• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Аналітика для мобільних додатків: критерії вибору

 1. Основні вимоги до мобільного аналітиці
 2. Цілі і завдання, які повинна вирішувати система мобільного аналітики:
 3. Основні системи мобільного аналітики

Мобільний додаток - це закрита програма, в яку необхідно встановлювати інші програми для того, щоб отримувати якісь дані - про майданчиках, з яких приходять маркетингові активності, про поведінку користувачів всередині програми та ін.

Про вибір підходящої системи мобільного аналітики потрібно задуматися ще до завершення роботи над додатком і до його випуску в store. При цьому треба враховувати, що:

 1. Кожна система аналітики підбирається індивідуально під запити конкретного додатка і його завдання
 2. Необхідні параметри системи аналітики використовуються для оптимізації маркетингових процесів
 3. У додатку бажано ставити одну загальну систему аналітики, що відповідає на максимальну кількість вимог до продукту

Основні вимоги до мобільного аналітиці

 1. Визначення джерел трафіку (хоча б трекінг великих рекламних систем - Яндекс, Google, myTarget ...)
 2. Звіти по відправляється events з глибокої сегментацією всередині мобільного продукту
 3. Воронки (аналітика фінансових даних, вартості MAU, DAU, WAU, Retention, ROI)
 4. Повноцінний когортний аналіз

Крім перерахованого вище SDK системи мобільного аналітики повинен мати можливість A / B тестування в мобільному додатку, для вивчення реакції користувачів на запроваджувані креативи. Так само must have - функціонал для відправки націлених пуш-повідомлень і наявність повноцінного API з можливістю вивантаження даних.

Цілі і завдання, які повинна вирішувати система мобільного аналітики:

Цілі і завдання, які повинна вирішувати система мобільного аналітики:

Основні системи мобільного аналітики

Основні системи мобільного аналітики

Кордон між системами - умовна, на сьогоднішній день вона практично стерта, так як кожна система прагне максимально задовольняти всім цілям і завданням власників і маркетологів додатків.

GA for Mobile Apps

До плюсів Google Analytics можна віднести його відносну безкоштовність (до перших 500К подій); здатність бачити DAU, WAU, MAU і надавати звіт по утриманню користувачів. Однак мінусів у цій системи набагато більше: немає сегментації щодо подій, не вміє працювати з воронками, немає когортного аналізу і визначення джерел трафіку, немає А / В тестування і пуш-нотифікацій з сегментами.

AppsFlyer

Весь процес adtracking'а у цій системи аналітики - один з найкращих на ринку. Може працювати з будь-якими операційними системами (навіть невеликими, підлаштовуючись під них). Відрізняється хорошою підтримкою і швидкою роботою над виправленнями налаштувань. Реалізована робота з діплінкамі.

До мінусів можна зарахувати лише відсутність соцдема, однак у системи в принципі дуже гарне таргетування, так що цей мінус не такий вже великий. Однак, ще є високі початкові ціни і відсутність оплати в рублях.

Flurry

Система абсолютно безкоштовна, дуже добре вміє тріпати всі події та процеси, пов'язані з маркетинговою активністю на майданчиках Yahoo (в роботі з іншими майданчиками є певні проблеми). Наявні воронки і когортний аналіз, соцдем і сегментація аудиторії програми. In-app аналітика у додатки на найвищому рівні.

Найбільшим мінусом системи є відсутність ріал-тайм репортів (звіти можуть йти з затримкою в кілька годин). Відсутність трекінгу FB і Google Ads, а також оптимізації даних, також є досить серйозними мінусами Flurry.

Amplitude

Це відмінна in-app аналітика, яка вміє робити абсолютно все. Але, зрозуміло, не безкоштовно. У Amplitude є: когорти, пуші, будь-яка внутрішня і зовнішня аналітика, звіти по всім видам подій, ремаркентінг, можливість роботи по API, робота з діплінкамі і базами даних.

Якщо не бентежить ціна, іноземний інтерфейс і клієнтська підтримка, Amplitude для e-commerce систем і банківських сервісів, мабуть, найкраща система.

Amplitude краще використовувати в парі з трекером Localitics , Тим більше, що системи є партнерами.

Facebook Analytics

Спеціалізована система для роботи з Facebook майданчиками, абсолютно безкоштовна, працює з усіма таргетинг на Facebook, Instagram і рекламних сітках FB. Відмінно оптимізує всі розміщення та зі своїм трафіком працює просто ідеально. Що і є одночасно і мінусом цієї системи аналітики - неможливість роботи з іншими майданчиками.

Tune

Повна і найякісніша продуктова внутрішня аналітика: воронки, когорти, соцдем, тестування, пуші - все є і на дуже високому рівні. Присутній також інтеграція з усіма системами.

До мінусів можна віднести проблемну настройку інтеграції з Google, відсутність інтеграції з Facebook, а також проблеми з крекінгу деяких інших майданчиків. Ну і система не є безкоштовною.

AppMetrica

Безперечним плюсом цієї системи є наявність російського інтерфейсу і російської підтримки. Крім того, реалізована на вищому рівні робота з сегментами і можливість інтеграції з Яндекс.Аудіторіямі.

AppMetrica вміє працювати з сирими даними користувачів по API, добре працює з настройками реактивації: ремаркетингу, ретаргетінгом. Непогано працює оптимізація і є дуже зручний дашборда і швидка вивантаження даних.

Крім того, нещодавно AppMetrica навчилася аналізувати унікальних користувачів додатків, дозволяючи до кожного користувача прив'язати історію його дій і індивідуальний список характеристик - атрибутів.

До мінусів можна віднести відсутність cost-даних по рекламним мережам і той факт, що в умовах використання SDK є пункт про те, що Яндекс може використовувати оброблювані дані, в тому числі «у власних цілях».

Кращий спосіб визначити відповідну систему - вибрати кілька і потестувати. У більшості аналітичних платформ є тріальний період - 2-4 тижні. Цього вистачить, щоб зрозуміти, чи задовольняє той чи інший SDK всім вашим запитам.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью