У подібну ситуацію потрапили відразу кілька західних компаній, що діють в Росії. Раніше передрейсові медогляди були потрібні лише від професійних водіїв. Але з цього року трохи змінилися правила дорожнього руху, і трактування трудового кодексу теж була скорегована. Тепер організаціям, котрі володіють автопарком, необхідно проводити щоденні медичні огляди всіх співробітників, які сідають за кермо службовим автомобілів - не тільки водіїв за штатним розкладом. І оформляти їм шляховий лист.

Юристам компанії слід уважно стежити за практикою застосування норм трудового законодавства і заздалегідь вживати необхідних заходів для того, щоб уникнути неприємностей з регуляторами.

3 ситуація

Іноземна компанія вирішила відкрити в Москві представництво. Звернулася в російську юридичну фірму за допомогою. Юридичний супровід було забезпечено. Коли процедура акредитації вже залишилася позаду - компанію поставили на податковий облік, зареєстрували в пенсійному фонді, в Росстат, справа дійшла до Фонду соціального страхування (ФСС). І тут виникли проблеми.

Рішення:

Без банківського рахунку в ФСС не зареєструють, а для відкриття рахунку іноземним представництвам і філіям потрібен час - банки перевіряють їх досить довго. Але документи слід підготувати заздалегідь. У формі для заповнення ФСС є графа - «дата отримання коштів на оплату праці». Іноземці обурилися ці пунктом: «Ми ще жодного разу не видавали зарплату, звідки ми знаємо дати?». А по російському трудовому кодексу, між іншим, зарплату видавати покладається два рази на місяць, що ще більш вразило представників західної компанії. Загалом, цей пункт залишився незаповненим. Через пару місяців, коли відкрився банківський рахунок, ФСС відмовився видавати представництву повідомлення про взяття на облік на підставі того, що дані про дату отримання коштів на оплату праці були відсутні. Довелося робити купу додаткових документів - листи з банку з підтвердженням того, що ніяких платежів не проводилося, від глави представництва - про те, що він ніяку зарплату не отримував та т. П. Тільки після цього з великими труднощами ФСС поставив на облік компанію.

Навіть якщо вам щось не подобається в вимогах російських регуляторів, здається безглуздим, не намагайтеся витрачати час на те, щоб доводити свою правоту. Простіше один раз виконати всі формальності і потім працювати без будь-яких ускладнень.

Іноземці обурилися ці пунктом: «Ми ще жодного разу не видавали зарплату, звідки ми знаємо дати?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью