• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як видалити вірус з телефону Андроїд (Інструкція)

 1. Мій Андроїд телефон або планшет заражений?
 2. Як вірус проникає на Андроїд телефон або планшет
 3. Як видалити вірус з телефону Андроїд
 4. Щоб видалити вірус з телефону, виконайте наступні кроки:
 5. Видалити вірус з Адміністраторів пристрої
 6. Видалити вірус з телефону за допомогою Zemana Antivirus
 7. Видалити вірус з телефону за допомогою Malwarebytes для Андроїд
 8. Видалити вірус з телефону за допомогою Kaspersky Internet Security
 9. Скинути настройки браузера
 10. Заблокувати небезпечні і рекламні сайти
 11. Повернути телефон

Щороку кількість шкідливих додатків (вірусів) для пристроїв працюють на платформі Андроїд подвоюється, тому практично кожен користувач телефону, планшета або телевізора під управлінням Андроїд ОС стикався з негативними наслідками діяльності шкідливого ПЗ. Найчастіше, звичайно, це нав'язлива реклама, яка може з'являється в будь-який момент, вискакувати при розблокуванні пристрою або навіть замінити фон робочого столу. Більш того, віруси можуть підміняти рекламу, яка з'являється в різних безкоштовних Андроїд додатках, а так само перенаправляти браузер користувача на різні вводять в оману і шкідливі сайти.

Більш того, віруси можуть підміняти рекламу, яка з'являється в різних безкоштовних Андроїд додатках, а так само перенаправляти браузер користувача на різні вводять в оману і шкідливі сайти

Нав'язлива реклама - це тільки видима сторона активності вірусів і шкідливих програм на Андроїд пристроях. Дуже часто ці паразити себе практично не проявляють, але при цьому можуть красти конфіденційну інформацію, паролі, логіни, а так же активно стежити за всією діяльністю користувача, включаючи місця які він відвідує (використовуючи супутникову навігацію).

Мій Андроїд телефон або планшет заражений?

Звичайно не потрібно впадати в паніку і терміново нести свій Андроїд телефон в сервісну компанію, щоб точно переконатися що на ньому немає вірусу. В першу чергу зверніть увагу на симптоми наявності вірусів, які були перераховані вище, нижче ми їх повторимо і доповнимо:

 • спливаюча реклама при розблокуванні Андроїд пристрої
 • реклама замість фону робочого столу
 • нав'язлива реклама в іграх і браузері
 • спливаючі вікна плей маркету
 • вискакують повідомлення, що повідомляють що батарея заражена
 • саме встановлюються програми
 • саме завантажуються файли
 • часто приходять смски з пропозицією підтвердити платні підписки
 • списання грошей по рахунку, за послуги, які ви самі не підключали

Якщо ви зіткнулися навіть з однією з вище перерахованих проблем, то є ймовірність, що ваш Андроїд телефон або планшет заражений і просто ігнорувати це не можна. Але і відсутність вище перерахованих симптомів не говорить про те, що на вашому пристрої немає вірусів, просто крадуть вашу особисту інформацію. Причина цього проста, як уже було сказано, існує дуже багато шкідливих програм для телефонів на Андроїд, які глибоко приховані в операційній системі і практично нічим себе не видають.

Як вірус проникає на Андроїд телефон або планшет

Часто буває, що після появи популярного додатка, наприклад гри, як гриби після дощу з'являються безліч Андроїд програм, які пропонують встановити нові карти, ознайомиться з різними інструкціями, встановити чіти і так далі. Звичайно, більшість цих програм не містять в собі шкідливого коду, але деякі з них можуть виконувати не тільки те, про що повідомляють автори. Тому встановлюючи такі програми, потрібно бути двічі обережним, уважно читати опис програми, дивитися рейтинг програми, а так само коментарі, які залишають користувачі. При найменшій підозрі варто утриматися від установки такого додатка. Так само необхідно звертати увагу на те, які дозволи додаток просить при своїй установці. Погодьтеся дивно, якщо додаток, що встановлює нову карту гри просить дозволити відправляти і читати смс повідомлення.

Інший спосіб проникнення Андроїд вірусу на ваш телефон, планшет або інший пристрій - це додатки викачані з неперевірених сайтів, тобто розміщені не в офіційному Гугл Плей Маркеті. Звичайно, помилково буде вважати, що всі програми, які знаходяться не в плей маркеті - віруси, але потрібно розуміти, що платні програми, які пропонується завантажити безкоштовно, найчастіше, містять в собі шкідливі програми та самі по собі є вірусом. Тому, якщо ви хоч раз встановлювали «зламану» платну гру або іншу програму, то найімовірніше ваш телефон заражений і тому вам необхідно перевірити його на віруси.

Як видалити вірус з телефону Андроїд

Без всяких сумнівів, нав'язлива реклама і віруси - небезпечні для вашого телефону, планшета або іншого Андроїд пристрої. Тому вам необхідно якомога швидше і головне повністю виконати інструкцію, яка приведена нижче. Вона дозволить вам знайти і видалити вірус, який перенаправляє браузер на рекламні сайти, змінює фон робочого столу, прописується в Адміністратори пристрою або виконує інші небезпечні дії. Щоб видалити вірус з Андроїд пристрої, вам необхідно виконати декілька ручних кроків, після чого перевірити телефон (планшет) за допомогою спеціальних утиліт, які спеціально розроблені для пошуку і видалення різноманітного шкідливого і рекламного ПО. В процесі видалення Андроїд вірусу, вам може бути знадобитися закрити браузер або перезавантажити телефон, тому щоб не шукати цю інструкцію знову, зробіть закладку на неї або роздрукуйте її на принтері.

Щоб видалити вірус з телефону, виконайте наступні кроки:

Видалити невідомі і підозрілі програми

Кращий спосіб почати видалення вірусу з телефону Андроїд - це видалити всі невідомі і підозрілі програми. Використовуючи стандартні можливості операційної системи Андроїд, ви можете зробити це легко і швидко. Цей крок, не дивлячись на його простоту, не повинен бути пропущений, так як видаливши непотрібні і викликають підозру програми, можна очистити телефон від вірусів, реклами, автоматичного завантаження та встановлення нових програм і так далі.

Насамперед упевніться, що на телефоні немає запущених програм, для цього відкрийте список запущених додатків і видаліть з нього всі програми. Інший варіант, просто запустіть телефон, після чого вже нічого не запускайте.

Тепер ви можете приступити до видалення непотрібних програм. Відкрийте Налаштування телефону, тут виберіть Програми. Вам буде показаний список встановлених додатків, подібно наведеним на наступному прикладі.

Кілька разів, дуже уважно перегляньте цей список, найімовірніше одна з програм представлених в списку є вірусом або тим зловредів, який показує рекламу або завантажує і встановлює сміттєві додатки на ваш телефон. Щоб видалити програму, просто натисніть на її ім'я і в вікні, виберіть Видалити, як показано на малюнку нижче.

Якщо не можете визначиться з тим, що видалити, а що залишити, то використовуйте наступні критерії визначення шкідливих програм і вірусів. Додаток є підозрілим якщо: споживає багато пам'яті (наприклад, називається калькулятор, а споживає сотні мегабайт пам'яті), ім'я програми абсолютно вам незнайоме (перевірте ім'я програми через Гугл або Яндекс пошук), програма вимагає абсолютно не властивих їй дозволів (наприклад, калькулятор вимагає дозвіл відправляти смс і доступ до адресної книги). На цьому етапі, потрібно бути навіть трішки підозріліше ніж зазвичай.

Видалити вірус з Адміністраторів пристрої

Наступним кроком з видалення вірусу з вашого телефону є перевірка програм, які володіють правами адміністратора пристрою. Ці програми, на відміну від звичайних, можуть принести набагато більшої шкоди.

Відкрийте Налаштування телефону. Тут виберіть пункт Безпека. Прокрутіть вниз, після чого натисніть на Адміністратори пристрою. Вам буде продемонстровано список програм, які запитують права адміністратора ті з них, кому ці права дані, виділяються галочкою. Приклад списку Адміністраторів пристрою ви можете побачити на зображенні нижче.

Приклад списку Адміністраторів пристрою ви можете побачити на зображенні нижче

Якщо в списку ви виявили програму, з якою такі права не давали, або просто назва програми, яка є Адміністратором пристрої, вам не знайоме, то вам необхідно видалити його з Адміністраторів. Для цього натисніть на ім'я програми та у вікні, виберіть Відключити. Дивіться приклад наведений нижче.

Дивіться приклад наведений нижче

Після того як ви видалили програму зі списку активованих Адміністраторів пристрою вам потрібно повернутися на попередній крок і повністю видалити це підозріле додаток з вашого телефону. Наприклад, якщо ви видалили з адміністраторів програму калькулятор, то очевидно, що цю програму потрібно якомога швидше видалити з телефону. Так як їй, для своєї роботи, права адміністратора абсолютно не потрібні.

Видалити вірус з телефону за допомогою Zemana Antivirus

Ми рекомендуємо використовувати Zemana Antivirus. Це невелика програма, яка допоможе вам очистити свій телефон на Андроїд від вірусів, рекламного ПЗ та інших типів шкідливих програм. Ви можете використовувати її абсолютно безкоштовно як для пошуку, так і для видалення зловредів. Zemana Antivirus для Андроїд використовує хмарні технології, і часто знаходить шкідливі програми, які інші антивіруси навіть не помічали.

Видалити віруси з телефону за допомогою Zemana Antivirus дуже просто. В першу чергу ви повинні завантажити та встановити програму на свій телефон, для цього використовуйте наступну посилання .

Коли процес установки завершиться, натисніть кнопку Відкрити. Zemana Antivirus запуститися і перед вами відкриється головне вікно програми, як показано на малюнку нижче.

Натисніть кнопку Повна перевірка. Процедура сканування телефону на наявність вірусів не займе багато часу, але може затягнуться, якщо на вашому телефоні багато фотографій, ігор та інших персональних файлів. У процесі сканування програма повідомляє скільки файлів було вже перевірено.

Якщо Zemana Antivirus виявить вірус, потенційно непотрібну програму або іншу загрозу безпеці вашого телефону, то вам буде запропоновано виконати очистку і видалити вірус.

Видалити вірус з телефону за допомогою Malwarebytes для Андроїд

Malwarebytes для Андроїд - це безкоштовна програма для телефонів працюють під управлінням операційної системи Андроїд. Вона може легко знайти і швидко видалити віруси, потенційно непотрібні додатки (PUP), рекламне ПО, трояни і інше шкідливе ПЗ.

Скачайте Malwarebytes, використовуючи наступну посилання , І встановіть на свій телефон. Після того як додаток буде встановлено, запустіть його. Перед вами відкриється вікно аналогічне наведеному на прикладі нижче.

Перед вами відкриється вікно аналогічне наведеному на прикладі нижче

Послідовно ознайомтеся з інформацією про програму, після чого натисніть Зрозуміло.

Послідовно ознайомтеся з інформацією про програму, після чого натисніть Зрозуміло

Перед вами відкриється головне вікно програми. Malwarebytes спробує автоматично оновити базу даних вірусів, після чого автоматично запустить процедуру повного сканування.

Malwarebytes спробує автоматично оновити базу даних вірусів, після чого автоматично запустить процедуру повного сканування

У процесі сканування Malwarebytes для Андроїд перевірить ваш телефон на наявність троянів, вірусів і інших шкідливих програм. Ви завжди можете дізнатися на якому етапі процесу перевірки перебуваєте, для цього просто натисніть кнопку Подивитися прогрес сканування.

Ви завжди можете дізнатися на якому етапі процесу перевірки перебуваєте, для цього просто натисніть кнопку Подивитися прогрес сканування

Коли сканування буде завершено, програма повідомить про знайдені віруси і у випадку виявлення шкідливих програм, запропонує їх видалити. Дотримуйтесь інструкцій програми.

Для використання Malwarebytes для Андроїд купувати преміум (платну) версію програми не потрібно. Перші 30 днів ви можете використовувати всі можливості цього антивіруса абсолютно безкоштовно, а після 30 днів, відключиться автозахист пристрою, але ви можете продовжувати використовувати Malwarebytes для Андроїд, щоб перевіряти свій телефон на наявність шкідливих програм і видаляти їх у разі виявлення.

Видалити вірус з телефону за допомогою Kaspersky Internet Security

Якщо MalwareBytes і Zemana Anti-Malware не змогли знайти або видалити вірус з телефону, тоді ми рекомендуємо використовувати антивірус Касперського для мобільних пристроїв. Ця програма може виконати повну перевірку вашого Андроїд телефону, знайти вірус і швидко його видалити. Антивірус Касперського може видаляти практично всі види вірусів, які вражають мобільні телефони, включаючи такі як рекламне ПО, трояни, вимагачі і так далі.

Відкрийте наступну посилання , Яка веде на сторінку Антивірус Касперського для мобільних пристроїв в Гугл Плей Маркеті. Натисніть кнопку Встановити. Коли установка програми завершитися, натисніть кнопку Відкрити, а потім ви побачите наступне вікно.

Коли установка програми завершитися, натисніть кнопку Відкрити, а потім ви побачите наступне вікно

Просто дотримуйтесь вказівок програми. Коли Антивірус Касперського для Андроїд телефонів закінчить свою настройку, ви побачите головне вікно програми. Після чого запуститься автоматична процедура поновлення бази вірусних сигнатур.

Після чого запуститься автоматична процедура поновлення бази вірусних сигнатур

Коли оновлення буде завершено, Kaspersky Internet Security для Андроїд приступить до перевірки вашого пристрою.

Коли оновлення буде завершено, Kaspersky Internet Security для Андроїд приступить до перевірки вашого пристрою

Якщо в процесі сканування будуть знайдені віруси, рекламне ПО, трояни або інші шкідливі програми, то програма запропонує вам видалити їх.

Скинути настройки браузера

Віруси, рекламне ПО і інші шкідливі програми можуть змінювати налаштування браузера вашого телефону, що призводить до того, що замість домашньої сторінки або пошукової системи будуть використані зовсім не ті сайти, що ви вибирали раніше. Тому дуже важливо, після видалення вірусу за допомогою антивірусу, так само перевірити настройки Хрома і відновити їх нормальне значення.

Відкрийте настройки браузера, клікнувши на іконку у вигляді трьох точок, яка розташована в правому куті вашого телефону. У вікні, знайдіть пункт Пошукова система і клацніть по ньому. У вікні, виберіть Гугл, Яндекс або Маіл.ру.

ру

Поверніться назад в до списку налаштувань браузера. Тепер натисніть пункт Головна сторінка. Перевірте, що перемикач стоїть в положенні ВКЛ. У разі необхідності переведіть його в це положення. Далі клікніть по рядку нижче, в якій написано Відкрити цю сторінку. У вікні, введіть адресу вашої домашньої сторінки або рядок «about: blank» (без лапок). У цьому випадку в якості головної сторінки буде використана порожня сторінка.

У цьому випадку в якості головної сторінки буде використана порожня сторінка

Крім описаного вище, так само рекомендується очистити дані, які були збережені браузером в той час, поки телефон був заражений вірусом. Для цього в списку налаштувань знайдіть пункт Особисті дані та натисніть його. Прокрутіть сторінку в самий низ, поки не знайдете пункт Очистити історію, натисніть його. Ви побачите вікно як показано на малюнку нижче.

Ви побачите вікно як показано на малюнку нижче

У пункті часовий діапазон виберіть період часу, який охоплює період, коли ваш телефон був заражений вірусом. Після чого натисніть кнопку Видалити дані. Хочу підкреслити, що ваш Гугл аккаунт не буде видалений, зберігатися паролі, закладки та інша особиста інформація.

Заблокувати небезпечні і рекламні сайти

Дуже важливо захистити свій телефон від шкідливих і вводять в оману веб сайтів, використовуючи спеціальний блокувальник, наприклад AdGuard. Більшість експертів в області комп'ютерної безпеки підкреслюють, що такий блокувальник - істотно збільшує захист телефону на Андроїд і знижує ризик його зараження шкідливими програмами. AdGuard дозволить вам зберегти свої особисті дані в безпеці. Більш того, ця програма може блокувати набридливу рекламу в Інтернеті і Андроїд іграх.

використовуйте цю посилання , Щоб завантажити AdGuard з офіційного сайту компанії розробника. Після того як завантаження завершиться, запустіть завантажений файл.

Коли установка програми завершиться, ви побачите вікно, як показано на малюнку нижче.

У вас є можливість ознайомиться з основними можливостями і настройками програми, внести в них зміни, якщо буде потреба. Можете просто натиснути кнопку Підтвердити, щоб відразу перейти до головного вікна.

Щоб включити захист від шкідливих сайтів і прибрати рекламу з телефону, вам досить включити захист, натиснувши круглу сіру кнопку в центрі. Програма попросить вас підтвердити свої дії, дотримуйтесь її вказівкам.

Повернути телефон

Якщо нічого з описаного вище вам не допомогло, видалити вірус з телефону не вдалося ні вручну, ні за допомогою антивірусних програм, а так само в разі коли антивірусні програми знаходять вірус, але повідомляють що він знаходиться в системному розділі і видалити його немає можливості, то у вас є два варіанти: повернути телефон або отримати рут доступ, після чого знову виконати вище наведену інструкцію.

Щоб скинути настройки, і таким чином видалити вірус з телефону на Андроїд, зробіть наступне. Відкрийте Налаштування телефону, перегорніть їх вниз до пункту Очистити все. Натисніть його. Ви побачите вікно аналогічне наведеному на картинки нижче.

Ви побачите вікно аналогічне наведеному на картинки нижче

Тут натисніть кнопку Скинути настройки телефону. УВАГА! Всі ваші особисті дані з внутрішньої пам'яті телефону будуть видалені, всі налаштування телефону будуть відновлені в первісний стан. Внутрішня пам'ять телефону буде ПОВНІСТЮ очищена.

Мій Андроїд телефон або планшет заражений?
Мій Андроїд телефон або планшет заражений?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью