• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Акули подорожують за рахунок печінкового жиру

Деякі морські тварини роблять, подібно ведмедям, запаси жиру, але якщо ведмеді витрачають свій жир під час зимової сплячки, то, наприклад, кити і морські слони витрачають запаси при тисячокілометрових міграціях Деякі морські тварини роблять, подібно ведмедям, запаси жиру, але якщо ведмеді витрачають свій жир під час зимової сплячки, то, наприклад, кити і морські слони витрачають запаси при тисячокілометрових міграціях.
І у китів, і у ластоногих жирові запаси відкладаються у вигляді ворвані - шару підшкірного жиру, який покриває все тіло, крім кінцівок. Однак у акул, наприклад, підшкірного жиру немає, а тим часом вони проробляють досить довгі подорожі - протяжністю до 2 500 км.

Дослідники зі Стенфордського університету (США) прийшли до висновку, що паливом для акул служить жир, який відкладається у них в печінці.
Зоологи спостерігали за білими акулами, що мешкають в затоці Монтерей: разом з масою тіла у молодих акул росла плавучість, що вказувало на накопичення жиру. Потім було оцінено, як плавучість акул падає під час подорожі у відкритому океані, - при цьому використовувалися дані електронного стеження за тваринами, що враховували глибину занурення і температуру води.

Під час міграційних запливів акули часто надходять подібно дельтапланерист, що ковзає разом з потоками повітря, тільки акули ковзають на потоках води, спускаючись все нижче. Як пишуть дослідники в журналі Proceedings of the Royal Society B, чим швидше хижаки занурювалися під час такого ковзання, тим менше у них були запаси жиру. І чим довше опинявся заплив, тим швидше акули сповзали вниз під час таких ковзань.
За словами Сальвадора Йоргенсена, який разом з колегами вивчав плавучість акул, ці хижаки стоять перед дилемою: одні й ті ж запаси жиру в печінці служать їм і для підтримки плавучості, і як джерело енергії. Тобто чим довше акула плаває, тим більше їй потрібно докладати зусиль, щоб не потонути. Зрештою їй доводиться повернутися в прибережні райони, багаті здобиччю, щоб знову залити свій «жирової бак», чи то пак печінку.
Втім, вага печінки у акул може становити чверть від усього тіла, так що накопичених запасів їм вистачає надовго.

джерело: science.compulenta.ru

ru

Поля, відмічені знаком *, обов'язкові для заповнення.


Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью