• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Аналіз контенту сайту або чому статті не потрапляють в ТОП

Доброго часу доби, шановні читачі блогу SEO-дилетантів. Дуже часто натхнення для нових статей приходить до нас з життя. І наплювавши на плани, які озвучила днями, сидиш, і пишеш нову статтю у відповідь на листи читачів.

І наплювавши на плани, які озвучила днями, сидиш, і пишеш нову статтю у відповідь на листи читачів

Менше, ніж за місяць, до мене звернулося кілька людей з питаннями, що робити, коли блогу вже більше року, або навіть кілька років, написано кілька сотень статей, а відвідувачів з пошукових систем немає. Якщо бути точніше, то відвідувачі є, але або не в тій кількості, як хотілося б, з огляду на вік ресурсу, або не по тих запитах, за якими потрібно - нецільова аудиторія.

Зараз, коли пошукові системи пред'являють підвищені вимоги до web сайтів, а просування з кожним роком стає все важче, намагаєшся вичавити з кожної сторінки свого сайту по максимуму. Тому тема написання якісного контенту, тема оптимізації статей дуже актуальна і затребувана.

Створення блогу справа не хитра. Набагато складніше його вести, адміністрування сайту вимагає не тільки часу, а й певних навичок. Коли хочеться більше відвідувачів, особливо з пошуку, недостатньо просто написати нову статтю, потрібно примудритися написати її так, щоб вона в цей самий пошук потрапила, та ще й в ТОП 10. Про те, ЯК писати такі статті тема для окремої публікації, і я вже писала про це , Зараз же я постараюся відповісти на питання, що робити, коли блог наповнений статтями, а відвідувачів з пошуку немає.

Природно, ми говоримо про сайт, який не потрапив під будь-які фільтри пошукових систем, а проблема криється тільки в контенті.

Отже, що я роблю, щоб проаналізувати контент сайту, знайти проблемні місця і виправити їх.

На даному етапі дуже важливо розуміти свою цільову аудиторію. Для кого пишуться статті, має бути чітко сформульовано позиціонування ресурсу серед подібних, точно визначена тематика. Я часто приділяю цьому дуже велику увагу, тому що вважаю, що правильне позиціонування сайту дає більше 50% успіху ресурсу.

У моєму аналізі мені допомагатимуть документи Google, саме там я створюю нову таблицю, яка допоможе мені проаналізувати статті блогу, природно, можна для цих цілей використовувати Excel.

Таблиця буде складатися з декількох стовпців:

 1. Назва статті + посилання (якщо заголовок статті в H1 не збігається з заголовком сторінки title, то краще зробити окремі стовпці для двох різних заголовків).
 2. Обсяг статті, кількість символів з пропуском і без (можна даний параметр пропустити).
 3. Семантичне ядро ​​статті, до 5-ти (можна до 10-ти) найчастіших слів в статті.
 4. Скільки разів зустрічаються в статті
 5. релевантність слова
 6. Відсоток серед значущих слів
 7. Ключова фраза по Wordstat.Яндекс
 8. Кількість запитів на місяць
 9. Позиція сайту по даному запиту в Яндекс
 10. Позиція сайту по даному запиту в Google

Дані для пунктів з 2 по 6 ми будемо брати з сервісу SEO-аналіз тексту. Пункти 7-8 в Яндексі, 9-10 пункти можна перевірити в будь-який з бірж автоматичного просування. Я вже кілька років працюю в MegaIndex, писала про цієї біржі , В цілому вона мене влаштовує, тому буду використовувати її.

Отже, для прикладу я взяла кілька останніх статей зі свого блогу і проаналізувала їх.

Для семантичного аналізу тексту я використовувала сайт istio.com, перше пристойне, що попалося в пошуку. Ви можете використовувати будь-який інший ресурс для аналізу контенту. Наприклад, спочатку я використовувала advego.ru, але зіткнулася з тим, що в одній статті було згадано назву організації всього один раз, а сервіс видав інформацію, що слово зустрічається два рази. При цьому пошук по сторінці нічого не знайшов, навіть однокорінного слова. Тому моя віра в сервіс адвего похитнулася.

Що у мене вийшло, можна побачити по посиланні на таблицю .

Найскладніше при аналізі текстів було правильно проаналізувати семантичне ядро ​​статті (стовпець C), виділити головні ключові слова і підібрати до них ключові фрази, які використовують люди при пошуку потрібної їм інформації (стовпець G). На цьому етапі потрібно вміти включати свою фантазію, вміти міркувати.

Якщо мені складно уявити, як інші люди можуть шукати те, про що я пишу, то в таких випадках я виділяю найголовніше слово, що характеризує мою статтю, вбиваю в Wordstat.Яндекс і починаю вдумливо читати кожну ключову фразу, яку мені показує сервіс Яндекса до тих пір, поки не знайду найбільш підходящу за змістом до моєї статті.

Наприклад, для статті "Lightbox на HTML і CSS3 без застосування JavaScript і jQuery" я вказала лише одне слово lightbox, і з'ясувала, що користувачі найчастіше шукають lightbox безпосередньо для якоїсь CMS, або скрипт jQuery. Моя стаття не розкриває тему в такому розрізі, тому я стала уважно читати всі ключові фрази, які видав сервіс Wordstat, поки не знайшла такі, які максимально повно передавали б тему моєї статті.

В результаті я виділила три фрази:

 1. lightbox + для сайту
 2. html lightbox
 3. lightbox css

які і вказала в таблиці в стовпці G.

Таким чином, для всіх аналізованих мною статей, я підібрала ключові фрази, на які дає відповідь кожна зі статей, природно, на мій суб'єктивний погляд.

В результаті, в колонці G у мене з'явився список ключових фраз, за ​​якими я могла б просувати свій блог в пошуку. Але необхідно з'ясувати, на скільки мої статті відповідають ключовим фразам за поданням пошукових систем. Це необхідно зробити, тому що на мій погляд, не має сенсу починати просувати статтю, ставити на неї посилання, якщо вона не знаходиться в ТОП 100.

Тому я перевірила позиції блогу за наявним списком ключових слів. Як уже писала вище, я використовувала сервіс MegaIndex . Результатом перевірки стали стовпці I і J.

Там же в MegaIndex, для кожного запиту можна ще раз переглянути семантичний аналіз всієї сторінки:

Цікаво це тим, що по деяких позиціях сторінки не дотягують до 50% з точки зору оптімізірованності під конкретний запит, при цьому знаходяться в ТОП10 на цей запит.

Це всього лише говорить про те, що не можна повністю довіряти комп'ютерним аналізатора чого б то не було, завжди потрібно включати свій мозок і міркувати.

Так само і в моїй таблиці є статті, в тексті яких деякі слова не зустрічаються, при цьому стаття знаходиться в пошуку.

Що мені дає моя таблиця?

Ось тільки кілька речей, які мені зручні для подальшої роботи:

 1. Я відразу бачу заголовок статті, і з ключовими словами він або без.
 2. Семантичне ядро ​​статті (найбільш часто зустрічаються слова в статті).
 3. На скільки перше і друге відповідає ключовим словами, знайденим в сервісі Яндекса.
 4. Кількість запитів на місяць, дані хоч і умовні, але уявлення дають на скільки той чи інший запит популярний і може принести нових відвідувачів на блог.
 5. На якому місці знаходиться блог по потрібних запитах.

На основі даного аналізу я приймаю рішення з якими статтями можна працювати далі, які можна почати просувати в пошуку, які необхідно дооптімізіровать.

Отже, проаналізувавши 5 статей свого блогу, я зробила наступні висновки:

 1. 3 з 5 статей вже знаходяться в ТОПі по деяких запитах.
 2. Для попадання в ТОП важливіше наявність ключових слів в заголовку, ніж в самому тексті.
 3. На першу статтю про noindex і nofollow можна поставити кілька посилань з потрібним анкором з власного блогу, це може допомогти за рахунок внутрішніх ресурсів підняти статтю в пошуку.
 4. Розбавлені тексту кодом HTML і CSS, як в статті про Lightbox, не заважає бути статті в ТОПі, тобто за це можна не хвилюватися.
 5. Підібраний мною запит для третьої статті є комерційним, і підійде в тому випадку, якщо я захочу залучати потенційних клієнтів для надання послуг з просування в соціальних мережах. В такому випадку статтю можна доопрацювати, проставити посилання як з власного блогу, так і знайти можливість проставити посилання з інших ресурсів.
 6. Четверта стаття має занадто низькі позиції, а кількість можливого трафіку не настільки вселяє, що я не бачу сенсу приділяти їй велику увагу, хоча не виключаю можливості подальшої роботи з цієї статті і взагалі в подібних випадках.
 7. П'ята стаття досить специфічна, має вузьку тематику, в якій я не є фахівцем, темою володію лише на рівні підготовки сайту до просування, тому в моєму випадку так само не бачу необхідності приділяти їй більше уваги.

Але в будь-якому випадку, які б результати я ні отримала, і навіть коли стаття не вимагає великого втручання, я завжди на свої статті намагаюся поставити внутрішні посилання з потрібними мені анкорами.

Сподіваюся, мій досвід допоможе і вам правильно оцінювати свій контент, знаходити під нього свої ключові слова, робити висновки і приймати правильні рішення.

Удачі в просуванні!

Що мені дає моя таблиця?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью