• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Blogger. Персональний домен VS домен blogspot.com

 1. Переваги персонального домену на платформі Blogger
 2. Переваги домену blogspot.com

Доброго часу доби, шановні читачі блогу SEO-дилетантів. До попередньої статті від 10 листопада 2015 г. «Довідка Blogger та інші корисні матеріали» один з читачів задав наступне питання:

Підкажіть, чи є сенс прив'язати окремий домен для блогу на платформі blogspot саме в контексті SEO просування?

Я відповіла, що так, має сенс, але чи все так однозначно?
Я відповіла, що так, має сенс, але чи все так однозначно
Я вирішила глибше вивчити це питання, подумати і написати повноцінну статтю, яка допомогла б розставити всі крапки над i в цьому непростому питанні, а найголовніше, допомогти починаючому блогеру прийняти правильне рішення.

Поговоримо спочатку про переваги, які дає власний домен блогу на платформі Blogger.

Переваги персонального домену на платформі Blogger

Національний домен (для Росії це в першу чергу .ru або .рф) однозначно дає перевагу за територіальною ознакою, особливо це актуально в Google.

Тобто, якщо користувач знаходиться на території Росії, то Google у видачі покаже сайти, які мають доменну зону .ru або .рф. Якщо ж користувач знаходиться в будь-якій іншій країні, при цьому це російськомовний користувач, то йому переважно будуть показані сайти в національній зоні тієї країни, в якій він зараз перебуває.

Наприклад, приїду я в Німеччину, буду вводити в пошук будь-якої запит, Google в першу чергу покаже мені сайти в доменній зоні .de.

Підводячи підсумок даної думки, можна сказати, що якщо сайту важлива аудиторія певної країни, то потрібно використовувати домен цієї країни.

Друга перевага, яке дає власний домен, це точне визначення дзеркала сайту і все, що з цим пов'язано.

Проблема в наступному. Коли домен був один .blogspot.com, великого значення власний домен в цьому питанні не мав, що в Яндекс, що в Google визначалося одне дзеркало домену і все.

Після введення Google національних зон, визначення головного дзеркала стало справжньою проблемою, і сам Google це не заперечує . Так, вони обіцяють налаштувати правильне визначення дзеркал, але коли це буде, не ясно, і чи зможе Яндекс правильно це робити, теж поки не ясно.

Впевнена, що серед тих, хто читає знайдуться люди, які поки не розуміють, про яких дзеркалах йдеться. Поясню.

Якщо один сайт можна відкрити за різними адресами, то такі сайти вважаються дзеркалами.

У нашому випадку різними адресами будуть:

myblog.blogspot .com
myblog.blogspot .ru
myblog.blogspot .de і т.д.

Один сайт, з одним змістом відкривається за різними адресами. Для пошукової системи це вважається дублювання контенту , За що неминуче сайт або пессімізіруется, або потрапляє під відповідний фільтр пошукача.

З одного боку, в Яндекс.Вебмайстер можна вказати головне дзеркало сайту, а Google сам накосячілі, сам і розбереться, і здавалося б, проблема вирішена. Але не все так райдужно.

Справа в тому, що, незважаючи на пряму вказівку головного дзеркала, пошукова система може самостійно прийняти рішення, яку адресу вважати головним.

А рішення це найчастіше приймається на основі посилань, як внутрішніх, так і зовнішніх, тобто на який домен найчастіше посилаються, той і вважається головним дзеркалом.

Виходить, що всі посилання, які генеруються платформою автоматично, наприклад, посилання на сторінку повідомлення блогу, будуть створюватися в національному домені, і наскільки мені видається, обійти це нереально, якщо тільки повністю переписувати шаблон.

Якщо говорити про зовнішні посилання, то, як правило, коли користувач публікує на вас посилання, то він копіює її з адресного рядка браузера, а в цьому рядку буде адреса його національної зони. Ось яка чехарда виходить з національними доменами. Тому персональний домен з точки зору SEO в даному питанні дає дуже велика перевага.

Третя перевага, яке дає персональний домен, це незалежність, автономність.

Зі своїм доменом без проблем завжди можна піти на будь-яку іншу CMS. І в перспективі це може виявитися великим плюсом з точки зору SEO, тобто, чим раніше ви встановите власний домен на блог, чим більше виявиться проміжок з цього моменту до переходу на іншу CMS, тим легше виявиться цей перехід, ви не втратите ні позицій в пошуку, ні трафік.

До четвертого перевазі я віднесла б можливість заробітку.

Персональний домен другого рівня безсумнівно дає більше можливостей для заробітку з точки зору авторитетності і надійності в очах рекламодавця. Так, ця перевага не має відношення до просування, але я вважаю, його варто було згадати.

Ось чотири основні переваги, на мій погляд, які дає власний домен, і всі вони (крім останнього) безпосередньо впливають на просування.

Тепер поговоримо про плюси домену blogspot.com разом з його незліченними близнюками.

Переваги домену blogspot.com

Перше, на мій погляд, перевага, яку дає стандартний домен - це його МультиДоменні.

Так, це є і плюсом, і мінусом одночасно. Плюс в тому, що, яка б зона у домену не була, він в будь-якому випадку здасться в будь-якій країні світу, навіть якщо один з доменів буде заборонений в ній.

Наприклад, на блозі публікується будь-якої контент, заборонений в певній країні. Ця країна блокує до показу сайт в національному домені для своїх громадян, але блог залишається доступний за іншими адресами.

Таким чином, Gogle бореться за свободу слова. На жаль, я не змогла знайти посилання на статтю, де про це було написано з посиланням на англомовний блог Google, але, сподіваюся, ви повірите мені на слово або знайдете цю інформацію самостійно.

Звичайно, це досить окремий випадок, і ймовірність того, що ваш блог має подібним контентом (який може бути заборонений в будь-якій країні) дорівнює нулю, але факт залишається фактом. І наявність стандартного домену blogspot є перевагою.

Друга перевага - це можливість використовувати захищене з'єднання по протоколу https.

C одного боку, це поки не є настільки важливим, і багато мало приділяють цьому увагу, з іншого ж боку, мало хто заздалегідь підготував мобільні версії своїх сайтів, і не очікував, що цієї весни Google оголосить про те, що сайти, оптимізовані під мобільні браузери, отримають більше переваг в ранжируванні, ніж інші.

Я хочу сказати, що не здивуюся, якщо Google несподівано оголосить про те, що сайти, які можна переглядати в безпечному режимі при ранжируванні отримають пріоритет.

Третє важлива перевага для простого блогера - це безкоштовність домену і простота настройок.

Навіщо витрачати власні кошти на покупку домена і ламати голову над настройками DNS, якщо блог розрахований на вузьке коло читачів, а основний потік нових відвідувачів приходить з соціальних мереж. Думаю, для такого блога питання про персональне домені менш актуальне.

Так, у персонального домену більше переваг, ніж у стандартного blogspot, особливо з точки зору SEO, і я вважаю, що в більшості випадків має сенс використовувати власний домен. З іншого боку і домен .blogspot.com має право на існування, адже головне в блозі - його автор і зміст.
А як ви вважаєте? Які плюси і мінуси є у персонального або загального домену? Може я щось упустила? Поділіться в коментарях.

Користуючись нагодою, нагадую, що є офіційним партнером акредитованого реєстратора доменних імен ТОВ «Регтайм», тому ви можете купити домен в зоні .ru і .рф за 150р у мене. Для власників блогів на Blogger DNS надаються реєстратором безкоштовно.

Я відповіла, що так, має сенс, але чи все так однозначно?
А як ви вважаєте?
Які плюси і мінуси є у персонального або загального домену?
Може я щось упустила?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью