• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як вибрати зовнішній жорсткий диск

 1. Тип пам'яті
 2. Форм-фактор
 3. Обсяг пам'яті
 4. інтерфейс підключення
 5. корпус диска
 6. Додаткові можливості
 7. висновок

Зовнішній жорсткий диск - це спеціальний пристрій, призначений для довготривалого збереження на ньому інформації. На відміну від стаціонарних пристроїв, призначених для постійного використання після установки в спеціальний слот персонального комп'ютера або ноутбука, зовнішні диски підключаються до комп'ютера за необхідності, і тому їх можна вільно переміщувати, носити з собою, зберігати в потрібному місці і так далі.

Для захисту внутрішніх елементів накопичувача використовуються спеціальні корпусу - контейнери, які захищають пристрій від всіляких пошкоджень, вологи, пилу, вібрації і тому подібних дій.

Тут ми будемо розглядати, як вибрати зовнішній жорсткий диск, що підходить вам за всіма параметрами, і не помилитися при виборі.

Вибираємо накопичувач за основними параметрами - розглянемо їх по порядку.

Тип пам'яті

Вибираємо жорсткий диск: які існують типи пам'яті?

У конструкції жорсткого диска можуть використовуватися різні типи пам'яті, що володіють своїми перевагами і недоліками

HDD - накопичувачі на магнітних дисках - є основним видом накопичувачів інформації в більшості сучасних комп'ютерів. Основна перевага цієї технології - невисока вартість зберігання інформації, що дозволяє використовувати такі пристрої практично повсюдно. Серед недоліків цього виду накопичувачів інформації можна назвати наявність в їх конструкції різних рухливих частин, через що накопичувачі робляться більш чутливими до різних механічних впливів - вібрації, ударів, падінь, тряски і так далі.

SSD - сучасний тип накопичувачів інформації, що відрізняється тим, що в таких дисках відсутні рухливі механічні частини. Крім цього, SSD мають набагато більші швидкості читання і запису. Тому SSD-накопичувачі набагато стійкіше до різноманітних механічних впливів можуть використовуватися практично в будь-яких умовах, мають менший в порівнянні з магнітними дисками енергоспоживанням і набагато більшою швидкістю зчитування і запису інформації, а також більш компактні за розмірами. Головним недоліком такого виду накопичувачів інформації вважається висока вартість, крім цього, SSD мають обмежене число циклів перезапису (хоча воно досить велике).

Існують також гібридні накопичувачі, що поєднують в собі плюси обох технологій. Найбільш часто використовувані дані кешуються на невеликому обсязі твердотільної пам'яті, а всі інші - на основному жорсткому диску.

Який зовнішній диск вибрати - питання ваших потреб і бюджету.

Який зовнішній диск вибрати  - питання ваших потреб і бюджету

Форм-фактор

Існують два основних форм-фактора жорстких дисків. Розглянемо їх окремо.

2.5 »- найбільш часто зустрічається тип. Зовнішній жорсткий диск цього форм-фактора розміром приблизно з долоню, при цьому вони досить легкі, а для харчування використовується або USB-кабель, або здвоєний USB, а в деяких випадках - додатковий роз'єм живлення.

3.5 »- такий форм-фактор використовується для стаціонарних накопичувачів. Вони більше за розмірами важче, проте дешевше і можуть вмістити більше інформації. Недоліками вважається громіздкість і необхідність застосування додаткового блоку живлення.

Обсяг пам'яті

Як правило, чим більший об'єм, тим краще. Однак більш ємкі накопичувачі коштують дорожче. Щоб оцінити необхідний розмір, прикинемо розміри найпоширеніших файлів. Музичний трек у форматі MP3 важить близько 10МБ. DVD-Rip фільм - близько 1.5Гб. Фільм в HD - близько 25Гб. Ємність стандартного DVD - 4.7Гб.

Який зовнішній диск вибрати? Для більшості користувачів буде досить 500ГБ ємності. Якщо ви любитель фільмів або збираєтеся зберігати велику кількість якоїсь іншої інформації - придбайте накопичувач більшої місткості, наприклад, 2ТБ.

інтерфейс підключення

Існують різні способи підключити зовнішній жорсткий диск до комп'ютера. Розглянемо їх докладніше.

USB 2.0 - найпоширеніший, такі порти є на будь-яких комп'ютерах, проте швидкість передачі даних буде невелика.

USB 3.0 - прогресивний стандарт, що прийшов на зміну USB 2.0 і відрізняється набагато більшою швидкістю передачі даних.

WiFi - існують зовнішні накопичувачі які оснащені вбудованим бездротовим адаптером, що дозволяє підключатися до жорсткого диска по WiFi. Максимальна швидкість передачі даних лімітована використовуваним стандартом WiFi. Такі апарати досить дорогі і для рядового користувача купувати їх немає особливого сенсу, хоча в деяких випадках їх застосування виправдане.

Такі апарати досить дорогі і для рядового користувача купувати їх немає особливого сенсу, хоча в деяких випадках їх застосування виправдане

корпус диска

Знімні накопичувачі випускаються в самих різних корпусах. При цьому вони розрізняються між собою за зовнішнім виглядом - існують пристрої як з класичним, так і з досить яскравим дизайном, по міцності конструкції - корпус може бути виконаний з пластика і металу, а також покрита гумовим покриттям для запобігання вмісту від можливих пошкоджень. Вибираємо на свій смак. Варто звернути увагу на захист корпусу від ударів - неможливо дати стовідсоткову гарантію, що ви не упустите коли-небудь пристрій.

Додаткові можливості

Виробник може оснащувати свої пристрої спеціалізованими рішеннями, призначеними для шифрування і додаткового захисту даних на жорсткому диску. Однак ми не рекомендуємо покладатися на такий захист - абсолютна більшість цих рішень пропрієтарних і немає ніяких гарантій, що виробник не залишив в захисті «лазівку».

Крім цього, з пристроєм може поставлятися фірмове ПО - для налаштування пристрою, резервного копіювання даних і так далі.

висновок

Ми розглянули основні критерії, за якими розрізняються зовнішні жорсткі диски. Сподіваємося що тепер ви зможете підібрати оптимальний варіант відповідно до своїх потреб - адже тепер ви досить добре знаєте, як вибрати зовнішній жорсткий диск. Наостанок порадимо звертати увагу на відгуки покупців моделі, що сподобалася.

І наостанок відео як зробити правильний вибір зовнішнього жорсткого диска:

Схожі записи

Який зовнішній диск вибрати?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью