• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як почистити папку Windows в Windows 7 - інструкція з скріншот для Winsxs, Installer, Temp і ін, чи потрібна ця процедура очищення системних файлів і що можна видаляти + відео

 1. Системні папки Windows 7, що вимагають очищення
 2. Як почистити комп'ютер від непотрібних файлів і сміття
 3. папки Temp
 4. Temporary internet files
 5. Winsxs
 6. Appdata
 7. System32 (DriveStory)
 8. файл Pagefile.sys
 9. Assembly
 10. Installer
 11. Завантаження (DownLoad)

При оновленнях операційної системи Windows, встановлення та модифікації програм зберігається багато інформації «про запас». Накопичуючись, вона займає багато місця на диску, сповільнюючи при цьому роботу комп'ютера. Щоб оптимізувати ОС, треба періодично очищати системні папки і файли. Але робити це слід акуратно, необережні дії можуть порушити працездатність системи. Ми розповімо, як правильно почистити Віндовс від сміття.

Системні папки Windows 7, що вимагають очищення

Система Windows 7 створює складну структуру папок, що зберігаються на всіх дисках комп'ютера і необхідних для її сервісів і роботи програм користувача. Як правило, видалення системних папок цілком неприпустимо. Однак деякі з зберігаються в них файлів вже втратили свою актуальність. Для пошуку і видалення таких файлів використовуються спеціальні засоби, включені в ОС, або розроблені на додаток до її можливостям. Далі розглянуті дії, які треба здійснювати при очищенні в основному стосовно домашньої базової версії Windows 7. Однак в інших версіях відмінності полягають здебільшого в перекладі найменувань розділів і засобів системи на російську мову.

Зазвичай провідник приховує системні папки. Щоб побачити їх, виберіть у меню «Пуск» «Панель управління» і далі «Параметри папок». Якщо у вас не відкривається закладка «Всі елементи панелі управління», спробуйте змінити спосіб перегляду: замість «Категорій» виберіть великі чи дрібні значки.

При оновленнях операційної системи Windows, встановлення та модифікації програм зберігається багато інформації «про запас»

Відобразити приховані папки

На закладці «Вид» в списку додаткових параметрів поставте крапку у самого останнього пункту «Показувати приховані файли, папки і диски».

Ставимо крапку і натискаємо ОК

Займаючись чищенням, звертайте увагу на обсяг папок. Немає сенсу втрачати час на чистку папок невеликого обсягу. Щоб зрозуміти, які папки займають найбільше місця, скачайте програму WinDirStat . Зверніть увагу, що ця програма іноді спотворює розмір папок, враховуючи кілька разів файли, на які встановлені жорсткі посилання (hard links) з різних папок. Це пов'язано з особливістю файлової системи NTFS, в якій вміст папок визначається посиланнями, не обов'язково вказують на унікальний файл.

Не поспішайте видаляти інформацію, якщо є сумніви. І обов'язково передбачте можливість відкоту: перш ніж що-небудь змінювати, переконайтеся, що архівація включена. Для цього в «Панелі управління» виберіть «Система і її обслуговування» ( «Система і безпека») або відразу «Архівація та відновлення».

Для цього в «Панелі управління» виберіть «Система і її обслуговування» ( «Система і безпека») або відразу «Архівація та відновлення»

Вибираємо розділ контролю за архівацією

Якщо архівація не настроєна, натисніть «Налаштувати резервне копіювання» і далі дотримуйтесь вказівок системи.

Непотрібна інформація, яку періодично бажано видаляти, зберігається переважно в наступних папках і файлах:

 • Temp;
 • Temporary internet files;
 • Winsxs;
 • System volume information;
 • Appdata;
 • System32;
 • Pagefile.sys;
 • Assembly;
 • Installer;
 • Driverstore;
 • Download (завантаження);

У Windows 7 є загальне засіб чистки більшості папок. Для його запуску відкрийте командний рядок від імені адміністратора. Це можна зробити, натиснувши праву кнопку миші на вільному місці робочого столу при утримуваної клавіші Shift і вибравши в меню пункт «Відкрити вікно команд». Потім наберіть команду cleanmgr, натисніть Enter, виберіть диск C: і дочекайтеся, коли засіб очищення визначить, що на ньому можна видалити.

Потім наберіть команду cleanmgr, натисніть Enter, виберіть диск C: і дочекайтеся, коли засіб очищення визначить, що на ньому можна видалити

Перегляньте пропозиції і виберіть те, що слід почистити

Зверніть увагу на дві цифри: вгорі написано, який обсяг може звільнити на вибраному диску програма (в прикладі 0,99 ГБ), а під віконцем з перерахуванням місць зберігання - скільки вона звільнить при зробленому виборі (903 МБ). Переглянувши пропозиції, виберіть насамперед ті місця, де сміття найбільше. Потім натисніть клавішу «Очистити системні файли».

Повторіть очистку на всіх дисках комп'ютера.

Як почистити комп'ютер від непотрібних файлів і сміття

Хоча універсальний засіб очищення, описане вище, дуже зручно і досить безпечно, іноді його буває недостатньо.

папки Temp

ОС створює кілька папок Temp. Загальна знаходиться в папці Windows, особисті розташовані в профілі користувача в AppData-> Local. Якщо на комп'ютері створено кілька профілів, для чищення кожного доведеться зайти в ОС під відповідним ім'ям. Щоб довго не шукати в профілі, натисніть Win + R і наберіть в відкрилася рядку% temp%. Не забудьте, що самі папки Temp видаляти не можна!

У Temp потрапляють робочі файли, які використовуються при виконанні та оновленні програм. Після завершення роботи файли більш не потрібні, але часто не видаляються. Їх можна прибрати вручну просто виділивши всі файли в папці кнопками Ctrl + A, натиснувши праву кнопку миші на будь-якому з них і вибравши пункт «Видалити».

Натисніть «Видалити»

Можливо, при цьому деякі файли не будуть видалені, система скаже, що вони вже використовуються. Поставте галочку в полі «Виконувати ... для всіх об'єктів» і натисніть «Пропустити».

Проробіть це для папки c: \ Windows \ temp і кожної особистої папки.

Temporary internet files

Тут зберігається інформація з веб-сторінок для прискорення роботи з інтернетом. При вході на сайт, де ви вже бували, браузер читає не все, що там є, а тільки зміни, що відбулися після попереднього відвідування. Це корисно, тому зазвичай папки тимчасових файлів інтернету не чистять. Тим більше що для них можна задати параметр «Що Використовується місце на диску». При перевищенні заданого розміру стара інформація віддалиться автоматично.

Якщо все ж очистити ці файли потрібно, відкрийте в «Панелі управління» розділ «Мережа та інтернет».

вибираємо розділ

Виберіть «Властивості оглядача» ( «Властивості браузера»).

Встановлюємо параметри, якщо треба - видаляємо

На вкладці «Загальні» можна встановити параметри, в тому числі розмір папки Temporary internet files. Тут же є кнопка «Видалити» для її очищення.

Якщо на комп'ютері створено кілька профілів, то і папок тимчасових файлів інтернету буде кілька. Цю операцію доведеться повторити для кожного користувача, що працює в інтернеті.

Winsxs

У папці Windows є сховище старих системних файлів, що змінилися після установки чергового оновлення ОС. Це Winsxs. Її не тільки не можна повністю видаляти, але і чистити самостійно категорично заборонено. Для очищення використовуйте описане вище універсальний засіб очищення cleanmgr. У списку сміттєвих місць знайдіть рядок «Очищення оновлень Windows», поставте біля неї галочку і запустіть очистку.

У списку сміттєвих місць знайдіть рядок «Очищення оновлень Windows», поставте біля неї галочку і запустіть очистку

Поставте галочку на цьому рядку

Однак такого рядка може і не виявитися. Справа в тому, що чистка папки Winsxs додана тільки в 2013 році оновленням KB2852386. Якщо його немає, перевірте, чи є у вас Service Pack 1. Переконатися в його наявності можна, натиснувши Win + PauseBreak або клацнувши правою кнопкою миші на рядку «Комп'ютер» в провіднику і вибравши потім рядок «Властивості».

Service Pack 1 встановлений

Якщо його у вас немає, скачайте і встановіть Service Pack 1 . Перезавантажте комп'ютер. Наступний крок - установка самого оновлення. Його можна знайти тут . Після цього рядок очищення оновлень повинна з'явитися.

Як вже говорилося вище, при роботі з системними папками має бути увімкнено резервне копіювання. Однак копії, що зберігаються в System volume information, теж займають багато місця. Крім того, папку облюбували розробники вірусів. Якщо проблема тільки в обсязі папки, обмежте доступне їй місце. Для цього треба зайти в властивості системи - наприклад, натиснувши Win + PauseBreak і на вкладці «Захист системи» натисніть «Налаштувати». У розділі «Використання дискового простору» виберіть прийнятний обсяг папки. Тут же можна видалити всі резервні копії, включаючи останню (кнопка «Видалити»).

Тут же можна видалити всі резервні копії, включаючи останню (кнопка «Видалити»)

Обмежуємо обсяг або чистимо System volume information

Альтернативний варіант - універсальний засіб очищення cleanmgr. Воно видаляє всі резервні копії, крім останньої. Запустивши його, як було описано вище, треба перейти на вкладку «Додатково» і вибрати «Відновлення системи і тіньове копіювання». Далі натиснути кнопку «Очистити» і у відповідь на такі питання підтвердити своє бажання видалити файли.

Видалення самої System volume information не фатально для Windows 7, але перевіряти цей факт не рекомендується. Однак вручну видаляти файли з неї можна, хоча розробники зробили все, щоб ускладнити це. Увімкніть, якщо не зробили цього раніше, властивість «Показувати приховані файли і папки», як описано на початку статті. Знайдіть в провіднику папку і натисніть правою кнопкою миші на її ім'я. В меню оберіть останній рядок - «Властивості». На вкладці «Безпека» натисніть «Продовжити».

На вкладці «Безпека» натисніть «Продовжити»

додаємо користувача

У списку користувачів, що мають права на папку ви побачите єдиного користувача - систему. Натисніть на кнопку «Додати». Щоб не ворожити, під яким ім'ям ви увійшли в систему, натисніть кнопку «Додатково», а потім «Пошук».

Знайдіть в спіскеімя користувача, під яким ви працюєте

Двічі клацнувши по імені в списку знайдених користувачів, ви додасте себе в число тих, хто має права на папку. Але дозволу ви отримаєте мінімальні. Щоб їх розширити, виділіть себе в списку і натисніть на верхню сходинку «Повний доступ». При цьому галочки з'являться у всіх рядках списку дозволів. Натисніть «ОК» або «Застосувати».

Додайте собі права на папку

Після цього ви отримаєте права на всі дії в цій папці. Але дійте обережно, щоб не позбавити себе можливості відновити систему в разі неполадок. Після завершення намічених робіт видаліть видані собі права, щоб ними не скористалися віруси.

Appdata

Папки Appdata розташовані в профілях користувачів і призначені для зберігання налаштувань та інших персоналізованих даних, що використовуються різними додатками. Якщо ви встановили програму, користувалися їй деякий час, а потім видалили, то нікому не потрібні конфігураційні файли залишаться в цій папці, займаючи, можливо, значне місце. Зазвичай Appdata містить три папки.

Основна з них Local, в ній міститься найбільше інформації. Тут розташовані папки Temp і Temporary Internet Files, які ми розглядали вище. Нагадаємо, що їх можна чистити, але не видаляти. Не рекомендується чіпати папку Microsoft. Видалення або очищення інших позбавить вас деяких звичних налаштувань у відповідних додатках, якщо ви ними ще користуєтеся.

Папка Roaming містить настройки такого ж роду, які можна перенести на інший пристрій. Якщо ви встановили додаток на інший комп'ютер, то просте копіювання відповідної папки з Roaming частково замінить вибір звичних для вас налаштувань. Тут також можуть бути папки, відповідні невживаних вами додатків, їх можна спокійно видаляти.

Папка LocalLow невелика і використовується декількома програмами для зберігання буферних даних. Чистити її особливого сенсу немає, вона все одно незабаром повернеться приблизно до того ж розміру.

System32 (DriveStory)

У цій папці зберігається багато важливої ​​інформації. Зайвими можуть виявитися драйвери вже не використовуваних пристроїв. Вони розташовані в папці DriverStory. Ні в якому разі не видаляйте цю папку і не намагайтеся вручну її очистити! Для цього існують спеціальні утиліти - штатна pnputil.exe або:

github 32 bit ,
github 64 bit .

Якщо ви не знаєте, яка розрядність у вашої системи, натисніть ще раз Win + PauseBreak. У групі відомостей про систему вказано її тип - 32 або 64 розряди.

Перш ніж чистити папку за допомогою утиліти, створіть резервну копію, як розповідалося вище. Далі треба встановити параметр devmgr_show_nonpresent_devices, необхідний для відображення невикористовуваних пристроїв. Для цього знову відкрийте розділ відомостей про систему (наприклад, кнопками Win + PauseBreak), виберіть пункт «Додаткові параметри системи» і натисніть кнопку «Змінні середовища». У розділі «Змінні середовища для ХХХ» (ХХХ - це користувач, під ім'ям якого ви працюєте) натисніть кнопку «Створити». Введіть ім'я параметра devmgr_show_nonpresent_devices і його значення - 1.

Встановіть параметр devmgr_show_nonpresent_devices

Потім зайдіть в диспетчері пристроїв і відключіть ті з них, які вам більше не будуть потрібні. Невикористані пристрої позначаються сірим кольором. Будьте обережні, не відключайте то, в чому не впевнені.

Поставте в меню «Вид» галочку «Показати приховані пристрої»

Завантаживши з сайту http://www.jaswindows.ru/ утиліту, відповідну розрядності вашої системи, розпакуйте в будь-яку папку. Зайдіть в цю папку і запустіть від імені адміністратора driver_cleanup.exe. Після сканування DriverStory утиліта вкаже обсяг, який вдасться звільнити. На латинській розкладці клавіатури натисніть y, щоб виконати очистку або n, якщо не хочете цього робити.

файл Pagefile.sys

Pagefile.sys називають файлом підкачки. Строго кажучи, це навіть не файл, а місце на диску, зарезервоване для зберігання інформації, що не вміщається в оперативній пам'яті (ОЗУ). Якщо швидкої пам'яті не вистачає для всіх програм і служб, що одночасно працюють на вашому комп'ютері, процесор переносить сюди частину їх інформації та при необхідності читає її з диска так, як ніби вона знаходиться в ОЗУ. При цьому знижується продуктивність, але зате не відбувається фатальних збоїв через брак швидкої пам'яті.

Якщо файл Pagefile.sys використовується дуже інтенсивно, крім зниження продуктивності зростає і навантаження на диск. Особливо чутливі до частої перезапису інформації твердотільні диски (SSD). Щоб це не призвело до передчасного виходу обладнання з ладу, подумайте, чи не варто збільшити обсяг ОЗУ. Перевірити завантаження можна, натиснувши три «чарівні» кнопки Ctrl + Alt + Delete і вибравши пункт «Запустити диспетчер задач».

Перевірте завантаження фізичної пам'яті

Чистити Pagefile.sys, зрозуміло, не можна, але зменшити його розмір відповідно до ваших можливостей і перенести на більш вільне пристрій можна. Для цього треба зайти в властивості системи і виберіть пункт «Додаткові параметри системи». Потім перейдіть на вкладку «Додатково». У розділі «Швидкодія» є одна кнопка «Параметри». Натиснувши на неї, знову виберіть вкладку «Додатково» і зверніть увагу на обсяг виділеної пам'яті.

Змініть розмір і розташування файлу підкачки

Натиснувши кнопку «Змінити», ви отримаєте можливість змінити розмір або перенести файл повністю або частково на інший пристрій.

Assembly

У деяких користувачів виникає бажання почистити папку Assembly в Windows. Дійсно, її обсяг може бути відносно великим, проте не варто втручатися в неї. Її створює і підтримує Framework. Тут знаходиться його службова інформація. Виняток становлять подпапки тимчасових файлів Temp і Tmp, вміст яких можна вручну почистити (без видалення самих папок!), Але їх розмір зазвичай невеликий.

Installer

У Windows \ Installer зберігаються інсталяційні файли встановлених програм. Вони можуть знадобитися для переустановлення і деінсталяції. Втім, для переустановлення програми краще завантажити нову версію, а видалити можна і несистемними засобами, наприклад, Total Uninstall.

Все ж повністю видаляти вміст цієї папки без особливої ​​потреби не варто. Більш надійний варіант - перемістити її на більш вільне пристрій. Для цього мало просто скопіювати папку, треба переконатися, що права на новому пристрої збігаються з вихідними і встановити м'яку посилання на нове місце (наприклад, d: \). Це робиться командою mklink / jc: \ windows \ installer d: \ installer, яку слід набрати в командному рядку, запущеної, як розповідалося на початку статті.

Завантаження (DownLoad)

Ці папки, розташовані в профілі кожного користувача, містять дані, викачані вами з інтернету. Вони добре видно в провіднику і ви завжди можете видалити з них те, що вам більше не потрібно або перенести на інший пристрій потрібну інформацію. Більш радикальне рішення - перенести самі ці папки на більш вільне пристрій так, як це описано вище для папки Installer.

Видаляючи непотрібну інформацію з диска, пам'ятайте про те, що навіть при коректних діях з системною інформацією можуть виникнути проблеми в разі таких випадкових подій, як відключення живлення, втручання вірусу і т. П. Тому обов'язково робіть резервну копію перед такими діями. Головна мета очищення - усунення перешкод для високопродуктивної роботи процесора, тому приділяйте увагу в основному великих обсягів даних. Удачі в роботі!

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью