• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як перевірити на віруси онлайн ваш сайт або комп'ютер?

 1. Що таке вірус?
 2. Як вірус потрапляє на сайт?
 3. Як вірус потрапляє на комп'ютер?
 4. Як перевірити сайт на віруси онлайн?
 5. Як перевірити комп'ютер на віруси онлайн?
 6. Альтернативні рішення боротьби з вірусами (оффлайн)
 7. Наслідки зараження вірусом
 8. This Post Has Been Viewed 82 Times

Доброго времени суток шановні читачі мого розпрекрасного блогу olegastanin.ru! Так, хочеться почати саме з такої позитивної ноти. Сьогодні я розповім вам, як перевірити на віруси онлайн ваш комп'ютер і ваш сайт, якщо він у вас є.

Сьогодні я розповім вам, як перевірити на віруси онлайн ваш комп'ютер і ваш сайт, якщо він у вас є

І перед тим як ми почнемо вивчати дане питання, мені хотілося б запитати у вас ось що. А чи знаєте ви, що таке вірус? Як він потрапляє на комп'ютер або ваш сайт? Що роблять віруси, коли система заражена? Давайте розбиратися.

Теми статті:

Але, перш, ніж почати я б хотів поділитися з вами трохи своїм життям. Пам'ятайте, зовсім недавно, я почав публікувати щотижневі звіти мого блогу. Так ось, я думав, що я зможу регулярно випускати публікації. Але не тут-то було!

Справа в тому, що я живу на квартирі. Точніше знімаю кімнату в гуртожитку. І так сталося, що у господині, що здає мені кімнату, утворилися великі комунальні борги і у мене вимкнули світло, а відповідно інтернет працювати не може. На фото моє житло.

Ось і залишився я без світла та інтернету з 8 жовтня (зараз 21 жовтня). А 7 жовтня я чесно сплатив повну вартість житла за жовтень. Тепер не знаю, як бути. Гроші треба, по ідеї, повернути, але і пред'явити нічого. Договору немає, а значить, немає і факту оплати. Що можете порадити, в цьому випадку зробити? Я вже другий тиждень не можу попити гарячий чай. Ось такі ось пироги.

Я думаю, що потрібно з'їжджати, але грошей немає, щоб внести квартплату нової господині. Прям замкнуте коло якийсь. Але я думаю, що я вирішу незабаром це питання і переїду звідси. Шкода, звичайно, я зробив в цій кімнаті ремонт дуже хороший, мені самому подобається. І якось не планував з'їжджати. Але раз так сталося, що господиня виявилася нечесною ... ех.

ех

Ну, а мораль цієї байки така: коли починаєте знімати житло, складайте договір оренди і прописуйте всі умови в ньому і обов'язково завіряти у нотаріуса. Так хоча б ви можете подати скаргу в податкову службу про незаконну підприємницьку діяльність. Отже, ми продовжуємо.

Що таке вірус?

Комп'ютерний вірус - якась програма або навіть програмне забезпечення, спрямоване на нанесення шкоди електронно-обчислювальним машинам (комп'ютерів), сайтам, мережних ресурсів, викрадення особистої, секретної інформації, просто для приколу.

Вірус, навіть не утримуючи шкідливий код, може, перебуваючи на вашому комп'ютері завдати йому шкоди. Це може проявлятися в збоях роботи, непокори командам користувача, поява різних об'єктів на екрані монітора і тому подібні речі. І все тому, що код програми-вірусу може містити помилки і просто глючить.

Витоки створення найпершого вірусу тягнуться з 1951. Американський вчений Джон фон Нейман запропонував теорію про самовідтворюються механізмах. І, приблизно, через десять років були відомі приклади коду автоматичних програм.

Перший вірус для персонального комп'ютера компанії Apple з'явився в 1981 році. Тоді і почалося активне зародження вірусів і антивірусних утиліт. Починаючи з 1987 і закінчуючи 1989 роками, відбувалися, так звані вірусні епідемії.

Деякі з цих вірусів знищували програми при їх запуску, інші виводили з ладу комп'ютери і комп'ютерні мережі на кілька діб. Основними вірусами на той час були: «мережеві черв'яки або Черв'як Моріса», «поліморфні віруси», «стелс віруси», «троянські коні».

У той час зародилися антивірусні програми, однією з перших була «Symantec Norton Antivirus». Але і розробники вірусів не стояли на місці. Вони продовжували вдосконалювати свої творіння. У 1995 році з'явилися «макровіруси».

Вірус, перебуваючи на комп'ютері, міг не тільки завдавати шкоди самому комп'ютера, але ще і пошкоджувати файли. Це виходило таким чином, що вірус, перебуваючи на комп'ютері, приєднував (впроваджував) частина шкідливого коду в незаражений файл, та ще й самокопіюватися. Його копії робили те ж саме з іншими файлами.

Антивірусні системи не завжди могли знайти цей код і видалити його з файлу не пошкодивши його. У більшості випадків файл доводилося знищувати, щоб позбутися від шкідливого коду. Зараз існує величезна кількість вірусів і їх класифікацій, але ми їх не будемо розглядати. Ви дізналися, що таке вірус і звідки він з'явився. Тепер переходимо до найважливішої частини статті, яка відкриє вам очі на прості речі, і озброїть вас певними знаннями.

Як вірус потрапляє на сайт?

Давайте розглянемо приблизні шляхи проникнення вірусу на сайт. Одним з найбільш популярних і простих способів - розкрадання даних доступу від вашого FTP-сервера або адміністраторській панелі управління сайтом.

Відповідно, якщо зловмисник (крекер, хакер) отримає дані «логін: пароль», то він зможе зробити все що завгодно з файлами вашого сайту. Може видалити їх, «зламати код», майстра Google, який буде або крутити рекламу, або перенаправляти на інші сайти.

Або завантажуватися на комп'ютер користувача і продовжувати ламати вже заражений комп'ютер. Варіацій в даному випадку дуже багато. Основна мета таких вірусів - розкрадання даних з метою отримання грошових коштів. Це можуть бути дані особового рахунку, електронних гаманців, і якщо сайт популярний, можуть прикрутити свій рекламний блок і отримувати прибуток, а ви навіть не будете знати про це.

Є ще й такі віруси, які крадуть дані, навіть якщо вони не зберігаються на комп'ютері. Наприклад, при введенні логіна і пароля з клавіатури. Це, так звані клавіатурні шпигуни. Вони копіюють інформацію про авторизацію в буфер обміну, коли ви набираєте її на клавіатурі, потім відправляють ці дані власнику вірусної програми. Причому, складність вашого пароля і логіна, не грає ніякого значення.

Також ваш сайт можуть напросто зламати. Злом можуть здійснити за допомогою «ін'єкції SQL», XSS-атак і тому подібними способами. Якщо на вашому ресурсі буде організована не правильна перевірка завантаження, а також даних користувача. HTML-форми найбільш вразливі на сайті і найдоступніші до злому, якщо не варто належний захист.

Ще один спосіб проникнення вірусу до вас на сайт і його злом, здійснюється за допомогою перебору різних варіацій пароля і логіна. Цей метод називається «Брутфорс». Є спеціальні бібліотеки в інтернеті зі всілякими варіаціями паролів. Цей спосіб, звичайно, немов тикаєш «пальцем в небо», але в якихось випадках спрацьовує дуже добре.

Наприклад, якщо ваш пароль буде, типу «QWERTY», то «брутерам» зламати його варто лічені хвилини, а то й секунди. Будьте обережні і уважні при виборі пароля.

Зламати ваш сайт і заразити його вірусом нічого не варто, якщо ви використовуєте якусь із популярних CMS.

Зламати ваш сайт і заразити його вірусом нічого не варто, якщо ви використовуєте якусь із популярних CMS

Спираючись на стандартні уразливості систем управління контентом, таких як WordPress , Joomla, Drupal та інші, можна з легкістю проникнути в базу даних MSQL, а також отримати прямий доступ до файлів. У найгіршому випадку ваш сайт просто «розберуть» на частини або просто видаляти. Головна мета - зробити якусь підлість. В основному це ваші конкуренти.

Також, зловмисники не зупиняються на зломі і проникненні через вашу CMS систему. Більш «прошаренние», та скажімо «досвідчені» програмісти, вони ж крекери і хакери можуть приступити до злому вашого сервера, і вже таким шляхом проникнути на ваш ресурс і зробити все, що їм заманеться. Зломом, як правило, займаються програми, а людина стежить за процесом. При проникненні зараження сайту будь-яким видом вірусу вам забезпечено.

Я думаю, що цих прикладів буде досить, щоб розширити ваш кругозір і розуміння, як вірус потрапляє на сайт, якими шляхами це досягається і хто за цим всім стоїть. Звичайно ж, людина. Без нас цього б не було. Але, на мій превеликий жаль, нам живеться не так весело без подібного роду занять. Адже коли ламається не своє, а чуже карма зростає і настрій поліпшується. Можливо, заради всього цього і були придумані віруси.

Як вірус потрапляє на комп'ютер?

Тут все досить просто, дорогі друзі! Самий, на мій погляд, популярний спосіб проникнення вірусу на комп'ютер, через USB-накопичувач, вона ж «флешка». До вас приходить ваш товариш, встромляє в USB-роз'єм свою «флешку», показує вам фотки або відео і забирає флешку з собою і йде. І тут починається найцікавіше ...

Файли на вашому комп'ютері починають поступово зникати, інші дискові накопичувачі відкриваються в новому вікні, або ж взагалі не відкриваються, з'являється меню автозапуску у тих накопичувачів, у яких його в апріорі і бути не може, комп'ютер починає поступово підтуплюємо, іграшки пригальмовувати, а згодом і взагалі зупинятися (зависати) під час гри.

І багато чого ще цікавого може відбуватися на вашому комп'ютері. Все залежить від типу вірусу, який проник на ваш комп'ютер. Наслідки бувають різні. Але не тільки через USB-накопичувач може проникнути вірус на комп'ютер.

Також вірус потрапляє на комп'ютер через CD-диск, дискети (вже не використовуються), інтернет, локальні мережі, електронні листи, соціальні мережі, «mail-агент», «ICQ», «Skype» і т.д.

Вважаю для розгляду найцікавішим способом проникнення вірусу на комп'ютер - через інтернет. Як правило, тут криються найнебезпечніші віруси, які можуть завдати серйозної шкоди вашим даними і навіть залозу вашого персонального комп'ютера. Шляхом нагрівання процесора, перевантаження оперативної пам'яті, виведення з ладу графічних пристроїв, наприклад відеокарти.

Шляхом нагрівання процесора, перевантаження оперативної пам'яті, виведення з ладу графічних пристроїв, наприклад відеокарти

Як потрапляє вірус на комп'ютер через інтернет? Наприклад, при скачуванні популярного софта, торрент файлів: замість торрент-файлу для скачування, на ваш комп'ютер завантажується програма з розширення «.exe» і не «.torrent». Так ви можете просто клікнути два рази з цього файлу і втратити всі свої дані. Будьте уважні.

Теж відбувається і при скачуванні музики та інших речей з різних сайтів. Дивіться на розширення файлу при скачуванні. Але з софтом все може бути по-іншому. Софт може поширюватися як запакований в архів, так і просто у вигляді EXE файлу. Тут треба вже звертати увагу на авторитетність сайту і його популярність.

Як правило, поважають себе автори популярних сховищ софтвера не стануть викладати вірус заради наживи. Довго такі сайти не живуть. Тому, рекомендую завантажувати фільми, музику, торрент-файли з тих ресурсів, які вже перевірені вами особисто, і які мають якийсь авторитет в мережі інтернет.

Але не тільки при скачуванні програм і музики можна «підхопити» вірус. В інтернеті багато різної реклами, клікаючи по якій невідомо, куди нас перенесе на цей раз. Може бути на порно сайт, може на сайт знайомств або на сайт про заробіток або сайт з вірусом, що визначає ваш IP, для подальшого проникнення.

Також через електронні листи з вкладеними файлами. Відбувається це в такий спосіб. Вам приходить лист з темою, наприклад «Ольга Пупкіна. Дивись, як я провела літо. Фотозвіт! ». Ви заходите в лист і завантажуєте нібито архів з фотками якоїсь Ольги. Після того, як архів скачати, ви його запускаєте, але, ні чого не відбувається.

Але насправді ви викачане не спричинить архів з розширення «.rar», а справжнісінький «.exe» файл вірусної програми. Ось тепер починається найцікавіше. Ви намагаєтеся ще раз і ще раз запустити архів і потім видаляєте його. А вірус вже «гуляє» по вашому комп'ютеру.

Якщо у вас немає антивіруса, всі так і буде. Але навіть якщо він і є, якщо тип вірусу не знайомий вашому антивірусу він його вільно пропустить на комп'ютер. І потім вірус просто-напросто відключить ваш антивірус і заблокує його відновлення, запуск, перевстановлення. У мене так було, коли я тільки пізнавав всю красу роботи за комп'ютером та інтернет. Ні чого приємного, скажу я вам.

Щоб уникнути всіляких казусів з вашим сайтом і комп'ютером, потрібно використовувати прості методи захисту: антивірус (платний, безкоштовний), постійно перевіряти вручну весь свій комп'ютер на наявність вірусів.

Можна перевірити на віруси онлайн, а можна і не маючи інтернету. Але антивірус все-таки варто оновлювати, в ідеалі один раз в день, по мінімуму один раз в тиждень. Краще використовувати різні способи перевірки вашого комп'ютера. Давайте їх розглянемо.

Як перевірити сайт на віруси онлайн?

Якщо у вас немає штатного антивіруса, то скористаємося перевіреними онлайн інструментами для перевірки вашого сайту на предмет зараженості вірусами або наявність шкідливого коду, що по суті одне і те ж.

Найнадійніший, на мій погляд, ресурс для перевірки сайту «Dr.Web Антивірус». За цим посиланням ви можете перейти на сторінку перевірки сайту. Відразу ж, як перейшли на сторінку, спустіться трохи нижче і знайдіть форму, куди можете вписати адресу перевіряється сайту.

Вводите адресу сайту і натискайте кнопку «Перевірити». Почекайте трохи, і сервіс видасть вам повну інформацію про сайт. Якщо ви побачите ось такі значки, то ваш сайт в порядку і не заражений вірусами.

Але буває, що вірус заражений, або знаходиться в базі шкідливих сайтів. Тоді, перед вами відкриється вікно такого змісту, з іншими значками.

Від такого сайту краще триматися подалі. Такі сайти, як правило, заражають ваш комп'ютер, або ж перенаправляють на інші сайти. Якщо при перевірці вашого сайту ви побачили подібну картину, потрібно терміново вияснити причину попадання сайту в список небажаних сайтів.

Наступний сервіс, який я вам порекомендую «2ip.ru». За цим посиланням можете перейти на сторінку перевірки сайту онлайн.

За цим посиланням можете перейти на сторінку перевірки сайту онлайн

Після того, як перейдете на сайт, спустіться трохи нижче по сторінці і знайдіть аналогічну минулого сервісу форму, введіть адресу сайту і натисніть кнопку «Перевірити».

Після того, як перейдете на сайт, спустіться трохи нижче по сторінці і знайдіть аналогічну минулого сервісу форму, введіть адресу сайту і натисніть кнопку «Перевірити»

Результати перевірки сайту на віруси з'являться трохи нижче. Якщо сайт не заражена, то ви побачите повідомлення наступного типу.

Якщо сайт не заражена, то ви побачите повідомлення наступного типу

Якщо ж ваш сайт заражений, або знаходиться в зоні ризику, тобто віднесе до небезпечних сайтів, ви побачите ось такі повідомлення.

Якщо ж ваш сайт заражений, або знаходиться в зоні ризику, тобто віднесе до небезпечних сайтів, ви побачите ось такі повідомлення

Це лише приблизні зображення. Мені вдалося знайти сайт, який заражений вірусом і я вирішив його перевірити. У вас результати можуть бути зовсім інші. В даному випадку шкідливий сайт, який перенаправляє на інші сайти.

Більше я не буду приводити сервісів для того, щоб перевірити на віруси онлайн ваш сайт. Просто тому, що їх велика кількість, і деякі з них, на мій превеликий жаль не бачать заражені сайти, які я перевіряю. А значить толку від них немає.

Для перевірки я брав два сайти: свій сайт olegastanin.ru і, покопавшись в Гуглі, знайшов порно сайт, який постійно перенаправляє. Відповідно цей сайт містить фрейми, і занесений в базу даних шкідливих сайтів. Два сервісу тільки змогли мені допомогти знайти вірус на сайті, решта «сказали», що на порно сайті немає вірусів і він безпечний.

Тому, залишаю за собою право сказати, що ті два сервісу, що я привів в статті, а саме лабораторія антивіруса «Dr.Web» і сервіс розпізнавання IP-адрес «2ip.ru» є якісними сервісами, для перевірки сайту на предмет зараженості вірусами .

Як перевірити комп'ютер на віруси онлайн?

Зараз прийшов час поговорити про перевірку вашого персонального комп'ютера. Можливо, при вивченні подальших інструкцій у вас можуть виникнути складнощі, але ви не впадайте у відчай, пишіть в коментарях ваші питання і я вам відповім максимально швидко.

Звичайно, вилазять з комп'ютера павуків у вас не буде, можете не переживати. А ось різного роду «глюки» у вигляді зависання, пригальмовування, уповільнення в роботі ваш комп'ютер надасть вам в повному асортименті. Щоб цього не сталося потрібно регулярно проводити перевірку вашого комп'ютера на предмет зараженості вірусами.

Якщо у вас немає штатного домашнього антивіруса, будь то платний комплект або безкоштовний сканер, то варто скористатися безкоштовними онлайн додатками і сервісами, які дозволяють перевірити комп'ютер на віруси в режимі онлайн. Обов'язкова умова, яка повинна бути дотримана - наявність інтернету.

Перший сервіс, який дозволить перевірити комп'ютер, називається «ESET Online Scanner». За цим посиланням ви можете перейти на сторінку сканера. Але тут вже не буде подібних форм і кнопок перевірити. Тут потрібно виконати ряд нескладних дій.

Отже, ви перейшли на головну сторінку сканера. Знайдіть приблизно посередині сторінки кнопку «Запустити ESET Online Scanner» і натисніть її.

Знайдіть приблизно посередині сторінки кнопку «Запустити ESET Online Scanner» і натисніть її

Давно вже не секрет, що час стрімко біжить вперед, а разом з ним і технології. Після натискання на кнопку, ESET перевірить, чи користуємося ми браузером Internet Explorer, або ж у нас відкритий в даний момент, будь-якої іншої.

Так як я користуюся виключно Google Chrome, то ESET пропонує зробити наступне. Завантажити інсталятор (інсталяційний файл) до себе на комп'ютер і встановити його. Цей інсталятор дозволить запустити «ESET Online Scanner» в спеціальному вікні і провести перевірку. За бажанням, після перевірки ви можете видалити встановлені файли.

Натискайте на кнопку, і перед вами має відкритися ось таке невелике віконце, де нам запропонують завантажити та встановити програму.

Натискайте на кнопку, і перед вами має відкритися ось таке невелике віконце, де нам запропонують завантажити та встановити програму

Посилання, по якій ви можете завантажити дистрибутив з установкою, я зазначив стрілками на малюнку. Завантажуйте і запускайте його. Я скачав його на робочий стіл. Важить він всього 2,2 мегабайта, що дуже мало, навіть при поганому інтернеті ви зможете скачати його досить-таки швидко.

Важить він всього 2,2 мегабайта, що дуже мало, навіть при поганому інтернеті ви зможете скачати його досить-таки швидко

Закривайте вікно, з якого скачували файл і запускайте його. Якщо при запуску ви отримали ось таке ось повідомлення, то ні чого не бійтеся - це стандартна перевірка Windows, просто попереджає вас про те, що файли з інтернету можуть бути небезпечні. Але ж ми завантажили файл з сайту антивірусної програми, так що можемо продовжувати.

Але ж ми завантажили файл з сайту антивірусної програми, так що можемо продовжувати

Після запуску з'явиться вікно установки сканера. Вам необхідно прийняти умови ліцензійної угоди та натиснути кнопку «Почати».

Вам необхідно прийняти умови ліцензійної угоди та натиснути кнопку «Почати»

Після цього почнеться установка необхідних компонентів на ваш комп'ютер. Переконливе прохання стежити за тим, щоб інтернет був включений, так як під час установки йде завантаження компонентів з сайту програми.

Переконливе прохання стежити за тим, щоб інтернет був включений, так як під час установки йде завантаження компонентів з сайту програми

Чекаємо, поки закінчиться установка, і переходимо до наступного вікна. У ньому нам необхідно вибрати настройки сканування комп'ютера. Є два варіанти настройки: включити або відключити виявлення потенційно небезпечних програм і додатків на комп'ютері. Я пропоную включити дану опцію.

Я пропоную включити дану опцію

Натискаємо кнопку «Почати». Це був перший крок, переходимо до другого. Другий крок - установка бази сигнатур. Це необхідно для якісно перевірки, тим більше ESET використовується на моєму комп'ютері вперше і бази не встановлені. Це необхідна процедура, тому варто трохи потерпіти, поки пройде завантаження баз з сайту програми.

Це необхідна процедура, тому варто трохи потерпіти, поки пройде завантаження баз з сайту програми

Так як у мене на роботі інтернет не дуже швидкий (так, зараз я пишу саме з роботи цю статтю) завантаження баз зайняла деякий час, близько 10 хвилин. Якщо у вас високошвидкісний інтернет бази завантажаться дуже швидко.

Відразу ж після завантаження баз сигнатур почнеться сканування комп'ютера. Це третій крок з чотирьох. Якщо не бажаєте сканувати комп'ютер прямо зараз, можете зупинити його.

Для безпеки свого ноутбука я проведу повне сканування і не буду ні чого скасовувати. Тим більше, що мій антивірус вимагає оновлення, та й не дуже-то я йому довіряю. Вже краще нехай перевірить ще одні сканер. І ви не повірите, але поки йшла одна перевірка, мій «тупенький» антивірус виявив загрозу. Ось, подивіться.

Я її одразу ж видалив. Зону я вже давно видалив з комп'ютера, але шлейф від неї тягнеться, ще й донині. Але я не був здивований, коли свіжоспечений онлайн сканер, після перевірки виявив, аж 12 заражених файлів.

Після сканування ви можете поставити галочки біля пунктів «Видалити додаток при закритті» і «Видалити файли в карантині». Таким чином, програма буде видалена разом з файлами, які вона виявила і помістила в карантин.

Також ви можете перейти в управління карантином і переглянути звіт про ті файли, які виявилися зараженими. Мені б дуже хотілося подивитися цей звіт, що я і зробив.

Мені б дуже хотілося подивитися цей звіт, що я і зробив

Доведеться переглянути розташування всіх цих файлів і видалити залишки програм і папок, щоб не лежали на ноутбуці і не займали місця. Цей сканер виявив підозрілу активність в папці дистрибутива WordPress. А саме в файлах плагіна Popup Domination.

Це плагін красивих спливаючих вікон для блогу. Ну і чорт з ним. Також ще в деяких програмах виявився шкідливий код, навіть Еверест Алтімет був розпізнаний, як вірус.

Таким чином, можна перевірити на віруси онлайн свій комп'ютер, за допомогою сайту ESET. Є й інші сайти для перевірки комп'ютера, але я вважаю вже не доцільним оглядати їх в цій статті, так як вона вийшло вже дуже велика. А мені ще треба підвести підсумок. Я лише наведу список тих сервісів, якими ви можете скористатися.

 • ESET Антивірус
 • PANDA Антивірус
 • Bitdefender QuickScan
 • Norton Антивірус

Ці сервіси (сайти) працюю приблизно так само, як і в попередньому прикладі про ESET. Якщо у вас виникнуть питання по роботі з цими сайтами напишіть мені в коментарях, і я розповім вам, що потрібно робити і як перевірити комп'ютер на віруси за допомогою цих сервісів.

Альтернативні рішення боротьби з вірусами (оффлайн)

Не думаю, що варто обмежувати себе тільки перевіркою сайту або комп'ютера на віруси онлайн або з встановленим додатком, як наприклад ESET. Вірус може потрапити на ваш сайт з вашого комп'ютера.

Якщо ми повернемося трохи назад, то згадайте, що в звіті про скануванні антивірус знайшов заражені файли в папці з файлами блогу WordPress. А саме в папці з плагінами. Таким чином, якщо ваш комп'ютер заражений, і ви з'єдналися з FTP зі своїм блогом, переносите файли теми, дизайну або додаєте нові плагіни, то велика ймовірність, що вірус з комп'ютера потрапить на ваш сайт і буде перебувати там, поки ви його не видалите.

Щоб цього уникнути потрібно, обзавестися хорошим антивірусом, який дозволить проводити повне сканування всіх файлів, що знаходяться на комп'ютері. В рамках даної статті я не буду проводити огляд популярних антивірусів. Я дам лише посилання на антивіруси, якими користувався сам, які більш-менш знищують загрозу.

 • Аваст Антивірус (є безкоштовний)
 • Касперський Антивірус (краще купити)
 • ESET Nod 32 (краще купити)
 • Panda Антивірус (краще купити, не дуже)

Я думаю, що цих антивірусів вам цілком буде досить. Зараз я користуюся антивірусом AVG, що не рекомендую вам. Мені до душі антивірус Аваст. Є безкоштовна ліцензійна версія для будинку, якій мені вистачає за очі.

Плюс, я ще перевіряю безкоштовними додатками від Касперського і антивірусом AVZ, який в своєму роді також хороший. Його не потрібно встановлювати, перевірив і забув. Працює по типу сканера.

Наслідки зараження вірусом

Насправді наслідки бувають різні. І я вже неодноразово їх згадував в цій статті, але вирішив, що буде краще, якщо зібрати всю інформацію воєдино. Щоб ви приблизно представляли масштаб наслідків зараження комп'ютера і сайту вірусом.

Вірус може зіпсувати, приховати, замінити, видалити будь-який файл (є й винятки) на вашому комп'ютері або сервері, де знаходиться сайт. Йому неважливо, де проводити самокопірованіє і руйнувати все, що йому попадається на шляху.

Комп'ютерні віруси дуже підступні, вони впроваджують свій код в інші файли, де це можливо, і при дотриманні деяких умов, які стоять перед зараженим кодом, код активується і приступає до дії, які в свою чергу різноманітні.

Існує певний тип вірусів, який запускається разом з операційною системою і розміщується в оперативній пам'яті до тих пір, поки комп'ютер не буде вимкнений. І так кожен раз при завантаженні ПК. Це дає значні витрати ресурсів оперативної пам'яті і призводить до таких наслідків, як підвисання комп'ютера, програм, ігор, вікон операційної системи.

Є й такі резидентні віруси, як вірус «Чорнобиль», який розробив тайванський хлопець Чень Инха. Цей тип вірусу завдає максимальної шкоди комп'ютеру, форматуючи начисто жорсткий диск, також псує мікросхеми BIOS і видаляє його.

Цей тип вірусу завдає максимальної шкоди комп'ютеру, форматуючи начисто жорсткий диск, також псує мікросхеми BIOS і видаляє його

Самокопіювальні віруси дуже швидко «розмножуються» і заповнюють фізичну пам'ять комп'ютера. Це також призводить до підвисання комп'ютера. Деякі віруси користуються трафіком вашого інтернету, завантажують до вас на комп'ютер інші віруси або необхідні частини (файли) для його повноцінно роботи.

Це лише мала частина того, що може зробити вірус. Я впевнений ви зможете доповнити цей список, напевно ви стикалися з вірусами і вони, якимось чином псували вам життя і настрій. Якщо є чим поділитися, то пишіть в коментарях, мені цікаві ваші історії зіткнення з комп'ютерними вірусами.

На цьому у мене все, дорогі друзі. Ось така велика стаття про віруси у мене вийшла. Сподіваюся, вона стала вам корисною, і ви змогли належним чином захистити свій комп'ютер або сайт від злісних вірусів і їх власників шахраїв.

Не забувайте підписуватися в мою розсилку, отримувати цікаві бонуси, залишайте свої коментарі та діліться цією статтею зі своїми друзями. Можливо, їх комп'ютер або сайт зараз наражаються на небезпеку. Допоможіть, їм позбавиться від вірусів, і бути спокійним на цей рахунок. До швидкого, побачимося в наступній статті.

З повагою, Олег Астанин
Автор проекту olegastanin.ru


This Post Has Been Viewed 82 Times

Автор статті: Олег Астанин, дата публікації 2014-10-24

Що таке вірус?
Як вірус потрапляє на сайт?
Як вірус потрапляє на комп'ютер?
Як перевірити сайт на віруси онлайн?
Як перевірити комп'ютер на віруси онлайн?
А чи знаєте ви, що таке вірус?
Як він потрапляє на комп'ютер або ваш сайт?
Що роблять віруси, коли система заражена?
Що можете порадити, в цьому випадку зробити?
Що таке вірус?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью