• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як перевірити комп'ютер на віруси онлайн

 1. Використання відразу декількох сервісів
 2. Післямова

Я думаю всім відома одвічна боротьба Вірусо і антивірус-письменників, бо всі ми в ній участь, будучи таким собі гарматним м'ясом, - одні нас заражають, інші лікують, а ми все знову і знову йдемо в бій .. :)

На сторінках цього сайту безліч статей присвячено як очищенні , Так і захисту від неї злісної гидоти всякими підручними (і не дуже) засобами. А вже питання "Який антивірус краще?" є чи не найбільш заданим мені як в пошті, так і в коментарях на сайті і форумі. Сьогодні мені хочеться розповісти Вам про ряд сервісів, які дозволяють сканувати файли відразу декількома антивірусами, не встановлюючи оні (антивіруси) на комп'ютер, що вельми зручно.

Навіщо воно взагалі треба, якщо антивірус, нехай і один, і так встановлений? Просто справа в тому, що через різній швидкості протидії загрозам різних антивірусів , Нерідкі випадки, що антивірусні бази виходять, по-перше, із запізненнями (поки це вірус знайдуть, поки про нього сповістять, поки навчаться вбивати, поки викладуть свіжі бази, поки Ви їх скачаєте), та ще й у різних антивірусних програм різні набори сигнатур (тих самих баз) і може трапиться так, що один антивірус вже вміє ловити вооооон ту гидоту, а інший ще про неї не чув.

Загалом, я пропоную Вам набір непоганих інструментів для перевірки підозрілих файлів.

Використання відразу декількох сервісів

Думаю, що у багатьох бувало таке, що Ви натрапили на підозрілий exe-файл в пошті, або скачали щось з інтернету, або ж накопали десь в папці Windows , І ось ось збираєтеся цей файлик відкрити (або вже відкрили), але щось Вам якось навіває цей твір мистецтва програміста якісь підозри ..
Або ж, скажімо, Ваш локальний антивірус знайшов щось дивне, але сам не впевнений вірус чи це взагалі або ж немає, запхав оне чудо в карантин, але чорт його знає, - може це щось потрібне?

Або ж взагалі вірус проскочив повз, напаскудив, а Ви бігаєте і думаєте що робити. Як правило, в такій ситуації нерідко користувачеві радять поміняти антивірус , Що на мою думку не завжди коректно, та ще й призводить недосвідчених користувачів до проблеми, - що вибрати, чи варто ставити і куди і навіщо і .. При такій постановці питання пошук антивіруса може сильно затягнутися, що не вирішує проблеми подальшої абсолютного захисту.

..И ось тут нам і приходять на допомогу "online multi-engine scanners". Що це за штуки такі?

"Online multi-engine scanners" можна інтерпретувати як - "онлайн сканування декількома антивірусами". Часто такі сервіси називають просто мультісканери. Вони дуже важливі в вищеописаних випадках, а точніше, якщо ви сумніваєтеся в будь-якому файлі і хочете перевірити його за допомогою декількох антивірусних рішень в найшвидший термін.

У використанні мультісканери легкі і доступні і вимагають лише завантаження певного файлу в якому, власне, є підозра. Далі просто на віддаленому сервері відбувається перевірка і Вам видаються результати. Просто, швидко, зручно і зовсім не їсть ресурсів комп'ютера.

Нижче я приведу список найбільш популярних і адекватних, а так само дам загальну інструкцію з використання. Вам залишиться тільки почати все це застосовувати, але, для початку, невелика пам'ятка від самих розробників подібних сервісів (в даному випадку текст взятий з Jotti ):

Будь ласка, пам'ятайте про те, що 100% -у гарантію безпеки файлу і відсутності в ньому шкідливого коду дати неможливо в принципі, навіть в разі перевірки файлу декількома антивірусними програмами.

Завантажені файли передаються виробникам антивірусів з метою поліпшення їх продукції. Детальніше про це - в пам'ятці із захисту даних (політиці конфіденційності). Якщо Ви не хочете, щоб Ваші дані могли бути передані третім особам (і / або організаціям), не використовуйте даний сервіс (конфіденційну інформацію рекомендується перевіряти тільки встановленим на вашому комп'ютері ПО).

Сильно переживати з останньої заяви я б не рекомендував (навряд чи у когось є гостре прагнення сидіти і розглядати перевіряється Вами на віруси картинку або ворд-файлик), але таки деяку розумність проявити, можливо, варто. Особливо це актуально в разі перевірки важливих файлів великих організацій.

Тепер до списку:

 • Jotti - Швидкий, адекватний, функціональний (в плані кількості використовуваних антивірусів). З плюсів і смакоти, - підтримка російської мови. Рекомендую.
 • VirusTotal - досить популярний сервіс за рахунок свіжості та актуальності використовуваних баз. Як правило видає вельми коректні й адекватні результати. З мінусів хіба що англійська мова, але нічого складного там немає, а тому особливі знання не потрібно і проблем через мовний бар'єр бути не повинно. З приємного, - вміє брати файл за посиланням, а не тільки безпосередньо з комп'ютера, а так само перевіряти сам сайт (просто вказуєте посилання, скажімо на sonikelf.ru і чекаєте результатів про наявність шкідливого коду і вразливостей для різних браузерів).
 • VirScan.org - теж вельми улюблений мною сервіс за поєднання вищеописаних якостей в комплекті з розгорнутим докладним балкою сканування. Не знаю чому, але подобається особливо. Плюс до всього вміє перевіряти архіви під паролем.

Ну і на додачу, так би мовити на всякий випадок, ще один:

Але він більше для перестраховки в 33-ій раз ніж для реального використання бо перших трьох вистачає з лишком.

Як використовувати:

 • Переходимо на сайт мультісканера
 • Тиснемо кнопочку Browse (Огляд) або вказуємо посилання (Submit a URL)
 • Вибираємо підозрілий файлик
 • При необхідності тиснемо кнопочку Send File (Опублікувати файл)
 • Чекаємо результатів сканування і уважно їх вивчаємо
 • У разі виявлення жахів життя (в сенсі вірусів), терміново позбавляємося від файлу усіма можливими способами, а так само проводимо ретельну антивірусну перевірку комп'ютера, якщо цей файл запускався найближчим часом

В ідеалі для викорінення знайденого вірусу рекомендується встановити і використовувати один з антивірусів, який його знайшов за результатами мультісканера (в балках відображається який сканер що виявив).

до змісту ↑

Післямова

От якось так. Для постійного захисту звичайно вищеописані сервіси не підійдуть, але думаю, що вони будуть для багатьох дуже актуальні бо ми всі частенько викачуємо підозрілі програми з сайтів або з пошти. До того ж завжди є любителі добути сумнівні різниці в пошукових системах (особливо жителі онлайн-соціалок, які постійно шукають програми для накрутки рейтингу, перегляду чужих сторінок і іншої єресі, які (програми) часто виявляються звичайними вірусами). Загалом, користуйтеся, - штука корисна, якщо не лінуватися разок-другий перевірити скачані або проконтролювати підозрілий файл, запхати антивірусом в карантин.

До речі, хмарні технології віддаленого сканування розвиваються досить спритно і, думаю, що незабаром вельми скоро будуть мультісканери для постійного захисту, а не разового сканування одного-двох файлів.

Про всяк випадок нагадую посилання на статті по повному скануванню комп'ютера і усунення всілякої зловредно-злочинницькій комп'ютерно-вірусної зарази:

Користуйтеся на здоров'я.
Так само щиро прошу бути пильними, - найчастіше це рятує краще всякого антивіруса.

Якщо є якісь питання і доповнення, - буду радий коментарям або повідомленнями через форму зворотного зв'язку .

Ми в соц.сетях: ВК Facebook Twitter Telegram

А вже питання "Який антивірус краще?
Навіщо воно взагалі треба, якщо антивірус, нехай і один, і так встановлений?
Або ж, скажімо, Ваш локальний антивірус знайшов щось дивне, але сам не впевнений вірус чи це взагалі або ж немає, запхав оне чудо в карантин, але чорт його знає, - може це щось потрібне?
Що це за штуки такі?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью