• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Яка максимальна довжина кручений пари UTP для локальної мережі

На даний момент в локальних мережах (стандарт Gigabit Ethernet 1000BASE-T) використовується кабель типу UTP, він же «кручена пара» (англійською - UTP, unshielded twisted pair), що складається з 8 жив На даний момент в локальних мережах (стандарт Gigabit Ethernet 1000BASE-T) використовується кабель типу UTP, він же «кручена пара» (англійською - UTP, unshielded twisted pair), що складається з 8 жив.

Складається з чотирьох пар особливо скручених в спіраль покритих ізоляцією дротів, по яких передається цифровий сигнал в локальній мережі, структурованих кабельних системах, системах безпеки та відеоспостереження, і навіть телефонії (слаботочка одним словом).

Кабель, він же патч-корд, обжимается кусачками, з надітими розетками на 8 пін тип RJ-45 для локалки або на 5 пін RJ-11 для телефонів (в основному використовуються два в локшині). Так яка ж максимальна довжина?

Процес затиснення кусачками розетки на дроті називається обтиском, раніше називався розпаюванням. У крайніх випадках, замість кусачок, можна взявши плоску (шлицевую викрутку), яку доведеться встановити шліцом на западину і вдаривши молотком, при належній вправності можна отримати той же результат, що і при використання кусачок (крімпер).

Ну і як виглядає обжимний інструмент "крімпер" - він же кусачки або обжімнік.

Ну і як виглядає обжимний інструмент крімпер - він же кусачки або обжімнік

Так само, якщо кабель розлучається під розетки то його забивають інструментом типу такого: сенсорний інструмент Krone LSA-PLUS 6417 2 055-01 то, тоді забивається аналогічно, тільки на дві сторони, і по розмітці модуля.

На даний момент є два стандарти обтиску «кручений пари» для 8-контактних роз'ємів RJ-45: TIA / EIA-568A і TIA / EIA-568B, що відрізняються становищем 4 з 8 жив. Так ось, вибір тут досить простий.

Зразок обтиску ашки.

Зразок обтиску ашки

Ну, а це відповідно, бешка.

Ну, а це відповідно, бешка

Якщо локальна мережа складається тільки з двох пристроїв (комп'ютер з'єднаний з комп'ютером, або комп'ютер підключений до принтера або до сканера), з'єднання між ними, то з одного боку ставимо TIA / EIA-568A (ашку), а з іншого TIA / EIA-568B (бешку). Його ще раніше називали крос-овер, (не машина), або зворотний / перевернутий патч-корд.

Коли всі комп'ютери в офісі або вдома встромлені в роутер, маршрутизатор, або світч (виберіть, що сподобалося), то краще вибрати один з двох на обох хвостовиках. Думок буде маса, але найчастіше ставлять бешку, виняток в тому випадку, якщо до вас хтось вже розвів мережу на А, тоді щоб не городити город краще інше зробити так само. Хоча сучасні свитчи навчилися визначати сигнал самостійно.

Думки, що стандарти для різних довжин кабелю, крім як помилками, прокоментувати складно - технічно одне і теж. За специфікації на 5 категорію, на дистанції близько 100 метрів можна запустити 100 мегабіт, а якщо хорошим кабелем, типу такого, як кабель AMP 57535-5 UTP Cat.5e Box 305m 5YW , То вдалося завісити на 117 метрах, ну і свитч, відповідно дорожче D-Link.

Організація Electronic Industries Alliance (EIA) рекомендує, стандартизує мережу на кручений парі використовувати стандарт TIA / EIA-568A, а варіант TIA / EIA-568B передбачає для сумісності з деякими типами обладнання.

Тим часом, на практиці більшість компаній використовує стандарт TIA / EIA-568B, оскільки він збігається з широко поширеним раніше стандартом AT & T 258A. Категорії (скорочено CAT) кручений пари визначають розрахункову швидкість передачі даних. Крім цього кабель LAN ще поділяють на класи і при побудові структурованої кабельної системи їх теж враховують.

Слід пам'ятати, що кручена пара більш високого класу підтримує технічні можливості нижчого класу. А ось кручена пара по класу нижче не підтримує технічні додатки вищого класу. Чим вище клас тим краще передавальні характеристики і вище гранична частота роботи кабельної лінії.

Одну пара і використовується для передачі голосу і цифрових даних за участю модему. Це стандартний телефонний кабель (у нас був до локшини, найчастіше круглий), який свого часу використовувався в «скрученому» вигляді в США, а в Росії застосовується і зараз без скручування. Не підходить для сучасних систем і має великий вплив перешкод.

Має дві пари провідників і вже зжив себе. Іноді застосовується при побудові телефонних мереж.

Володіє швидкістю передачі даних до 4 Мбіт / с. Чи не годиться для побудови сучасних мереж.

Зустрічається 2-х парний і 4-х парний тип кручений пари. Застосовується не тільки для створення телефонних, але і локальних мереж на базі 10BASE-T. Підтримує швидкість передачі даних від 10 до 100 Мбіт / с за технологією 100BASE-T4 протяжністю не більше 100 метрів. На відміну від CAT1 і CAT2 підтримує стандарт IEEE 802.3.

Свого часу цей 4-х парний кабель використовувався в технології 10BASE-T і 100BASE-T4. Можлива швидкість передачі даних до 16 Мбіт / с. В наші дні не використовується.

Кабель застосовувався для створення телефонних ліній та побудови локальних мереж 100BASE-TX, а також в Ethernet (LAN). Підтримує швидкість передачі даних до 100 Мбіт / с.

Це вдосконалена кручена пара п'ятої категорії. При використанні 2-х пар підтримує швидкість передачі даних до 100 Мбіт / с і до 1000 Мбіт / с в 4-х парному кабелі. Як правило, використовується 4-х парний кабель для побудови локальної комп'ютерної мережі. Це найпоширеніший тип кручений пари.

Це найпоширеніший тип кабелю, який застосовується в мережах Fast Ethernet і Gigabit Ethernet. У структурі кабелю чотири пари провідників. Підтримує високу швидкість передачі даних до 10 Гбіт / с протяжністю не більше 55 метрів. CAT6a (частотна смуга 500 МГц. Клас «EA«). Структура кабелю складається з чотирьох пар провідників. Він використовується в мережах Gigabit Ethernet і підтримує швидкість до 10 Гбіт / с на відстані до 100 метрів.

Підтримує швидкість передачі даних до 10 Гбіт / с. Структура кабелю має загальний зовнішній екран і фольгированную захист кожної пари. За типом ставитися до S / FTP (ScreenedFullyShieldedTwistedPair).

Швидкість кручений пари доходить до 40 Гбіт / с на відстані до 50 метрів і до 100 Гбіт / с протяжністю до 15 метрів.

Якщо, стаття сподобалася, лайкніте нас - нам буде приємно :).

Так яка ж максимальна довжина?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью