• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як перевірити сайт на віруси? Знайти. Знешкодити. Запобігти.

 1. Будь ласка, оцініть цю статтю
 2. Стаття виявилася вам корисною? Підпишіться, щоб не пропустити нові!

Замітка: активована адаптивна версія сайту, яка автоматично підлаштовується під невеликий розмір Вашого браузера і приховує деякі деталі сайту для зручності читання. Приємного перегляду!

07.01.2014

Привіт шановні читачі і передплатники, з Новим роком та Різдвом! Сподіваюся, ви добре провели ці святкові дні і з новими силами і азартом готові продовжувати свою діяльність в Інтернет-бізнесі.

Сьогодні ми поговоримо про актуальну проблему зараження сайту вірусами, про способи знаходження вірусів і запобігання їх появи.

Похвалюся вам, що на моїх сайтах ніколи не було вірусів, їх ніколи не зламували, що не розміщували шкідливий код, рекламу або посилання. І ось чому:

 • Хостинг Україна , На якому розміщені всі мої сайти, надає захист від DDOS атак, захист бази даних і FTP по IP. Навіть знаючи всі мої паролі, які зловмисники можуть тягнути вірусами на локальному комп'ютері, вони нічого не зможуть з ними зробити, адже доступ є тільки з тих IP, які я вказав.
 • Для входу в адміністративну панель я теж завжди встановлюю захист по IP, це можна робити незалежно від хостингу. Як це зробити, докладно написано в статті про приховування ознак CMS .
 • Я не використовую варез: розширення (Joomla) або плагіни (Wordpress), за які потрібно платити, я плачу. Це запобігає шанс наявності бекдор, прихованих посилань і іншої нечисті. Теж саме стосується і шаблонів.
 • Шаблони (Joomla) і теми (Wordpress) я пишу з нуля сам. як створити свій шаблон для Joomla я писав по посиланню.
 • Всі розширення я вибираю і скачував тільки з офіційних англомовних каталогів extensions.joomla.org (Joomla) і http://wordpress.org/plugins/ (WordPress)

Завдяки цим простим правилам за 4 роки діяльності в сфері веб-будівництва мене ні разу не зламували. Проте, справа з вірусами на сайтах клієнтів я мав, і хочу поділитися своїм досвідом в їх пошуку.

Спосіб №1. Заходимо в кабінети вебмайстрів Гугл і Яндекс, розділ «Безпека» або «Проблеми безпеки». Якщо в них буде написано, що сайт заражений, справи кепські, треба було ворушитися раніше, адже це може негативно вплинути на позиції ранжирування вашого проекту. Однак навіть якщо в кабінетах пошукових систем написано, що все в порядку - розслаблятися рано!

Спосіб №2. Встановлюємо плагін для Mozilla під назвою RDS bar (Цей плагін є і для інших браузерів). Після його установки ви побачите наступну панель:

Як видно на скріншоті, плагін показує кількість внутрішніх і зовнішніх посилань на сторінці, і найголовніше, куди саме ведуть зовнішні. Щоб активувати цю опцію, ви повинні зареєструватися в кабінеті RDS Bar.

Чому необхідно використовувати саме цей плагін? Тому що він завжди на виду! Саме завдяки йому я безліч разів ВИПАДКОВО знаходив приховані посилання, які довантажувати з допомогою JavaScript.

Спосіб №3. Безкоштовні PHP скрипти для перевірки вразливостей. Я користувався двома:

Всі подробиці на сайтах-виробниках :)

Спосіб №4. Тримайте ваш комп'ютер в чистоті! Всі біди починаються саме з вашого локального комп'ютера, варто йому заразитися вірусом, як всі ваші паролі з FTP менеджера тут же потраплять в публічний доступ на форуми юних «хакерів». А як ними скористаються - справа випадку.

Тому при найменших підозрах на зараження, обов'язково перевіряйте свій комп'ютер на віруси і трояни c допомогою безкоштовної утиліти CureIt! , Або за допомогою Kaspersky Virus Removal Tool (Завантажуйте версію 11, не забувши вибрати російську мову).

Для профілактики завантажити та встановити безкоштовну утиліту CCleaner . Очистіть за допомогою неї комп'ютер від тимчасових файлів, інтернет-кеша, записів журналів та іншого (вкладка «Очищення»). У мене вона очищала від 200 MB до 20 GB сміття, в залежності від занедбаності, так що дерзайте.

Спосіб №5. Викачуємо весь сайт собі на комп'ютер і перевіряємо його вже знайомими нам сканерами: CureIt! і Kaspersky Virus Removal Tool. У мене був випадок, коли в шаблоні клієнта в папці з CSS знаходився PHP файлик error.php, в якому зберігалася бекдор до запитання :) Виявили його абсолютно випадково і пощастило, що вчасно. Я просто в черговий раз сканував CureIt! свій комп'ютер, на якому був викачаний цей сайт. До речі кажучи, це була єдина вразливість на моєму комп'ютері.

Раджу додати цю сторінку собі в закладки як пам'ятку, так як представлені тут посилання дійсно дуже корисні. Я зберігав їх у файлі на комп'ютері і часто звертався до нього при необхідності, а сьогодні подумав про те, що поділитися ними з вами буде чудовою ідеєю.

Успіхів вам у боротьбі з кіберзлочинністю!

Будь ласка, оцініть цю статтю

Середня оцінка: 4.5 із 5 (голосів: 12)

Стаття виявилася вам корисною? Підпишіться, щоб не пропустити нові!
Ви можете допомогти розвитку проекту, зробивши всього 1 клік:

Дякуємо!

Чому необхідно використовувати саме цей плагін?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью