• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як видалити вірус троян win32 з комп'ютера?

 1. Що вдає із себе троян
 2. Частка автозавантаження
 3. Подальші дії

Шкідлива програма, яку називають троян, створюється і поширюється людьми. Впроваджується вона безпосередньо в комп'ютерні системи. Активована програма на вашому комп'ютері дозволяє зловмисникам вкрасти паролі, реквізити чи отримати інші ресурси з вашого технічного пристрою. Для того щоб уникнути подібної ситуації, на комп'ютері повинен бути встановлений надійний антивірус. Однак, і він не завжди спрацьовує, в такому випадку вам знадобиться позбавлятися від вірусу самостійно. Способи видалення вірусів з комп'ютера можуть відрізнятися в залежності від їх видів.

Способи видалення вірусів з комп'ютера

Що вдає із себе троян

Перед тим, як видалити вірус троян win32, давайте розглянемо, що являє з себе дана програма. Свою назву вірус отримав від знаменитої легенди про Троянського коня. Зазвичай він маскується під будь-яку корисну програму. Відмінною рисою трояна є те, що він активується тільки після того, як ви самі запускаєте його.

Наприклад, вірус може являти собою папку EXE, яка розташовується на флешці або якому-небудь ресурсі інтернет-мережі. Користувач, який не звертає увагу на розширення, намагається відкрити папку і клацає на неї. Природно, зайти в неї не виходить, а вірус починає активно діяти. При цьому він небезпечний не тільки для зараженого комп'ютера, але і всіх інших пристроїв, які пов'язані мережею з ним. Щоб не попастися на виверти шахраїв, слід бути обережним, не натискувати на все підряд посилання, а також не відкривати програми, надіслані з невідомих адрес.

Частка автозавантаження

Але якщо ви все-таки підчепили шкідливу програму, то, як видалити вірус троян з комп'ютера, знати вам просто необхідно. Для початку слід спробувати позбутися від нього за допомогою антивірусу. Для початок потрібно перевірити комп'ютер на віруси за допомогою антивірусів і по можливість програмі знайти і вилікувати всі заражені об'єкти. Але слід знати, що в звичайному режимі антивірус не зможе перевірити ті файли, які використовує операційна система. Тому більш ефективно запустити перевірку, перейшовши в Безпечний режим.

Щоб зробити останню дію, перезапускаємо комп'ютер і натискаємо клавішу F8 до того, як завантажилася операційна система. У списку вибираємо Безпечний режим. Після цих дій WINDOWS завантажиться, але багато драйвера і програми працювати не будуть, що дозволяє антивірусу перевірити всі більш ретельно, ніж при звичайній завантаженні.

Нерідко програма не бачить вірус, тому наведені вище рекомендації виявляються неефективними. Тоді на допомогу може прийти безкоштовна утиліта Dr.web Cureit. Встановіть її на комп'ютер і проведіть ще раз глибоку перевірку. Найчастіше після цього проблема відпадає.

Говорячи далі про те, як видалити вірус троян з ноутбука або комп'ютера, потрібно відзначити наступний крок, який полягає в чищенні автозавантаження. Для цього через Пуск заходимо в Виконати. У рядку вбиваємо команду msconfig. Це допоможе запустити Налаштування системи. Тут потрібно перейти на Автозавантаження і переглянути всі підозрілі об'єкти, навпроти яких проставлені галочки. Зазвичай це елементи, що закінчуються на .exe. Наприклад, windir% \ system32 \ 8353.exe.

exe

Якщо ви впевнені в тому, що подібні утиліти не встановлені на вашому комп'ютері, то галочку поруч з ними потрібно прибрати, що деактивує шкідливі програми. А додаються програми необхідні вам трохи по іншому, про цю читайте тут .

Слід зазначити файл svchost.exe, який є вірусом. Його небезпека полягає в тому, що він часто шифрується під системні служби комп'ютера. Пам'ятайте, що в автозавантаженні цей файл не повинен відображатися, тому якщо він тут висвітився, то можете сміливо його видаляти.

Подальші дії

Наступний крок - це видалення файлів відновлення системи. Дуже часто саме сюди в першу чергу потрапляє троян і інші віруси. Крім того, бажано переглянути папку temp і очистити кеш-пам'ять браузера, яким ви користуєтеся. Для цих дій можна використовувати спеціальні програми, наприклад, ефективна Ccleaner, яка, до речі, застосовується і для мобільних пристроїв або планшетів.

Також видалити файли відновлення системи можна наступним чином. Заходимо в Мій комп'ютер і переходимо по посиланню Властивості. Тут вибираємо вкладку Відновлення системи. Кількома по кнопці Параметри диска. Переводимо повзунок до позначки 0 і натискаємо ОК. Після того, як очищення закінчиться, можна поставити його на місце.

Після того, як очищення закінчиться, можна поставити його на місце

Для пошуку і виявлення троянів ефективно використовувати програму Trojan Remover. Утиліта поширюється за певну плату. Однак, в мережі є і демоверсія програми, яка повністю робоча протягом першого місяця після установки. Після запуску Trojan Remover перевіряє на наявність трояна реєстр операційної системи, сканує всі документи і файли, в яких може бути вірус. Причому програма ефективна не тільки проти троянів, але і проти деяких видів хробаків. Інтерфейс антивіруса досить простий і інтуїтивно зрозумілий навіть для новачків, не часто стикаються з технікою.

Якщо ви запідозрили, що на комп'ютері або ноутбуці з'явилася шкідлива програма, то негайно слід зайнятися його "лікуванням". Для цього можна використовувати антивіруси. Крім того, є й інші способи, наприклад, очистити комп'ютер від шкідливих програм вручну. Насправді все не так складно, а в результаті можна захистити себе від значних неприємностей, які доставляють комп'ютерні віруси.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью