• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Бізнес з Китаєм - ділові переговори з китайцями

 1. Специфіка бізнесу з Китаєм
 2. Теми для спілкування з китайськими бізнесменами
 3. Ставлення до партнерів в китайському бізнесі
 4. Ваші знання про Китай - основа успіху вашого бізнесу з Китаєм
 5. Бізнес з Китаєм: Теми, які краще не обговорювати під час переговорів
 6. Бізнес з Китаєм: забудьте по політику під час переговорів
 7. Численні повір'я в бізнесі з Китаєм
 8. Думка експертів по бізнесу з Китаєм

Бізнес з Китаєм: правила ділових переговорів з китайськими партнерами

Слід пам'ятати, що бізнес з Китаєм відрізняється своєю специфікою введення ділових переговорів. Переговори з китайськими керівниками перетворюються в тривалий процес, а взагалі слід зауважити, що переговори це шлях хитрості і мудрості, особливо в Китаї. І якщо ви прагнете досягти успіху з китайськими партнерами пам'ятайте про це і використовуйте для своєї вигоди. Як навчитися розпізнавати численні нюанси переговорних стратегій з китайськими партнерами? - про це я розповідаю на індивідуальних бізнес-консультаціях і корпоративних тренінгах по переговорам, а в цій невеликій замітці ми визначимо деякі ключові моменти.

Більш детальну інформацію ви можете отримати на моєму тренінгу: Бізнес з Китаєм - бізнес переговорів .

Зміст статті [бізнес блог]

Якщо ви вже мали досвідом ділових переговорів з китайцями, то я думаю ви звернули увагу на те, що в бізнесі китайці приділяють особливу увагу особистим стосункам, але не варто впадати в численні ілюзії з цього приводу. Бізнес є бізнес і для того що б стати своєю людиною серед китайського бізнесу буде потрібно досить багато часу навіть при правильному підході до даного процесу.

У цій короткій замітці ми з вами обговоримо питання дозволених і заборонених тем для спілкування з китайськими партнерами.

Дані питання завжди викликають бурхливе обговорення на тренінгах по переговорам і корпоративних семінарах по бізнесу з Китаєм, так як слухачам відразу стає зрозуміло які прості помилки вони зробили в спілкуванні з китайськими партнерами і як ці прості помилки призвели до дуже серйозних наслідків в бізнесі, можливо навіть фінансовими втрат.

Дані питання завжди викликають бурхливе обговорення на тренінгах по переговорам і корпоративних семінарах по бізнесу з Китаєм, так як слухачам відразу стає зрозуміло які прості помилки вони зробили в спілкуванні з китайськими партнерами і як ці прості помилки призвели до дуже серйозних наслідків в бізнесі, можливо навіть фінансовими втрат

Як підготуватися до переговорів з китайцями

Специфіка бізнесу з Китаєм

При правильно збудованому переговорному процесі китайські бізнесмени виявляють справжню зацікавленість у діловому партнерові і готові докласти максимум зусиль для того щоб зробити переговори ефективними, а угоду результативною.

Вам знайоме таке поняття, як Гуансі? А саме цей термін визначає ваш успіх чи невдачу в переговорному процесі. Гуансі на увазі під собою все: зв'язку, соціальний статус, уміння спілкуватися і знаходити компроміс, а головне визначає хто ви в бізнесі з Китаєм.

У Китаї дуже важливо цікавитися не тільки бізнесом, а й особистістю вашого ділового партнера, але робити це треба дуже тактовно, так як дуже невинне запитання в Росії призведе до розриву відносин в Китаї, наведемо кілька прикладів:

Теми для спілкування з китайськими бізнесменами

Соціальний статус співрозмовника

Під час ділового та неформального спілкування китайський партнер буде задати багато питань, що уточнюють ваш соціальний статус.

Для китайців дуже важливий високий статус ділового партнера і робота зі статусом займає дуже важливу частину в підготовці до ділових переговорів під час бізнесу в Китаї.

Як проводити ділові переговори з китайськими керівниками

Китайські підприємці дуже люблять спілкуватися з важливими персонами і на корпоративних тренінгах по переговорам і презентацій я зі слухачами докладно розбираю як правильно донести свій статус до китайського партнера, щоб зберегти необхідний баланс і максимально використовувати свій репутаційний капітал.

Китайці можуть вас питати про сімейний статус, вік, дітей, але нам слід дуже уважно ставитися до цих питань. Що допустимо для китайців може бути не допустимо для нас, іншими словами я не рекомендую першими піднімати тему сім'ї та сімейного статусу в переговорному процесі з китайцями. Взагалі тема дітей і сім'ї це заборонена тема для ділових переговорів.

З іншого боку, якщо китайський бізнесмен запросив вас до себе додому, познайомив зі своєю сім'єю, то це знак високої довіри і поваги, майте це на увазі.

Ставлення до партнерів в китайському бізнесі

Китайська медицина дуже актуальна тема для підтримки розмови.

Наголошую, саме китайська медицина, а не стан здоров'я вашого китайського партнера, представляє інтерес для обговорення: ушу, різні види лікувальної гімнастики - дають Вам можливість дізнатися багато цікавого.

Обов'язково демонструєте свою обізнаність, посміхайтеся, кивайте. Ваша міміка і жести скажуть про вас набагато більше ніж рекомендації.

Ваші знання про Китай - основа успіху вашого бізнесу з Китаєм

Китайська культура, китайські традиції, китайські досягнення дозволяють не тільки вести діалог, а й правильно вибудовувати взаємини з китайським партнером.

Сунь- Цзи, Конфуцій, кіно, олімпіада - все це представляє відмінні можливості для підтримки бесіди.

Обов'язково демонструєте свій інтерес до різних пам'яток і традицій, яких в Китаї дуже багато. Китайці можуть розповісти дуже багато цікавого як про свою країну, так і про той регіон звідки вони самі.

Бізнес з Китаєм: Теми, які краще не обговорювати під час переговорів

Заборонені теми під час переговорів з китайцями

Які б дружні стосунки не були з вашими діловими партнерами в Китаї постарайтеся не задавати питання щодо Тайваню, Тибету і Сіньцзян Уйгурського автономного району. Це дуже делікатні теми. Цікаво? Читайте ЗМІ та інтернет, але не питайте ваших китайських партнерів. Будете питати можете не тільки втратити ділового партнера в Китаї, але і забути про бізнес в Китаї в цілому.

До речі, багато цікаві менеджери і підприємці ставлять подібні питання, а потім дивуються чому у них нічого не виходить в Китаї і з ними постійно розривають стосунки китайські партнери.

Бізнес з Китаєм: забудьте по політику під час переговорів

Внутрішня і зовнішня політика Китаю не тема дня обговорення під час переговорів.

Звичайно таксист з вами може говорити про все, але з таксистом ви не робите бізнес, а отже як тільки ви сіли за стіл переговорів з китайськими партнерами, забудьте про політику і зосередьтеся на ваших інтересах.

Китайці дуже делікатно обходять тему будь-яких обмежень і розбіжностей, тому краще утриматися від обговорення обмежень в інтернеті і різних політичних питань, м'яко відхилившись від теми обговорення. Будьте делікатні і тактовні.

До речі в Китаї досить авторитарна система управління, при цьому на всіх рівнях, починаючи від дрібного клерка і закінчуючи великим начальником, тому забудьте про будь-яку критику будь-якого начальства, якщо хочете побудувати бізнес партнерство з Китаєм надовго. Чи не підтримуєте критику начальства ні в якій формі, будьте дуже уважні і не критикуйте своє начальство теж, пам'ятайте що ви уявляєте одну компанію, одну країну, навіть не дивлячись на те, що китайці спілкуються тільки з вами. Чому?

Вас перестануть поважати, якщо ви погано скажіть по свою країну, про свою компанію, про своїх колег, хоча зрозуміло від ваших роздумів і пліток китайці отримають максимальне задоволення.

Заведіть в собі китайську звичку, дуже корисну для ділових переговорів: завжди захищайте своїх.

Численні повір'я в бізнесі з Китаєм

Тема різних прикмет і повір'їв дуже велика, можливо в подальшому я напишу статтю з даного питання, а зараз простий приклад:

Запитайте китайського партнера яка буде погода завтра? І він образився, чому? Погоду пророкує священна черепаха, а в обізвали свого ділового партнера в Китаї - черепахою, що дуже сильне образу.

Смішно?

Я подивлюся як ви будете сміятися, коли під час поставок з Китаю або експорту в Китай коли зірвете контракт на велику суму і навіть не усвідомлюєте причину події.

Бізнес з Китаєм наповнений подібними нюансами, знати все не китаєзнавцеві практично неможливо, а китаєзнавці часом не розуміють цінності знань, якими володіють.

Тому ще раз будьте тактовними і не базікайте зайвого, пам'ятайте бізнес є бізнес.

Ще один приклад: будь-які компліменти, китайці люблять компліменти, але забудьте про будь-які компліменти на свою адресу, ніяких спасибі і зазнайства, просто ігноруйте або заперечуйте всі компліменти.

Ви помиляєтеся, ви мені льстите - ці прості фрази допоможуть вам ігнорувати будь-які компліменти. Чому? - такі правила гри і менталітету китайців, а так би мовити зі своїм статутом у чужий монастир не ходять.

Як правильно вийти на китайський ринок

Думка експертів по бізнесу з Китаєм

Ми часто експертами і членами правління будинку російсько-китайської дружби обговорюємо специфіку проведення переговорів з китайськими партнерами і на жаль змушені спостерігати небажання російського бізнесу розуміти специфіку китайського менталітету і нюанси переговорного процесу з китайськими менеджерами, а отже виникає досить багато розбіжностей з питань бізнесу з Китаєм, де ніхто не виграє, а тільки втрачає свій час і гроші, втрачаючи можливості і в більшості випадків це російська сторона. Але будемо сподіватися на краще і дана стаття вже допомогла вам уникнути міг підводних каменів.

На цьому все, зрозуміло нюансів і особливостей ділових переговорів з китайськими партнерами досить багато і все врахувати не можна, а якщо у вас є питання або опис спірних ситуацій з питань введення бізнесу з Китаєм - обов'язково напишіть в коментарях до даної замітці і звертайтеся за консультаціями і корпоративними тренінгами.

Як навчитися розпізнавати численні нюанси переговорних стратегій з китайськими партнерами?
Вам знайоме таке поняття, як Гуансі?
Цікаво?
Чому?
І він образився, чому?
Смішно?
Чому?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью