• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Яку систему наскрізної аналітики вибрати?

Якщо ви читаєте цю статтю - швидше за все ця тема для вас нова, ви не дуже добре розбираєтеся в тонкощах інтернет-аналітики
Якщо ви читаєте цю статтю - швидше за все ця тема для вас нова, ви не дуже добре розбираєтеся в тонкощах інтернет-аналітики. Є кілька систем для побудови наскрізної аналітики,
сьогодні я розповім про двох з них:

1. RoiStat. Це найвідоміша система для наскрізної аналітики в Росії. Вона призначена для маркетологів, так як має безліч готових звітів і досить легко інтегрується з іншими програмами. Система автоматично підключається до Яндекс Директ і Google Adwords, вміє витягувати витрати з даних систем. Важливо розуміти, скільки ми витратили і на яку рекламну компанію, щоб показати ROI. RoiStat підключається до рекламного кабінету ВКонтакте, Таргет Mail.ru і до дуже багатьох CRM-систем - amoCRM, Бітрікс24, PipeDrive і Мегаплан. Все це налаштовується в простому і доброзичливому інтерфейсі будь-яким веб-розробником.

2. Google Analytics. Тут не все так просто - звіти необхідно налаштовувати, а дані з систем довантажувати. Google Analytics вміє автоматично отримувати витрати з AdWords, але для інших систем, таких як Яндекс Директ або ВКонтакте, доведеться писати спеціальні скрипти. Теж саме і з російськими CRM-системами - ніяких інтеграцій та інформації про те, що пройшла оплата або змінився етап угоди. Для кожної системи необхідно писати окремий скрипт для інтеграції. У чому тоді плюс Google Analytics? По-перше, якщо у вас невелика аудиторія (близько 100 тисяч відвідувачів на місяць), система безкоштовна. По-друге, Google Analytics повністю Кастомізіруйте, тому ви можете побудувати будь-які звіти в будь-яких розрізах.

Google Analytics - це інструмент для експертів, з першого разу самостійно його важко налаштувати. Однак, якщо ви працюєте з компетентною компанією-порядчіком, вибирайте саме його. Однак RoiStat відмінно підійде для всіх, хто тільки починає знайомитися з тонкощами інтернет-аналітики.

Що робити після отримання даних в звітах?

Ви побудували звіти, інформація збирається. Бачите, що різні джерела, дають різний ROI. Що далі? Як оптимізувати рекламний бюджет? Тепер ваше завдання збільшити бюджет на рекламу в ті джерела, де найвищий ROI і дивитися, як прибуток зростає, а ROI падає.

Чому при збільшенні бюджету ROI падає? Ви інвестуєте більше грошей в канал, збільшуючи, наприклад, ціну за клік. В результаті відвідувачів більше, вони конвертуються так само добре, але на залучення кожного клієнта ми витратили трохи більше, ніж раніше. При цьому загальна прибуток збільшився.

Звідки брати бюджет? Зазвичай в компаніях зайвих грошей на рекламу немає. Але вам це і не потрібно. Завжди можна знайти канали з найменшим або негативним ROI. Буває і таке, що ви вкладаєте гроші в канал, а він не приносить клієнтів. Ви вклали 100 рублів, а заробили 50 рублів. Це погано, ви втрачаєте гроші. Такі канали потрібно відразу відключати. А якщо ви вклали 100 рублів, а отримали 105 рублів, коли інший сусідній канал приніс вам 1000 рублів, не бійтеся зняти гроші з менш прибуткового каналу і вкласти в більш прибутковий.

Чим більше грошей вкладати в рекламний джерело з високою ефективністю, тим сильніше цей ROI буде падати. Відстежуйте прибуток в тиждень, а не ROI. Якщо вклали надто багато, так що оборот з джерела вже не встигає за падінням ROI, то фактичний прибуток буде падати. Тоді вам варто припинити.

Поки ROI падає, але загальний прибуток з каналу все ще зростає, збільшувати бюджет варто. Шукайте прикордонну точку, яка дає кращий результат по фактичному розміру прибутку в одиницю часу. Пам'ятайте, що ринки змінюються дуже швидко, тому час від часу збільшуйте вкладення в кожне джерело і перевіряйте зростання прибутку. Можна періодично знижувати обсяг витрат на канал.

Поганий ROI не означає, що канал неефективний. Припустимо, ми впровадили наскрізну аналітику і почали крутити рекламу в Instagram, але вона не принесла нам клієнтів. Ми вирішуємо, що Instagram - поганий для нас канал. Це неправда, просто саме ця рекламна кампанія не працює на даному каналі.

Цілком можливо, що якщо ви поміняєте пропозицію або аудиторію, то все буде добре. Тому не варто відкидати рекламні канали жорстко. Спробуйте налаштувати рекламу по-іншому і знову протестувати. Навіть якщо зараз ROI немає, через пів року спробуйте знову підключити цей канал і подивитися, що відбувається. Кон'юктура ринку змінюється, хтось приходить, хтось іде. З'являється нова аудиторія, тому ситуація може змінитися кардинально.

Автор статті - Віктор Довжик, CEO компанії INTROVERT

У чому тоді плюс Google Analytics?
Що робити після отримання даних в звітах?
Що далі?
Як оптимізувати рекламний бюджет?
Чому при збільшенні бюджету ROI падає?
Звідки брати бюджет?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью