• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Якщо немає дизайнера: створюйте професійну графіку самостійно

Роботу організацій в сфері культури складно уявити без численних каналів комунікації: розсилок по електронній пошті, спільнот в соціальних мережах, власного сайту з анонсами заходів і репортажами з уже минулих подій. Все це вимагає навичок відразу в декількох сферах: редакторських, журналістських та дизайнерських, адже ілюстрації і фотографії - перше, що привертає увагу аудиторії.

Однак хороший дизайн коштує недешево, тому далеко не всі команди можуть похвалитися штатним дизайнером. На щастя, цю проблему можна вирішити без витрат і компромісів. Розглянемо процес створення ілюстрацій на прикладі графічного онлайн-редактора Canva , Придуманого в якості простий альтернативи професійним дизайнерським інструментам, яка не вимагає спеціальних навичок і тривалого освоєння. Інструмент запитує безкоштовну реєстрацію. Всі основні функції доступні в базовій версії.

1. Визначаємося з форматом

У Canva робота починається з вибору необхідного формату з певними розмірами зображення: пост для соціальних мереж, запрошення, фотоколаж, інфографіка, флаєр, плакат тощо. Зверніть увагу: вибравши формат, розмір зображення змінити буде не можна (функція доступна в бізнес-версії).

2. Вибираємо шаблон для основи

Тут починається найцікавіше: ви створюєте дизайн не з чистого аркуша, а на основі одного з тисяч шаблонів, будь-які елементи яких можна комбінувати один з одним, змінювати, доповнювати новими деталями і прибирати зайве. Гортати каталог макетів можна і зсередини редактора, і на сайті . Для прикладу візьмемо формат флаєра.

Для прикладу візьмемо формат флаєра

3. Редагуємо заготовку

Як вже було сказано, в обраному шаблоні можна змінити практично все. А саме: колір фону, розташування елементів, текст, колір і розмір шрифтів, ступінь прозорості елементів і розташування «шарів». Поки єдине обмеження пов'язане з кількістю шрифтів, що підтримують кирилицю, проте їх список планують розширити. А бізнес-версія дозволяє завантажувати в редактор сторонні додаткові шрифти.

4. Завантажуємо власні фото і лого

Якщо ви хочете використовувати в дизайні фотографії або логотип (повинен бути в форматі PNG з прозорим фоном), перейдіть в розділ «Моє» і завантажте потрібні файли в ваш архів. Їх можна буде додавати в макети, просто перетягуючи мишкою. Для логотипу буде корисна функція зміни прозорості елемента (в правій верхній панелі) - якщо ви не хочете, щоб лого перетягує на себе увагу з основного змісту картинки.

Для логотипу буде корисна функція зміни прозорості елемента (в правій верхній панелі) - якщо ви не хочете, щоб лого перетягує на себе увагу з основного змісту картинки

Крім власних знімків, ви можете використовувати вбудований каталог стічних фотографій і малюнків, знаходячи їх за ключовим словом (для швидшого пошуку надійніше використовувати англійську мову).

5. Ділимося і викачуємо

Коли робота над дизайном завершена, його можна завантажити в основних графічних форматах або в форматі «PDF для друку», якщо ви хочете відправити файл в друкарню (за замовчуванням використовують колірну схему RGB - деталь, яка може виявитися важливою для поліграфії).

Крім того, до роботи над графікою можна підключити колег: натисніть «Поділитися» і введіть адреси електронної пошти людей, яким хочете надати доступ до перегляду і редагування макета. Для внесення змін їм потрібен акаунт Canva, зареєстрований на дану поштову скриньку. Функція може особливо стати в нагоді в разі роботи з «домашнього офісу» або для співробітників в інших містах.

Додатковий бонус такого рішення проблеми дизайнера полягає в тому, що, чим довше ви будете використовувати редактор, тим менше часу будете витрачати на кожну нову ілюстрацію - адже часто не потрібно створювати принципово нові дизайни. Досить замінити фотографію і текст - для цього можна копіювати вже створені дизайни і вносити зміни в копії.

Так, такий інструмент не допоможе вам створити повністю оригінальний логотип або складно влаштований арт з нуля. Однак його можливостей цілком вистачить для більшості колективів - обробка фотографій, створення графіки, каталог стічних фото зібрані тут «під одним дахом».

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью