• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як перевірити файл або сайт на віруси

 1. Трохи про антивірусні програми
 2. Як перевірити файл антивірусною програмою
 3. Як перевірити файл без антивірусної програми
 4. Як перевірити сайт без антивірусної програми

Припустимо, я скачав з інтернету файл. Але це якось спонтанно вийшло і я навіть не пам'ятаю, з якого сайту він був викачаний. Хотілося б перед відкриттям файлу переконатися, що він не заражений вірусами. Як же його перевірити? Варіанта два: або антивірусною програмою, або через інтернет.

Трохи про антивірусні програми

На кожному комп'ютері або ноутбуці повинна бути встановлена ​​антивірусна програма. Також не завадило б її мати і на планшеті або телефоні. Особливо це стосується початківців користувачів, а також школярів і студентів.

Моя думка ґрунтується на багаторічній роботі в сфері комп'ютерного навчання. І зі мною згодні мої друзі, які професійно займаються ремонтом комп'ютерів.

Як би акуратно ви не працювали за комп'ютером, завжди є ризик підхопити вірус. Особливо це стосується інтернету. Тому, якщо у вас немає антивірусної програми або є, але ви не впевнені в тому, що вона оновлюється, настійно рекомендую її встановити.

Кожен день з'являється купка нових вірусів, і якщо програма не оновлюється свої бази, то вона не зможе їх виявити і ліквідувати.

Антивірусів в світі існує дуже багато. Є платні, а є і зовсім безкоштовні версії. Але не всі вони однаково хороші. З особистого досвіду, я рекомендую з платних користуватися антивірусом Касперського або Eset NOD32 , А з безкоштовних - програмою Avast .

Як перевірити файл антивірусною програмою

Якщо на вашому комп'ютері встановлена ​​робоча антивірусна програма, то при натисканні правою кнопкою по будь-якого файлу або папці у відкривається меню буде певний пункт. Наприклад, при встановленому Антивірус Касперського він називається «Перевірити на віруси».

Якщо на комп'ютері інша програма, то назва може відрізнятися. Наприклад, «Сканувати програмою ESET NOD32» або «Перевірити Avast».

На цей пункт потрібно натиснути, і програма перевірить файл або папку на віруси. Якщо вона щось знайде, то вилікує, видалить або заблокує небезпечний об'єкт. Звичайно, за умови, що антивірус робочий і його бази регулярно оновлюються.

У випадку з антивірусною програмою ризик підхопити вірус вкрай малий. А якщо на комп'ютері встановлена ​​одна з перевірених програм з оновлюються базами, то він зводиться до нуля.

Під «перевіреними» я маю на увазі ті, яким довіряю я, мої друзі і більшість досвідчених користувачів комп'ютера. А саме: Kaspersky, Eset NOD, Avast, Dr.WEB.

Резюме: для того щоб перевірити на віруси певний файл або папку з файлами антивірусною програмою, потрібно просто натиснути на неї правою кнопкою мишки і з меню вибрати відповідний пункт.

Як перевірити файл без антивірусної програми

Якщо на комп'ютері з якоїсь причини немає антивірусної програми або ви сумніваєтеся в її надійності, можна перевірити файл прямо в інтернеті. Є дуже потужний сайт, який перевіряє файли не одним-двома антивірусами, а більш ніж 50-ю.

Адреса сайту: virustotal.com

Принцип простий. відкриваємо virustotal.com , Натискаємо на кнопку «Виберіть файл» і вибираємо файл на комп'ютері. Після цього натискаємо на кнопку «Перевірити».

З'явиться віконце, в якому буде сказано, перевірявся цей файл раніше, а також коли це було і які результати перевірки.

Я вам рекомендую, яким би не був результат, все одно натиснути на кнопку «Повторити аналіз» в цьому віконці. Після цього почнеться перевірка файлу і через нетривалий час ви отримаєте всю інформацію по ньому.

На зображенні видно, що файл безпечний, але однією з 53-х антивірусних програм він не сподобався. В даному випадку цим файлом можна користуватися. Але от якщо б він не сподобався більшій кількості програм, то краще такий файл видалити.

Мінуси. Якщо у файлі буде знайдено щось нехороше, сайт його не зможе вилікувати і не зможе видалити. Вам це потрібно буде зробити самостійно за допомогою встановленої на комп'ютері антивірусне програмне забезпечення (за умови, що вона знайде вірус) або вручну.

Ще один серйозний мінус - обмеження по розміром . Можна перевірити тільки файли, розмір яких не перевищує 128 МБ.

Також варто відзначити, що перевіряючи файл через інтернет, він потрапляє до розробників антивірусних програм. Тобто, здійснюючи перевірку, ви погоджуєтеся з тим, що цей файл потрапить в інші руки.

Як перевірити сайт без антивірусної програми

Якщо на комп'ютері є робоча антивірусна програма, то всі сайти, які ви відкриваєте в інтернеті, вона перевіряє автоматично. Але якщо її немає, комп'ютер весь час перебування в інтернеті знаходиться під загрозою. Адже навіть просто відкривши заражений вірусом сайт, ви можете занести його в систему.

Насправді, вихід є. Існують різні антивірусні «примочки» до браузерів. По-науковому, вони називаються плагіни або розширення. Це такі маленькі програми, які вбудовуються в браузер і перевіряють на віруси кожен відкривається вами сайт.

В общем-то, такий варіант захищає не гірше антивірусної програми. Але з поправкою, що мова йде тільки про інтернет і тільки про тих сайтах, які ви відкриваєте в браузері.

Наприклад, файли, які ви отримуєте через скайп, ці «примочки» не перевіряють.

Як додати антивірус в браузер:

В Yandex браузер такий плагін доданий за замовчуванням - спеціально включати його не потрібно.

Крім того, перевірити на віруси певний сайт або окрему сторінку сайту можна також через virustotal.

1. Заходимо на сайт virustotal.com .

2. Клацаємо по вкладці «URL-адресу».

3. У рядку «Введіть URL» вказуємо адресу сайту, який потрібно перевірити.

4. Натискаємо на кнопку «Перевірити». Через пару секунд відкриється додаткове віконце, в якому буде написаний результат.

Для більш надійної перевірки рекомендую на цьому не зупинятися, а клацнути по кнопці «Повторити аналіз». Антивіруси перевірять сайт і видадуть актуальні дані про його безпеку.

Важливо! Навіть якщо перевірка показала, що вірусів на сайті немає, це не гарантує безпеки файлів, які з нього можна завантажити. Тому рекомендую все-таки додатково їх перевіряти.

Як же його перевірити?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью