• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Будуємо багатомовний сайт. Модулі qTranslate & WPML.

 1. qTranslate
 2. Функціональність плагіна і його використання
 3. Підсумок і рекомендації
 4. Функціональність плагіна і його використання
 5. ціни
 6. Підтримка і Документація
 7. Підсумки та рекомендації
 8. qTranslate vs. WPML

Коли мова йде про створення багатомовного сайту, то тут ніяк не обійтися без підключення WPML або будь-якого стороннього плагіна

Коли мова йде про створення багатомовного сайту, то тут ніяк не обійтися без підключення WPML або будь-якого стороннього плагіна. На щастя, нам є кілька високоякісних варіантів, починаючи від безкоштовних, і закінчуючи преміум плагінами.

Завдання по створенню мультимовного WordPress сайту можна вирішити двома способами, кожен з яких варто обміркувати. По-перше, можна створити частково багатомовний сайт, де або опублікований контент буде доступний на кількох мовах, або адмін панель буде багатомовною. Так само існує альтернатива, яка полягає у створенні повністю багатомовного сайту, де, і опублікований контент і адміністративна частина будуть доступні на різних мовах.

Вибір відповідного саме вам варіанти вирішення завдання залежить від складу вашої цільової аудиторії і від того, хто буде авторізовиваться в адмінці WordPress. У будь-якому випадку, обидва плагіна, які будуть розглянуті в даній публікації, дозволяють втілити в життя обидва варіанти.

qTranslate

qTranslate - це безкоштовний плагін, мета якого додати в WordPress «дружнє до користувачів багатомовне управління контентом і підтримку функції перекладу ». На момент написання даної статті цей плагін був викачаний більше, ніж 850,000 раз і мав рейтинг 3.7 з 5 можливих зірок, що, безсумнівно говорить про його популярності для побудови багатомовних або як ще кажуть - багатомовних сайтів.

Функціональність плагіна і його використання

Цей плагін - хороший вибір і для тих, хто хоче публікувати контент для своїх читачів на різних мовах, і для тих, хто цього потребує, перевести консоль WordPress на кілька мов.

Варто зауважити, що ступінь перекладу консолі залежить від того, наскільки встановлені на сайті сторонні плагіни підтримують функцію перекладу на різні мови.

Варто зауважити, що ступінь перекладу консолі залежить від того, наскільки встановлені на сайті сторонні плагіни підтримують функцію перекладу на різні мови

Після установки плагіна на ваш WordPress-сайт, ви зможете відразу ж додавати контент, доступний на різних мовах. На сторінці налаштувань плагін можна вибрати мови, які ви плануєте використовувати на сайті. Незважаючи на те, що список мов за замовчуванням досить-таки великий, процес впровадження нових мов і відповідних їм іконок-прапорів дуже простий.

Після вибору потрібних мов в редакторі записів WordPress з'являться окремі таби для всіх мов, які ви активували. Щоб вибрати мови контенту, плагін може або автоматично визначити мову браузера, яким скористався користувач і перенаправити його на версію сайту, перекладену на потрібну мову, або запропонувати відвідувачеві самостійно вибрати один з доступних мов.

У редакторі записів ви тепер можете додавати контент на мовах, доступних на вашому сайті. Але вам все-таки доведеться або самостійно створювати контент на потрібних мовами, або знайти перекладача , Який зможе зробити це для вас, але за допомогою плагіна qTranslate набагато простіше управляти різномовними версіями сайту і відображати їх на вашому сайті.

Для того, щоб вам було легше створювати контент на потрібних вам мовами, у плагіна існує опція, яка допоможе вам раціонально використовувати професійні сервіси, які здійснюють ручної переклад.

Після активації цієї опції в редакторі записів WordPress з'явиться метабох перекладу. Цей метабокс дозволяє вам в кілька кліків відправити сторінку на переклад, після виконання якого вона автоматично повернеться на сайт. Ця чудова опція дуже спрощує процес перекладу вже існуючого на сайті контенту, і його публікації в блозі.

В налаштуваннях плагіна ви так само можете вибрати опциональную структуру посилань:

 • Use Query Mode (? Lang = en)
 • Use Pre-Path Mode (за замовчуванням, вставляє / en / перед URL)
 • Use Pre-Domain Mode (використовує http://en.yoursite.com)

Ви так само можете вибрати зручний формат дати і часу з величезної кількості запропонованих варіантів.

Підсумок і рекомендації

Безкоштовний WordPress-плагін qTranslate - це хороший варіант, який дозволяє без зайвих зусиль уявити ваш сайт на різних мовах, а так само змінити мову його серверної частини в один клік.

Так як плагін безкоштовний, то ви не знайдете преміум саппорта, але зате завжди зможете скористатися докладним FAQ і форумом підтримки користувачів, де ви отримаєте відповіді на всі виникаючі у вас питання.

WPML складається з базового плагіна і різних доповнень. Щоб використовувати цей плагін для створення мультимовного сайту, потрібно спочатку встановити основний модуль, після чого ви зможете підключати різні доповнення, щоб домогтися бажаної функціональності. На відміну від qTranslate цей плагін не безкоштовний, і доступний на двох тарифних планах.

Функціональність плагіна і його використання

Іноді управління різномовними версіями сайту може бути досить проблематичним процесом. Але, встановивши WPML, ви отримаєте доступ до набору функцій, які допоможуть вам успішно впоратися з цим завданням. Різномовні версії сайту можна зберігати в окремих папках, на різних доменах або навіть призначити для них абсолютно окремі посилання, завдяки чому управління багатомовним сайтом стає дуже гнучким.

Подібно qTranslate набір плагінів WPML дозволяє вам працювати і з різномовними версіями контенту, який бачать ваші читачі, і з внутрішніми сторінками, розміщеними в адміністративній області WordPress. Все це дуже стане в нагоді вашим авторам, які зможуть вільно орієнтуватися в адмін панелі, завдяки цьому плагіну перекладеної на їх рідні мови.

У процесі перекладу сайту, тариф «Multilingual CMS» плагіна WPML порадує дуже корисною функціональністю. За допомогою WPML ви зможете створювати користувачів, з роллю «Перекладач». Такі перекладачі мають доступ тільки до постів, які їм доручили перевести користувачі з роллю «Редактор».

WPML так само активує двоколонковому редактор перекладів, що робить процес роботи над перекладами в адмінці WordPress ще простішим.

Так само плагін додає в WordPress функцію постановки статей для перекладу в чергу. Вона потрібна для того, щоб перекладач не тільки розумів, в якому порядку необхідно переводити контент, але і міг швидко дізнаватися про появу нового контенту для перекладу.

Якщо ви не володієте навичками, необхідними для перекладу контенту на різні мови, то ліцензія «Multilingual CMS» плагіна WPML допоможе вам знайти кого-небудь, хто з легкістю переведе сайт для вас. Плагін надає вам доступ до великого списку кваліфікованих фахівців, з якими ви зможете зв'язатися прямо з адмінки WordPress, використовуючи Translation Dashboard. Таким чином, існує два способи підшукати підходящого виконавця:

 • Запросити перекладача: перш ніж наймати когось із виконавців, перегляньте доступні профілі перекладачів, де знаходяться їх резюме та рекомендації від попередніх замовників.
 • Розміщення вакансії для перекладача: про появу вашої вакансії буде оповіщено безліч перекладачів, кожен з яких зможе спробувати отримати роботу.

Розміщення вакансії для перекладача: про появу вашої вакансії буде оповіщено безліч перекладачів, кожен з яких зможе спробувати отримати роботу

Розробникам тим WPML так само дає можливість легко запропонувати свої багатомовні дизайни. Крім того, за допомогою цього плагіна можна переводити коментарі , Які користувачі залишають на вашому блозі. Коментарі, залишені на невідомому вам іноземною мовою, будуть автоматично переведені з допомогою машинного перекладача, що допоможе вам зрозуміти, про що йде мова, перш ніж ви відповісте на них на своїй рідній мові, який в свою чергу буде переведений на мову коментарів перед їх публікацією . Сервіс перекладу коментарів включається і працює в автоматичному режимі.

ціни

Ось два тарифних плани, доступних для WPML.

 1. Multilingual Blog: $ 29
 2. Multilingual CMS: $ 79

На будь-якому з тарифів ви зможете переводити прості записи, призначені для користувача формати записів, сторінки, а так же меню в адмінці WordPress. Якщо ви виберете більш дорогий і всеосяжний тарифний план Multilingual CMS, то зможете так само переводити віджети, прикріплені файли і інші тексти в адмін панелі.

Щоб порівняти два доступних тарифу, загляньте на сторінку «Ціна» на WPML.org

На кожному тарифному плані ви отримаєте річний доступ до оновлень іслужбе підтримки. Як тільки термін підписки підійде до кінця, ви зможете продовжувати використовувати плагін, але вже без доступу до оновлень і службі підтримки. Якщо ви вирішите оновити підписку на плагін заздалегідь, то в наступному році WPML буде доступний вам з 50% знижкою, що дуже вигідно для користувачів, які розраховують на довгострокове співробітництво.

Як і у випадку з більшістю плагінів, нехтувати своєчасним оновленням WPML краще стоїть, тим більше, якщо постійно його використовуєте. Таким чином, прицінюючись до цього плагіну, ви повинні пам'ятати про те, що набагато вигідніше заздалегідь оплатити своєчасні апдейти плагіна і допомогу тих. підтримки, ніж спостерігати за стрибкоподібним зростанням цін.

Підтримка і Документація

У плані тих. підтримки, плагіну WPML дійсно є, що запропонувати. Команда розробників готова надати вам всебічну підтримку російською мовою і регулярні оновлення продукту.

Як ви того і очікуєте від служби тех. підтримки плагіна для створення багатомовного сайту, вона доступна на декількох мовах, в тому числі на іспанською, німецькою, французькою та російською. Питання по плагіну ви можете задавати на форумі WPML-сайту, де на них швидко дадуть відповідь хлопці зі служби тех. підтримки плагіна або інші користувачі.

На сайті продукту викладений довгий список тем, які сумісні з плагіном WPML. Таким чином, ви можете вибрати відповідну тему або перевірити чи буде працювати вже обрана тема в парі з цим продуктом.

Якщо для вашого багатомовного сайту вам знадобиться функціональність, яку хлопці зі служби підтримки плагіна вам надати не зможуть, ви зможете за окрему плату скористатися послугами стороннього виконавця, список яких послужливо викласти не сайті.

Підсумки та рекомендації

Такий інструмент як WPML істотно спростить процес створення багатомовного сайту. Хоч цей плагін і не безкоштовний, його ціна все ж не б'є по кишені, особливо, якщо ви власник популярного сайту і серйозно націлені на будівництво прибуткового підприємства: це вкладення себе окупить.

Команда розробників основного WPMLплагіна і доповнень для нього забезпечує регулярне оновлення плагіна і оперативно усуває з'являються баги, що особливо важливо для багатомовних сайтів, власники яких покладаються наетот плагін, як на помічника, здатного донести їх контент до читачів, які розмовляють різними мовами.

Як і при використанні qTranslate ви можете знайти перекладачів не покидаючи сторінку плагіна, що дуже корисно, а наявність докладних анкет виконавців виводить WPML в впевнені лідери нашої маленької гонки.

qTranslate vs. WPML

Будучи безкоштовної альтернативою qTranslate виглядає дуже привабливо. Плагін може похвалитися потужною функціональністю, яка роблять його гарним вибором для бажаючих створити багатомовний блог на базі WordPress, і позитивні відгуки користувачів гарне підтвердження того, що це гідний продукт.

У будь-якому випадку, якщо ви хочете представити свій сайт на декількох мовах, і працюєте спільно з перекладачами або сторонніми авторами, WPML може бути кращим вибором. Можливість розмістити вакансію або зв'язатися з перекладачами зі сторінки WPML, і призначити різних виконавців для роботи над різними текстами робить процес створення багатомовного контенту максимально простим. Двоколонковому редактор, який WPML додає в адмін панель, так же значно спрощує процес перекладу, навіть якщо ви переводите самостійно.

Як би там не було, ймовірно, найвагоміша причина віддати перевагу саме WPML, а не qTranslate - це доступ до підтримки плагіна і його регулярним оновленням, який ви отримуєте, коли платите за плагін і відсутній в безкоштовній версії продукту.

Розробники WPML не припиняють працювати над його удосконаленням, а порівняно низька ціна WPML окупиться з лишком, якщо використовувати плагін на великій кількості сайтів.

Розробники WPML не припиняють працювати над його удосконаленням, а порівняно низька ціна WPML окупиться з лишком, якщо використовувати плагін на великій кількості сайтів

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью