• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

BAKUTEL - Азербайджан взявся за криптовалюта: готується законопроект, країну відвідає співзасновник Ethereum


Азербайджан взявся за криптовалюта: готується законопроект, країну відвідає співзасновник Ethereum
29.01.2018

В Азербайджані створена робоча група, яка зайнялася підготовкою проекту закону «Про регулювання торгівлі криптовалюта», повідомив 1news.az інформоване джерело, який увійшов до складу цієї групи.

Це буде перший закон подібного роду в країні.

Робочу групу очолила старший радник Служби помічника Президента Азербайджану з економічної політики і промислових питань Фарах Мамедова, в складі групи - експерти в галузі фінансів і телекомунікацій.

Раніше Ф.Мамедова була головою Наглядової ради азербайджанського Caspian Development Bank (CDB) - найстарішого комерційного банку країни - і має великий досвід роботи в фінансовому секторі.

Групі належить вивчити досвід ряду країн світу в плані використання криптовалюта і адаптувати його до азербайджанським умов і реалій.

Примітно, що в січні в Баку почне роботу представництво компанії Buroka Technologies (головний офіс в ОАЕ, але з Азербайджаном пов'язана румунська команда компанії), яка заявила про намір торгувати в Азербайджані п'ятьма основними криптовалюта - Bitcoin, Ethereum, Ripple, Dash і Litecoin.

У Buroka Technologies є контакти з такими лондонськими крипто-біржами, як Kraken і Bitstamp.

Відзначимо, що за криптовалюта варто технологія блокчейн, яка має потенціал для вирішення маси актуальних питань, починаючи від реєстрації прав власності до впровадження системи голосування через Інтернет.

Принцип роботи блокчейна наступний: цифрові записи об'єднуються в «блоки», які потім зв'язуються криптографически і хронологічно в «ланцюжок» за допомогою математичних алгоритмів. Кожен блок пов'язаний з попереднім і містить в собі набір записів. Нові блоки завжди додаються строго в кінець ланцюжка.

Глава азербайджанського представництва Buroka Technologies Сабіна Мамедлі повідомила, що в середині березня 2018 року в Баку планується проведення міжнародної конференції з розвитку блокчейна і по криптовалюта, на яку запрошений і соосноваатель криптовалюта Ethereum Віталій Бутерін.

За її словами, з появою законодавчої бази ринок криптовалюта в Азербайджані може стати об'ємним.

Раніше в інтерв'ю 1news.az експерти - колишній керівник Міжбанківської валютної біржі Азербайджану Фархад Амірбеков і глава департаменту казначейства Azercell Telecom Рашад Пірвердіев - також дали позитивні прогнози щодо розвитку блокчейна і ринку криптовалюта в Азербайджані.

Так, Ф.Амірбеков закликав створити певну модель взаємодії цифрової економіки та цифрових грошей з одного боку і тією частиною економіки, яка все ще працює в старій парадигмі і обслуговується звичної грошовою системою, що базується на фіатних кредитних грошах - з іншого. Відзначимо, що фідуціарні або фіатние гроші - це гроші , номінальна вартість яких встановлюється і гарантується державою незалежно від вартості матеріалу, з якого вони виготовлені.

Р.Пірвердіев заявив, що «шанс упускати не можна, і при правильній розстановці пріоритетів ми можемо домогтися успішного результату не тільки всередині Азербайджану, а й в регіоні в цілому».

Інтерес в Азербайджані до криптовалюта і блокчейну зростає, причому не тільки на рівні обивателів, а й на рівні офіційних структур.

Створено чат CryptoChatAzerbaijan в месенджері Telegram.

Центральний банк Азербайджану (ЦБА) в грудні 2017 року повідомив про намір впровадити технологію блокчейн в систему цифрової ідентифікації відносин «банк-клієнт», що відобразив в своєму «Заяві про основні напрямки грошової політики на 2018 рік і середньостроковий період».

У листопаді в ЦБА пройшли переговори з представниками Державного секретаріату з економічних питань Швейцарії (SECO) і швейцарської компанії Trüb Trading з приводу застосування технології блокчейн, можливості інтеграції систем електронної ідентифікації в інформаційні та платіжні системи.

Сторони обговорили досвід Грузії та Естонії в даних сферах.

Свою думку про блокчейн в грудні 2017 року висловив і Президент Азербайджану Ільхам Алієв на відкритті резидента Сумгайитского хімічного промислового парку - Центру обробки, реєстрації та передачі інформації - Data-Центру (ТОВ STDC).

«Технології блокчейн є сферою, якої сьогодні приділяється велика увага в світі. Багато країн, компанії намагаються залучити до своїх країн ці технології, прагнуть до цього. Азербайджан і тут знаходиться в перших рядах. Створення такого великого і сучасного Data-Центру, що відповідає всім світовим стандартам, свідчить про те, що ми дивимося в майбутнє, розвиваємо нашу країну відповідно до відбуваються в світі прогресивними процесами. Це - і науковий центр, і промислове підприємство, і велика сфера бізнесу », - зазначив глава держави.

ТОВ STDC в Сумгайите вартістю близько $ 60 млн використовує високопотужне технологічне обчислювальний, комунікаційне обладнання та устаткування безпеки.

Мета створення Data-Центру - стимулювання діяльності виробничої спрямованості в сфері ІКТ, застосування інновацій в цій сфері, а також розширення прикладних науково-дослідних робіт, реалізація проектів експортної спрямованості і залучення іноземних інвестицій в цю галузь. Підприємство буде надавати міжнародним і місцевим клієнтам послуги в області обробки, зберігання та передачі різного типу інформації, забезпечення інформаційної безпеки.

Після введення Data-Центру в лад значно зросте застосування і розвиток технології блокчейн в різних галузях економіки Азербайджану.

В рамках цього проекту планується створення на території Азербайджану високопродуктивних обчислювальних центрів на основі технології блокчейн, що виконують функцію електронної книги для ведення обліку операцій, надійної інфраструктури за операціями підтвердження і захисту транзакцій розподілених реєстрів будь-якого виду.

До сих пір в Азербайджані не було інфраструктури, призначеної для підтвердження внутрішньореспубліканських транзакцій блокчейн, інтеграції в іноземні приватні та публічні мережі блокчейн.

Досвід інших країн

Грузія на початку 2017 року підписала угоду з компанією BitFury по використанню блокчейн для перевірки операцій з нерухомістю.

BitFury є і блокчейн-партнером України. Управління земельним кадастром, аукціони з оренди державних земель в Україні стали проводитися в кінці 2017 року за допомогою технології блокчейн, яка впроваджена і в систему електронних торгів арештованого майна OpenMarket в Україні.

У грудні 2017 року Естонія оголосила про створення агентства для збільшення ринку кріптокапітала з метою підтримки зростання місцевої економіки.

У Білорусі в грудні 2017 року було прийнято декрет «Про розвиток цифрової економіки», що визначає права фізичних та юридичних осіб при проведенні операцій з криптовалюта - її можна добувати, продавати, купувати, а також дарувати і заповідати. Крім того, до 2023 року всі операції з токенами будуть звільнятися від сплати податками. Фірми, які займаються видобутком і обміном криптовалюта, отримають можливість стати резидентами білоруського Парку високих технологій.

Міністерство фінансів РФ 25 січня опублікувало на своєму офіційному сайті проект федерального закону «Про цифрових фінансових активах», підготовлений відповідно до доручення президента країни Володимира Путіна.

Як випливає з документа, криптовалюта і маркери в РФ можуть бути визнані цифровими фінансовими активами, проте вони не є законними платіжними засобами, так як в якості єдиного законного платіжного засобу в Росії визначено рубль.

Відзначимо, що токен - це одиниця обліку, яка використовується для подання цифрового балансу в певному активі. Облік токенов ведеться в базі даних на основі технології блокчейн, а доступ до них здійснюється через спеціальні додатки з використанням схем електронного підпису.

Мінфін РФ зазначив, що є розбіжності з Центробанком в питанні можливості обміну криптовалюта на рублі, іноземну валюту або інше майно. Згідно з позицією Міністерства фінансів, дані угоди повинні бути дозволені тільки щодо токенов, що випускаються з метою залучення фінансування.

Крім цього, в документі визнається, що криптовалюта набули широкого поширення в світі, тому законодавча заборона на згадані угоди призведе до того, що криптовалюта стануть більш широко використовувати в якості інструменту для обслуговування нелегального бізнесу, легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, і фінансування тероризму.

У зв'язку з цим в Мінфіні РФ запропонували законодавчо закріпити криптовалюта як майно в електронній формі та встановити особливий порядок здійснення операцій з нею на території РФ. Передбачається, що такі угоди можна буде проводити тільки через операторів обміну цифрових фінансових активів, що відповідають спеціальним вимогам.

Міжнародний фінансовий центр «Астана» в Казахстані разом з компаніями «Делойт», Waves, Juscutum і «Кесарії Консалтинг» вивчає розвиток системи блокчейн-рішень в СНД.

В кінці грудня найбільший світовий оператор ф'ючерсних бірж - CME Group (товарно-сировинна біржа Chicago Mercantile Exchange) - повідомив, що почав торгівлю ф'ючерсами на найпопулярнішу в світі криптовалюта - біткойн.

Раніше торги на ф'ючерси на біткойн були запущені на Чиказькій біржі опціонів (CBOE).

В середині січня 2018 року товариство всесвітніх міжбанківських фінансових каналів зв'язку (SWIFT) і центральні депозитарії семи країн світу домовилися спільно вивчати можливість застосування технології блокчейн в посттрейдінге.

Відповідний меморандум підписали SWIFT і Abu Dhabi Securities Exchange (ОАЕ), Caja de Valores (Аргентина), Depósito Central de Valores (Чилі), Nasdaq Market Technology AB, Національний розрахунковий депозитарій Росії, SIX Securities Services (Швейцарія) і Strate Ltd (Південна Африка ).

Тема технології блокчейн і криптовалюта була і в центрі уваги учасників однієї з сесій цьогорічного Всесвітнього Економічного форуму в Давосі.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью