• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Браузер - що це таке простими словами і який з них найкращий

 1. Історія і Топ 5 кращих браузерів сучасності
 2. Кращі браузери другого ешелону
 3. Що таке кеш браузера і як його очистити
 4. Як очистити кеш в браузері

Привіт, шановні читачі блогу KtoNaNovenkogo.ru. Браузери важливі не тільки користувачам, які шукають для себе найшвидший, зручний і безглючная варіант оглядача інтернету, але і веб-майстрам.

Не секрет, що в різних програмах деякі сайти можуть відображатися по-різному і щоб цього не відбувалося, вебмастера намагаються використовувати кросбраузерності верстку сайту . Але сьогодні я хочу трохи відійти від проблем вебмастерінга і запропонувати вам спільно зі мною спробувати оцінити найбільш популярні з відомих браузерів.

Для зручності оцінки я вирішив розбити їх на дві групи: популярні і маловідомі. Також я в загальних рисах дам характеристику всіх що у огляді творінь з посиланнями на докладний опис всіх їх можливостей.

Історія і Топ 5 кращих браузерів сучасності

Почну з того, що ж таке браузер і яка історія розвитку цього напрямку програмного забезпечення. Безумовно, що перший оглядач міг з'явитися на світло лише після того, як Тімом Бернерс-Лі був придуманий інтернет (всесвітня павутина WWW) . Власне, перший browser саме він і створив, бо без цього необхідного атрибута весь сенс його винаходу втрачав би сенс. Поясню свою думку.

Тім Бернес-Лі розробив всі технічні аспекти (протокол обміну даними http, мову гіпертекстової розмітки Html, принципи формування унікальних адрес сайтів URL і багато іншого). Але все це нічого б не дало без програми, яка б інтерпретувала мову розмітки сторінок в їх відображення на екрані монітора.

Фактично браузер є інтерпретатором мови Html, стильової розмітки CSS і Джава скриптів. Причому у різних версій можуть різнитися деякі нюанси, що і призводить до складнощів верстки сайтів. Але вебмастера вже давно навчилися виходити з цих ситуацій і в більшості популярних оглядачів всі ресурси мережі відображаються майже завжди правильно.

Першим графічним браузером (він уже міг відображати не тільки текст, списки і таблиці, але і картинки!) Був знаменитий Mosaic. Фактично він став родоначальником всіх сучасних оглядачів і його популярність в той час була дуже велика. З використанням його коду були розроблені такі відомі свого часу шедеври, як Netscape і перший Internet Explorer, який завдяки своїй інтегрованості з операційною системою Windows і безкоштовності, повністю витіснив першого гравця з ринку.

Однак, була створена некомерційна організація Мазій, яка успадкувала вихідні коди Netscape (фактично Mosaic). Але тим не менше ця компанія, назва якої походить від варіації англійських слів «вбити мозаїк», повністю переробила код першого браузера і створила одного з сьогоднішніх лідерів ринку - Мазілу Фаерфокс.

Зазвичай про якість роботи з тим чи іншим оглядачем судять по його функціональності, зручності роботи, швидкості запуску і швидкості подгрузки нових сторінок (особливо це критично при високих швидкостях інтернет підключення ). Також важливим аспектом зараз є безпека роботи і стійкість програми при будь-яких знущання над ним. Майже всі лідери відповідають цим вимогам в тій чи іншій мірі.

Крім цього, практично всі браузери зараз можна скачати безкоштовно , Бо будь-яка інша модель поширення прирікає розробників на провал і невідомості. Як ви, напевно, пам'ятаєте, дуже хороший browser під назвою Опера, починаючи з дати свого народження (1995 рік), був платним і лише в 2005 з'явилася офіційна можливість завантажити його безкоштовно (ми то з вами, шановні жителі пострадянського простору, так довго не чекали). До чого це призвело?

В рунеті Опера зараз займає лідируючі позиції (дуже приємно було свого часу володіти платній програмою на халяву - якщо хто пам'ятає), ну, а у скупих буржуїв платність цього додатка до сих пір ще сильна в пам'яті і його частка в буржунете ледь перевалює за одиниці відсотків. Так-то ось.

Так-то ось

Тому все сучасні браузери є мобільна версія до останніх версій і налаштовувати під свої вимоги.

Їх розробники мають свої шкурні інтереси саме в безкоштовному поширенні: хтось за гріш ставить ту чи іншу пошукову систему використовуваної за замовчуванням (наприклад, Фаерфокс три роки, починаючи з 2011, буде ставити Гугл пошуком за замовчуванням за скромну суму в один мільярд доларів) , а хтось із розробників має до пошуковиків пряме відношення (Яндекс Браузер, Хром).

 1. Internet Explorer - один з найстаріших оглядачів, багато років утримує пальму першості, а часом і беззастережного лідерства. Він переміг у першій браузерної війні кінця минулого століття, але через надмірно боргового почивання на лаврах сильно здає в війні сучасної.

  Більш ранні версії в Internet Explorer (починаючи з 6 і по 8) до сих пір є кошмаром всіх вебмайстрів. Вони поставлялися разом з різними версіями Вінди і досі активно використовуються. Вони зовсім не задовольняють сучасним вимогам верстки сайту і для них верстальники вигадують різні хакі.

  Остання актуальна версія IE носить гордий номер 11, але працювати вона буде тільки на Windows 7 або 8. Для Вісти (яка у мене стоїть) можна використовувати тільки ИЕ 9:

  Завантажити максимально можливу для вашої ОС версію Internet Explorer можна буде абсолютно безкоштовно звідси:

  По суті, дев'ятка і її послідовники є промінчиком світла серед відверто бездарних попередніх реалізацій цього мастодонта. Дана версія браузера досить стабільна, добре захищена і досить швидка. Але все одно ніяких особливих переваг перед іншими сучасними аналогами ця версія не продемонструвала, і частка в Internet Explorer в світі (і рунеті зокрема) продовжує неухильно знижуватися (тільки 25% від всього ринку).

  Тримається він лише тільки за рахунок початкової інтеграції в усі версії Віндовс. Однак, дрібном'який мають в активі свою пошукову систему Бінг , Для якої просто необхідно знімати дані про переваги користувачів при подорожі по інтернету, а для цієї мети ідеальним рішенням є саме оглядач. Тому я впевнений, що в новій 10 версії Internet Explorer Мікрософт буде тужитися випередити або хоча б не сильно відстати від конкурентів.

 2. Opera - один з лідерів ринку браузерів рунета і відвертий аутсайдер в буржунете. Причини такого незвичайного положення я вже пояснював трохи вище. Опера досі є моїм улюбленим оглядачем і саме в ньому я віддаю перевагу серфить в інтернеті. У той же час з сайтом я працюю в хром, бо він показав себе набагато більш стійким і стабільним.

  Розробники Опери були і до сих пір є авторами багатьох мулек, які ви знайдете в сучасних браузерах. Я досі не можу жити без управління мишею, поштового клієнта Opera і ряду інших її особливостей, які в аналогах реалізуються лише за допомогою розширень (читайте про розширення для Google Chrome , теми і доповнення Опери ).

  З 2005 року Opera можна завантажити абсолютно безкоштовно, але саме платність її до 2005 року зіграла злий жарт:

  Крім десктопного варіанту є ще в активі і досить популярні мобільні версії браузера, які зараз займають лідируючі позиції в своєму сегменті. Так що в стані розробників цього дива не так вже все й погано.

 3. Mozilla Firefox - це був перший браузер, який зміг скласти серйозну конкуренцію Інтернет Експлорер і, напевно, він і став би лідером гонки, якби не з'явився на горизонті Гугл Хром, який серйозно підрізав крила Мазілу.

  Основною відмінною рисою Фаерфокса є його початкова націленість на використання доповнень (плагінів). У дистрибутиві браузера присутні лише базові елементи функціоналу, а все інше ви зможете отримати за рахунок численної плеяди плагінів ( популярні розширення для Firefox ). Правда при установці певного числа доповнень цей browser стає важкоатлет і неповороткий, як слон в посудній лавці.

  Тому по функціоналу Мазілу я б поставив п'ятірку, а ось по швидкості і зручності роботи - трієчку. Хоча, звичайно ж, це моє, строго суб'єктивна думка, і у цього браузера, який став піонером у війні з IE, як і раніше залишається маса шанувальників, в результаті чого його частка в світовому рейтингу хоч і сильно поступається частці лідера, але все ж свої 20% він має.

  Завантажити Мазілу Фаерфокс можна абсолютно безкоштовно на його офіційній сторінці:

 4. Safari - даний браузер поставляється разом з операційною системою Макос, але одночасно можна завантажити і його безкоштовну версію для платформи Віндовс.

  За наведеною трохи вище посиланням ви знайдете мій детальний огляд можливостей цього яблучного інтернет-оглядача, проте особисто мене він не зачепив. Можливо тут справа не в дуже якісному його збіжність на іншу операційну систему, бо користувачі маків досить приємно обзиваються про цей browser. Можливо, що мене не зачепила його вишукана простота і елегантність, хоча всі необхідні і звичні речі в Сафарі мають місце бути.

 5. Браузер від Google - поточний лідер світового ринку. Його успіх цілком зрозумілий хоча б тим, що створений він однією з найпотужніших у фінансовому та інтелектуальному плані корпорацією в світі. Я кажу, звичайно ж, про «корпорації добра», «великому і жахливому» пошуковику Гугл . Створено цей browser на основі безкоштовного і відкритого движка WebKit, а його бета версії обкатують на тестовому стенді під назвою Chromium .

  З'явившись пізніше всіх інших конкурентів (в 2008 році), Хром взяв дуже різкий старт і приблизно через чотири роки обігнав усіх інших гравців. Обігнав вже на багато (42% від усього ринку) і це можна вважати величезною удачею для такої молодої продукту.

  Цей оглядач в першу чергу відрізняють приголомшлива швидкість і надійність, яка дозволяє йому не падати навіть при зависанні однієї з відкритих сторінок або додатки. Ну а візуальні закладки для Google Chrome цілком довершують картину відмінного браузера.

  Природно, що Хром можна викачати абсолютно безкоштовно, прийнявши умови його використання на офіційному сайті за наведеною трохи вище кнопці.

Кращі браузери другого ешелону

Звичайно ж, існують ще десятки різноманітних інтернет-оглядачів, доля яких не настільки балує, як позначену трохи вище п'ятірку. Розглянути їх все в рамках цієї статті не представляється можливим, тому я вирішив зупинитися лише на тих браузерах, які вирішили «сісти на хвіст» супер популярному зараз хрому. Благо, що зроблений він на основі безкоштовного движка WebKit.

 1. Зрозуміло, що певною популярністю користується прототип (випробувальний стенд) Хрому під назвою Chromium . В принципі, в ньому є багато чого з функціоналу дітища Гугла і нумерація його версій випереджає версії найшвидшого браузера в світі:

  Однак по функціональність хромиум кілька поступається Chrome, та й по стабільності йому явно програє, бо по суті весь час перебуває на стадії бета-тестування. Напевно, користуватися ним в якості основного оглядача я б не став.

 2. Яндекс Браузер - за посиланням ви знайдете опис нової версії цього додатка, яке позбулося багатьох недоліків присутніх в ранніх версіях. Зараз його функціонал не тільки не поступається хром, але навіть випереджає його, що мене трохи навіть здивувало.

 3. Ніхром - продукт від почила у бозі пошукової системи Рамблер . Нічого особливого, крім інтегрованого за замовчуванням пошуку Rambler.
 4. Интернет@mail.ru - в рунеті крім Яндекса і Гугла досить високу частку відсотків має пошукова система майл.ру і було б дивно, якщо у неї не було б свого браузера для збору статистики поведінки користувачів на відвідуваних ними сайтах. Природно, що він є і завантажити його можна абсолютно безкоштовно:
 5. Comodo Dragon - продуктів, створених на движку WebKit, досить багато не тільки в рунеті, але і в буржунете. В даному браузері ядро ​​Chromium доопрацьовано для тих, хто помешен на безпеки і конфіденційності, а також злегка знижені споживані цим браузером ресурси комп'ютера користувача: / Div>
  • CoolNovo (ChromePlus) - фактично це Хром з прикрученими до нього жестами миші (аля, Опера) і іншими розширеннями, а також з вирізаним стеженням Гугла за користувачами. Завантажити CoolNovo (ChromePlus) останньої версії ви зможете абсолютно безкоштовно по цій кнопці:
  • SRWare Iron - відсутня стеження за користувачем (багатьох користувачів факт стеження сильно напружує при роботі з Хромом, тому відключення стеження стало маркетинговим ходом для багатьох клонів), використовуються трохи свіжіші версії движка. Також ця версія найшвидшого браузера в світі має функцію блокування реклами.
  • Незважаючи на те, що ці програми в сумі мають лише кілька відсотків від загального ринку, вони комусь цікаві і навіть краще представників великої п'ятірки. Є і ще більш екзотичні вироби. наприклад, анонімний браузер Тор зібраний на базі Мазілу і використовує мережу TOR для анонімного серфінгу по інтернету.

   Що таке кеш браузера і як його очистити

   Загалом і первісному значенні слово «кеш» означає високошвидкісний проміжний буфер, і вперше воно з'явилося стосовно мікропроцесорах в другій половині минулого століття. Але і тепер кеш не втратила свого сенсу, а сфера його поширення значно розширилася. Тепер я думаю, що відповідь на питання про те, що таке кеш браузера, стає більш очевидним.

   Справа в тому, все що відкриваються в ньому вебсторінки складаються з безлічі різних елементів: безпосередньо Html коду з текстом і запрограмованих шаблонів, стильового оформлення, скриптів, зображень і ще багато чого. Все це багатство має бути закачано на комп'ютер користувача, щоб сторінка правильно відображалася і функціонувала на його комп'ютері.

   Як я вже говорив, за подгрузку всього вище описаного відповідає безпосередньо браузер. Він веде своєрідний діалог з сервером, де розташований сайт цікавить користувача, і в ході його отримує всі необхідні елементи вебсторінки, яка, власне, і буде в результаті відкрита. Ось саме на цьому етапі і виникає необхідність використання кеша або, іншими словами, високошвидкісного буфера.

   Ви часто бачили сайти, в яких оформлення всіх його сторінок повністю відрізняється один від одного? Думаю, що навряд чи. У зв'язку з цим виникає очевидна думка, чи не запитувати у сервера розташованого чортзна-де весь цей загальний для всіх сторінок обвіс, а брати і зберігати його при першому завантаженні сторінки цього ресурсу, а потім вже діставати з кешу, що дозволить в результаті довантажувати в браузер всі інші сторінки набагато швидше.

   Сучасні оглядачі досить віртуозно вміють працювати з кешем і вміють запитувати у сервера про оновлення тієї чи іншої сторінки, щоб зайвий раз не ганяти трафік і не злити користувача довгої підвантаженням. Механізм кешування вже відточений до дрібниць і в більшості випадків не дає збоїв, особливо якщо веб-майстер навчив свій сервер по максимуму ефективно використовувати кеш браузера користувача.

   Але тим не менше, коли ви самі чаклували над зміною дизайну свого сайту, то, напевно, зустрічалися з ситуацією, коли зміни на сторінці не було видно незважаючи на її оновлення. Що відбувається в цьому випадку? Винен саме механізм кешування. Оглядач не отримує від сервера інформації про оновлення інформації на сторінці і завантажує її повністю з кеша. Причому різні програми туплять в цьому сенсі по-різному.

   Однак, існує спосіб попросити браузер забути про кеш і примусово завантажити дану веб сторінку з сервера. Спосіб цей досить простий і знають про нього практично все. Потрібно клацнути по кнопці оновлення, утримуючи на клавіатурі натиснуту клавішу Shift, або натиснути клавіші Shift + F5. При цьому сторінка буде заново запрошені на сервері.

   У більшості випадків такий прийом допомагає, але не завжди. Іноді внесені зміни все одно не хочуть відображатися. Вирішити цю проблему можна повною очисткою кешу браузера. Хоча хтось чистить його, просто щоб замести сліди свого серфінгу в інтернеті, наприклад, на службовому комп'ютері.

   Як очистити кеш в браузері

   У більшості сучасних інтернет-оглядачів існує функція видалення даних про всіх веб-перегляду, де разом з кешем чистяться і файли куків, і навіть, при бажанні, збережені паролі та інша нісенітниця. Читайте про це докладніше в статтях, посилання на які наведені на початку цієї публікації, коли я перераховував топову п'ятірку.

   Але повернемося до очищення кешу браузерів. У мене, наприклад, така необхідність виникла зовсім недавно, коли я вирішив поміняти кількість кнопок соціальних мереж на своїй панелі кнопок соцмереж Share42 .

   Всі поміняв, але не один з оглядачів, навіть після оновлення сторінки з утримуванням Shift на клавіатурі, що не відобразив внесених змін. Довелося почистити кеш і тільки після цього все встало на свої місця. Як це зробити?

   Досить просто. Давайте я у вигляді списку приведу необхідні ходи (більш докладно про це читайте в статті про те, що таке кеш і як його очистити ):

  1. Інтернет Експлорер - вибираєте пункт меню «Налаштування» (шестерня в правому верхньому куті) - «Властивості оглядача» - вкладка «Загальні» - область «Історія перегляду» - кнопка «Видалити». Відзначаєте галочками те, що бажаєте видалити (кеш ховається за написом «Тимчасові файли інтернету») і тисне кнопку Ок. Тут же можна буде і стартову сторінку встановити .
  2. Mozilla Firefox - щоб очистити кеш, досить вибрати з меню розташованої вгорі і зліва кнопки «Firefox» варіанти «Налаштування» - «Налаштування». У вікні вибираєте вкладку «Додатково», а на ній вже вкладку «Мережа». В області «кеш вміст» натискаєте на кнопку «Очистити зараз». Також можна буде очистити і архів програм, натиснувши на розташовану трохи нижче таку ж кнопку:
  3. Опера - в моєму улюбленому браузері зробити це досить просто. Вибираєте з меню кнопки «Opera» (розташована в верхньому лівому кутку) пункти «Налаштування» - «Загальні настройки» і переходите на вкладку «Розширені». Вам потрібен пункт «Історія», де і ховаються кнопки очищення кеша і набраних в адресному рядку урлов:
  4. Safari - досить буде вибрати з верхнього меню пункти «Правка» - «Очистити кеш-пам'ять». У віконці залишиться тільки натиснути на кнопку ОК.
  5. Google Chrome - досить вибрати з меню хитрою кнопочки, розташованої у верхньому правому куті (раніше вона виглядала як шестерня, а зараз це три горизонтальних палички), пункти «Інструменти» - «Видалення даних веб-перегляду». У вікні, потрібно буде поставити галочку навпроти поля «Очистити кеш» і натиснути на кнопку «Очистити історію»:

   У всіх браузерах, клонованих з хромиум, порядок дій схожий на описаний вище.

  Удачі вам! До швидких зустрічей на сторінках блогу KtoNaNovenkogo.ru

  Збірки по темі

  Використовую для заробітку

До чого це призвело?
Ви часто бачили сайти, в яких оформлення всіх його сторінок повністю відрізняється один від одного?
Що відбувається в цьому випадку?
Як це зробити?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью