• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як дізнатися розрядність системи Windows 7, 8, 10

Доброго години всім Доброго години всім.

Дуже часто користувачі задаються питанням про те, яка розрядність операційної системи Windows у них на комп'ютері, і що взагалі це дає.

Насправді для більшості користувачів немає ніякої різниці в версії ОС, але знати, все ж, яка встановлена ​​на комп'ютері потрібно, так як програми і драйвера можуть не працювати в системі з іншого розрядністю!

Операційні системи, починаючи з Windows XP, діляться на 32 і 64 бітні версії:

 1. 32 бітні часто позначаються префіксом x86 (або x32, що одне й те саме);
 2. 64 бітні префіксом - x64.

Про сновним відмінністю, яке важливо для більшості користувачів, 32 від 64 бітних систем - це те, що 32-х бітні не підтримують оперативної пам'яті більше, ніж 3 ГБ. Якщо навіть ОС показує вам 4 ГБ, то додатки запущені в ній, все одно будуть використовувати не більше 3 ГБ пам'яті. Такому чином якщо на вашому ПК 4 і більше гігабайт оперативної пам'яті - то бажано вибрати систему x64, якщо менше - встановлюйте x32.

Інші розходження для «простих» користувачів не так важливі ...

Як дізнатися розрядність системи Windows

Наведені нижче способи актуальні для ОС Windows 7, 8, 10.

спосіб 1

Натисніть кнопок Win + R, а потім впишіть команду dxdiag, натисніть Enter. Актуально для Windows 7, 8, 10 (прим .: до речі, рядок «виконати» в Windows 7 і XP є в меню ПУСК - їй так само можна скористатися).

: до речі, рядок «виконати» в Windows 7 і XP є в меню ПУСК - їй так само можна скористатися)

Виконати: dxdiag

До речі, рекомендую ознайомитися з повним списком команд для меню «Виконати» - https://pcpro100.info/vyipolnit-spisok-comand/ (там багато цікавого :)).

Далі має відкритися вікно «Засіб діагностики DirectX«. Воно надає наступну інформацію:

 1. час і дату;
 2. ім'я комп'ютера;
 3. інформацію про операційну систему: версії і розрядності;
 4. виробники пристрої;
 5. моделі комп'ютера та т.д. (Скріншот нижче).

DirectX - інформація про систему

спосіб 2

Для цього треба зайти в «мій комп'ютер» (примітка: або «Цей комп'ютер», в залежності від вашої версії Windows), клацніть у будь-якому місці правою кнопкою мишки і виберіть вкладку «властивості«. Див. Скріншот нижче.

Властивості в моєму комп'ютері

Перед вами повинна з'явиться інформація про встановлену операційну систему, індексі її продуктивності, процесорі, імені комп'ютера та іншою інформацією.

Перед вами повинна з'явиться інформація про встановлену операційну систему, індексі її продуктивності, процесорі, імені комп'ютера та іншою інформацією

Тип системи: 64-розрядна операційна система.

Навпаки пункту «тип системи» можна і побачити розрядність вашої ОС.

спосіб 3

Є спеціальні утиліти для перегляду характеристик комп'ютера. Одна з таких - це Speccy (докладніше про неї, а так само посилання на завантаження ви можете знайти в наведеним нижче).

Кілька утиліт для перегляду відомостей про комп'ютер - https://pcpro100.info/harakteristiki-kompyutera/#i

Після запуску Speccy, прямо в головному вікні з сумарною інформацією, буде показано: інформація Оос Windows (червона стрілка на скрині нижче), температура ЦП, материнської плати, жорстких дисків, інформація про оперативної пам'яті і т.д. Загалом, рекомендую мати подібну утиліту на комп'ютері!

Speccy: температура компонентів, інформація про Windows, залозі і ін.

П люси і мінуси x64, x32 систем:

 1. Багато користувачів думають, що як тільки встановлять нову ОС на x64 - то відразу ж комп'ютер почне працювати рази в 2-3 швидше. Насправді вона майже нічим не відрізняється від 32 бітної. Ніяких бонусів або крутих доповнень ви не побачите.
 2. x32 (x86) системи бачать тільки 3 ГБ пам'яті, в той час як x64 буде бачити всю вашу оперативну пам'ять. Тобто ви зможете збільшити продуктивність свого комп'ютера, якщо раніше у вас була встановлена ​​x32 система.
 3. Перед переходом на x64 систему перевірте наявність драйверів для неї на сайті виробника. Далеко не завжди і під все можна знайти драйвера. Можна скористатися, звичайно, драйверами від всяких «умільців», але працездатність пристроїв тоді не гарантується ...
 4. Якщо ви працюєте з рідкісними програмами, наприклад, написаними спеціально для вас - вони можуть не піти на системі x64. Перш ніж переходити, перевірте їх на іншому ПК, або почитайте відгуки.
 5. Частина додатків x32 буде працювати як ні в чому не було в ОС x64, частина відмовиться запускатися або буде вести себе не стабільно.

Чи варто переходити на x64 ОС, якщо встановлена ОС x32?

Досить поширене питання, особливо у початківців користувачів. Якщо у вас новий ПК з багатоядерним процесором, великим об'ємом оперативної пам'яті - то однозначно варто (до речі, напевно такий комп'ютер вже йде з встановленої ОС x64).

Раніше багато користувачів відзначали, що в ОС x64 спостерігалися більш часті збої, система конфліктувала з багатьма програмами тощо. На сьогоднішній день, такого вже не спостерігається, по стабільності системи x64 мало чим поступаються x32.

Якщо ж у вас звичайний офісний комп'ютер з оперативною пам'яттю не більше 3 ГБ - то, напевно не варто переходити з x32 на x64. Крім цифри у властивостях - ви нічого не отримаєте.

Для тих же, у кого комп'ютер використовується для вирішення якогось вузького кола завдань і успішно з ними справляється - їм переходити на іншу ОС, та й взагалі міняти софт - немає сенсу. Наприклад, бачив в бібліотеці комп'ютери з «самописні» базами книг, що працюють під Windows 98. Для того, щоб знайти книгу - їх можливостей більш, ніж достатньо (напевно, тому і не оновлюють їх :)) ...

На цьому все. Всім вдалих вихідних!

Чи варто переходити на x64 ОС, якщо встановлена ОС x32?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью