• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Яка батарейка на материнській платі комп'ютера

 1. докладна інструкція
 2. Декілька порад

У кожному комп'ютері встановлена ​​маленька батарейка для підтримки збереження налаштувань материнської плати. Пристрій живлення відповідає за підтримку працездатності CMOS-пам'яті комп'ютера. Вона становить всього 256 байт, тому енергоспоживання сміливо можна назвати несуттєвим, в залежності від інтенсивності використання комп'ютера її може вистачати від трьох до десяти років. У зазначеній пам'яті зберігаються налаштування вашого BIOSa, а також інформація системного таймера.

У зазначеній пам'яті зберігаються налаштування вашого BIOSa, а також інформація системного таймера

Залежно від постачальника-виробника BIOS система буде вас інформувати про необхідність заміни по-різному. Часом при завантаженні вашого комп'ютера в переліку системних повідомлень, що виводяться на екран, можуть з'являтися рядки приблизно такого змісту: «CMOS battery low failed» - це значить, що заряд низький, і система вас завчасно попереджає про необхідність заміни. Або це може бути рядок «CMOS battery failed» - в цьому випадку батарейка вже села і її треба міняти. У деяких конфігураціях система вам напише "CMOS checksum error - Defaults loaded", це теж говорить про те, що батарейку пора міняти.

З точки зору операційної системи ознаками описаної несправності буде постійно злітають час і дата, саме по собі це не впливає на працездатність комп'ютера з точки зору заліза. Однак переважна більшість додатків (а в деяких випадках і облікових записів) почнуть конфліктувати із застарілою датою, тому якщо ви не заміните батарейку, при кожному завантаженні доведеться міняти ці налаштування руками.

докладна інструкція

Практично на всіх комп'ютерах використовується CR2032. Вибір виробників не випадковий - це найоптимальніший по ємності елемент живлення з напругою в 3 вольти. Тому завжди потрібно купувати саме її.

Однак для ряду плат зі старих модифікацій можуть знадобитися інші елементи, і тут вже треба дивитися специфікацію виробника. Незважаючи на те, що CR2032 - це правильний вибір, він не є панацеєю і йому можна пошукати альтернативу. Але попереджаю відразу - тут можуть виникнути труднощі в установці (якщо елемент малий - треба буде підтискати контакти, якщо у альтернативи менша ємність - її і вистачить на меншу кількість років).

Декілька порад

Батарейку для материнської плати можна придбати без праці в будь-якому магазині електроніки. Ціна на них зазвичай не перевищує 50 рублів. Виробник теж ролі не грає, хоча безлічі користувачів безумовно спокійніше усвідомлювати, що вони віддали перевагу відомому бренду. Заміну можна проводити і при включеному комп'ютері, але я вам настійно рекомендую: по-перше, знеструмити пристрій, так як при спробі підчепити старий елемент металевим пером викрутки ви можете спровокувати виникнення іскри, яка може викликати замикання і спалити елементи на вашій материнській платі. По-друге, з цієї ж причини, навіть при роботі з пристроєм, який знаходиться не під напругою, треба користуватися інструментом з антистатичним покриттям, або зовсім не проводить струм, наприклад - пластикової лопаткою.

Якщо є сумніви або труднощі - напишіть в коментарях, обговоримо.

А раптом і це буде цікаво:

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью