• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Браузер Mozilla Firefox

 1. Перегляд у вкладках
 2. Блокування спливаючих вікон
 3. Безпека
 4. зручний пошук
 5. живі закладки
 6. Швидке завантаження файлів
 7. простота освоєння
 8. Можливість розширення
 9. Швидка установка
 10. На допомогу розробнику
 11. Приручаємо лисичку
 12. введення адрес
 13. Робота з вкладками
 14. Пошук інформації
 15. систематизація сторінок
 16. Текст на сторінках
 17. Завантаження файлів
 18. Іспит для лисички
 19. залік
 20. Чи не залік
 21. оцінка

Проект був заснований в 2003 році, і за перший рік свого існування змінив дві назви. Спочатку лисичку іменували Phoenix, потім Firebird, і тільки восени 2004 року наш герой отримав ім'я, яке у багатьох на слуху і по сей день.

Mozilla Firefox 1.0 вийшов 9 листопада 2004 року. Його вихід супроводжувався вдалою рекламною кампанією. Провідні засоби масової інформації поміщали анонси, а на головній сторінці New York Times було куплено рекламне місце, з чого широкі верстви суспільства дізналися про початок нової епохи браузерів.

Сьогодні Mozilla Firefox є єдиним браузером, популярність якого зростає. Це молодий і перспективний проект, не обтяжений стереотипами минулих років, він дозволяє по-новому поглянути на принципи роботи в мережі інтернет. Давайте поглянемо на основні відмінності Mozilla Firefox від найбільш популярного браузера останніх років - Internet Explorer.Лісічка з блакитною буквою «E» в зубах

Перегляд у вкладках

Web-сторінки відкриваються у вкладках в межах одного вікна браузера, що економить як ваше час, так і ресурси комп'ютера. Сторінки завантажуються у фоновому режимі. Ви можете читати одну сторінку, а тим часом уже закінчується завантаження наступної сторінки. Це значно зручніше, ніж відкривати кілька окремих вікон браузера, до того ж витрачається набагато менше системних ресурсів.

Блокування спливаючих вікон

Ви можете заборонити відкриття спливаючих вікон, які майже в 100% випадків є рекламою і тільки дратують в роботі. Internet Explorer, що працює в Windows XP SP2, також отримав цю можливість.

Безпека

Ви захищені від різних шпигунських програм (spyware) і не використовуєте неоднозначні, з точки зору безпеки, елементи ActiveX, які є частиною Internet Explorer. Браузер поширюється з відкритими вихідними текстами, тому, якби в ньому були якісь «жучки», то перший же кваліфікований програміст це помітив би.

зручний пошук

Пошук на популярному сервісі Google вбудований прямо в панель інструментів. Firefox містить безліч інших інструментів пошуку, включаючи ключові слова (наберіть dict в адресному рядку) і вибір інших пошукових серверів.

живі закладки

Firefox підтримує нову модну технологію RSS, яка російською мовою звучить як живі закладки (livemarks). Інтеграція живих закладок в браузері дозволяє вам переглядати заголовки останніх новин, а також читати поновлення до ваших улюблених сторінок, які підтримують цю можливість.

Швидке завантаження файлів

Файли, які ви завантажуєте з мережі, автоматично зберігаються на вашому робочому столі. Їх дуже легко потім знайти. Зрозуміло, ви завжди можете змінити цю настройку на свій смак.

простота освоєння

Firefox має простий і інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. За замовчуванням панель інструментів Mozilla Firefox має п'ять заповітних кнопок, за межами яких лежить непізнана нескінченність - користувачеві не потрібно кидатися в мурашнику значків, пунктів меню і панелі налаштувань. У той же час, браузер наповнений безліччю функцій. Він має все, що вам може знадобитися - закладки, історія відвідувань, робота в повноекранному режимі і наявність масштабується тексту, щоб сторінки з дрібним шрифтом було зручніше читати.

Можливість розширення

Firefox - самий настроюється і розширюваний браузер на планеті. Налаштуйте ваші панелі інструментів, додавайте додаткові кнопки, поставте різноманітні розширення, які додають унікальні функції. Ставте нові теми, щоб ваш Firefox мав неповторне обличчя. Використовуйте гнучку систему пошуку, яка дозволяє вам шукати інформацію одночасно на будь-якій кількості пошукових серверів. Firefox може бути як маленькими пухнастим лисеням, так і дуже великим мудрим лисом - як ви побажаєте. Велика кількість тем і розширень можна знайти на сайті www.extensionsmirror.nl . Для того, щоб встановити тему, вам потрібно завантажити JAR файл, а потім перетягнути його мишею на вікно менеджера тем. Менеджер тим викликається з меню Інструменти. Розширення можуть встановлюватися прямо з сайту, якщо ви клацніть по ним лівою кнопкою миші. Якщо ж ви спочатку завантажили розширення собі на комп'ютер, то можна зробити установку через стандартну операцію Файл - Відкрити, або повторити рецепт, що відноситься до установки тем. Після всіх операцій, перезавантажте браузер, зміни вступлять в силу.

Швидка установка

Для установки Firefox на комп'ютер з операційною системою Windows необхідно завантажити з інтернету 4.5MB (6.7Мб для Linux). Це всього лише кілька хвилин, якщо ви використовуєте модем для виходу в мережу і кілька секунд для широкосмугового підключення (виділена лінія, локальна мережа і т.д.). Інсталятор швидко встановить програму і імпортує всі ваші старі установки - обране, паролі та інші дані від Internet Explorer, а також від настройки інших браузерів. Після закінчення установки браузера ви можете відразу ж почати свою першу подорож в безмежний світ зі своїм новим вірним помічником.

На допомогу розробнику

Firefox поширюється зі стандартним набором інструментів для розробника. Він включає в себе потужний JavaScript, консоль помилок / попередження CSS і додатковий DOM-інспектор, який дає детальну інформацію про ваших сторінках.

Приручаємо лисичку

Існує поширена помилка, що полягає в тому, що якщо ви встановили іншу програму, що виконує аналогічні функції по відношенню до звичного інструменту, то вам доведеться витратити багато часу на освоєння «нового матеріалу». Насправді все не так, адже браузер - виключно для користувача програма, вона розрахована навіть на самого недосвідченого мандрівника в Web, тому не варто боятися заплутатися в пухнастому лисому хвості. Mozilla Firefox дуже простий в освоєнні, і зараз ми в цьому переконаємося.

введення адрес

Введення адреси в Mozilla Firefox здійснюється традиційним способом, для цього призначена адресний рядок, що розташовується під панеллю інструментів. Закрийте і знову запустіть браузер. Якщо ви знову почнете набирати цю ж адресу, то після першого ж введеного символу вискочить віконце, де буде запропонований варіант автоматичного завершення адреси. Виходить, що в майбутньому вам вже не треба буде знову вводити один і той же адресу, так як Firefox відразу ж буде намагатися відгадати - що за ресурс так привернув вашу увагу. І хоч це - найпростіший прийом введення адреси сайту, часом він виявляється максимально швидким і ефективним, якщо, звичайно, ви пам'ятаєте адресу напам'ять. Зверніть увагу на стрілочку, яка знаходиться праворуч від рядка введення адреси. Якщо ви натиснете на неї, то з адресного рядка, як олівці з пенала, висипляться адреси сторінок, які ви відвідували останнім часом. Кожен адреса сайту забезпечений коротким коментарем. Щоб зробити активної рядок адреси, можна натиснути Ctrl + L. Навігація по вже відвіданий сторінок здійснюється традиційними кнопками «Вперед» і «Назад» на панелі інструментів.

Робота з вкладками

Ви можете відкривати кілька різних web-сторінок всередині одного вікна браузера. Кожен документ усередині одного вікна називається вкладкою. Виберіть можуть завантажуватися як в активному режимі, так і в фоновому. Щоб відкрити порожню нову вкладку, натисніть Ctrl + T або клацніть двічі мишкою по порожньому місці на панелі вкладок. Якщо ж ви працюєте з документом і хочете відкрити посилання в новій вкладці, то клацніть по ній коліщатком миші, або перетягніть і киньте посилання на порожнє місце на панелі вкладок. Для перемикання між документами просто клацайте мишею по заголовкам вкладок.

Пошук інформації

Дуже часто бувають такі ситуації, коли точної адреси сайту ми не знаємо, але чітко уявляємо собі за мету майбутнього подорожі в мережі. Праворуч від панелі адреси в Firefox є ще одна схожа панель, тільки трохи менше розміром. Це і є панель пошуку. Наберіть в ній шукане слово і натисніть Enter. Результати пошуку з'являться у вікні браузера. Тепер достатньо лише вибрати потрібний сайт і пожинати плоди своєї пошуку.

Другий приклад - це пошук виділених слів на web-сторінці. Виділіть мишею (підсвітивши при цьому) будь-які слова на web-сторінці. Клацніть правою клавішею миші та виберіть з меню пункт «Пошук в інтернеті: [ваші виділені слова]». Firefox відкриє нове вікно з результатами пошуку за виділеними словами.

Пошук на сторінці. Firefox має унікальну можливість, відсутньої в Internet Explorer - пошуком під час набору тексту. Просто починайте набирати слово, яке збираєтеся знайти на сторінці. Внизу вікна з'явиться рядок пошуку, а курсор переміститься на точку найближчого збігу. Для зручності ви можете підсвітити жовтим маркером все входження вашого слова, які були знайдені на сторінці.

систематизація сторінок

Завантажені з мережі сторінки не пропадають безслідно, до них завжди можна повернутися пізніше. Сторінки автоматично зберігаються на вашому жорсткому диску в кеші браузера. Якщо натиснути мишкою на меню Файл і вибрати пункт Працювати автономно, то можна переглядати раніше відвіданих адрес повторно, навіть без фізичного підключення до інтернету. Але існують набагато більш зручні способи повернення до раніше відвіданих сторінок.

Під час роботи Firefox ведеться журнал, в який записуються адреси всіх відвіданих вами ресурсів. При цьому навіть необов'язково, щоб адреси вели у всесвітню мережу. Якщо ви дивитеся документи з вашого жорсткого диска, то їх адреси також записуються в журнал. Журнал можна викликати поєднанням клавіш Ctrl + H.

Після відкриття сторінки, яка потрясла вас до глибини душі, натисніть Ctrl + D або виберіть пункт меню Закладки та пункт Додати сторінку в закладки. Відкриється невелике вікно, в якому можна натиснути на стрілку вниз і вибрати папку для збереження адреси полюбилася сторінки. Крім цього, є окреме вікно для управління закладками, яке викликається з меню Закладки в пункті метод закладки, і про нього варто поговорити окремо, так як воно таїть в собі чимало прихованих від швидких поглядів можливостей.

У менеджері закладок ви можете сортувати закладки, додавати і видаляти їх. Наведіть курсор на будь-яку закладку і натисніть кнопку Властивості, яка розташовується на панелі інструментів і схожа на синяк з галочкою. Найцікавіше в цьому вікні - Ключове слово. Наприклад, якщо у вас вже є в закладках сайт www.mozilla.ru , Наберіть ключове слово «mr». Тепер закрийте менеджер закладок і наберіть в адресному рядку «mr» (без лапок). Відкриється сайт російської команди Mozilla.ru. Таким чином, ви можете робити скорочення на будь-яку кількість сторінок і відкривати їх набором двох-трьох букв. Крім того, ви можете, наприклад, набрати «g» і запустити пошук за допомогою пошукового сервера www.google.com .

Текст на сторінках

Більшість інформації з інтернету ми сприймаємо в текстовому вигляді, тому найбільш важливим завданням стає настройка правильного відображення тексту браузером. Mozilla Firefox дозволяє дуже гнучко налаштувати показ текстової інформації.

По-перше, в Firefox текст можна плавно масштабувати, чого не можна робити в Internet Explorer. Натисніть Ctrl і рухайте коліщатко мишки на себе - текст на сторінці почне збільшуватися. Якщо рухати коліщатко від себе, то текст зменшиться знову. Замість коліщатка можна використовувати кнопки «+» і «-». Натискаючи їх разом з Ctrl, можна також масштабувати текст. Ctrl + 0 поверне розмір тексту в початковий стан.

Дуже рідко, але буває, що сторінки завантажуються з незрозумілими символами замість тексту. Це відбувається тому, що браузер неправильно визначив кодування тексту. Перевірте, чи працює у вас автоматичне визначення мови. Меню Вид, його підміню Кодування та пункт Автоопределение. Тут повинен стояти російську мову. Якщо і це не допомагає, то виберіть кодування вручну через меню Вид і його підміню Кодування.

Завантаження файлів

Найпростіший спосіб завантаження файлу - це клацання мишкою на посилання з іменем Тараса Шевченка. При цьому відкривається вікно стану завантаження. Після закінчення завантаження файл виявиться на вашому робочому столі.

Але не всі файли можна завантажувати таким способом. Справа в тому, що деякі типи файлів замість завантаження будуть відразу ж запускатися за своїм прямим призначенням. Наприклад, посилання на фотографію призведе до того, що ви просто подивіться це фото з браузера. Текстовий файл, векторний мультфільм, xpi-розширення і багато іншого будуть також відразу виконуватися замість того, щоб перекочувати на ваш Робочий стіл у вигляді файлу. Щоб уникати подібних негараздів, в таких випадках слід натиснути правою кнопкою миші на посилання і з меню вибрати пункт Зберегти як. Таким способом можна завантажити будь-який файл, якщо тільки цьому не завадить яке-небудь форс-мажорна обставина.

Іспит для лисички

Залишилося відкритим питання, ставити Mozilla Firefox чи ні? Чи варті переваги, що надаються новим браузером, того, щоб відкинути в сторону старі звички?

залік

Кілька років тому багатьох відлякувала перспектива установки альтернативних браузерів через те, що деякі сайти відображалися в них невірно. Це було пов'язано з тим, що Internet Explorer мав підтримку дуже багатьох недокументованих функцій, які не відповідають стандартам W3C. Час минав, популярність Mozilla Firefox росла, а розробники Internet Explorer не поспішають вносити в свій продукт підтримку останніх стандартів. Як результат, ми бачимо цікаву картину, коли деяким Web-дизайнерам, верстати сайти в суворій відповідності зі стандартами, вже доводиться витрачати зусилля, щоб забезпечити сумісність з Internet Explorer. На сьогоднішній день ситуація вирівнялася, жодному браузеру можна сміливо вручати приз за всеїдність.

Mozilla Firefox має більшу безпекою, працюючи з лисичкою, наявність файрволу не так критично. Не буває ідеальних продуктів, і в Mozilla Firefox також знаходяться уразливості, але оперативність їх виправлення дуже висока, а система автоматичного оновлення браузера їх тут же підхоплює з мережі.

Наявність можливості установки розширень і тим дозволяє одягати браузер в будь-який одяг, а також давати в руки будь-які інструменти. За допомогою розширень можна змусити Mozilla Firefox створювати HTML-альбоми, посилати SMS, складати красиві повідомлення на форумах (BBCode), використовувати мишачі жести, інтегрувати зовнішні менеджери завантажень, запускати зовнішні програми, повністю блокувати рекламу, економити трафік безліччю способів і багато іншого. Mozilla Firefox може бути красивим, як новорічна ялинка, а також суворим, як агент з «Людей В Чорному».

Чи не залік

Mozilla Firefox працює дуже стабільно, однак установка безлічі модулів розширення може сильно зіпсувати вам кров. До сих пір ще не вирішена проблема, пов'язана з тим, що модулі розширення теоретично можуть порушити роботу браузера.

До кінця також не налагоджена робота системи оновлення, надходить багато скарг на некоректну її роботу.

Сьогодні вже вважається атавізмом той факт, що після установки нової теми оформлення або розширення необхідно перезавантажувати браузер. Усі конкуренти давно вже подбали про те, щоб зміни тут же вступали в силу. Однак ця проблема, якщо вірити розробникам, буде вирішена до версії 2.0.

При збої Mozilla Firefox втрачає кеш. Ця проблема виправляється шляхом установки спеціального розширення.

Багатьом не подобається чехарда з сумісністю розширень, які необхідно оновлювати разом з браузером. Система автоматичного оновлення розширень працює не дуже ефективно, так як, чого гріха таїти, ми найчастіше встановлюємо розширення не з офіційних джерел.

оцінка

Установка Mozilla Firefox - великий стрибок вперед, ви отримуєте більш сучасний і гнучкий інструмент, ніж будь-який існуючий на ринку браузер. Лисичка вбирає в себе всі останні модні технології, дозволяючи вам максимально розкрити можливості подорожей по всесвітній павутині.

Так, ще багато проблем не вирішено, але стрімкий розвиток браузера говорить про те, що саме за подібними молодими і сміливими проектами стоїть майбутнє Web.

Ви можете безкоштовно завантажити російську версію браузера з сайту www.mozilla.ru і отримати технічну підтримку на форумі forum.mozilla.ru .

У наступній статті піде мова про розширення, за допомогою яких ви зможете розкрити всю міць браузера.

Чи варті переваги, що надаються новим браузером, того, щоб відкинути в сторону старі звички?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью