• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як захистити свій аккаунт в соцмережі

 1. 1. Надійний пароль
 2. 2. Контрольне питання або смс-підтвердження
 3. 3. Вихід в мережу тільки зі свого ноутбука або ПК
 4. 4. Хороша антивірусна програма
 5. 5. Підозрілі листи в електронній поштовій скриньці
 6. 6. Не повідомляйте дані облікового запису друзям і знайомим
 7. 7. оцмереж багато, а пароль один?
 8. 8. Не зберігайте всю інформацію в поштовій скриньці
 9. 9. Перевірте налаштування свого профілю в соцмережах
 10. 10. Гості на порозі

Багато хто не уявляє своє життя без соцмереж, тому актуальним є питання про те, як захистити свій аккаунт Багато хто не уявляє своє життя без соцмереж, тому актуальним є питання про те, як захистити свій аккаунт. Хоча за фактом найпоширеніша проблема користувачів соцмереж - а що робити, якщо зламали аккаунт?

Виходить майже як у прислів'ї: поки грім не вдарить, мужик не перехреститься.

зміст:
1. надійний пароль
2. Контрольне питання або смс-підтвердження
3. Вихід в мережу тільки зі свого ноутбука або ПК
4. Хороша антивірусна програма
5. Підозрілі листи в електронній поштовій скриньці
6. Чи не повідомляйте дані облікового запису друзям і знайомим
7. Соцмереж багато, а пароль один?
8. Не зберігайте всю інформацію в поштовій скриньці
9. Перевірте налаштування свого профілю в соцмережах
10. Гості на порозі

Що таке аккаунт в соцмережі? Це логін (e-mail, телефон або нік ) І пароль для входу на свою сторінку в соцмережі:

Це логін (e-mail, телефон або  нік  ) І пароль для входу на свою сторінку в соцмережі:

Вхід у «ВКонтакте»

Аккаунт зламують по різних причин : Цікавить особиста інформація про людину, або листування. До чужих сторінках особливий інтерес відчувають шахраї .

Після отримання доступу до стороннього профілем у шахраїв відкриваються широкі можливості для здійснення неправомірних дій: розсилка спаму серед друзів того користувача, у якого зламали аккаунт, а також поширення серед них комерційної або іншої інформації і т.п. Саме тому кожному користувачеві соцмереж потрібно серйозно подумати про те, як захистити свій аккаунт від злому.

Розглянемо способи захисту облікового запису. Нижче наведено своєрідний чек-лист (перелік необхідних пунктів) для перевірки того, як захистити свій аккаунт в соцмережі.

1. Надійний пароль

Комбінація з простих чисел (наприклад, дати народження, номера телефону) або поєднання букв (своє ім'я, ім'я чоловіка, дочки, мами) шахраї легко прорахують. Використовуйте різні регістри букв, цифри, бажано навіть знаки пунктуації.

можна скористатися генератором паролів. Пароль буде досить надійним, але запам'ятати його не реально, хіба що записати в блокнот.

Наприклад, можна російські слова (уривок з пісні або інше) набирати англійською регістрі Таке поєднання букв і цифр буває складно запам'ятати, але можна.

Регулярно міняйте надійний пароль на інший, наприклад, раз на півроку.

Деякі вважають, що краще не записувати логін і пароль в блокнот, щоденник, так як вони можуть потрапити в руки лиходіїв. Але я вважаю, що потрібно обов'язково записувати і зберігати в надійному місці, інакше можуть бути проблеми з доступом до сторінки в соцмережі.

2. Контрольне питання або смс-підтвердження

Після реєстрації сервер зазвичай видає контрольний питання, який допоможе відновити придуману вами комбінацію, якщо раптом Ви її забудете.

Тут потрібно придумати питання, відповідь на який відомий тільки Вам. І багато хто вибирає дівоче прізвище мами, ім'я коханої людини, кличку домашнього папугу і т.д. Вся ця інформація давним-давно відома всім друзям і недругам. Постарайтеся підібрати більш складні питання.

Підберіть непростий контрольне запитання. Або встановіть вхід на свою сторінку по смс-ке.

Часто пропонується вказати номер мобільного телефону і підтверджувати вхід на свою сторінку в соцмережі за допомогою одноразового коду, отриманого на мобільний телефон як смс-повідомлення або іншим способом:

Мал. 1. Для входу у ВКонтакте можна налаштувати смс-підтвердження

SMS-підтвердження входу стало вже нормою для того, щоб увійти в свій інтернет-банк . Тепер в соцмережах також пропонується такий варіант, він вважається найбільш надійним.

3. Вихід в мережу тільки зі свого ноутбука або ПК

На чужих комп'ютерах можуть бути такі "засідки", як, наприклад, програми, що записують особисту інформацію.

Інтернет-кафе є одним з улюблених місць нечистих на руку людей. Саме тут «зловити» потрібний пароль за допомогою спеціальних програм дуже просто.

Часто буває і так, що зайшовши в свій аккаунт соцмережі на чужому комп'ютері, користувач потім забуває вийти з нього: відвернули чимось, подзвонили і т.п. У цьому випадку навіть не треба нічого підбирати і зламувати, бо сторінка в соцмережі залишається відкритою і доступною для сторонніх людей.

4. Хороша антивірусна програма

тільки надійна захист на комп'ютері (або іншому пристрої) мінімізує ризик злому своєї сторінки в соцмережі.

Про віруси багато написано, але є користувачі (і, думаю, завжди будуть), які покладаються на улюблене "авось пронесе" і ... обходяться або взагалі без антивірусу, або без хорошого антивіруса. В останньому варіанті виходить своєрідна пастка: користувач думає, що у нього стоїть якийсь антивірус, а антивірус "вдає", що захищає комп'ютер користувача.

5. Підозрілі листи в електронній поштовій скриньці

Відома істина, що найкращий антивірус і захисник свого комп'ютера (або іншого пристрою) - це не хто інший, як сам користувач. Безпека всієї інформації на комп'ютері залежить не тільки від антивіруса, але ще більше вона залежить саме від дій користувача. Перед діями користувача безсилий навіть найпотужніший і просунутий антивірус.

Ніколи не відкривайте невідомі листи, а якщо відкрили, то НЕ переходите по посиланнях в цих листах.

При відкритті подібних повідомлень може бути запущена шкідлива програма, що записує паролі.

Якщо ж за справу взявся хакер , То справа може дійти до того, що в його руках опиняться сотні паролів. Простому користувачеві такої людини не обчислити, їм персонально займеться адміністрація соціальної мережі.

6. Не повідомляйте дані облікового запису друзям і знайомим

Принцип "по секрету всему свету" відноситься до друзів і знайомих: можливо, один або подруга не будуть використовувати відомі їм дані від вашого облікового запису в соцмережі, але через них інформація може потрапити в інші руки.

Наприклад, не варто довіряти подібну інформацію своєму коханому. Ніхто не знає, що прийде йому в голову після чергової сварки. Він запросто може зайти в ваш профіль і поміняти паролі, а також змінити всю конфіденційну інформацію.

Тоді доступ до персональної сторінки в соцмережах відновити буде дуже непросто. Доведеться доводити, що Ви - це Ви і ваша сторінка в соцмережі - саме ваша, а не іншої людини. Загалом, буде ситуація, як в відео: «Верблюд або А довідка є?»

7. оцмереж багато, а пароль один?

Не варто в усіх соціальних мережах, в кожному акаунті використовувати однакові паролі.

Варто тільки шахраєві потрапити на одну вашу сторінку, як для нього відкриваються і всі інші ваші акаунти. Тому

паролі скрізь повинні бути різними.

Для пам'яті їх можна записати в блокнот.

8. Не зберігайте всю інформацію в поштовій скриньці

Електронну пошту зламують частіше і охочіше, ніж сторінки в соцмережах.

Після злому пошти шахраї можуть швидко там знайти листи з логінами і паролями для входу в соцмережі, потім увійти в соцмережі і поміняти всі паролі. Далі зловмисники можуть використовувати пошту та соцмережі «зламаного» користувача в своїх цілях.

Мал. 2. Лист про реєстрацію в поштовій скриньці

Ви зустрічали рекламу, коли пропонують послуги по злому пошти (злом e-mail) з «гарантованим результатом»? Відомо, що попит народжує пропозицію. Мені здається це дивним, проте має місце сумний факт, що така послуга користується стійким попитом.

9. Перевірте налаштування свого профілю в соцмережах

Для прикладу візьмемо соцмережа ВКонтакте .

Щоб відкрити настройки ВКонтакте, треба зайти на свою сторінку і в правому верхньому куті клікнути по маленькій кнопці (цифра 1 на рис. 3). З'явиться меню, що випадає, в якому треба клікнути по опції «Налаштування» (2 на рис. 3):

Мал. 3. Налаштування ВКонтакте

«ВКонтакте» є можливість налаштувати свою сторінку таким чином, щоб її могли бачити тільки друзі. Тоді особисті дані, фотографії чужі подивитися не зможуть.

Для цього зайти: «Налаштування» - «Налаштування» (цифра 1 на рис. 4) - «Хто бачить основну інформацію моєї сторінки». Можна вибрати варіанти, що її бачать

 • "Всі користувачі", як зазначено цифрою 2 на рис. 4. Це не найкращий варіант з точки зору безпеки особистої інформації на сторінці в соцмережі,
 • або "Тільки друзі":

Мал. 4. Налаштування Приватності для сторінки ВКонтакте

Приблизно так само можна знайти і перевірити налаштування своєї сторінки в Facebook і в інших соцмережах.

10. Гості на порозі

Якщо прийшли гості, бажаючі потрапити з вашого комп'ютера на свій профіль у соціальних мережах, варто заздалегідь вийти зі своїх акаунтів в соцмережах. Або скористатися спеціальним гостьовим доступом, якщо такий є в соцмережі.

Особливо це актуально, коли в гості до бабусі (дідусеві) приходить онук чи внучка. Від щастя бабуся про все забуває і рада надати онукові свій комп'ютер. Це добре, але після відходу онука часто трапляється так, що бабусі потім вже не потрапити на свою сторінку в соцмережі.

Щоб спілкування в соцмережах не перетворилося в одне велике розчарування, заздалегідь подумайте про безпеку свого профілю.

Пропоную невелику вправу (зараз це називають "чек-лист") для того, щоб перевірити чи знаєте Ви, як захистити свій аккаунт в соцмережі. Можна проголосувати за всі 10 пунктів або хоча б за один пункт.

Також по темі:

Розміщувати це в соціальних мережах небезпечно

Кредити та соціальні мережі або як банки перевіряють позичальника

Хто і навіщо збирає персональні дані користувачів


?оцмереж багато, а пароль один?
Хоча за фактом найпоширеніша проблема користувачів соцмереж - а що робити, якщо зламали аккаунт?
Загалом, буде ситуація, як в відео: «Верблюд або А довідка є?
?оцмереж багато, а пароль один?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью