• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як вибрати систему охолодження для комп'ютера

 1. Водяне охолодження
 2. повітряне охолодження
 3. пасивне охолодження

Якісне охолоджування таких частин комп'ютера, як процесор або відеокарта - це запорука довгого і стабільної роботи всієї системи, з цього при складанні ПК варто приділити цьому особливу увагу. На сьогоднішній день існує декілька основних видів систем охолодження, і природно кожна має свої плюси і мінуси. Давайте зупинимося на кожній з них по докладніше і зважимо всі "за" і "проти".

Водяне охолодження

Водяне охолодження, іменоване так само СВО / СЖО (Система Водяного / рідинне охолодження), - найдорожчий, але в той же час, найефективніший спосіб остудити процесор. За принципом роботи таке охолодження дуже схоже на пристрій охолодження звичайного холодильника. Сама система складається з шлангів, по яких протікає вода, резервуара, помпи, радіатора і безпосередньо водоблоку для процесора. Як бачите, система в результаті виходить дуже об'ємною, водоблок і резервуар займають не мало місця, яке потрібно виділити в системному блоці.

До переваг такого охолодження слід віднести перш за все високу ефективність і майже повну безшумність, хоча існують системи водяного охолодження з кулером для охолодження всього системного блоку. До недоліків можна віднести високу ціну, так як нормальна система може обійтися вам в 50 доларів і навіть дорожче. Варто відзначити і високе енергоспоживання, яке коливається між 50-150 Вт. Отже, для установки водяного охолодження необхідна установка більш потужного блоку живлення, що додатково підвищить вартість системи. Але найстрашніший недолік - це ймовірність утворення конденсату. Краплі води можуть потрапити на інші деталі, в результаті чого через коротке замикання може згоріти материнська плата та інші комплектуючі.

повітряне охолодження

Повітряне охолодження, здійснюване тільки за допомогою радіатора з вентилятором, іменованих в такій зв'язці "кулером". Цей тип охолодження є найпоширенішим і недорогим способом охолодження графічної карти і центрального процесора. Як правило, в жарку пору повітряне охолодження менш ефективно, так як всередині системного блоку просто циркулює гаряче повітря. При цьому, єдиним способом підвищити ефективність повітряного охолодження є використання вентилятора зі збільшеним діаметром і вигином лопатей, а так само більшого радіатора.

Низький рівень споживання енергії, величезна різноманітність, легка і безпечна експлуатація, - все це сильні сторони повітряного охолодження. Проте, вентилятори, як відомо, завжди видають шум, а через певний час, рівень шуму може значно зрости в слідстві попадання пилу і висихання мастила рухомих частин. Саме з цього, слід регулярно чистити від пилу системний блок. Крім того, зробити змащення можна так само самостійно. Наноситься вона в спеціальний отвір під наклейкою, яке закрите гумовою пробкою. Використовувати можна навіть звичайне масло для швейних машинок. Варто також мати на увазі, що при збільшенні діаметра вентилятора потреба у великій кількості оборотів знижується, а відповідно істотно знижується і рівень шуму, особливо поза навантаження.

пасивне охолодження

Це найменш ефективний, і в той же час найбільш тихий спосіб охолодження. Шуміти там нічому з тієї причини, що крім радіатора в цій системі нічого немає. Раніше таке охолодження використовувалося в основному на старих моделях настільних комп'ютерів, так низька продуктивність старих процесорів не вимагала ніякої вентиляції. Сьогодні пасивне охолодження так само активну використовується, але вже не встановлюється на процесори.

Тепер його можна зустріти на чіпсетах материнських плат, модулях оперативної пам'яті і інших комплектуючих з низьким нагріванням. Крім цього, іноді виробники встановлюють його на деякі бюджетні моделі відеокарт.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью