• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як видалити віруси з комп'ютера?

 1. 1. Що таке вірус. Симптоми зараження вірусами
 2. 2. Як видалити віруси з комп'ютера (в залежності від виду)
 3. 2.2. Вірус блокуючий Windows
 4. 3. Кілька безкоштовних антивірусів

На сьогоднішній день поголів'я вірусів обчислюється сотнями тисяч На сьогоднішній день поголів'я вірусів обчислюється сотнями тисяч! Серед такого різноманіття підхопити цю заразу до себе на комп'ютер простіше простого!

У цій статті послідовно розглянемо, як можна видалити віруси з комп'ютера в різних ситуаціях.

1. Що таке вірус. Симптоми зараження вірусами

Вірус - це саме розмножується програма. Але якби вони тільки розмножувалася, то боротися з ними можна було б не так завзято. Частина вірусів може існувати взагалі ніяк не заважаючи користувачеві до певного моменту і в годину ікс дасть про себе знати: можуть блокувати доступ до певних сайтів, видаляти інформацію і т.д. Загалом, заважають користувачеві нормально працювати за ПК.

Комп'ютер при зараженні вірусом починає вести себе нестабільно. Взагалі, симптомів може бути десятки. Іноді користувач навіть не здогадується, що у нього на ПК вірус. Варто насторожитися і перевірити комп'ютер антивірусом, якщо є такі ознаки:

1) Зниження швидкості роботи ПК. До речі, про те, як можна прискорити Windows (Якщо, звичайно, у вас немає вірусів) ми розбирали що раніше.

2) Файли перестають відкриватися, частина файлів може стати зіпсована. Особливо, це стосується програм, тому що віруси заражають exe і com файли.

3) Зниження швидкості роботи програм, служб, збої і помилки додатків.

4) Блокування доступу до частини інтернет-сторінок. Особливо найпопулярніших: вконтакте, однокласники та ін.

5) Блокування ОС Windows, прохання надіслати СМС для розблокування.

6) Пропажа паролів від доступу до різних ресурсів (до речі, цим займаються зазвичай троянські програми, які, втім, можна так само віднести до вірусів).

Перелік далеко не повний, але якщо є хоч один з пунктів - ймовірність зараження дуже висока.

2. Як видалити віруси з комп'ютера (в залежності від виду)

2.1. «Звичайний» вірус

Під словом звичайний слід розуміти те, що вірус не заблокує вам доступ до роботи в ОС Windows.

Для початку слід завантажити одну з утиліт для перевірки комп'ютера. Одними з кращих є:

AVZ - відмінна утиліта, яка призначена для видалення троянських програм і SpyWare. Знаходить безліч вірусів, які інші антивіруси не бачать. Більш докладно про неї - див. Нижче.

CureIT - досить запустити завантажений файл. Найкраще це робити в безпечному режимі (при завантаженні натиснути на F8 і вибрати потрібний пункт). Ніяких опцій за замовчуванням вам вибирати не дається.

Видалення вірусу за допомогою AVZ

1) Будемо вважати, що програму ви скачали ( AVZ ).

2) Далі розпаковуєте її будь-яким архіватором (наприклад, 7z (Безкоштовний і швидкий архіватор)).

3) Відкриваєте файл avz.exe.

4) Після запуску AVZ вам будуть доступні три основні вкладки: область пошуку, типи файлів і параметри поіска.В першій вкладці виберіть диски, які будуть перевірятися (обов'язково виберіть системний диск). Поставте галочки, щоб програма перевіряла запущені процеси, провела евристичну перевірку системи і шукала потенційно вразливі місця. У методиці лікування включите опції, які будуть визначати, що робити з вірусами: видаляти, або запитати у користувача. Скріншот з перерахованими настройками трохи нижче.

Скріншот з перерахованими настройками трохи нижче

5) У вкладці типи файлів, виберіть перевірку всіх файлів, включіть перевірку всіх архівів без винятку. Скріншот нижче.

Скріншот нижче

6) У параметрах пошуку відзначте максимальний режим евристики, включите детектування Anti-Rootkit, пошук клавіатурних перехоплювачів, виправлення системних помилок, пошук троянських програм.

6) У параметрах пошуку відзначте максимальний режим евристики, включите детектування Anti-Rootkit, пошук клавіатурних перехоплювачів, виправлення системних помилок, пошук троянських програм

7) Після завдання параметрів можна натиснути на кнопку пуск. Перевірка триває досить довго, в цей час краще не виконувати паралельно інші процеси, тому що AVZ частина файлів блокує. Після перевірки і видалення вірусів - перезавантажте ПК. Потім встановіть який-небудь популярний антивірус і перевірте повністю комп'ютер.

2.2. Вірус блокуючий Windows

Основна проблема з такими вірусами - це неможливість роботи в ОС. Тобто для того, щоб вилікувати комп'ютер - вам потрібен або другий ПК, або заздалегідь підготовлені диски. В крайньому випадку можна попросити знайомих, друзів і т.д.

До речі, про віруси, які блокують Windows , Була окрема стаття, обов'язково гляньте!

1) Для початку спробуйте завантажитися в безпечному режимі з підтримкою командного рядка (такий пункт завантаження з'явиться, якщо натиснути на кнопку F8 при завантаженні ПК, краще, до речі, натиснути кілька разів). Якщо вдалося завантажитися, введіть в командний рядок «explorer» і натисніть Enter.

Далі в меню пуск в графі виконати: введіть «msconfig» і натисніть Enter.

У цій системній утиліті можна побачити, що у вас знаходиться в автозавантаження. Вимкніть всі!

Далі перезавантажте ПК. Якщо ви змогли зайти в ОС, то встановіть антивірус і перевірте всі диски і файли на наявність вірусів.

2) Якщо комп'ютер не вдається завантажити в безпечному режимі, доведеться вдатися до Live CD. Це спеціальний завантажувальний диск, яким можна перевірити диск на наявність вірусів (+ видалити їх, якщо такі є), скопіювати дані з HDD на інші носії. На сьогоднішній день найпопулярнішими є три спеціалізованих аварійних диска:

Dr.Web® LiveCD - аварійний диск від Доктора Веба. Дуже популярний набір, працює безвідмовно.

LiveCD ESET NOD32 - напевно, утиліти на цьому диску ретельніше інших перевіряють ваш жорсткий диск. Інакше, пояснити довгу перевірку комп'ютера не виходить ...

Kaspersky Rescue Disk 10 - диск від Касперського. Зручно, швидко, з підтримкою російської мови.

Після того, як скачаєте один з трьох дисків, запишіть його на лазерний диск CD, DVD або на флешку. Потім включите в Bios включите в чергу завантаження перевірку на завантажувальні записи дисковода або USB ( про це докладніше розказано тут ). Якщо все зробили правильно, завантажиться Live CD і ви зможете приступити до перевірки жорсткого диска. Така перевірка, як правило (якщо віруси будуть знайдені) допомагає позбутися від найпоширеніших вірусів, які видалити іншими шляхами навряд чи вийде. Саме тому, на початку цього розділу була зроблена виноска про те, що для лікування знадобитися другий ПК (бо на зараженому - диск записати неможливо). Дуже бажано мати такий диск у себе в колекції!

Після лікування за допомогою Live CD, перезавантажте комп'ютер і встановіть повноцінну антивірусну програму, поновіть бази і включіть режим ретельної перевірки комп'ютера.

3. Кілька безкоштовних антивірусів

Про безкоштовні антивіруси вже була стаття , Тут же порекомендуємо лише парочку непоганих антивірусів, що не увійшли в основну збірку. Але ж популярність і непопулярність не завжди говорять про те, що програма погана чи хороша ...

1)  Microsoft Security Essentials 1) Microsoft Security Essentials

Надійна і безкоштовна утиліта для захисту ПК від вірусів і шпигунів. Здатний забезпечувати захист ПК в режимі реального часу.

Що особливо радує: легко встановлюється, швидко працює, не відволікає вас непотрібними повідомленнями і повідомленнями.

Деякі користувачі вважають його не дуже надійним. З іншого боку, навіть такий антивірус здатний вас зберегти від левової частки небезпеки. Не у всіх же є гроші на покупки дорогих антивірусів, втім, жодна антивірусна програма не дає 100% гарантії!

2)  ClamWin Free Antivirus 2) ClamWin Free Antivirus

Антивірусний сканер, здатний розрізняти величезну кількість вірусів. Він легко і швидко вбудовується в контекстне меню провідника. Бази регулярно оновлюються, завдяки чому антивірус завжди зможе вас захистити від більшості загроз.

Особливо радує невимогливість даного антивіруса. З мінусів, багато хто відзначає його непоказний вигляд. Правда, чи реально це так важливо для антивірусної програми?

У будь-якому випадку, хоча б один антивірус на комп'ютері необхідно мати (+ вкрай бажано інсталяційний диск з Windows і Live CD на випадок видалення вірусів).

Підсумки. У будь-якому випадку, загрозу зараження легше запобігти, ніж намагатися видалити вірус. Ряд заходів здатний звести до мінімуму ризики:

 • Установка антивірусної програми, регулярне її оновлення.
 • Оновлення самої ОС Windows. Все таки розробники не просто так випускають критичні оновлення.
 • Чи не качати сумнівні ключі і трейнери до ігор.
 • Чи не встановлювати підозріле ПО.
 • Не відкривати поштові вкладення від невідомих адресатів.
 • регулярно робити резервні копії потрібних і важливих файлів.

Навіть цей простий набір врятує вас від 99% напастей.

Бажаю вам видалити всі віруси з комп'ютера без втрати інформації. Вдалого лікування.

Правда, чи реально це так важливо для антивірусної програми?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью