• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як розбити жорсткий диск на розділи

 1. Як правильно розбивати диск на розділи
 2. Paragon Partition Magic
 3. Видалення старих розділів
 4. створення розділів
 5. Корисна порада

Розділи - це окремі томи, які після форматування стають дисками, як C або D, наприклад. До цього питання я завжди ставлюся серйозно, тому що роблю рідко і надовго. Я не прихильник перевстановлювати Windows через кожну дрібницю або коли починають з'являтися якісь проблеми і помилки в роботі.

У більшості випадків помилки можна виправити, проблему усунути і навіть зробити систему краще. До того ж, при розбитті жорсткого диска потрібно кудись дівати всю інформацію, а знайти куди, і перекинути 1 Терабайт інформації не таке вже веселе заняття. Тому краще все робити правильно відразу.

Як правильно розбивати диск на розділи

По-перше, потрібно визначитися на скільки розділів будемо ділити. Це залежить від розміру жорсткого диска. При розмірі від 250 до 500 Гб (найпоширеніші) я раджу розбивати на два розділи. На першому буде розташовуватися система і основні програми, а на другому - дані (музика, фільми, ігри). Окремий перший розділ під систему дає можливість легко встановлювати заново Windows з форматуванням диска, не видаляючи основні дані, які будуть на диску D :.

Перший розділ рекомендую робити близько 50 Гб, другий - все інше. На вінчестерах від 1 Тб є сенс робити перший диск 60-80Гб, а решту місця одним розділом або поділити по 500-700 Гб.

Диска «C:» об'ємом 30 Гб з головою достатньо для Windows XP / 7 і всіх необхідних програм. Для Windows 8 / 8.1 / 10 бажано від 50Гб щоб в майбутньому не мати проблем з нестачею місця під файл підкачки і тимчасові файли. Звичайно ж, є можливість перевизначати розміри розділів, не втрачаючи даних, але це ризикований і тривалий процес, тому будемо робити відразу як треба. Однак, обсяги дисків D: і E: простіше перерозподіляти між собою.

Мати диски більш 500-700 Гб не бажано бо при виникненні проблем з одним диском, зберігаються дані на другому, тобто якщо що, ми не втратимо все відразу. Звичайно ж, бажано робити бекап даних.

Передбачається, що у вас є другий жорсткий диск і система з якої можна запуститися. Якщо у вас новий жорсткий диск на який потрібно встановити систему, то диск розбивається допомогою програми установки Windows .

Paragon Partition Magic

Будемо використовувати програму Paragon PM. Потрібно завантажити та встановити версію x32 або x64 відповідно до розрядністю вашої Windows .

Завантажити Paragon Partition Magic

У програми є платна розширена версія . Встановлюємо і запускаємо. На головному екрані розташовуються ярлики для швидкого доступу до простих функцій. Вибираємо «Запустити Partition Magic».

Я не люблю різні майстри, коли НЕ контролюєш процес, а в такому серйозному питанні - тим більше. Тепер ми бачимо всі наявні фізичні диски і розділи.

Видалення старих розділів

Припустимо, ми хочемо спочатку видалити наявні розділи (якщо видаляти нічого не потрібно, переходимо до наступного пункту). Натискаємо правою клавішею по потрібного розділу і вибираємо видалити (я буду працювати з диском "Sun VirtualBox virtual image").

У програмі є вбудований захист від помилкового видалення розділів. Таке буває, якщо є два і більше однакових HDD. Захист працює таким чином: потрібно ввести Volume Label (мітка тому) розділу який треба видалити, і якщо вона збігається з реальною міткою, то видалення підтверджується.

У властивостях диска в Windows XP / 7/10 мітка виглядає ось так:

створення розділів

Тепер у нас є нерозмічена область, натискаємо правою кнопкою, вибираємо «Створити розділ».

Я буду створювати перший розділ 10Гб на 40Гб жорсткому диску. У вікні можна рухати розділ, вибираючи де він буде розмічений на диску фізично, нам це не треба. Вводимо розмір нового розділу в мегабайтах, у мене 10000Мб, що приблизно дорівнює 10Гб.

Перший розділ стане диском C :, і з нього, може бути коли-то, буде завантажуватися операційна система. Тому тип розділу вибираємо «Первинний». Решта диски для даних будуть «Логічні». У цьому ж вікні вибираємо параметри форматування (форматування відбувається автоматично):

 • файлова система - NTFS
 • нова мітка тому (у мене «Perviy»)

файлова система - NTFS  нова мітка тому (у мене «Perviy»)

Підтверджуємо «ТАК».

Тепер створюємо другий розділ. У нас залишилася нерозмічена область, натискаємо по ній правою кнопкою і вибираємо «Створити розділ».

Вибираємо файлову систему NTFS, мітку тому і тип розділу «Логічний» тиснемо «ТАК».

Якщо буде більше двох розділів, то діємо також по колу.

Щоб з першого розділу могла завантажуватися операційна система, він повинен бути активним, тобто мати статус "Active". Цей прапор встановлюється автоматично при установці Windows, але при збоях це можна зробити в програмі:

Цей прапор встановлюється автоматично при установці Windows, але при збоях це можна зробити в програмі:

В Paragon Partition Magic нічого не відбувається відразу після вибору дії. Вони скупчуються в чергу, потім їх потрібно застосовувати. Застосуємо пророблене нами: видалення розділу, створення першого розділу, другого розділу і їх форматування. Натискаємо «Застосувати»

Натискаємо «Застосувати»

Чи можемо поспостерігати як програма акуратно розмічає і форматує жорсткий диск послідовно за пунктами.

Чи можемо поспостерігати як програма акуратно розмічає і форматує жорсткий диск послідовно за пунктами

Корисна порада

Якщо програма відмовляється вчиняти будь-які дії з жорстким диском, посилаючись на те, що він зайнятий або використовується іншим процесом, скористайтеся програмою Unlocker і спробуйте знову застосувати дії в Paragon'е. До речі, є непогана безкоштовна програма аналог AOMEI Partition Assistant Home Edition, яку я розглядав в статті по перенесенню Windows на SSD .

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью