• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Блог Анфіси Бреус | Де брати унікальні картинки для статей на блозі

 1. Де брати картинки для статей
 2. Картинки з каталогів Google і Yandex
 3. Безкоштовні фотостоки
 4. Платні фотостоки
 5. Свої власні зображення
 6. Пошук дублікатів зображень
 7. Як зробити зображення унікальним

Прикрашати блог зображеннями це все одно, що прикрашати стіни своєї квартири картинами. Ви можете купувати картини, малювати свої, взяти у одного художника або фотографа.

Нікому не спадає на думку йти в музей чи галерею, або в чужу квартиру і брати там картини безкоштовно. У кращому випадку Вас за спробу розкрадання покартають, в гіршому притягнуть до відповідальності.

Так і з картинками для блогу. Потрібно чітко розуміти яку картинку можна ставити на блог, а яка є чиєюсь власністю і розмістивши її на своєму блозі Ви тим самим порушуєте авторські права.

До слова, картинка скачаними з іншого сайту або з пошукової системи Google або Yandex на 99,9% є чиєюсь власністю До слова, картинка скачаними з іншого сайту або з пошукової системи Google або Yandex на 99,9% є чиєюсь власністю

Зовсім відмовитися від зображень на блозі теж не можна, оскільки картинка в статті не тільки прикрашає запис, але і несе смислове навантаження, привертає увагу відвідувачів, а ще бере участь в пошуку і прикрашає сниппет в соціальних мережах.

У цій статті ми детально розглянемо питання:

 • де брати картинки для статей і не порушити авторські права
 • як дізнатися скільки сайтів використовують картинку на своїх блогах
 • як зробити так, щоб Ваша картинка була унікальною

Де брати картинки для статей

Вдало і правильно підібрана картинка може збільшити шанс на те, що відвідувач блогу клацне по заголовку статті, щоб прочитати її, перейде за посиланням в соціальній мережі, або картинка стане джерелом трафіку з пошукових систем Google і Yandex.

Картинки з каталогів Google і Yandex

Цей варіант я навіть не буду розглядати як можливий.

Що таке каталоги зображень Google і Yandex? По суті це збірник / галерея зображень з інших сайтів. Тобто завантажуючи зображення з каталогу Google або Yandex Ви берете чужу картинку. Це все одно що прийти на безкоштовну виставку і йдучи захопити вподобану картину з собою :).

І не важливо як вона потрапила на той чи інший сайт. Чи була вона куплена, або також безкоштовно скачав з іншого сайту. Важливо, щоб на Вашому блозі таких картинок не було!

Але де ж тоді брати картинки для статей?

Безкоштовні фотостоки

В інтернет є безліч безкоштовних каталогів картинок. Тут я приведу невеликий список. Ви можете поповнити його набравши в пошуку Free Images Stock, або по-російськи: «безкоштовні картинки», «Безкоштовний каталог зображень» ітд.

Openphoto - Великий вибір, пошук по рубриках і ключові слова
Stockvault - хорошої якості фото, а також можна знайти шаблони логотипів, зображень, текстур і фонів. Підходить для статей, оскільки безкоштовно графіка з цього ресурсу для особистого, некомерційного використання.
Freemediagoo - Маленька колекція, не всі фото хорошої якості, але можна щось підібрати. Фото можна використовувати для комерційних цілей.
Morguefile - Багато якісних, хороших фото
Pixelperfectdigital - Хороший ресурс з великою кількістю безкоштовних якісних фото.
Freephotosbank - Великий вибір, добре організовано за рубриками.

Тут Ви гарантовано скачаєте зображення, яке автор офіційно дозволяє використовувати безкоштовно. Мінуси безкоштовних стоків - не завжди якісні зображення, маленький вибір.

Платні фотостоки

Раз є безкоштовні ресурси із зображеннями, за логікою повинні бути і платні. Так і є.

Їх теж дуже багато. Професійні фотографи, графічні дизайнери, виставляють свої роботи на таких стоках / каталогах. Наведу приклади тільки 2-х, якими сама користуюся.

DreamsTime - потрібна реєстрація, є колекція безкоштовних фото, ціна від 20 центів, російською
DepositPhotos - величезна колекція, потрібна реєстрація, ціна від 15 центів, російською

фотобанк Фотодженіка - приголомшливо величезний російський фотобанк з хорошими цінами. Можна платити ел. валютами, картками, а також по безналу (виставляються всі бух. документи). Російськомовна тех. підтримка допоможе Вам знайти потрібне фото.

підтримка допоможе Вам знайти потрібне фото

З деяких пір, прикрашаю свої статті тільки платними зображеннями. По-перше це не так дорого - від 20 центів за картинку. По-друге більше шанс отримати унікальну картинку, і по-третє вибір на платних набагато більше і цікавіше.

І є ще 4-я причина. Я вважаю, що будь-яка праця, творчість повинна бути оплачено. Це моє глибоке переконання. Є прислів'я - «Стався до людей так, як хочеш щоб до тебе ставилися».

Свої власні зображення

Це мабуть самий безпрограшний варіант. 100% картинка буде унікальною, гарантовано ніхто не заявить про свої права на зображення і це безкоштовно. Для тих, хто любить фотографувати, малювати або робити графіку за допомогою програм, цей варіант дуже підходить.

І ще є один чудовий варіант створити картинку самостійно, це скористатися спеціальним онлайн сервісом- Canva .

І ще є один чудовий варіант створити картинку самостійно, це скористатися спеціальним онлайн сервісом-  Canva

За допомогою цього сервісу можна створювати картинки для Twiter, Facebook, Блогу ітд. Чудовий, простий, зрозумілий сервіс з великим вибором заготовок.

Пошук дублікатів зображень

Як дізнатися скільки сайтів використовують одну й ту ж саму картинку на своїх блогах?

Навіть якщо Ви купили картинку, не завадило б її перевірити на кількість дублікатів. Для цього є спеціальний сервіс - TinEye .

Завантажуєте картинку або вставляєте посилання на зображення і внизу з'явиться результат з кількістю сторінок в інтернет які використовують таке ж зображення.

На скріншоті видно, що куплене зображення на стоці вже використовують на 76 сайтах.

Куплене зображення на стоці.

Якщо дублікатів занадто багато, з цим потрібно щось робити.

Справа в тому, що з купленої картинкою до якості Ви не висунуть претензії з приводу порушення авторських прав, але якщо ця картинка використовується на багатьох блогах шанс потрапити в топ у вас трохи скорочується.

Як зробити зображення унікальним

Тут можна застосувати одну хитрість. Відкрийте зображення в фотошоп. Далі виберіть в меню Image (Зображення) = Rotate Canvas (Повернути полотно) = Flip Canvas Horizontal (відобразити полотно по горизонталі). Цей трюк створює дзеркальне відображення.

Після цього збережіть зображення і перевірте ще раз в сервісі TinEye.

Як бачите те ж саме зображення, а кількість сторінок 0. Не завжди вдається знизити до 0, але добитися значного скорочення можна.

Не завжди вдається знизити до 0, але добитися значного скорочення можна

Куплене перевернуте (отзеркаленое) зображення

Ну ось, здавалося б просте запитання, картинка в статті, а скільки тонкощів. І це ще не все. У наступній статті ми детально поговоримо про те як зменшити або вирізати потрібну частину картинки за допомогою редактора фотошоп.

Будьте на зв'язку!

PS якщо у Вас є секретик, як Ви підбираєте зображення до статей, поділіться в коментарях.

Де брати унікальні картинки для статей на блозі

14 голосів
Середня оцінка: 4.4 із 5

Що таке каталоги зображень Google і Yandex?
Але де ж тоді брати картинки для статей?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью