• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як видалити вірус на комп'ютері самостійно

 1. Які віруси можуть заразити комп'ютер
 2. Як визначити, чи заражений комп'ютер вірусом чи ні
 3. Самостійне видалення вірусів

Вірусна інфекція поширюється значно швидше в густонаселеному суспільстві. Те ж саме, можна сказати і про обчислювальну техніку.

Віруси мають таку ж тривалу історію, як і сама обчислювальна техніка, проте, ніж популярним стають комп'ютери, тим більш загрозливих масштабів набувають вірусні атаки. Ще недавно, комп'ютерами володіли переважно досвідчені фахівці, які знали, як захистити свій комп'ютер від шкідливих програм. Зараз же, ПК став побутовою технікою, грає роль домашнього кінотеатру, музичного центру, ігрової консолі і просто пристроєм для серфінгу в інтернеті.

Що дивного в тому, що люди похилого віку, домогосподарки і діти, не можуть повною мірою забезпечити захист комп'ютера від вірусних атак?

Таким чином, зловмисники, заражають комп'ютери не тільки для розкрадання персональних даних цільової машини, але і для подальшого поширення шкідливого коду. У підсумку, через віддалений доступ, зловмисник може вчинити злочин за допомогою комп'ютера, ні в чому не підозрює користувача. За допомогою даного матеріалу ми навчимося видаляти віруси з комп'ютера самостійно.

Які віруси можуть заразити комп'ютер

Як уже писалося вище, віруси мають тривалу історію. На даний момент, важко перерахувати всі існуючі шкідливі програми, проте, їх можна поділити на кілька різновидів.

У більшості випадків, віруси викрадають особисті дані користувача, які в подальшому використовуються для крадіжки грошових коштів. Крім того, досить часто віруси шифрують призначені для користувача дані, з подальшим вимаганням грошових коштів. Втім, є безліч вірусів, які просто знищують системні файли і медіа контент через шкідливості. Важко сказати, для чого створюються такі віруси, можливо, одного разу вони служили якоїсь мети, але зараз, просто «блукають» в інтернет просторі.

Крім фінансової вигоди, досить часто, зловмисники впроваджують в комп'ютери користувачів вірус, який в подальшому атакує інші машини або мережеві ресурси, а власник зараженого ПК сам того не підозрюючи стає співучасником атаки. Це називається DDoS атакою, коли безліч комп'ютерів, одночасно намагається завантажити той чи інший ресурс.

Останнім часом, особливо популярними стали крипто валюти. Зловмисники, як завжди, не оминули цю можливість стороною і стали всіма можливими способами впроваджувати в комп'ютери користувачів програми, що генерують крипто валюту, використовуючи обчислювальні потужності зараженої машини.

Останнім часом даний вид шахрайства дійшов до того, що ресурси комп'ютерів стали використовувати навіть при відвідуванні користувачем того чи іншого сайту в інтернеті.

Як визначити, чи заражений комп'ютер вірусом чи ні

Серед всіх вірусів, персональний комп'ютер не подає ознак зараження лише в тому випадку, якщо в нього впроваджується програма, викрадали персональні дані. Інші види вірусів, завдають серйозної шкоди системі. Людина може виявити, що його документи перестали відкриватися, на екрані з'являються таблички з пропозицією перевести грошові кошти для дешифрування файлів, а іноді, комп'ютер просто починає сповільнюватися.

При значному зниженні продуктивності, будь-який користувач, насамперед перевірить технічні характеристики, і з'ясує, який процес споживає ресурси комп'ютера. Якщо в момент завантаження, машина не виробляє конвертування відео або інший ресурсномісткої завдання, а в процесах можна побачити невідомі додатки, то потрібно підозрювати роботу вірусу. Подивитися працюють процеси і споживані ними ресурси можна в диспетчері завдань Windows.

Подивитися працюють процеси і споживані ними ресурси можна в диспетчері завдань Windows

Для запуску диспетчера задач клікніть на панелі завдань правою кнопкою миші і виберіть в меню «Диспетчер завдань».

Що б переконається в цьому напевно, людина може просто вписати назву процесу в пошукову систему і переконатися, що це не системний процес.

Самостійне видалення вірусів

Що б позбавиться від усіх вірусів напевно, людина, може просто відформатувати (очистити) жорсткий диск комп'ютера , Але при цьому, він позбудеться всієї інформації, що зберігалася на ньому. Форматування лише системного розділу, нічого не дасть, адже після переустановлення системи, віруси благополучно переберуться з одного локального диска , на іншій.

Таким чином, крім повного форматування, людина не зможе видалити шкідливі програми без стороннього ПО.

При підозрі в зараженні, насамперед, людина повинна встановити антивірусне ПЗ, причому, більш-менш надійне. На даний момент, одними з найбільш якісних антивірусних програм, вважаються NOD32 і Kaspersky.

Втім, всі подібні програми працюють за аналогічним принципом і можна привести приклад на програмі NOD32. Даний антивірус платний, але його можна спробувати безкоштовно протягом 30 днів після установки.

Під час установки, необхідно переключиться на призначену для користувача установку, після чого вибрати цікавлять користувача параметри. У розділі виявлення вірусів, необхідно вказати «Включити виявлення небажаного ПЗ», а в наступному пункті, вибрати параметр «Інтерактивний режим», завдяки чому, NOD32 буде виявляти підозрілі процеси і файли, але рішення про видалення або переміщення в карантин, буде пропонувати користувачу.

Після установки і запуску програми, у вікні програми, слід знайти розділ «Сканування» і вибрати режим «Сканування всіх локальних дисків».

Після установки і запуску програми, у вікні програми, слід знайти розділ «Сканування» і вибрати режим «Сканування всіх локальних дисків»

По завершенню перевірки, антивірус запропонує вирішити користувачеві, що робити з виявленими погрозами, видалити або відправити в карантин.

По завершенню перевірки, антивірус запропонує вирішити користувачеві, що робити з виявленими погрозами, видалити або відправити в карантин

Якщо серед загроз виявляться корисні дані, наприклад, текстовий файл з паролями, то його звичайно ж можна відправити в карантин, для подальшого вилучення інформації.

Якщо серед загроз виявляться корисні дані, наприклад, текстовий файл з паролями, то його звичайно ж можна відправити в карантин, для подальшого вилучення інформації

Можна сказати, що комп'ютер користувача, це як будинок, за його безпекою необхідно стежити, закривати двері на замок і не пускати всередину підозрілих осіб.

За неписаними правилами, встановлювати антивірусне ПЗ, необхідно відразу ж після установки операційної системи. Антивірусна програма буде працювати в режимі реального часу, перевіряючи кожен файл, до якого звертається користувач і система.

Якщо ви з яких-небудь причин не хочете платити гроші за антивірусне програмне забезпечення, то існують безкоштовні антивіруси, найвідоміші і добре себе зарекомендували - це Avast і Kaspersky Free.

Крім того, на сайті компанії dr.Web можна завантажити безкоштовну антивірусну утиліту для перевірки комп'ютера - dr. Web Cureit.

Утиліта dr.Web Cureit працює без установки, але не може перевіряти файли в режимі реального часу, тобто вона запускається вручну для глибокої перевірки комп'ютера.

Поділитися.

Що дивного в тому, що люди похилого віку, домогосподарки і діти, не можуть повною мірою забезпечити захист комп'ютера від вірусних атак?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью