• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Блог Artjoker: Що таке контент маркетинг для інтернет-магазину? Як він працює?

 1. Крок 1. Визначаємо «навіщо», «для кого» і «хто»
 2. Крок 2. Створюємо загальний контент-план
 3. Крок 4. Залучаємо увагу ЦА контенту
 4. Крок 5. Аналізуємо ефективність контент-маркетингу

Днями провела майстер-клас по контент-маркетингу, і з задоволенням відзначила, що серед слухачів була переважна кількість представників інтернет-магазинів. Як правило, спостерігається інша ситуація - слухати про те, як залучати клієнтів за допомогою даного методу приходять в основному представники B2B сфери, або ж тематичних проектів, в той час як e-commerce зосереджений на традиційних інструментах інтернет-маркетингу.

А раз практика показала, що інтерес до конетнтом-маркетингу серед представників інтернет-магазинів зростає, то і сьогоднішню статтю було вирішено зробити вузьконаправленої, а саме, присвятити її темі впровадження контент-маркетингу в активності e-commerce. Але що таке контент маркетинг?

Для початку розставимо всі крапки над «i», чітко позначивши, ніж контент-маркетинг не є:

 • це не комерційний текст
 • це не новинна стрічка про акції, новинки та знижки
 • це не план з оновлення змісту вашого інтернет-магазину
 • це не публікація в соціальних мережах мімішних або сексуальних картинок
 • це не «постити щоб постити»

До складових контент-маркетингу відносяться:

 • корпоративний блог
 • канал на You Tube (відео-ролики)
 • некомерційні email-розсилки (80% корисного, 20% продаж)
 • пости в соціальних мережах
 • «Білі книги» (електронні PDF-файли)
 • вебінари (онлайн-семінари)
 • спеціальні проекти (ігрові сайти, додатки, WOW-контент)
 • офлайн-події (наприклад, стрибок RED BULL зі стратосфери)

корпоративний блог  канал на You Tube (відео-ролики)  некомерційні email-розсилки (80% корисного, 20% продаж)  пости в соціальних мережах  «Білі книги» (електронні PDF-файли)  вебінари (онлайн-семінари)  спеціальні проекти (ігрові сайти, додатки, WOW-контент)  офлайн-події (наприклад, стрибок RED BULL зі стратосфери)

Ось тепер, коли ми розібралися в тому, що ж насправді таке «контент-маркетинг», давайте розглянемо детальний алгоритм з впровадження його в ваші активності:

Крок 1. Визначаємо «навіщо», «для кого» і «хто»

Перш ніж почати писати статті, вести групи в соціальних мережах, або придумувати глобальна подія, яке повинні показати в усіх новинах, зробіть глибокий вдих, зупиніться, і задумайтеся над такими питаннями:

 • які цілі ви покладаєте на контент-маркетинг (навіщо вам все це потрібно?)
 • хто буде споживачем вашого контенту (для кого все це)?
 • хто буде займатися створенням контенту (скажу вам відразу - якісний контент не кожен здатний створити, і вимагає це як відповідних трудових, так і фінансових витрат)

Дайте докладні відповіді на кожне з цих питань, тому як робити контент-маркетинг потрібно не тому, що це нині модно, а тому, що вам це дасть конкретні бізнес-результати: зростання конверсії, оптимізацію лідоегенраціі, підвищення повторних продажів, і т. П .

Крок 2. Створюємо загальний контент-план

Як я вже писала вище, контент-маркетинг не повинен обмежуватися виключно постами в соціальних мережах або ж веденням корпоративного блогу. Є ряд перевірених інструментів, і вам дійсно варто створити контент-план, в якому передбачено використання кожного з них (ну або хоча б половини).

Створити контент-план допомагає метод «1/7/30/4/2/1», який дозволяє визначити з контентом як на кожен день, так і з більш рідкісним:

 • 1 = простий контент, який можна генерувати щодня. Це можуть бути: поради, цитати, факти, мотиватори, а також пости, побічно пов'язані з вашим товаром.
 • 7 = складніший контент, який ми публікуємо протягом тижня. Найчастіше це корисні статті або ж відео: огляди, рецензії, інтерв'ю, уроки, поради і т.д.
 • 30 = сюди відноситься такий контент, який ми можемо видавати щомісячно, наприклад: «білі книги», вебінари, корисні розсилки.
 • 4 (щокварталу), 2 (кожен півроку) і 1 (раз на рік) = сюди відноситься такий контент, підготовка якого вимагає значних зусиль: придумати WOW-проект, підготувати майстер-клас, організувати подію, після якого про вас заговорять - пропишіть в контент-плані приблизні ідеї, що ж це може бути в розрізі вашого інтернет-магазину, з урахуванням особливостей позиціонування .

Крок 3. Придумуємо теми контенту (на 2-3 місяці вперед)

Після того, як ви склали загальний контент-план, потрібно придумати теми і зафіксувати їх в календарному плані на 2-3 місяці вперед. Тобто, вам потрібно скласти табличку, і на кожен день тижня (можливо, крім вихідних), прописати, про що буде контент.

Наприклад, якщо у вас інтернет-магазин одягу, то ви можете висвітлювати такі теми, як: правила стилю від зірок; тренди і тенденції моди; кращі луки тижні; поради про те, як одягнутися на романтичне побачення; правила вибору гардероба для тієї чи іншої фігури і т.д.

Коли ви щодня працюєте в своїй сфері, то з темами проблем бути не повинно, адже ви спілкуєтеся з клієнтами, читаєте спеціалізовані видання і точно знаєте, що потрібно знати вашої цільової аудиторії. Якщо ж ви зіткнулися з тим, що абсолютно не знаєте, про що писати або знімати, раджу прочитати статтю «У пошуках ідеї, або про що писати в корпоративному блозі» .

Крок 4. Залучаємо увагу ЦА контенту

Дуже важливо не просто створювати якісний і корисний контент, але і зробити так. щоб про нього було легко дізнатися цільової аудиторії. Найпростішим методом буде трансляція інформації в соціальних мережах або email-розсилці. Крім того, варто використовувати платні методи: ретаргетінг, промо-пости в Facebook.

Складніше, але ефективніше, буде завоювати «репости» лідерів думок, яких читають ваші потенційні клієнти і до чиєї думки прислухаються. Також добре працюють пости в популярних контент-проектах (наприклад, компанія Мосігра, яка продає настільні ігри, веде свій блог на Хабре, де мешкає левова для її ЦА).

Також добре працюють пости в популярних контент-проектах (наприклад, компанія Мосігра, яка продає настільні ігри, веде свій блог на Хабре, де мешкає левова для її ЦА)

Крок 5. Аналізуємо ефективність контент-маркетингу

Незважаючи на те, що ефективність контент-маркетингу не так просто виміряти, як у випадку з контекстною рекламою, тим не менш, це реально. По-перше, існує така штука, як багатоканальні послідовності в веб-аналітиці, які показують пройдений шлях від джерела першого відвідування сайту до конверсії.

Крім того, варто вимірювати, наскільки підвищився число лидов після впровадження в активності контент-маркетингу, зокрема, яка серед них частка тих, хто качав ваші «білі книги», відвідував вебінари або підписувався на розсилку корисних статей. Більше про те, як налагодити процес лідогенераціі за допомогою контент-маркетингу читайте в цій статті .

І хоча кінцева мета інтернет-магазину це саме продажу, варто звертати увагу на суміжні показники: лояльність клієнтів, довіру, рекомендації. І тут контент-маркетинг є відмінним помічником!

Стаття написана за мотивами проведеного майстер-класу в рамках Digital Force, докладніше про те, як працює контент маркетинг, дивіться в презентації:

Але що таке контент маркетинг?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью