• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Apple Macintosh - Життя без вірусів під Mac OS X | Apple  Macintosh (Макінтош) або PC - зроби правильний вибір!

 1. З ким маю честь?
 2. досконалість недосяжна
 3. Макопокаліпсіс
 4. Відставити паніку!
 5. 1. Встановіть захисне програмне забезпечення
 6. 2. Для повсякденного використання створіть обліковий запис без прав адміністратора
 7. 3. Як можна частіше оновлюйте програмне забезпечення.
 8. 4. Користуйтеся менеджером паролів.
 9. 5. Якщо використовуєте Flash Player, то переконаєтеся, що він самої останньої доступної версії.
 10. 5. Робіть резервні копії даних.
 11. Що в підсумку?

Як же насправді йдуть справи з шкідливими програмами на платформі Apple Macintosh

Як же насправді йдуть справи з шкідливими програмами на платформі Apple Macintosh?

Як не сумно, але треба визнати, що епоха без вірусів на Мак підійшла до кінця. Однак, не варто панікувати. У цій статті ми детально розповімо вам про те, як убезпечити себе і свій Мак від різної зарази.

З ким маю честь?

Для початку давайте визначимося, що ж взагалі таке комп'ютерний вірус і які вони бувають. Енциклопедії підказують, що вірус - це шкідлива програма (або навіть просто частина коду програми), здатна до самореплікаціі, тобто клонування самої себе. Однак, в більш загальному сенсі вірусом можна називати не тільки самі програми-віруси, а й ще ряд програм: трояни , експлойти , логічні бомби і мережеві черв'яки . Дані програми найчастіше використовуються разом, утворюючи ланцюжки.

досконалість недосяжна

Довгий час вважалося, що Mac OS X абсолютно не схильна до небезпеки вірусного зараження, проте, якщо бути чесним, це спочатку було не так. Будь-яка операційна система створена людиною, а людині властиво помилятися, особливо в дрібницях, особливо в таких великих, складних і заплутаних проектах, як ціла ОС. Якби це було не так, нам не довелося б ніколи завантажувати будь-які оновлення або патчі, проте ми робимо це постійно. Звичайно, якийсь код може бути більш надійним, якийсь менш, але немає програм, абсолютно стійких до злому (по крайней мере, в області споживчого програмного забезпечення). Причину, через яку Mac OS X вважалася невразливою, досить чітко роз'яснив Євген Касперський , Творець однойменного антивіруса: «Кібер злочинність - це бізнес. Бізнесу властиво заробляти там, де це простіше і вигідніше. Тому поки користувачів Maк був всього 1-3% від загального числа користувачів, ця частка ринку не особливо цікавила злочинців. »Тепер користувачів Мака вже 5-7% і ця частка зростає, та ще й безпекою своїх комп'ютерів вони абсолютно не переймаються - звідси і зростаюча увага кібер-злочинців.

Макопокаліпсіс

Грім грянув раптово Грім грянув раптово. На початку 2012 року компанія «Доктор Веб» виявила існування троянської програми BackDoor.Flashback.39 . В результаті досліджень, проведених компанією в квітні, виявилося, що кількість заражених комп'ютерів перевищує 650 000 машин по всьому світу (за даними Лабораторії Касперського - понад 700 000.). Однак, що ще сумніше, вперше за історію існування Mac OS X шкідлива програма навчилася встановлюватися на комп'ютер користувача «мовчки», абсолютно ніяк не виказуючи своєї присутності.

На даний момент троян Flashback не вміє робити нічого надзвичайно небезпечного, однак в його коді передбачена можливість самовдосконалення, тому по команді його творців він може кардинально змінитися і краще б в цей момент не мати з ним нічого спільного. Для цього спочатку рекомендуємо вам перевіритися тут або тут . Для цього вам буде потрібно ваш UUID, дізнатися який можна в інформації про систему (докладніше тут ). У разі, якщо ваш мак все-таки заражений, вилікуватися можна, наприклад, утилітою від Лабораторії Касперського ( zip ) Або за допомогою сканера Dr.Web Light

Відставити паніку!

Все не так погано, як ви могли подумати. Mac OS X залишається прекрасно захищеною системою, яка постійно допрацьовується і покращується. А для того щоб повністю убезпечити себе і свій комп'ютер досить дотримуватися кількох інструкцій:

1. Встановіть захисне програмне забезпечення

Багато компаній, що займаються комп'ютерною безпекою вже давно пропонують свої рішення під Mac OS X. Ось кілька прикладів на вибір: від Касперського (1200 руб в рік), від Dr. Web (990 руб в рік), від ESET (1290 руб в рік), від Symantec ($ 50 в рік), від Avast! (Безкоштовно), від Avira (Безкоштовно). Який антивірус вибрати - питання окремої статті, проте можна з упевненістю стверджувати що до платних антивірусів пред'являються більш жорсткі вимоги, тому і відчувати себе з ними впевненіше буде простіше.
NB: Не забувайте, що антивірус, як і інше програмне забезпечення необхідно регулярно оновлювати!

2. Для повсякденного використання створіть обліковий запис без прав адміністратора

Якщо у вас на маці всього один обліковий запис, то вона однозначно наділена правами адміністратора, які дозволяють змінювати права інших користувачів, встановлювати і видаляти програми, змінювати налаштування комп'ютера і т.д. Всіма цими можливостями може скористатися шкідлива програма. Для того щоб цього уникнути, потрібно створити собі для повсякденного користування обліковий запис зі стандартними правами. При роботі в такий облікового запису для здійснення адміністраторських операцій вам доведеться вводити адміністраторський пароль, однак це невелика ціна за почуття безпеки, чи не так?

3. Як можна частіше оновлюйте програмне забезпечення.

Переконайтеся, що ви завантажуєте і встановлюєте оновлення, як тільки вони стають доступні. В оновлення програмного забезпечення часто містяться «заплатки», закривають недавно знайдені проломи в коді програм, які могли бути використані шкідливим ПЗ. А як бонус в оновлення часто включаються додаткові функції і модифікації, що полегшують роботу з програмою.

4. Користуйтеся менеджером паролів.

У систему Mac OS X входить менеджер паролів KeyChain (Зв'язка ключів), що дозволяє вам безпечно зберігати в ньому всі ваші паролі. Це дозволить вам створювати складні і вкрай важко підбираються паролі замість легких, які простіше запам'ятати.

5. Якщо використовуєте Flash Player, то переконаєтеся, що він самої останньої доступної версії.

На жаль, на Adobe Flash Player спрямована значна частина хакерських атак, що мають на меті повністю взяти під контроль ваш комп'ютер. Робота в інтернеті з використанням застарілої версії Flash Player майже напевно виявиться для вас ризикованим підприємством. Для того щоб оновити свій Flash Player досить зайти на сайт Adobe і слідувати інструкціям.

5. Робіть резервні копії даних.

У систему Mac OS X входить вкрай корисна і легка в використанні утиліта Time Machine , Яка дозволяє на льоту робити резервні копії всіх ваших даних на зовнішній жорсткий диск (навіть без проводів!). Інтерфейс програми простий і дуже приємний у використанні. Все що вам потрібно - місце, куди ви будете зберігати важливі дані (дуже радимо вам Apple Time Capsule ).
NB: Резервне копіювання не захистить вас від вірусів само по собі, проте воно дозволить зберегти всю важливу інформацію на випадок виходу з ладу вашого маку, якби таке через віруси або чого б то не було ще.

Що в підсумку?

Переживати немає сенсу, Apple Mac OS X залишається надійної та безпечної операційною системою, що має строгу архітектуру Unix. Небезпечних вірусів під Mac OS X поки немає, але вже завтра все може змінитися. Тому, щоб завтра не кусати собі лікті, дотримуйтесь наших простим інструкціям і захистіть себе і своєї комп'ютер раз і назавжди.

З ким маю честь?
Що в підсумку?
Як же насправді йдуть справи з шкідливими програмами на платформі Apple Macintosh?
З ким маю честь?
При роботі в такий облікового запису для здійснення адміністраторських операцій вам доведеться вводити адміністраторський пароль, однак це невелика ціна за почуття безпеки, чи не так?
Що в підсумку?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью