• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як видалити троянський вірус - інформація про небезпечні віруси

 1. віруси
 2. Як видалити троянський вірус з комп'ютера?

Доброго времени суток шановні читачі блогу. Сьогодні вирішив, для Вас відкрити нову рубрику присвячену боротьбі з вірусам і .

віруси

Досить багато про них розказано на просторах інтернету. Але більшою мірою, при пошуку інформації, я знаходив її по крупицях. На одному сайті пишуть про шкідливий комп'ютерному коді, але забули згадати про те як з ним боротися.

На іншому читаю про лікування вірусів, але яких саме, сказано лише поверхово. Так що вирішив я цю справу впорядкувати, але при цьому постараюся не перевантажувати інформативними термінами.

Комп'ютерні віруси - програми шкідливого призначення, які розмножуються на вашому ПК і виконують будь-які дії без вашого відома.

Це найстаріший і поширений спосіб, який використовується з метою - як вивести комп'ютер з ладу, так і отримати доступ до цінної інформації на ньому.

Самі по собі комп'ютерні віруси, це програми у яких є певна функція, мета. Щоб створити таку програму, досить мати початкове поняття про програмування.

Щоб впровадити віруси в дію, необхідно мати поняття про мережевому взаємодії і ПО (Програмне забезпечення) яке використовується на комп'ютерах. Зазвичай людей володіють знаннями в цих двох напрямках називають - хакерами.

Для них немає нічого неможливого, тому що будь-яка програма має вразливі місця, через це проблема злому і викрадення інформації буде актуальна ще довгий час.

Всі ми працюємо в різних операційних системах. Найвразливіша операційна система для вірусів це Windows. В першу чергу, це пов'язано з популярністю О.С і основною аудиторією яка оной користується.

Наприклад користувача Linux (який зазвичай має мінімальні знання про О.С) досить складно переконати зайти на сумнівний ресурс або ж оновиться з оного.

Тим більше що користувачів Linux на порядок менше ніж Windows. Так що чим більше з'являється нових користувачів Windows, тим більша ймовірність, що вірус буде поширюватися ефективніше.

призначення вірусів

Раніше я зустрічав комп'ютерні віруси, які могли лише зіпсувати мені всілякі файли з расшіреніем.ехе детальніше про розширення я писав в статті - як змінити розширення файлу . Тобто основна мета була вивести Windows з ладу і зробити програми неробочими.

Сьогодні все частіше зустрічаються віруси winlock. Діють досить просто, мета заблокувати доступ користувача до певного ресурсу в мережі (Вконтакте) або заборонити доступ до О.С. (Windows). При цьому Ви побачите лише обнадійливе повідомлення під виглядом звернення адміністрації.

Мовляв Ви порушили такі-то правила. Тепер доступ заблокований. Для розблокування вірус вимагає відправити СМС на номер.

(Після відправки СМС у Вас знімається кругленька сума з рахунку)

Або для доступу до О.С., Вам необхідно отримати код доступу. Отримати його, Ви можете після того як оплатіть штраф, відправивши СМС на номер (або зателефонувавши).

Отримати його, Ви можете після того як оплатіть штраф, відправивши СМС на номер (або зателефонувавши)

Запам'ятайте! Якщо Ви не хочете позбудеться грошей і потрапити в руки до електронних шахраям, ніколи не дзвоніть і ніколи не відправляйте СМС на сумнівні номери, які вказуються Вам як рятувального кола або чого-небудь.

Інакше Ви просто посодействуете сценарієм шахраїв, які отримають гроші і будуть далі розвивати свою діяльність. Будьте пильні, не поспішайте реагувати і самостійно вирішувати подібні питання.

Як боротися з такими вірусами я напишу в статті - видалення смс вірусу . , Щоб не пропустити.

Є ще один тип вірусів - трояни, мета яких відправляти запити на будь-якої ресурс по команді (DOS- атаки).

Працюють вони тільки при активному підключенні до мережі інтернет, роблячи з вашого ПК так званого зомбі. Ви можете помітити гальма в певні моменти вашого ПК або інтернету.

Визначити дії вірусу досить складно, вони добре маскуються і запускаються досить рідко.

Хакери створюють мережі таких зомбі комп'ютерів (досягають до 300 тис.) І заробляють гроші за рахунок виконання різних замовлень, наприклад покласти інтернет портал (за рахунок DOS атак).

При чому покласти можна абсолютно будь-який інтернет ресурс, не залежно від потужності його Дата центрів. Так як атака проводиться одночасно і сервер просто не може обробити канал в кілька десятків гігабіт. Сервер стає непрацездатним а наслідки для ресурсу досить сумні.

до меню ↑

Як видалити троянський вірус з комп'ютера?

Опишу один із способів для видалення троянів, яким можна скористатися в разі якщо антивіруса немає під рукою або він просто напросто не спрацьовує. Перед тим як щось робити бажано зберегти всі важливі дані на окремий диск або флешку.

Щоб троянський вірус після видалення не мав можливості відновиться, необхідно позбутися від точок відновлення системи. Також відключити автоматичну роботу відновлення. Детальніше про це я писав у статті - відновлення системи windows 7 .

видалення вірусів троян робиться дуже просто. Переходимо в диспетчер задач. Якщо в диспетчер задач не переходить, то почитайте статтю - диспетчер задач відключений адміністратором .

Далі переходимо у вкладку процеси і знаходимо процеси з дивними назвами на кшталт: 123qwerty.exe, sqvare.exe, system456.exe.

До речі системних процесів не багато в Windows і якщо якийсь викликає підозри, то по можливості вбийте його назву в гугл. Якщо в інтернет не пускає, то пробуйте відключити процес. Системні Windows відключити не дасть.

Перед відключенням копіюємо назва процесу. Тепер відкриваємо пошук на системному диску, зазвичай - C: /. І вбиваємо ім'я завершеного процесу.

Після того як вірус будуть знайде перейменовуємо його в щось на зразок: trojan-virus. Після перейменування виробляємо видалення троянів. Таким чином очищуємося від всіх троянів.

Після робимо резервну копію а потім відкриваємо редактор реєстру через Пуск -> виконати - команда regedit. Якщо реєстр не запускається, читаємо статтю - редагування реєстру заборонено адміністратором системи .

Далі в пошуку вбиваємо імена віддалених вірусів і очищаємо записи з ними. Все, залишилося тільки вибрати безкоштовний антивірус зі статті - лікування вірусів . І перевірити комп'ютер на решту віруси.

Якщо нічого не допомогло то видалити вірус з комп'ютера можна утилітою AVZ.

Не було б вірусів, якби не було інтернету.

Досить справедливе визначення. Абсолютно будь-який вірус здатний поширюватися, розмножаться і шкодити користувачам, завдяки інтернету.

Зараз хакери примудряються поширювати віруси через такі популярні ресурси як vkontakte, livejournal, facebook, однокласники.

Аудиторія таких сайтів досить велика, тому для хакера запустити поширення вірусу через оні, те ж саме, що в казино зірвати куш 🙂

Якщо у Вас інтернет відсутній, як це було у мене довгий час, то віруси вам принесе друг, який нахапався оних з інтернету досить добре. Зазвичай вони або на флешках або на дисках.

На мій погляд, самий класний і перевірений спосіб не нахапатися таким чином вірусів самому, це запустити програму USBGuard. Завантажити здес ь . Працює без установки і по досить простому алгоритму:

Працює без установки і по досить простому алгоритму:

Вона сканує флешку на (авторан) і не дає їм запуститься. Тобто вставивши флешку, у вас зазвичай відбувається автозапуск оной. Саме в цей момент ваш ПК найбільш вразливий.

Дана програма не дає, під час автозапуску проскочити вірусам. Все що необхідно, це запустити програму і все.

Що стосується вірусів через інтернет, там все набагато складніше. Треба сканувати систему антивірусом. Якщо такого під рукою немає, підкажу де найчастіше розташовуються віруси занесені з інтернету:

C: / documents and settings / Імя_пользователя / Local Settings /

Повністю чистимо зміст двох папок:

Temporary Internet Files.

Temp.

Щоб отримати доступ до папок, необхідно зробити приховані файли і папки видимими, детальніше про це з десь .

Також в настройках браузера очистіть файли Cookies. Проводьте таку чистку хоча б раз на тиждень і вірусів з інтернету, у Вас буде на порядок менше.

Як ви помітили я нічого не згадав про антивірус і не всі типи вірусів я описав. Всьому свій час, рубрика буде постійно наповняться новими статтями про захист комп'ютера від вірусів і видаленні вірусів в складних ситуаціях.

Зараз всього лише вступна стаття з основними поняттями, рішеннями і способами боротьби з комп'ютерними вірусами.

Сподіваюся дана інформація була для вас, хоч в якійсь мірі корисною і тепер ви знаєте як видалити вірус троян. Дякуємо за увагу. Відгуки, зауваження і побажання буду радий побачити в коментарях 🙂

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью