• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Бізнес онлайн-газета. Кейс від підприємця

 1. Чи є перспективи у "газетного бізнесу"?
 2. З чого почати?
 3. Який приклад бізнес-плану газети буде найбільш вигідним?
 4. Якою має бути періодичність?
 5. Чи потрібна реєстрація?
 6. Що робити з персоналом?
 7. Дивіться відео Як створити власну електронну газету
 8. Чи потрібен офіс?
 9. Як створити свою газету з нуля і швидко її розкрутити?
 10. Як заробляти?
 11. Чи можна отримати дохід від онлайн електронної ділової газети про бізнес?

Здравствуйте, меня зовут Осадчий Артем, я з міста Владивостока. Чотири роки тому створив інтернет-газету «Сокира», присвячену злободенних проблем в економіці і бізнесі. Основні передплатники - підприємці, економісти, бухгалтера і просто зацікавлені люди.

На сьогоднішній день бізнес газета має наступні параметри:

 • загальне число передплатників - понад 5 000 осіб;
 • початкові вкладення - від 100 тисяч рублів;
 • щомісячний дохід від реклами - від 200 тисяч рублів;
 • щомісячні витрати авторам - від 70 тисяч рублів.

Чи є перспективи у "газетного бізнесу"?

[Yads1]

Популярність друкованих газет весь час падає, віддаючи «пальму першості» інтернет-видань. Погодьтеся, набагато зручніше зайти в електронний ящик і відкрити новий випуск газети.

Тут безліч переваг:

 • не потрібно нікуди йти. Свіжий випуск своєчасно приходить і головне - в чітко зазначений час;
 • немає потреби витрачати гроші (або витрати будуть мінімальними). Будь-яке інтернет видання - будь це інтернет газета про шоу бізнесі, вагітності або бухгалтерії, як правило, безкоштовно.
  Оплата може стягуватися за додаткову інформацію, звіти, будь-які важливі дані і так далі. Ідеальний варіант - безкоштовна і платна версія;
 • інформація завжди поруч. Електронна газета ніколи не загубиться, її неможливо викинути в сміття. Все, що необхідно для читання - доступ до комп'ютера, смартфону, ноутбука і іншим пристроям з виходом в мережу.

Майже кожна людина має інтернет. Ваше завдання - дати йому інформацію.

З чого почати?

Перед тим, як створити свою газету і наповнити її інформацією, визначитеся з тематикою. Проаналізуйте, що найбільше цікаво на даний момент, які публікації більше зацікавлять людей.

Намагайтеся не повторюватися. Якщо ви продубліруете існуючі газети, то боротися з конкурентами буде складно. Незважаючи на видиму простоту бізнесу, складіть бізнес-план, визначитеся з витратами і потенційним прибутком.

Який приклад бізнес-плану газети буде найбільш вигідним?

[Yads2]

Є два шляхи:

 • ви розбирайтеся з усім самі, створюєте газету, верстаєте її, пишете статті або наймаєте фрілансерів. У цьому випадку витрати будуть мінімальними - від 20-30 тисяч рублів;
 • ви наймаєте фахівців (дизайнерів, фотографів, журналістів і верстальників), які швидко і професійно роблять роботу. У цьому випадку витрати будуть наступними:
 • створення дизайну - від 10 тисяч рублів;
 • верстка газети - від 15 тисяч рублів;
 • наповнення статтями - від 10 тисяч рублів (один номер);
 • реклама газети - від 20 тисяч рублів;
 • оплата фотографій - від 10 тисяч рублів.

Підсумкові витрати - від 60 тисяч рублів. При цьому багато що залежить від змісту, кількості сторінок, частоти випуску і так далі.

Якою має бути періодичність?

[Ads2]

Вирішіть, як часто буде виходити газета.

Якщо ви новачок в цій сфері, то вистачить і 1-2 разів на місяць.

Через час випуск можна зробити щотижневим або забезпечити вихід два рази в тиждень.

Але висока періодичність - це великі витрати на замовлення статей, необхідність постійного пошуку свіжої інформації, невпинна робота над наповненням та оновленням журналу.

Чи потрібна реєстрація?

Перед тим як створити електронну газету, вирішите питання з реєстрацією.

Є два варіанта:

 • ви не реєструєте газету, працюєте і б'єтеся за своїх передплатників. Але такий вид бізнесу не дозволить розвиватися і отримувати доступ до важливих подій в сфері, якою ви працюєте. Зареєстровані конкуренти матимуть доступ скрізь (іноді навіть за кордоном). У такій ситуації можете не розраховувати на більший прибуток і активне зростання;
 • другий варіант - ви реєструєте нову газету в «Роскомсвязьнадзоре», оформляється як ІП (можна інший варіант - в якості юридичної особи). Немає бажання бігати по інстанціях самостійно? - Оформляйте довіреність на фахівця в цій сфері, і він сам все зробить.
  Середні витрати на такі послуги - від 20 тисяч рублів.

[Ads1]

Що робити з персоналом?

Питання персоналу для онлайн газети - один з найбільш проблемних.

Є два варіанта:

 • найняти постійний штат співробітників. Взяти на «утримання» 2-3 копірайтерів, дизайнера, фотографа, верстальника. Це зручно - ви завжди можете доручити роботу своїм співробітникам і не переживати про пошук додаткових людей. З іншого боку, їм доведеться платити заробітну плату. Якщо тримати 5-7 чоловік, то витрати на оплату праці становитимуть від 150 тисяч рублів (це істотно «б'є» по кишені);
 • працювати тільки з фрілансерами. Сенс в тому, що ви підбираєте собі «штат» віддалених співробітників і в разі потреби оновлюєте персонал. Якщо ваше видання виходитиме 1-2 рази на місяць, то такий варіант підійде. Ви економите гроші на зарплати і вирішуєте свої завдання. У разі, коли журнал створюється 1-2 рази в тиждень, то краще мати під рукою штат постійних співробітників (так надійніше).

При наймі постійних працівників необхідно буде укладати письмові контракти з людьми, домовлятися про умови оплати, розмір заробітної плати, відпустки і так далі.

При цьому все повинно бути офіційно. Не поспішайте з вибором. У вашому штаті повинні працювати справжні професіонали, які люблять свою справу і будуть якісного його виконувати.

Дивіться відео Як створити власну електронну газету

Дивіться відео Як створити власну електронну газету

Чи потрібен офіс?

При наймі персоналу і частому випуску газети без свого офісу не обійтися. Але тут нічого особливого не потрібно - можна знімати квартиру на першому поверсі (житловий будинок відмінний варіант).

Головне - наявність інтернету, телефону та інших зручностей (вода, тепло). Робочі місця фахівців необхідно облаштувати комп'ютером, принтером, тим же телефоном.

Середні витрати на оренду приміщення - від 20 тисяч рублів щомісяця.

Середні витрати на оренду приміщення - від 20 тисяч рублів щомісяця

Таблиця №1. Потенціал споживачів газет в Росії

Як створити свою газету з нуля і швидко її розкрутити?

Створити інтернет-газету - це лише половина справи. Ви повинні грамотно розкрутити свій продукт, донести його до потенційного передплатника, зацікавити.

Тут можна використовувати різні методи:

 • поза інтернетом - зовнішня реклама (наприклад, оголошення в громадському транспорті), роздача візиток, листівок, оголошення в газетах і журналах, реклама на радіо;
 • в інтернеті. Тут простір набагато ширше. Можна використовувати перевірених рекламодавців Яндекс. Директ, Google. Адводрс. Хороший ефект дає просування через спеціальні сервіси розкрутки - News.liveinternet.ru, News.google.ru, News.liveinternet.ru, News.yandex.ru (це з найбільш популярних варіантів). Щоб підсилити ефект, можна скористатися послугами сайтів Novoteka.ru, Ru.redtram.com, Vsesmi.ru, MarketGid.ru та інших.

Обзаведіться Твіттер-аккаунтом і групою «В контакті (це обов'язково). Навіть при невеликій відвідуваності газети можна мати постійних читачів. Якщо матеріал буде підноситися якісно, ​​то число передплатників буде тільки рости.

Завжди є варіант з LiveJournal. Цей сервіс вважається одним з кращих для блогінгу. Єдиний мінус - тут немає сенсу писати короткі пости, як в Твіттері.

З іншого боку для розкрутки завжди можна замовити публікацію за гроші. Якісна стаття з описом вашого журналу може істотно додати відвідувачів.

Ще один варіант - залишення повідомлення на сторінках користувачів Твіттера. Зробити це можна на сайті Twite.ru. Все, що від вас вимагається - створити гарну новину, купити публікацію в одному з акаунтів (чим більше зірок, тим краще) і отримувати ретвіти (твіти).

Як наслідок, забезпечується постійний приплив нових читачів. Як доповнення можна робити публікації на сайті blog.yandex.ru. Це також приверне додатковий трафік і нових відвідувачів. Головне - вчасно публікувати найбільш гарячі і важливі теми.

Як заробляти?

Яким би не був напрямок, ви повинні заробляти на своєму продукті. При цьому чим раніше це відбудеться, тим швидше ви вийдете на нормальний режим роботи і зможете частіше випускати новини.

Варіантів заробітку предостатньо:

 • розміщення реклами на сторінках вашої газети (чим більше відвідувачів, тим вище ціни);
 • надання платного доступу до частини матеріалів (ми вже про це говорили);
 • стягування плати за підписку. Тут все залежить від вашого рішення і тематики продукту. Наприклад, якщо відкрити рекламну газету, то вона повинна надаватися безкоштовно. Оплату в цьому випадку виробляє рекламодавець. Ваш основний дохід - від розміщення.

Таблиця №2. Приріст учасників ринку газетної продукції в Росії

Чи можна отримати дохід від онлайн електронної ділової газети про бізнес?

Мій приклад показав, що такий вид діяльності є дуже перспективним. Головне - скласти бізнес-план і чітко його дотримуватися.

Наостанок, давайте підведемо підсумки доходів і витрат:

витрати:

 • на оренду приміщення - від 20 тисяч рублів на місяць;
 • на формування дизайну нової онлайн газети - від 10 тисяч рублів;
 • на верстку нових випусків (оплата верстальника) - від 15 тисяч рублів;
 • на замовлення статей і наповнення ними газети (оплата копірайтерів) - від 10 тисяч рублів;
 • на розкрутку газети (в тому числі зовнішня реклама) - від 10 тисяч рублів;
 • на оплату роботи фотографа - від 10 тисяч рублів.

Щомісячні доходи:
Якщо в передплатників газети буде від 1000 чоловік вже можна розраховувати на стабільний приплив капіталу в розмірі від 80 тисяч рублів на місяць.

Таким чином, створення онлайн газети - це прибутковий напрямок. Головне - правильно визначитися з тематикою і постійно працювати над розкруткою свого нового дітища.

Чи є перспективи у "газетного бізнесу"?
З чого почати?
Який приклад бізнес-плану газети буде найбільш вигідним?
Якою має бути періодичність?
Чи потрібна реєстрація?
Що робити з персоналом?
Як створити свою газету з нуля і швидко її розкрутити?
Як заробляти?
Чи можна отримати дохід від онлайн електронної ділової газети про бізнес?
Чи є перспективи у "газетного бізнесу"?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью