• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Аналіз конкурентів в SEO для поліпшення свого сайту

 1. Навіщо все це потрібно?
 2. Визначте, хто ваші конкуренти
 3. Що саме аналізувати?
 4. Шукаємо відмінності і тестуємо

Моніторинг конкурентів важливий для власника будь-якого сайту, який серйозно ставиться до розвитку свого проекту Моніторинг конкурентів важливий для власника будь-якого сайту, який серйозно ставиться до розвитку свого проекту. Збір і аналіз такої інформації дозволяє отримати відповіді на ряд важливих питань:

 • що і як роблять конкуренти;
 • до яких наслідків це може призвести;
 • як зробити краще.

В контексті поліпшення власного ресурсу, в першу чергу, мова йде саме про аналіз внутрішньої складової сайтів-конкурентів: дизайну, структури, текстів, розташування елементів і т.д.

Про автоматичному аналізі за допомогою різного софта і сервісів написано більш ніж достатньо, але, є речі, адекватну оцінку яким може дати тільки людина.

Програма не може оцінити хороший на сайті дизайн чи ні. Їй не під силу провести оцінку читабельності тексту з позиції сприйняття відвідувачем, та й безліч інших речей за допомогою технічних характеристик висловити теж не можна.

Це, до речі, дає переваги перед конкурентами, які використовують тільки софт. Адже ви зможете побачити речі, які, цілком можливо, є вирішальними для успішного розвитку сайту, але, не піддаються автоматичної оцінки.

Навіщо все це потрібно?

За останні роки пошукові алгоритми сильно змінилися, але, головне завдання Google і Яндекса залишається незмінною - видати користувачеві максимально корисний і релевантний результат у відповідь на його запит.

З урахуванням постійно зростаючої конкуренції практично у всіх нішах, розраховувати на Топ можуть тільки власники тих сайтів, сторінки яких дійсно краще, в порівнянні з іншими. У плані контенту, інформативності, юзабіліті, швидкості роботи і оптимізації в цілому.

Без аналізу основних конкурентів у видачі, зрозуміти, яким чином можна поліпшити посадочні сторінки свого сайту просто неможливо. І нехай це займе час, але, в підсумку, можна визначити свої слабкі місця і знайти хороші можливості для зростання.

Ми перевіряли - посадочні сторінки, опрацьовані таким чином, показують дійсно хорошу динаміку зростання.

Визначте, хто ваші конкуренти

Щоб приступити до аналізу конкурентів, потрібно спочатку зібрати список, хто саме належить до їх числа. Зробити це далеко не так просто, як може здатися спочатку, так як на прикладі нішевого інтернет-магазину сюди можна віднести:

 • прямих конкурентів, які є лідерами вашої тематики;
 • великі сайти, розділи яких займають хороші позиції з важливих для вас ключовим словом;
 • інтернет-магазини, товарна матриця яких, частково перетинається з вашою.

Щоб не закопуватися в нетрі пошукової видачі і не збирати список з 100500 сайтів, досить буде взяти по 3-5 сайтів з Топа Яндекса по великих регіонах і містах-мільйонниках, а для Google - першу п'ятірку в Топі, з видачі по основним ВЧ / СЧ запитам.

Потім, створюємо невелику табличку в Excel або Google Docs, в яку вносимо список сайтів, і перелік критеріїв, на предмет яких буде проводитися їх аналіз. Список цих самих критеріїв буде перерахований далі в статті, але, забігаючи наперед, це буде виглядати приблизно так:

Список цих самих критеріїв буде перерахований далі в статті, але, забігаючи наперед, це буде виглядати приблизно так:

Можна проставляти оцінки на основі п'ятибальною шкали, або у вигляді тексту: відмінно, непогано, відсутня і т. П.

Що саме аналізувати?

Після складання списку основних конкурентів, наступний крок - відвідування сайтів і їх оцінка. Тут вже можна комбінувати ручні методи із застосуванням спеціалізованих інструментів (сервіси та софт). І ось на які речі варто звернути увагу в першу чергу.

Архітектура сайту. Добре спроектований сайт може істотно спростити завдання просування в пошуку для SEO-спеціаліста.

Тому, необхідно проаналізувати конкурентів на предмет таких речей як:

 • схема розбивки на категорії / підкатегорії;
 • які типи сторінок присутні (товар, стаття, новина, інформація для клієнтів);
 • чи використовуються фільтри, мітки і т.д .;
 • особливості внутрішньої перелинковки.

Звичайно, таку роботу завжди краще проводити ще на етапі запуску сайту. Але, грамотні поліпшення в плані структури, виправдані на будь-якому етапі існування проекту.

Аналіз контенту. Чи присутній оптимізований контент на посадочних сторінках в достатньому обсязі? Чи є на сайті розділ з інформаційними статтями або блог? Чи достатньо хорошим є якість матеріалів з позиції потенційних клієнтів? Якого обсягу статті публікуються і як часто? При бажанні, список можна продовжувати.

Також, можна скористатися сервісами, які дозволяють визначити сторінки з найбільшою видимістю в пошуку, і ті з них, які найчастіше расшарівать в соцмережах.

Для першого завдання добре підійдуть Spywords.ru і Serpstat.com:

com:

З другої відмінно впоратися сервіс Buzzsumo.com:

Внутрішня оптимізація. На додаток до аналізу контенту і структури, варто перевірити такі складові внутрішньої оптимізації як метатеги заголовків і описів (Title, Description), оптимізацію зображень і обсяг тексту на різних сторінках. Зверніть увагу на схему, по якій вони формуються, так можна дізнатися багато цікавого.

Швидше за все це можна зробити за допомогою спеціальних програм-краулерів (особливо, якщо на сайті багато сторінок), які найчастіше використовуються при проведенні технічного аудиту.

Наприклад, сканування в Screaming Frog SEO Spider, дозволяє отримати всю інформацію в зручному для сприйняття, структурованому вигляді:

Оцінка дизайну. Навіть якщо у всіх конкурентів дизайн залишає бажати кращого, це не причина, щоб відмовлятися від оновлення зовнішнього вигляду власного сайту. Ви ж хочете зробити краще, чи не так?

Проаналізуйте, як виглядає головна сайту, каталог товарів або послуг, і різні інші типи сторінок. Зверніть увагу на читабельність, простоту і зручність використання, розташування ключових елементів, а також, чи адаптований шаблон під використання на мобільних пристроях.

Особливо це актуально для регіонів - сайти багатьох компаній тут до сих пір не мають адаптивної верстки (під мобільні), і, що ще гірше, виглядають як привіт з 90-х.

Функціональні елементи. Такі речі як блоки з інформацією про оплату і доставку, можливість додавання відгуків, онлайн-чат, кнопка покупки в один клік або швидкого виклику майстра, калькулятори для розрахунку чого-небудь, і інші подібні елементи, входять в список комерційних факторів в Яндексі і добре позначаються на конверсії.

Зверніть увагу, які додаткові функціональні можливості присутні на кожному із сайтів, які з них повторюються у кількох конкурентів, а які є унікальними. А впровадження у себе улюбленого, можна почати з самого простого, наприклад - форми для замовлення зворотного дзвінка.

Шукаємо відмінності і тестуємо

Збір якомога більшої кількості інформації про своїх конкурентів - необхідна умова, якщо ви поставили перед собою мету їх обійти. Вам потрібно зрозуміти, як вони працюють над своїми сайтами, які зміни корисні, а які ні, і що з усього цього можна застосувати для свого проекту.

Так, напрямки для аналізу, перераховані в цій статті, можуть зажадати чималої кількості часу, і за годину-другу це зробити, явно не вийде. Але ж конкурентна боротьба теж ніколи не припиняється, і навіть якщо ви не зможете змістити лідерів в Топі, по крайней мере, можна багато чому у них навчитися, і використовувати ці знання для себе.

І, нарешті, не забувайте проводити подібну роботу, принаймні, раз на півроку. Це дозволить вам завжди залишатися в курсі того, що роблять конкуренти.

А у вас є що сказати з цього приводу? Поділіться своєю думкою в коментарях!

Навіщо все це потрібно?
Навіщо все це потрібно?
Що саме аналізувати?
Чи присутній оптимізований контент на посадочних сторінках в достатньому обсязі?
Чи є на сайті розділ з інформаційними статтями або блог?
Чи достатньо хорошим є якість матеріалів з позиції потенційних клієнтів?
Якого обсягу статті публікуються і як часто?
Ви ж хочете зробити краще, чи не так?
А у вас є що сказати з цього приводу?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью