• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

«Якщо протягом 12 годин ви не сплатите штраф, всі дані на вашому комп'ютері, видаляється назавжди»

 1. «Спроба перевстановити систему призведе до порушення роботи комп'ютера»
 2. «Багато постраждалих підхопили вірус-вимагач на автомобільних і музичних сайтах»
 3. Код розблокування користувачам не висилають

Про шкоду, якої завдають комп'ютерні віруси, люди знають уже давно. Щоб уникнути «зараження», слідують певним правилам: на підозрілі сайти не заходити, послання від невідомих відправників не відкривати і захищатися сучасним «антивірусом». Однак мені це не допомогло. На моніторі комп'ютера несподівано зникло абсолютно все, включаючи ярлики. І на темному тлі виникло послання від ... МВС. Під зображенням герба і прапора України містилася інформація, яка пояснює тотальну блокування Windows. Зокрема, Microsoft Security повідомляв про виявлення незаконного використання інтернету. Мовляв, порушення полягає в перегляді і поширенні ... дитячої порнографії. За це вимагали внести штраф - тисячу гривень. Далі слідувала докладна інструкція. Мовляв, необхідно знайти найближчий термінал для оплати мобільного зв'язку, зайти в розділ «Оплата послуг», потім натиснути «Банки. Страхування. Електронна комерція »або (в залежності від терміналу)« Електронні гроші ». Потім вибрати WebMoney і ввести номер гаманця (заповітні цифри додавалися). Потім, ясна річ, відправити в осередок купюри, підтвердити оплату, взяти квитанцію і повернутися до свого вмираючого комп'ютера.

«Спроба перевстановити систему призведе до порушення роботи комп'ютера»

У посланні стверджувалося, що в чеку про грошовий внесок буде міститися код розблокування, який слід ввести в спеціальне поле таблички на екрані монітора. «Якщо оплата і перевірка коду пройшли успішно, блокування з комп'ютера буде знята, а ваша справа видалено з архіву МВС України», - обіцяв Microsoft Security. Найважливішу інформацію «охоронці моралі» виділили синім кольором: «Якщо протягом дванадцяти годин не буде введений код, всі дані Windows будуть безповоротно видалені. Спроба перевстановити систему призведе до порушення роботи комп'ютера ... ». І остання загроза: в разі несплати весь компромат передадуть органам влади.

* Ось таке «послання від МВС» з'являється на комп'ютерному моніторі

Ніхто, крім мене, за цим комп'ютером не працює, а перегляд порно (і тим більше поширення) в коло моїх інтересів не входить. За роз'ясненням я звернувся до офіційних осіб. За словами керівника відділу зі зв'язків з громадськістю одеського регіонального міліцейського главку Володимира Шаблієнко, міліція ніякого відношення до вищезгаданого послання не має. У наявності якийсь вірус, яким заразили певні сайти в інтернеті або просто «підкинули», скориставшись вразливістю комп'ютерного програмного забезпечення.

Довелося мені викликати програміста. Реанімувавши техніку, він встановив додатковий захист. Її суть - у недопуску користувача на більшість небезпечних сайтів, включаючи «Однокласники». Однак хвилин десять по тому монітор знову погас і з'явився все той же Microsoft Security, який «від імені і за дорученням МВС України» вимагав гроші. З тією лише різницею, що необхідна сума знизилася до 900 гривень ...

Пізніше я з'ясував: подібним атакам піддалися комп'ютери кількох моїх знайомих, а також ряду ЗМІ. Ніхто з них «штраф» не платив. Але, звичайно, це не виключає можливість надходження грошей в «гаманець» інтернет-шахраїв від інших потерпілих.

«Багато постраждалих підхопили вірус-вимагач на автомобільних і музичних сайтах»

- Дійсно, у 2012 році хакери приготували «сюрприз» для користувачів інтернету, - розповіли «ФАКТАМ» в сервіс-центрі по обслуговуванню комп'ютерної техніки. - Спочатку до нас масово почали носити ноутбуки, заблоковані новим «вінлокером» (Winlocker - шкідлива програма, що блокує або ускладнює роботу з операційною системою і вимагає перерахування грошей зловмисникам за відновлення працездатності комп'ютера. - Авт.), Який «штрафував» користувача на тисячу гривень від імені Міністерства внутрішніх справ України. Потім люди стали приносити системні блоки стаціонарних комп'ютерів.

Багато постраждалих підхопили вірус-вимагач на автосайтах, а також на сайтах, де хотіли скачати музику. Причому більшість відразу побігли до найближчого банкомату платити штраф в надії розблокувати Windows. Але результату це не дало.

Тим часом підприємливі хакери вирішили використовувати символіку не тільки МВС. Днями прес-служба СБУ оприлюднила застереження: як не стати жертвою шахрайської схеми, яку протягом кількох останніх тижнів невідомі впроваджують через інтернет. Як виявилося, зловмисники розповсюджують шкідливу програму-вимагач Access Download Manager сімейства Trojan-Ransom.Win32.Digitala. З її допомогою блокують роботу операційної системи і вимагають перерахувати кошти для відновлення працездатності: «Комп'ютер заблокований! СБУ виявила порушення при використанні інтернету. Штраф - 2000 гривень. Причина: перегляд і поширення дитячого гей-порно контенту ... »

«Значна кількість громадян вже звернулися в СБУ зі скаргами на блокування роботи комп'ютерів та вимагання, - наголошується в повідомленні прес-служби відомства. - СБУ здійснює заходи, спрямовані на розшук правопорушників ».

- Віруси-вимагачі - вельми поширений метод «вибивання грошей», - підтвердили «ФАКТАМ» в «Лабораторії Касперського» (міжнародна група компаній, що спеціалізуються на розробці та виробництві систем захисту від комп'ютерних вірусів, спаму і хакерських атак). - Жертвами цього вірусного сімейства стали, без перебільшення, мільйони комп'ютерних користувачів. Пройшли ті часи, коли написанням вірусів займалися школярі і студенти виключно з метою розважитися. Тепер це комерція, бізнес. Тому творці вірусів придумують все нові їх модифікації.

Як свідчить статистика, кожен 20-й користувач платить здирникам. Найчастіше з подібними вірусами стикаються жителі Росії, України та інших країн СНД.

Років зо два тому для «розрахунків» зловмисники використовували sms: людина відправляв платне повідомлення на короткий номер, а у повторній есемесці йому автоматично висилається код, який дозволяв розблокувати систему. Однак така схема привернула увагу правоохоронних органів. З середини 2010 років шахраї стали використовувати рахунки мобільних телефонів. Цьому сприяла поява у мобільних операторів функції виведення коштів з рахунку. Власникам заблокованих комп'ютерів обіцяли, що код розблокування системи вони побачать на чеку, отриманому після переказу грошей на рахунок мобільного телефону зловмисників. З другого півріччя 2011-го шахраї стали активніше використовувати гаманці платіжних систем WebMoney і «Яндекс. Гроші ». Між іншим, в більшості випадків хакери вибирають для розрахунків гривні і набагато рідше - російські або білоруські рублі. Втім, для користувачів зміна системи оплати, по суті, нічого не змінює: код розблокування їм не висилають. Так що відправляти гроші марно.

Код розблокування користувачам не висилають

Поширюються віруси, як правило, на сайтах, що пропонують безкоштовне програмне забезпечення, файлообмінниках і зламаних легітимних веб-ресурсах. Найчастіше користувачі самі завантажують і запускають шкідливу програму, вважаючи, що встановлюють легітимну.

В кінці 2011 року виявлено новий спосіб поширення блокуючих вірусів - через сервери гри Counter-Strike 1.6. Специфіка мережевої гри Counter-Strike передбачає, що при підключенні користувача до сервера на його комп'ютер можуть бути завантажені будь-які файли, необхідні для гри. Це, як правило, карти (поля битв), звукові ефекти і так далі. Разом з потрібними гравцеві файлами на комп'ютер може потрапити і вірус.

Як випливає з розмови з фахівцями, «вінлокери» з'явилися ще в 2007 році, і з тих пір їх число постійно збільшується. Загальна кількість модифікацій на сьогоднішній день складає більше 260 тисяч (!). Роз'яснювальна робота серед «комп'ютеризованого населення» проводиться постійно. Чому ж люди платять здирникам?

- Блокування комп'ютера, який став сьогодні вікном у світ, - досить тонкий психологічний хід, - переконані фахівці кафедри психології Одеського національного університету імені І. Мечникова. - У розсилається тексті шахраї зазвичай вказують на використання неліцензійного програмного забезпечення, а цим грішить більшість українських користувачів. Останнім часом, коли влада заборонила дивитися порнофільми і тримати їх вдома, зловмисники «штрафують» людей за перегляд порно. Що гріха таїти, адже нерідко на комп'ютерах дивляться порнофільми. Тому-то підсвідомо і відчувають провину за скоєне.

Як стверджують програмісти, коли до них звертаються з проханням зняти вінлокер, то майже всі починають розповідати, що порно не дивилися ніколи. Ось як діє на людей «послання від МВС і СБУ».

З досьє «ФАКТІВ»

Термін «комп'ютерний вірус» з'явився в 1983 році. Каліфорнійський студент Фред Коен на заняттях з комп'ютерної безпеки писав програму, яка здатна до саморозмноження й паразитичного поширенню по мережах. Особливої ​​небезпеки програма Коена не уявляла, оскільки експеримент був контрольованим і не мав далекосяжних цілей.

Результат роботи - «демонстраційний вірус для VAX 11/750 під керуванням Unix» - Коен представив своєму викладачеві, відомому комп'ютерному гуру Леонарду Адлеману. Фреда Коена з тих пір стали вважати автором терміна «комп'ютерний вірус», хоча, за деякими джерелами, слово «вірус» першим вжив його вчитель Леонард Адлеман.

Читайте нас в Telegram-каналі , Facebook і Twitter

Чому ж люди платять здирникам?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью