• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Безпека дітей в інтернеті. 10 порад батькам

До Дня захисту дітей, який відзначається 1 червня, КВ підготували 10 порад батькам, які хочуть убезпечити своїх дітей в інтернеті.

Що ж роблять діти в інтернеті? Давайте звернемося до результатами дослідження Лабораторії Касперського , Проведеного в 2016 році. Діти сьогодні набагато більш залежні від своїх гаджетів. За результатами опитування, 44% дітей у віці від 8 до 16 років залишаються онлайн постійно. Що ж стосується США, то там ця цифра становить 83%, в Росії ще більше - 88%.

Які дані розголошують наші діти:

 • 40% дітей розголошують конфіденційні дані про себе або свою сім'ю.
 • 57% з них використовують в Мережі своє справжнє ім'я
 • 47% вводять справжній вік
 • 40% вказують школу, в якій навчаються
 • 14% дітей приводять свою точну адресу проживання
 • 11% не приховують, скільки заробляють їхні батьки.
 • 31% дітей використовували телефон для здійснення фінансових операцій онлайн (в тому числі і для оплати вбудованих покупок в додатках) і хотіли б зробити це знову.

Безпека в інтернеті безумовно важлива, тому КВ підготували для батьків 10 порад.

Рада 1. Довіряйте своїй дитині, інакше технічні засоби будуть безсилі!

Якщо з якоїсь причини ви не можете довіряти вашій дитині або він не довіряє вам, всі інші поради можна вже не читати. Ви упустили виховання. Дитину не можна тримати в клітці. У вас це просто не вийде. Всі засоби батьківського контролю допоміжні. Вони просто допомагають вам дізнатися, чим зайнятий ваш дитина.

Безумовно, ви зможете захистити його від тих чи інших небезпек при використанні ПК або гаджетів. Але хто і що вбереже його від походу до одного (подружці), в інтернет-кафе? Там немає мами і тата. І якщо він (вона) не має власних виховних гальм, то ваш контроль буде безсилий.

Порада 2. Заведіть окрему обліковий запис на ПК для вашої дитини

Перш ніж говорити про батьківський контроль, заведіть дитині окрему обліковий запис з правами звичайного користувача на вашому ПК.

Переконайтеся, що ваш обліковий запис (чи то загальна для батьків, чи то окрема для кожного з них захищена стійким паролем). Під стійким мається на увазі пароль довжиною не менше 8 символів, що містить великі і маленькі букви латинського алфавіту, а також цифри або спеціальні символи.

Після цього ви зможете досить легко задати розклад доступності вашого ПК для дитини. Тобто, наприклад, в робочі дні з 18-00 до 20-00 або в будь-який інший час, коли хтось із дорослих буде вдома.

Тобто, наприклад, в робочі дні з 18-00 до 20-00 або в будь-який інший час, коли хтось із дорослих буде вдома

Рада 3 Поясніть дитині, що не слід давати приватної інформації про себе без дозволу батьків

Дитина не повинна в інтернеті викладати такі відомості:

 • ім'я
 • вік
 • Номер телефону
 • номер школи
 • Домашня адреса та інші персональні дані

Переконайтеся, що у нього немає доступу до ваших банківських даних.

Навчіть дитину використовувати ники (прізвиська) при використанні інтернету. Анонімність - хороший спосіб захисту . Чи не викладайте фотографії дитини в соціальних мережах.

Рада 4. Не слід відкривати листи електронної пошти, файли або web-сторінки, отримані від людей, які не знайомі або не вселяють довіри

Навчіть його, як слід чинити при зіткненні з підозрілим матеріалом, розкажіть, що не потрібно натискати на посилання в електронних повідомленнях, отримані з невідомих джерел, відкривати різні вкладення.

Рада 5. Дитина повинна зрозуміти, що його віртуальний співрозмовник може видавати себе за іншого

Відсутністю можливості бачити і чути інших користувачів легко скористатися. І 10-річний друг вашої дитини в реальності може виявитися зловмисником. Тому забороните дитині призначати зустрічі з віртуальними знайомими.

Тому забороните дитині призначати зустрічі з віртуальними знайомими

Рада 6. Заведіть дитині його власну адресу електронної пошти

Навчіть вашу дитину правильним способам аутентифікації при роботі з поштою. Постарайтеся заводити електронну адресу на поштових серверах, що використовують двоетапну перевірку (Hotmail.com, Outlook.com, Gmail.com, Mail.ru, Yandex.ru).

Поясніть дитині, що в разі необхідності реєстрації для проходження іграшок краще використовувати спеціальний, ігровий адресу. А ще краще - спеціальний алиас до основної адреси. Це досить легко як налаштовується, так і видаляється на Hotmail.com або Outlook.com.

Постарайтеся, щоб він реєструвався на таких серверах у вашій присутності і не вказував свої реальні дані.

Рада 7. Поясніть дітям що не все, що вони бачать або читають в інтернеті обов'язково правда

Привчіть їх запитувати вас, якщо раптом вони сумніваються в прочитане.

Рада 8. Проведіть бесіду про інтернет-етики

Не посилайтеся на те, що ви ніколи не побачите свого співрозмовника. Відсутність можливості бачити і чути співрозмовника - це не привід для хамства.

Рада 9. Контролюйте дітей за допомогою спеціального ПО батьківського контролю

Так, безумовно, ви довіряєте своїй дитині. Але все ж врахуйте, що це все ще дитина і ви, безумовно, повинні його контролювати. Застосовуйте для цього спеціалізоване програмне забезпечення батьківського контролю. Сьогодні вибір такого ПО величезний. Безумовно, ви можете застосовувати як безкоштовне, так і платне ПО.

Рада 10. Не забувайте про те, що ваша дитина - це особистість!

Застосовуючи ПО батьківського контролю, легко скотитися в іншу крайність і позбавити дитину права на помилку. Врахуйте, ваша дитина може легко образитися на вас і обов'язково так і буде, якщо зрозуміє, що ви просто йому не довіряєте. Тому обов'язково обговорюйте обмеження разом з ним, щоб він розумів, чому ви робите так, а не інакше.

Взагалі, розмова про дитячої безпеки , На мій погляд, вимагає не стільки зусиль фахівців з інформаційної безпеки, скільки простої розмови з дитиною. Дитина повинна розуміти чому ви зважилися на прийняття тих чи інших правил.

Найбільш складне завдання, що стоїть перед кожним з нас - це бути гідними татами і мамами, дідусями і бабусями. І якщо ви самі цього не навчитеся, то ніякої фахівець з інформаційної безпеки і ніякої психолог вас цього не навчить.

Володимир Безмалий

Microsoft Security Trusted Advisor,

MVP Consumer Security

Що ж роблять діти в інтернеті?
Але хто і що вбереже його від походу до одного (подружці), в інтернет-кафе?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью