• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Автоматичний 4-х канальний регулятор вентиляторів (розробляю ...)

Dmitry Dubrovenko писал (а): Не, не так.
Взагалі, почнемо з того, що у нас трохи різна ідеологія.
У мене завдання - не охолодження окремого елемента, а підтримання температури в "ящику". Датчики у мене не прив'язуються до конкретного вентилятору. А самі вентилятори об'єднуються в дві групи (можлива третя група - без регулювання). Кожній групі призначається певна кількість датчиків (хоч - один, хоч - все). Згідно із середнім показником обчислюється необхідна швидкість.
А кількість вентиляторів обмежується контролем частоти обертання (для кожного - окремо).

Дійсно, різна ідеологія. Мій девайс все таки націлений саме на стримування найбільш "гарячих точок" шляхом регулювання розташованого поруч ветродуя, загальна температура в ящику або в його зонах особливо не цікавить. Але, скажімо, мій девайс цілком дозволяє підвісити один з датчиків в певній зоні ящика і регулювати по ньому який-небудь корпусних вентилятор.

Dmitry Dubrovenko писал (а): Різниця як-раз більша, бо 1-Wire дозволяє використовувати одну лінію для всіх датчиків, а для терморезистора треба тягнути окремі дроти.
А ще цифрові датчики видають відразу готовий код, і не треба морочитися з калібруванням.
А кріпити, при бажанні, можна все, що завгодно.

Так, точно, зовсім забув що 1-wire дозволяє повісити кілька пристроїв на один провід. Однак, АЦП в МК апаратний - знай собі зчитувати значення і перемикай канал, а ось 1-wire потрібно городити програмно, плюс він досить повільний протокол - один імпульс скидання, з якого все починається, чого вартий. В іншому проекті я цю шину використовував, навіть драйвер самопісний є. З підтримкою режиму реального часу. Так, точно, зовсім забув що 1-wire дозволяє повісити кілька пристроїв на один провід
А АЦП я і не калібру - при використанні в дільнику резисторів достатньої точності самі "пелюстки" показали хорошу повторюваність результатів в діапазоні +10 ... + 80 градусів. Скажімо так, плюс-мінус один-два градуси (хоча у мене зазвичай в межах градуса різниця) тут не особливо важливо.

Dmitry Dubrovenko писал (а): До речі, про контроль окремих елементів. Я теж не згоден з твердженням, що там все так погано. По-моєму, скажімо з контролем і регулюванням температури CPU прекрасно справляються штатні засоби (включаючи кулер).

Чи не бачив ще жодної материнки, яка б дозволяла регулювати вентилятор в широкому діапазоні - зазвичай все обмежується невеликим зниженням оборотів від номіналу. Причому величину зниження найчастіше вибрати не дають і її виявляється мало при більш ніж нормальній температурі процесора. Плюс зазвичай регулюється тільки один - процесорний - кулер. А зараз взагалі з введенням 4-pin роз'ємів повно материнок, які не вміють регулювати 3-pin кулери, приклад - Asus M4A785M в моєму HTPC.
Тому вентилятор Gentle Typhoon так і лупить постійно на своїх 1000 rpm, хоч і тихо але даремно, тільки пил прокачує. А модифікації цього більш ніж чудового і якісного вентилятора з 4-pin не існувало, коли я його купував, не знаю як зараз. І другий - маленька відцентрова турбинка - теж крутиться постійно на +7 В. Минулої спеку доводилося розкривати корпус і перемикати на +12. По-хорошому комп мав би сам цим займатися. Нагрівся чіпсет (а саме повз нього йде вдув холодного турбіною в моєму конфіге) - включили турбіну побільше. Нагрілася пам'ять - включили бічній видув сильніше, почав грітися низькопрофільний радіатор на процесорі - розігнали випуску Gentle Typhoon. А так все крутиться зараз на постійних оборотах даремно. Навантаження на машинку маленька, HTPC споживає мало, виходять даремно ганяють повітря, видають зайвий шум і даремно пил смокчуть. Чи не бачив ще жодної материнки, яка б дозволяла регулювати вентилятор в широкому діапазоні - зазвичай все обмежується невеликим зниженням оборотів від номіналу
Для ясності я якось намалював схему руху повітряних потоків всередині корпуса:

Єдина материнка, в якій було щось близьке до ідеалу - Abit IP35 PRO. Зараз не пригадаю вже, але там здається чи то 5, чи то 6 приєднуються вентилятора були регульованими. З BIOS Setup можна було вручну налаштувати кожен з них, кожному прив'язати його температуру по безлічі вбудованих в матір датчиків, вказати мінімальне і максимальне напруження. Але діапазони, знову-таки, були замалі. Чудова була плата. Більше нічого подібного не бачив.

Dmitry Dubrovenko писал (а): Її, звичайно, і продавці не знають.
Головне, що б робоча напруга було 5V.

Ок, вже знайшов на eBay, зветься просто "buzzer", на першій же сторінці є лот: 10 штук за приблизно 3 долари з доставкою. Ок, вже знайшов на eBay, зветься просто buzzer, на першій же сторінці є лот: 10 штук за приблизно 3 долари з доставкою

Dmitry Dubrovenko писал (а): Ну, додаткова інформація (читай: індикація) зайвою не буває.

Ну, в принципі, так, погоджуся. Просто мені здається, що просто нікому буде її сприймати коли комп вимкнений.
Загалом, замовлю собі цих "баззер", допроверю розведення печатки і можна віддавати в виробництво. Потрібно тільки визначитися - куди.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью