• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як видалити вірус з комп'ютера. докладна інструкція

 1. Як визначити, що комп'ютер заражений вірусом
 2. Чим перевіряти комп'ютер на наявність вірусів
 3. Створюємо флешку з антивірусом
 4. Як перевірити комп'ютер на віруси

Початківці користувачі комп'ютера досить часто опиняються в скрутному становищі, адже питання, які у них з'являються, інші, більш просунуті користувачі, вважаю банальними Початківці користувачі комп'ютера досить часто опиняються в скрутному становищі, адже питання, які у них з'являються, інші, більш просунуті користувачі, вважаю банальними. Саме з цієї причини дуже часто відповіді на ці питання складно знайти в інтернеті або ж на запитання відповідає людина, вже забув, що значить бути початківцям, а значить він використовує термінологію і прийоми, які тільки ще сильніше заплутують новачка.

Це стосується і такої тривіальної завдання, як пошук і видалення вірусів.

Я вирішив створити покрокову інструкцію, в якій покажу, як би я діяв, якби зіткнувся з шкідливою програмою.

Як визначити, що комп'ютер заражений вірусом

На початку має сенс розповісти про ознаки, які явно або опосередковано вказують на вірусне зараження.

По-перше, це повідомлення, яке виводить встановлений на вашому комп'ютері антивірус. Це повідомлення може виглядати по різному і текст його може відрізнятися і залежить від конкретної антивірусної програми.

Це повідомлення може виглядати по різному і текст його може відрізнятися і залежить від конкретної антивірусної програми

Але не поспішайте відразу ж впадати в паніку. Завжди є ймовірність, що антивірус помилився або перестрахувався.

Не втомлююся повторювати, що антивірусна програма - це не панацея!

Жоден в Світі антивірус не може бути на 100% ефективним, так як розробники вірусів і шкідливих програм ЗАВЖДИ знаходяться на крок попереду - спочатку з'являється вірус, а вже потім з ним починають боротися.

Багато починаючі користувачі мають неправильне уявлення про роботу антивіруса. Вони вважають, що антивірус в своїй роботі керується тільки антивірусними базами, які оновлюються щодня. Це вірно, але частково.

Нові віруси з'являються сотнями і тисячами щодня і далеко не завжди їм присвоюється якесь унікальне ім'я, під яким вони заносяться в антивірусну базу. Такого привілею удостоюються тільки дійсно унікальні шкідливі програми. Весь інший «вірусний ширвжиток» створюється, як правило, за допомогою допоміжних програм-конструкторів і антивірус може відловити подібні віруси за певними критеріями (евристичний аналізатор).

Якщо програма або файл поводяться на думку антивіруса підозріло, тобто поведінка підпадає під певні, закладені в антивірус критерії, то він їх заблокує і видасть повідомлення. Фактично ж файл може бути цілком нешкідливим.

Тому антивірус варто сприймати виключно як сигналізацію, яка цілком може мати (і часто так воно і є) помилкові спрацьовування.

Проте, якщо антивірус «засумнівався» і щось заблокував, то слід перевірити комп'ютер повністю. При цьому я б рекомендував робити це не тільки за допомогою встановленого на вашому комп'ютері антивіруса, але і використовувати альтернативне рішення. Тобто після повної перевірки встановленим антивірусом, зробити повторну перевірку інший антивірусною програмою, про що я розповім трохи пізніше.

Також приводом для перевірки комп'ютера на наявність вірусів може стати будь-яка позаштатна ситуація. Наприклад, комп'ютер став пригальмовувати або раптово перезавантажуватися, стали з'являтися помилки при запуску програм або при роботі операційної системи ... Загалом, будь-який ненормальна поведінка комп'ютера варто сприймати як сигнал - варто перевірити комп'ютер антивірусом.

Чим перевіряти комп'ютер на наявність вірусів

Як я вже згадав, з моєї точки зору, правильним буде перевірити комп'ютер не тільки встановленим на комп'ютері антивірусом, а ще й другим, добре себе зарекомендували антивірусним рішенням.

При цьому я НЕ маю на увазі установку другого антивіруса на комп'ютер! НІ! Цього робити не можна!

Я маю на увазі, використання антивірусних сканерів, які можна скачати і запустити без установки, а краще навіть з завантажувальної флешки.

Справа в тому, що якщо ваш комп'ютер заражений, то вірус може сховатися в системі і блокувати спроби встановленого антивіруса його виявити або видалити.

При завантаженні комп'ютера зі спеціально створеною флешки, з неї буде запущена своя операційна система (зазвичай це Linux). Це означає, що всі файли вашого жорсткого диска будуть доступні, так як вони не будуть захищатися операційною системою Windows, яка встановлена ​​на жорсткому диску Вашого комп'ютера.

Таким чином ми зможемо найбільш ефективно перевірити всі закутки на вашому жорсткому диску і з більшою часткою ймовірності виявимо загрози.

Подібні завантажувальні флешки дозволяють створити багато сучасних антивіруси. Тобто можна зайти в меню встановленого на вашому комп'ютері антивіруса і за допомогою нього ж зробити системну флешку. Але це за умови, що ваш антивірус має таку функцію. Про це можна дізнатися в довідковій системі вашої антивірусної програми.

Я ж вважаю за краще використовувати утиліту Dr.Web LiveDisk . Подібне рішення є і у Касперського, і у інших провідних розробників програм захисту, але мені звичніше працювати саме з цією програмою, тому я на її прикладі покажу весь процес.

Створюємо флешку з антивірусом

Нам знадобиться чиста флешка об'ємом 1Гб або більше, ну або флешка з вільним простором в 1Гб.

Саму утиліту Dr.Web LiveDisk можна скачати з офіційного сайту .

Після того, як файл скочується, підключіть флешку до комп'ютера і запустіть завантажений файл.

Запуститься програма, яка визначить всі доступні USB-пристрої, підключені до вашого комп'ютера. Потрібно буде зі списку вибрати флешку.

Утиліта не видаляє файли з флешки, але я зазвичай встановлюю галочку, яка дозволяє повністю відформатувати флешку і помістити на неї тільки файли Dr.Web LiveDisk. Мені такий варіант більше подобається, так як для видалення Dr.Web LiveDisk в будь-якому випадку потрібно форматувати флешку. Тому простіше відразу тимчасово перенести з неї потрібні вам файли, відформатувати флешку і створити Dr.Web LiveDisk. Коли завантажувальний диск вам буде більше не потрібний - знову отформатіруете флешку і повернете на неї всі файли.

Отже, далі натискаємо на кнопку «Створити Dr.Web LiveDisk» і чекаємо закінчення процесу створення завантажувальної флешки.

Ми з вами скачали і встановили на флешку антивірус з найостаннішими антивірусними базами. Це означає, що якщо ви захочете скористатися цією флешкою ​​через деякий час, то антивірусні бази на ній вже застаріють.

Є можливість оновити антивірусні бази без створення нової флешки, але я зазвичай так не роблю. Справа в тому, що подібні проблемні ситуації з вірусами у мене виникають досить рідко і мені простіше заново створити завантажувальний флешку з антивірусом, ніж відвести окрему флешку під ці цілі і в разі необхідності оновлювати на ній антивірусні бази.

У будь-якому випадку, у утиліти Dr.Web LiveDisk є досить докладна інструкція, яку ви можете скачати з офіційного сайту .

Як перевірити комп'ютер на віруси

Отже, флешка готова. Перезавантажуємо комп'ютер і запускати з флешки.

Для цього можна скористатися меню завантаження ( Boot Menu ). У різних виробників материнських плат і ноутбуків це меню викликається натисненням різних кнопок на клавіатурі, але зазвичай це або клавіша Esc, або одна з функціональних клавіш - F9, F11, F12. Найкращий спосіб дізнатися, яка клавіша в вашому випадку викликає меню завантаження - це звернутися до інструкції від вашого ноутбука або материнської плати. Ну або ще простіше - запитати у Яндекса. Для цього так і сформулюємо пошуковий запит, наприклад, «меню завантаження клавіша ноутбук asus».

Дану клавішу потрібно натискати відразу ж після включення комп'ютера. Зазвичай я клавішу не утримується, а просто швидко і багаторазово натискаю її до появи меню.

У меню вибираємо флешку і починається процес завантаження.

За замовчуванням встановлено англійську мову інтерфейсу, але ми можемо виправити ситуацію, переключившись на російський, натиснувши клавішу F2 і вибравши мову.

За замовчуванням встановлено англійську мову інтерфейсу, але ми можемо виправити ситуацію, переключившись на російський, натиснувши клавішу F2 і вибравши мову

Для вибору мови можна використовувати клавіші керування курсором - стрілками вгору і вниз. Для підтвердження вибору натискаємо клавішу ENTER.

Дана флешка є комплексним рішенням для усунення різного роду проблем, тому тут є, наприклад, утиліта для тестування пам'яті комп'ютера, яку можна запустити прямо зараз. Але я за допомогою стрілок вибираю Dr.Web LiveDisk і натискаю клавішу ENTER.

Буде завантажена операційна система Linux і відразу ж запуститься антивірусний сканер Dr.Web CureIt! Точно такий же сканер можна скачати і запустити з під Windows, але, як я вже сказав раніше, набагато правильніше і ефективніше працювати з флешки, ніж з під завантаженою з жорсткого диска операційної системи, тому приступимо.

Можна почати швидку або задати вибіркову перевірку, в якій вказати ті об'єкти і області на диску, які ви хочете перевірити.

Я запущу швидку, натисканням кнопки «Почати перевірку».

Після завершення перевірки ми отримаємо інформацію про виявлені загрози і зможемо їх знешкодити, вибравши найбільш сприятливу дію - вибираємо об'єкти і натискаємо на кнопку «Знешкодити».

Після завершення перевірки ми отримаємо інформацію про виявлені загрози і зможемо їх знешкодити, вибравши найбільш сприятливу дію - вибираємо об'єкти і натискаємо на кнопку «Знешкодити»

Це був найпростіший і найбільш швидкий підхід до видалення вірусів з комп'ютера.

Утиліта Dr.Web CureIt! має налаштування і при бажанні ви можете з ними ознайомитися в інструкції, посилання на яку я вже дав вище.

Ну а сама флешка Dr.Web LiveDisk - це, як я вже згадав, не просто антивірусний сканер, а цілий набір утиліт, призначених для відновлення працездатності комп'ютера і його часткової діагностики. Тут ви можете не тільки видаляти віруси, але і редагувати реєстр Windows або працювати з файлами і папками на вашому жорсткому диску. Також тут є браузер, за допомогою якого ви можете отримати потрібну вам інформацію з інтернету.

Подібна флешка неодноразово мене виручала і допомогла відновити не один комп'ютер ...

Ну і якщо вам більше не знадобиться Dr.Web LiveDisk і ви його видалите з флешки, то, як я вже згадував, потрібно буде відформатувати флешку.

На цьому закінчую. Якщо ви вважаєте за дану інформацію корисною, то поділіться нею з друзями. Залишайте коментарі та до зв'язку в нових нотатках і відео.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью