• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як записувати Skype-інтерв'ю з високою якістю

Часто під час тренувань я слухаю різні аудіоінтервью, які в більшості своїй пишуться через Skype Часто під час тренувань я слухаю різні аудіоінтервью, які в більшості своїй пишуться через Skype.

Але, що найцікавіше, приблизно половина таких інтерв'ю має дуже низьку якість запису. І навіть якщо контент корисний, найчастіше його складно слухати через низьку якість звуку.

Мені стало цікаво, чому у одних авторів інтерв'ю по скайпу виходять якісними, і їх приємно слухати, а у інших навіть скачувати не хочеться, тому що знаєш, що якість запису буде поганим.

І ось до якого висновку я прийшов.

Справа в тому, що є два підходи до запису таких інтерв'ю.

1. Пишемо безпосередньо в єдиний файл обох співрозмовників.

У цьому варіанті на комп'ютер заздалегідь встановлюється програма або плагін, які вміють записувати Skype-дзвінки. Приклад таких програм: MP3 Skype Recorder , Skype MX Recorder .

Далі ви просто телефонуєте співрозмовником, натискаєте кнопку запису і все. У деяких програмах навіть натискати нічого не потрібно, вони будуть автоматично записувати всі ваші розмови в окремий аудіофайл.

Співрозмовнику для надійності краще теж включити такий запис.

В кінці бесіди ви отримуєте готовий аудіофайл, в якому вся ваша бесіда записана в єдину доріжку, куди зведені голоси співрозмовників, все шуми, клацання і інші звуки, які були під час бесіди. Плюс до всього цей звук виходить не найвищої якості.

Мінуси цього підходу очевидні:

- Все пишеться в єдиний файл. Через це дуже складно буде якісно чистити шум, тому що він буде неоднорідним. Неможливо буде застосувати будь-які ефекти до голосу конкретної людини.

- В запис підуть всі небажані звуки, які виникають під час запису з боку якогось із співрозмовників, і вирізати їх буде складно.

- Сама якість запису звуку через скайп спочатку нижче, ніж в тому способі, про який піде мова нижче.

Плюси цього підходу:

+ Простота, швидкість і надійність.

2. Кожен співрозмовник записує себе сам в програмі аудіозаписи.

У цьому способі ми взагалі не ставимо програм для запису Skype, а замість цього кожен зі співрозмовників просто запускає у себе запис звуку через його улюблену програму аудіозаписи. Це може бути навіть найпростіша і безкоштовна програма Audacity.

У підсумку, коли розмова закінчена, обидва людини зупиняють запис. Потім один зі співрозмовників передає свій файл іншому, і той вже в програмі монтажу зводить доріжки воєдино.

При цьому кожну доріжку можна окремо почистити від шумів і інших непотрібних звуків, провести компресію і нормалізацію звуку.

Після об'єднання таких двох файлів в єдиний, ми отримаємо Skype-бесіду, записану з найвищою якістю. Головне, щоб у обох були мікрофони більш-менш хорошого рівня.

Як плюс цього методу ми маємо високу якість, а як мінус - більший обсяг роботи.

Обидва ці способи мають право на життя. Коли важливіше швидкість, ніж якість, використовуйте перший варіант. Якщо ж ви робите якийсь платний товар або просто хочете порадувати своїх користувачів високою якістю матеріалу, то я рекомендую задіяти другий варіант.

PS Якщо ви не знаєте, як зводити доріжки воєдино, чистити шум і робити інші маніпуляції зі звуком, то відпишіться в коментарях. Якщо заявок буде багато, я підготую такий урок в наступний випуск журналу.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью