• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Артемій Лебедєв біографія

Артемій Лебедєв - біографія

відомий: дизайнер , винахідник , бізнесмен , блогер , мандрівник

Країна: СРСР , Росія

Категорія: мистецтво , наука , бізнес

Знак зодіаку: Водолій

Дата народження: 13 лютого 1975р. (44 роки)

Біографія Додано: 19 жовтня 2015 р.

Відомий також як «Тема Лебедєв», «Самізнаетекто», tema (логін на блог-платформі Живий Журнал, домен особистого сайту, адреса електронної пошти). «Артемій Лебедєв» - це товарний знак, зареєстрований його студією.

Відомий великою кількістю матірних, околоматерних і експресивних виразів. Сам аргументує це тим, що мат - це невід'ємна частина російської мови, а він просто користується їй, як будь-який інший частиною мови. Леонід Каганов в одному з випусків програми «Ледачі будні» називає Артемія єдиним його авторитетом і експертом в російській мові, сам же Артемій там же каже, що єдиний експерт в російській мові - Д. Е. Розенталь.

біографія

Народження, ранні роки

Артемій народився 13 лютого 1975 року в місті Москва, в сім'ї письменниці Тетяни Толстої та філолога-класика Андрія Лебедєва, сина генерал-полковника В. Я. Лебедєва.

Дитячий садок і ясла не відвідував. Навчався в московських школах № 274, 583, але в 1989 році разом з батьками переїхав до американського міста Балтімор, де Тетяна Толстая викладала російську літературу. Там він рік провчився в середній школі Парквіля (англ.) І після, зненавидівши Америку, повернувся в СРСР, залишивши батьків. Закінчив гуманітарний клас московської загальноосвітньої школи № 57.

З 16 років Лебедєв жив один. Після школи вступив на факультет журналістики МДУ ім. М. В. Ломоносова. Лебедєв вибрав факультет журналістики тому, що там був низький прохідний бал, але на лекції не ходив і був відрахований з другого курсу.

професійна кар'єра

За словами Лебедєва, дизайну він навчився у Аркадія Троянкер, арт-директора «Щотижневого журналу» і «Підсумків» (сам Троянкер вважав Лебедєва своїм найкращим учнем).

У ряді інтерв'ю Артемій заявляє, що йому не подобається стан справ в Росії з дизайном і він багато працює, що виправити це становище. Трудоголіком себе при цьому не вважає, а каже, що йому «лінь піти з роботи додому».

Літом 1992 року заснував з партнером студію «А-квадрат», в якій працював до кінця року. У січні 1993 року заснував самостійну студію «Артографіка», де брав участь у створенні книг і журналів. За сумісництвом працював арт-директором компанії «МакЦентр».

У 1995 році заснував студію WebDesign (в 1998 році перейменовану в «Студію Артемія Лебедєва»), яка є однією з перших і найбільших студій веб-дизайну в Рунеті.

діяльність

лекції

Регулярно їздить по Росії з лекціями та майстер-класами про дизайн, де розповідає про інтерфейси, інформаційний та промисловий дизайн, створення зручних і красивих речей і т. Д.

У 2005 році дав майже двогодинну лекцію в НГУ для факультету психології де розповів «як все починалося ...». Крім того, давав інтерв'ю з Тетяною Толстой на тему «Мистецтво провокації».

студія

Артемій Лебедєв є засновником однієї з найбільших, найвідоміших і дорогих дизайн-студій Росії «WebDesign», яка в 1995 році перейменована в Студію Артемія Лебедєва. На рахунку компанії більше двох з половиною тисяч робіт, серед яких фірмові стилі, книги, журнали, дорожні знаки, піктограми, графічні та фізичні інтерфейси, сайти, об'єкти промдизайна і промислової графіки, вітрини. Існує цілий «музей клонів» дизайну Студії.

За словами Артемія він і його студія є авторами ряду технічних знахідок і рішень, які використовуються по всьому інтернету. Однією з таких знахідок, є винахід «гумових» (розтягуються по ширині вікна) сайтів, які на Заході досі є великою рідкістю. Ще одним прикладом є універсальна піктограма «будиночка» (посилання на головну сторінку), яка набула широкого поширення в запропонованому Лебедєвим графічному рішенні.

21 червня 2010 Артемій оголосив про припинення роботи студії з журналом «Афіша». Рішення про «звільнення» клієнта оголосив Артемій в блозі, заявивши, що підставою для рішення була фраза «товсті тітки». Хоча до цього моменту вони досить щільно взаємодіяли, наприклад, студія створила додаток «Посилання» для журналу - путівник по інтернету.

«Бізнес-Лінч», «порка»

Одна з рубрик сайту полягала в тому, що будь-який бажаючий міг відправити Артемію графічний об'єкт або сайт, а він, у свою чергу, становив своє критичну думку цієї роботи. Рубрика називалася «Порка» і випускалася щоквартально. Пізніше рубрика була перейменована в «Політ прочуханку». До 2006 року рубрика була закрита і видалена з сайту. 1 вересня того ж року рубрика відновлена, ведеться щодня і називається «Бізнес-Лінч», але тепер рецензує не тільки Лебедєв.

етнографічні експедиції

З 30 грудня 2007 року по 27 січня 2008 Артемій провів в поїздці по периметру Америки, по приїзду, за його словами, йому відразу прийшла ідея проїхати на машині до Владивостока. Ця подорож отримало назву «Етнографічна експедиція».

Через деякий час Артемій відправляється в ряд схожих етнографічних експедицій з відповідними назвами: МосЕтноЕксп (Москва), ПітерЕтноЕксп (Санкт-Петербург), РечЕтноЕксп (річка Волга), БалканЕтноЕксп (Балкани) і т. Д.

У своїх експедиціях Артемій, в першу чергу, звертає увагу на дизайн світлофорів, вуличних стовпів, урн, зупинок, поштових скриньок, бордюрів, шрифтів, вивісок, дорожніх знаків та інших елементів міського середовища, а й помічає місцеві етнічні особливості.

Кожна експедиція висвітлюється в особистому блозі на сайті Живий Журнал і вже в остаточному вигляді записується на особистому сайті в розділі подорожей. Крім того, кожен учасник експедиції зобов'язується писати щоденний звіт в свій блог.

Крім «етнографічних експедицій» багато подорожує самостійно або в складі інших груп. За власною заявою до вересня 2015 року є єдиною людиною з країн колишнього СРСР і Східної Європи, який побував у всіх 193 країнах світу, що входять в ООН. Останньою країною зі списку стала Саудівська Аравія.

блогінг

У 1997 році Артемій відкриває сайт, де від імені Каті Деткіна пише в популярною і затребуваною темі: огляди рунета. 4 березня віртуальний герой був убитий і написав власний некролог.

Власний блог Артемій відкрив в 2001 році на сайті блог-платформи «Живого Журналу». На 2013 рік блог займає 4 місце в загальному рейтингу користувачів, в ньому написано понад 5900 постів, а до них залишено 3 329 000 коментарів. У 2008 році блог входив до трійки російських онлайн-щоденників в топі Яндекса. Живий журнал, за його словами, вибрав з тієї причини, що там була основна «двіжуха».

25 вересня 2012 року Артемій опублікував запис, де була прикріплена картинка з матірною посилом бога, де слово «бог» написано з маленької букви, що на думку православного активіста Дмитра енте і глави асоціації православних експертів Кирила Фролова є кричущим випадком і вони готують кримінальний позов.

У березні 2011 року авіакомпанія «Аерофлот» подала в суд на Лебедєва за ганьбить ділову репутацію компанії запис в блозі, де розміщувалося звинувачення компанії в крадіжці і пропозиція читачам розмістити в коментарях карикатурні зображення з використання логотипу компанії. У підсумку, Міщанський суд зобов'язав Артемія видалити зі свого блоку все «фотожаби», а також негативні оцінки роботи компанії, мотиви прийнятого рішення суд не оголосив.

З 16 жовтня 2008 року став представником акціонерів компанії «Суп», що володіє російськомовним сегментом сайту Живий Журнал, завдяки запрошенню видавничого дому «Комерсант», яка стала акціонером компанії.

Влітку 2008 року блог був заблокований конфліктної комісією сайту через публікацію напівоголеної дівчини, яка, на їхню думку, була неповнолітньою, але 12 червня відновлено. Є одним з найвідоміших блогерів в рунеті. Блог віддалявся.

Оголошував конкурс «фотожаб» використовуючи фотографію патріарха, що спричинило черговий конфлікт і подачу заяви від Олександра Волкова в конфліктну комісію Живого Журналу. Комісія відмовила в позові, але оригінальна фотографія з патріархом була прибрана з поста. Після Артемій подякував прес-службу за рекламу рубрики.

соціальні проекти

З 2009 року Артемій співпрацював з Пермським центром розвитку дизайну, а до кінця цього року він стає арт-директором цього центру. Оголошував, що починає роботу над дизайном десятитисячної купюри як представник Центру пермського дизайну. Крім того, висловлював бажання стати головним дизайнером міста Омськ і навіть оголосив якусь передвиборну програму. Входив до складу журі конкурсу творчих проектів сайту президента РФ.

Створив логотипи для міста Ярославля, Пермі, Одеси і Калузької області (в ярославському логотипі блогери виявили плагіат на логотип «UP & UP»). Артемій брав участь в проекті по поліпшенню дорожніх знаків в Києві, і Тюмені. Крім того, в останньому, він домігся організації пішохідного переходу з підсвічуванням.

Артемій розробив дизайн-код вулиць Москви. Придумав «Рекламне дерево» для міста Пермі. Він упевнений, що ця пам'ятка буде себе окупати, оскільки кожен рекламодавець вважатиме своїм обов'язком помістити свою рекламу туди. Крім того, перехожі будуть з ним фотографуватися.

Спільно з Маратом Гельманом Артемій оголошував конкурс на розробку знака «Тут можуть бути ображені релігійні почуття віруючих». Православні активісти відреагували на цей хід позовом до суду.

Виступав за доповнення списку професій (ЕТКС) тими, що пов'язані з інтернетом і з'явилися на початку XXI століття.

Артемій в різкій формі виступає проти благодійності по відношенню до хворих людей і пенсіонерам, пропонуючи вкладати гроші в будівництво доріг, займає активну протіворелігіозную позицію.

Ководство

З 1997 року Артемій запускає новий проект під назвою: «Ководство». Проект покликаний розповісти про дизайн, проектування інтерфейсів, типографике, семіотики і візуалізації. Випускається у вигляді веб-сайту, скомпонованого як зміст книги. При переході до глави, відкривається окрема сторінка з вмістом параграфа. За заявою автора, такий формат був обраний з-за «природної ліні» і нездатності швидко довести книгу до друку, тому був зроблений однойменний сайт. Параграфи періодично оформляються в книгу і розпродаються в онлайн- і офлайн-магазинах Студії.

Особисте життя

Захоплюється фотографією і багато подорожує. Був одружений кілька разів, одна з колишніх дружин - журналістка Марина Литвинович. Батько чотирьох дітей.

Неодноразово грав в «Сутичку», як в полі, так і в штабі.

Ставав «Президентом Грузії» (назва посади головного модератора на сайті leprosorium.ru), але миттєво був зміщений з посади шляхом відведення карми до такої міри, що не можна навіть авторизуватися під цим логіном.

Відображення в культурі

Згадується в книзі Ігоря Ашманова «Життя всередині міхура» як «Дизайнер всієї Рунета». У 2000 році знявся в ролі вийшов з в'язниці кримінальника в рекламному ролику Яндекса під слоганом: «На інтернеті з чистою совістю». У 2012 році знявся в рекламі компанії Білайн. Є прототипом героя роману «Запасний інстинкт» Тетяни Устинової.

В рамках експериментального документального проекту «Человек.doc» написаний спектакль під назвою «Артемій Лебедєв. Человек.doc ». Вистава вперше показаний 6 квітня 2013 року. У виставі використовується ненормативна лексика. Режисером вистави виступив художній керівник театру «Практика», Едуард Бояка

Артемій Лебедєв - фото

Рекомендований контент:

Кількість переглядів: 5529

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью