• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Браузер Google Chrome 2

 1. тести браузерів
 2. Швидкість обробки JavaScript
 3. Підтримка стандартів W3C

Офіційний сайт: www.google.com/chrome
Розмір: 8341 КБ
Операційна система: Windows
Ціна: безкоштовний


2 серпня 2008 року Google оголосив про створення нового браузера 2 серпня 2008 року Google оголосив про створення нового браузера. Ця новина викликала бурхливий ажіотаж, адже компанія завжди відрізнялася послідовністю на ринку, і якщо намічений випуск такого серйозного продукту, то в його якості практично не було сумнівів. А через місяць вийшла перша публічна бета-версія, яка швидко розійшлася по комп'ютерам користувачів, буквально за тиждень відхопивши близько 1% ринку браузерів. Варто зазначити, що через якийсь час частка Google Chrome дещо знизилася, так як деякі користувачі, спробувавши новий продукт, все ж поверталися до рідних браузерам. І все ж анонс Chrome видався на славу. Про браузері, як мінімум, заговорили, в ньому побачили реального конкурента основним гравцям ринку.

Головне вікно Google Chrome

У грудні 2008 року вийшов перший реліз, Google Chrome, а травні 2009 року браузер оновився до другої стабільної версії. На ній ми зупинимося докладніше.

Програму можна завантажити з офіційної сторінки у вигляді мережевого установника. Він має розмір кілька сотень кілобайт. Однак неважко знайти і інші збірки - класичний і портативний інсталятори. Їх вага трохи перевищує значення 8 МБ.

Програма має відкриті вихідні тексти. Ліцензія Google Chrome має тип BSD. Варто відзначити, що Mozilla Firefox також має відкриті вихідні тексти, але поширюється під інший ліцензією, частково сумісною з GPL. Принципова різниця одна: на основі Google Chrome можна створювати продукти з закритими вихідними текстами, на основі Mozilla Firefox - немає. Internet Explorer, Safari і Opera мають закритий код.

Головне, що відрізняє новий браузер від конкурентів, - це принцип роботи з пам'яттю. Сучасний браузер немислимий без вкладок. Ви відкриваєте кілька веб-сторінок в межах єдиного вікна. Всі браузери працюють з єдиним процесом в пам'яті. Чим більше вкладок, тим її витрата збільшується, але зростання не можна назвати лінійним. Якщо ви відкриєте одну сторінку, і браузер з'їсть 50 МБ пам'яті, то на другу вкладку не потрібно ще 50 МБ. Число буде однозначним, десь в районі 5 МБ. З одного боку, економія. Але ви відкрили якусь специфічну сторінку, і браузер завис, не реагуючи на дії користувача. Ctrl + Alt + Del. У пам'яті один процес. Доводиться закривати браузер і, відповідно, всі відкриті документи. Google Chrome працює принципово інакше. Головне, що відрізняє новий браузер від конкурентів, - це принцип роботи з пам'яттю

Створення нового вікна з вкладки Google Chrome

Кожна вкладка - незалежний процес в пам'яті. Якщо якась веб-сторінка викликала збій в роботі браузера, то закрита буде тільки одна вкладка. Інші компоненти повністю ізольовані, їм не страшні локальні катастрофи.

Зростає витрата оперативної пам'яті при відкритті великого числа документів, однак помітно зростає стабільність. Подібна особливість браузера продиктована не тільки технічними аспектами, а й ринковими особливостями Google. Компанія спеціалізується на веб-додатках в сервісах, про які розповідалося в окремому путівнику . Створюючи браузер, який працює з незалежними процесами для вкладок, ми отримуємо аналог захищеної операційної системи, де падіння одного завдання не призводить до глобального краху. Виходить, що Google Chrome - оптимальний браузер саме для запуску веб-додатків.

Внутрішня особливість браузера має своє відображення і в інтерфейсі. Ви можете підчепити мишею заголовок будь-якої вкладки і, відтягнувши його в сторону, створити нове вікно. З точки зору витрат пам'яті, нічого не змінюється. Лише створюється нове вікно для користувача. Подібним чином можна і просто міняти місцями вкладки, але цю функцію ми знаємо і по іншим браузерам, вона не нова.

Браузер має власний диспетчер задач. Він викликається поєднанням клавіш Shift + Esc. Ви можете бачити витрата пам'яті всіма компонентами браузера. Крім того, можна відкрити спеціальну сторінку, де буде більш детально розписана робота програми з пам'яттю. Браузер має власний диспетчер задач

Статистика використання оперативної пам'яті Google Chrome

Більшість браузерів пропонують в якості домашньої сторінки показувати порожній лист (about: blank) або вводити в настройках URL, тобто, завантажувати якийсь документ їх мережі. Google Chrome діє принципово інакше. Його домашня сторінка створюється локально і містить динамічну інформацію. По-перше, відображається дев'ять мініатюр головних сторінок, які найбільш часто відвідує користувач. Крім того, ви можете здійснювати пошук в журналі. Права бічна панель містить також список останніх доданих закладок, а також останні закриті вкладки. Більшість браузерів пропонують в якості домашньої сторінки показувати порожній лист (about: blank) або вводити в настройках URL, тобто, завантажувати якийсь документ їх мережі

Домашня сторінка Google Chrome

Адресний рядок браузера використовується не тільки для введення URL, але і для пошуку інформації в мережі. Як тільки ви починаєте набір тексту, відразу з'являється вікно з підказками. Проводиться пошук в історії, серед раніше відвіданих сторінок. В пошук включається не тільки URL, але також заголовок сторінки. Іншими словами, якщо ви пам'ятаєте, що відвідували сайт про собак, то найчастіше буває досить набрати в адресному рядку слово «собака». Збіги пошуку виділяються жирним шрифтом. Зелений шрифт - URL. Жовта зірочка навпаки сторінки означає те, що вона знаходиться в закладках користувача. Якщо збігів з журналом не відбувається або їх дуже мало, то підключається пошук в Інтернет. У випадаючому меню з'являється пункт, що по введеному користувачем запитом буде проведений пошук з використанням сервісу Google. Адресний рядок браузера використовується не тільки для введення URL, але і для пошуку інформації в мережі

Адресний рядок Google Chrome

Для зберігання посилань на улюблені сайти використовуються закладки. Google Chrome влаштований так, що необхідність в них не настільки велика, як при використанні інших браузерів. В першу чергу, це обумовлено наявністю грамотно організованій домашньої сторінки. Список найбільш часто відвідуваних сторінок завжди під рукою. Мало того, він представлений у вигляді мініатюр. Останні закриті вкладки також знаходяться в окремому списку. Ці можливості покривають більше половини всіх запитів, відкриттів сайтів. Друга можливість, що дозволяє не акцентувати увагу на закладках, - це інтелектуальна адресний рядок браузера. Найчастіше буває простіше набрати два-три перших символу запиту і натиснути Enter, ніж заходити в спеціальне меню закладок.

Незважаючи на зміщені пріоритети, підтримка закладок все ж таки присутня в Google Chrome. Панель автоматично відкривається, коли ви викликаєте домашню сторінку, тобто, створюєте нову вкладку. На ній можна розміщувати не тільки посилання, але також папки. У правій частині панелі знаходиться особлива папка. Вона і є сховищем закладок. У ній можуть бути присутніми вкладені каталоги. Управління закладками здійснюється зі спеціального менеджера. Незважаючи на зміщені пріоритети, підтримка закладок все ж таки присутня в Google Chrome

Диспетчер закладок Google Chrome

Ви можете імпортувати закладки з файлів HTML. Даний формат використовується в браузері Mozilla Firefox. Інші браузери не підтримуються. Internet Explorer зберігає на кожну посилання по окремого файлу .url, в Safari використовується .plist (структура XML), в Opera - .adr (власна структура). Крім того, що ви можете перетягувати папки і посилання мишею, створювати і видаляти їх, присутній ще одна важлива функція - пошук закладок. Google не був би Google, якби не вставляв всюди пошук. Втім, нам від цього тільки краще.

Журнал роботи користувача відображається у вигляді окремої локальної сторінки, а не в спеціальній панелі або вікні, як це пропонується в інших браузерах. Всі номери відсортовані по днях. Присутній пошук по журналу. Журнал роботи користувача відображається у вигляді окремої локальної сторінки, а не в спеціальній панелі або вікні, як це пропонується в інших браузерах

Журнал роботи користувача Google Chrome

Менеджер завантажень також є окремою сторінкою. Коли ви завантажуєте якийсь файл, в нижній частині вікна додається невелика панель, де показується службова інформація про прогрес передачі файлу. Як тільки завантаження закінчена, інформація передається диспетчеру. У ньому, як і в журналі, присутній пошук.

Під час перегляду вихідного коду веб-сторінок підтримується підсвічування синтаксису. Редактор дозволяє швидко переходити за посиланнями, присутнім в коді. Посилання завжди відкриваються в сусідніх вкладках. Під час перегляду вихідного коду веб-сторінок підтримується підсвічування синтаксису

Перегляд вихідного коду веб-сторінки в Google Chrome

Під час навігації по мережі в браузері зазвичай залишаються сліди роботи користувача. Поповнюється журнал, в адресному рядку збільшується число підказок і так далі. Google Chrome має окремий режим інкогніто, який дозволяє подорожувати по мережі, не залишаючи ніяких слідів на локальній машині. Під час навігації по мережі в браузері зазвичай залишаються сліди роботи користувача

Налаштування Google Chrome

Друга версія браузера обзавелася переглядом. Крім того, в ній присутній механізм автоматичного заповнення форм.

Незважаючи на наявність маси цікавих і часто унікальних можливостей, Google Chrome має і низку недоліків, прогалин у функціональності. Браузер нічого не знає про RSS. Мало того, що немає вбудованого інструменту читання новин, так новинні стрічки і зовсім ігноруються на сайтах.

Під час набору тексту зручно копіювати блоки, виділяючи їх мишкою і переносячи, утримуючи клавішу Ctrl. Так працюють текстові процесори і більшість браузерів. Але не Google Chrome. Програма не копіює, а переносить блок, немов ігноруючи натискання користувачем Ctrl.

Деякі сайти пропонують занадто дрібний шрифт для комфортного читання. Ви збільшили текст, і при всіх наступних відвідувань ресурсу вже не потрібно хвилюватися про читабельність тексту. Так працює, наприклад, Mozilla Firefox. Однак Google Chrome не запам'ятовує розмір шрифту. Варто зазначити, що повноцінний zoom з'явився лише в останніх тестових збірках версії. В даному релізі масштабувати всю сторінку не можна.

Google Chrome не підтримує підключення розширень. З цієї причини недолік якихось функцій сприймається близько до серця, адже його не виправиш сторонніми модулями.

тести браузерів

Швидкість обробки стилів (CSS)

Адреса тесту: http://www.howtocreate.co.uk/csstest.html
Тест проводився три рази, бралося середньостатистичне значення

Назва браузера Час роботи тесту, мс Internet Explorer 7 47 Mozilla Firefox 3.0.10 16 Safari 3.2 7 Google Chrome 2 7 Opera 9.64 15

Швидкість обробки JavaScript

Адреса тесту: http://celtickane.com/webdesign/jsspeed.php
Тест проводився три рази, бралося середньостатистичне значення

Назва браузера Час роботи тесту, мс Internet Explorer 7 937 Mozilla Firefox 3.0.10 149 Safari 3.2 79 Google Chrome 2 58 Opera 9.64 78

Google Chrome показує вражаючі результати, обганяючи інші популярні браузери за сумою двох тестів. Герою нашого огляду можна привласнити титул найшвидшого браузера на Землі в області промальовування веб-сторінок. Але як йдуть справи з підтримкою стандартів?

Підтримка стандартів W3C

Адреса тесту: http://acid3.acidtests.org Адреса тесту:  http://acid3

Internet Explorer 7

Internet Explorer 7

Mozilla Firefox 3.0.10

10

Safari 3.2

2

Google Chrome 2

Google Chrome 2

Opera 9.64

Знову Google Chrome - безумовний лідер. Підтримка сучасних стандартів ідеальна, сто відсотків проходження тесту. Жоден браузер в світі не може похвалитися подібною поведінкою. Втім, сумісність сучасних браузерів з сайтами як і раніше визначається, в першу чергу, не точністю проходження стандартам, а, скоріше, політикою компаній, що створюють ресурси. Кілька років тому сумісність визначалася кваліфікацією веб-дизайнерів, так як деякі сайти, створені безграмотними фахівцями, коректно працювали тільки в Internet Explorer. Сьогодні ніби як все навчилися створювати сайти грамотно, та тільки ніхто не відміняв корпоративні інтереси, і вони часто вставляють палиці в колеса деяким альтернативним продуктам.

Але як йдуть справи з підтримкою стандартів?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью