• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як самостійно почистити ноутбук від вірусів

 1. Способи очищення операційної системи від вірусів
 2. Очищення системи за допомогою CCleaner
 3. Застосування антивірусних програм
 4. Чистка ноутбука від вірусів за допомогою Dr.Web Curelt
 5. Використання програми AVZ
 6. Видалення вірусу через реєстр Windows

Практично весь антивірусний софт функціонує в автоматичному режимі і надійно вберігає ноутбук від вірусів. Однак ідеального захисту не існує, тому деякі шкідливі програми можуть пробитися всередину ОС, викликаючи пригальмовування і інші збої в роботі ПК. У цьому випадку доводиться чистити систему самостійно. Розглянемо, як очистити ноутбук від вірусів, якщо антивірус не впорався зі своїм завданням.

Способи очищення операційної системи від вірусів

Щоб повністю видалити шкідливе ПО з системи і позбавити ноутбук від гальмувань, однією тільки антивірусної програми може бути недостатньо. У подібних випадках рекомендується використовувати комплексне лікування ПК, що включає в себе:

 • чистку ОС від непотрібних файлів за допомогою утиліти CCleaner;
 • примусовий запуск антівірусника;
 • видалення вірусу з реєстру Windows.

Очищення системи за допомогою CCleaner

Якщо антивірус пропустив в ОС шкідливе ПО, то не факт, що повторне сканування ноутбука тієї ж утилітою дозволить позбутися від виниклої проблеми. Тому при зараженні переносного комп'ютера необхідно спробувати почистити його від непотрібних файлів, серед яких з великою ймовірністю буде ховатися і вірус.

В процесі функціонування операційна система створює масу проміжних файлів, які з часом не тільки забивають носій інформації, а й гальмують ПК. Вони зберігаються на системному диску в папці Temp. У цьому ж місці дуже часто виявляються різні віруси. Ще одне популярне притулок шкідливого ПО - кеш браузера.

Щоб ноутбук не гальмував, необхідно видалити вірус із зазначених місць. Для цього можна скористатися безкоштовною утилітою CCleaner. Робити потрібно наступне:

 1. Скачайте і встановіть софт на ноутбук. При виборі версії програми зверніть увагу на розрядність операційки, встановленої на ПК. Наприклад, якщо використовується Windows 7 x64, то і CCleaner повинен бути x64. Розрядність можна побачити у властивостях комп'ютера. Практично весь антивірусний софт функціонує в автоматичному режимі і надійно вберігає ноутбук від вірусів
 2. Запустіть утиліту. Якщо з англійським ви знайомі погано, у вкладці Options поміняйте мову інтерфейсу.
 3. У бічному меню виберіть «Очищення» і відзначте галочками всі файли, які слід шукати. Для запуску сканування натисніть на кнопку «Аналіз». Результати діагностики будуть відображені в лівій частині вікна.
 4. Щоб видалити сміття і віруси, клікніть «Очищення».

Після очищення системи від непотрібних файлів можна запускати антивірус.

Застосування антивірусних програм

Щоб самостійно почистити ноутбук від шкідливого ПО, не обов'язково купувати дорогий антивірус. Хоча можливості ліцензійного софту і ширше безкоштовних утиліт, проте для домашнього використання цілком вистачить і другого варіанту.

Як вірусного сканера рекомендується використовувати такі програми:

Який би антивірус не був використаний, пам'ятайте, що на ПК рекомендується одночасно встановлювати тільки один сканер. В іншому випадку ваш ноутбук буде сильно гальмувати.

Якщо ви хочете підвищити ефективність антівірусника, виконуйте його запуск з безпечного режиму. Щоб увійти в нього, потрібно робити наступне:

 1. Перезапустіть (включіть) ноутбук.
 2. Під час завантаження ОС утримуйте F8.
 3. У вікні виберіть «Безпечний режим».

Чистка ноутбука від вірусів за допомогою Dr.Web Curelt

Дана програма є абсолютно безкоштовною і не потребує встановлення. Однак перед кожним скануванням вам буде потрібно завантажувати антивірус повторно, тому що по-іншому оновити його бази неможливо.

Щоб видалити віруси за допомогою Dr.Web Curelt, потрібно робити наступне:

 1. Завантажити антивірус на ПК. Якщо з зараженого ноутбука ви не можете виконати завантаження (наприклад, блокується доступ до деяких сайтів), скачайте сканер на інший комп'ютер, а потім через флешку скопіюйте на проблемний.
 2. Увійдіть в безпечний режим і запустіть Dr.Web Curelt.
 3. Для швидкого сканування ноутбука натисніть «Почати перевірку». У цьому випадку вдасться почистити тільки найважливіші об'єкти: оперативку, всі розділи жорсткого диска, завантажувальні сектори і т.п.
 4. Якщо такої перевірки недостатньо, можна виконати повне або вибіркове сканування, самостійно зазначивши необхідні об'єкти.
 5. Якщо антивірус виявить загрози, після діагностики висвітиться список з назвою небезпечного ПЗ і встановленими діями. Вам залишається тільки натиснути «Знешкодити».
 6. Щоб самостійно вказати, що робити антівірусника з тим або іншим файлом, потрібно зайти в налаштування програми і вибрати потрібну дію (наприклад, для всіх заражених файлів задати «Видалити»).

Використання програми AVZ

AVZ - це продукт, розроблений лабораторією Касперського. Раніше дана утиліта була платною. Тепер же вона знаходиться у вільному доступі. Щоб самостійно прибрати з ноутбука шкідливе ПО, потрібно:

 1. Завантажити антивірус з офіційного сайту і встановити його на ноутбук.
 2. Запустити програму і виконати оновлення баз.
 3. У вкладці «Область пошуку» вказати перевіряються диски.
 4. У правій частині вікна поставити галочку навпроти пункту «Виконувати лікування» і вказати дію, яке буде проводитися для кожного типу потенційно небажаних програм (наприклад, «Видалити» або «Лікувати»).
 5. У вкладці «Типи файлів» вибрати пункт «Всі файли» і відзначити галочками пункти, зазначені на малюнку.
 6. Запустити діагностику, натиснувши «Пуск».

Видалення вірусу через реєстр Windows

Якщо після чистки ноутбука програмою CCleaner і перевірки системи антивірусом є підозри, що вірус залишився, залишається тільки одне - видалити шкідливе ПО з реєстру. Для цього необхідно:

 1. В поле «Виконати» ввести команду regedit і натиснути Ok.
 2. У лівій частині вікна знайти каталог Winlogon і подивитися, яке значення мають параметри Shell і Userinit. Навпаки першого повинно стояти explorer.exe, а навпроти другого прописується шлях до виконуваного файлу з такою ж назвою. Будь-яку іншу запис потрібно видалити.
 3. Перейти в каталог Run і зробити ті ж операції.

Виконавши описані дії, у вас з великою ймовірністю вийти очистити ноутбук від шкідливого ПО. Цим ви не тільки поліпшите продуктивність ПК і стабілізуєте його роботу, але й уникнете «зліт» операційної системи.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью