• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як створити гаджет | Персональний комп'ютер

Гаджети робочого столу для операційної системи Windows7 і не тільки, широко поширені в мережі Інтернет у вільному доступі. Але у допитливого розуму, завжди виникне питання, як це все працює і з чого складається? Адже навчання роботі з персональним комп'ютером пов'язано не тільки з зубрінням тих чи інших дій, але ще і з глибоким поняттям, що відбувається при виконанні різних дій. Тому, цікавим має стати розгляд роботи гаджета зсередини, зрозумівши його внутрішню структуру і принцип дії ......

Гаджети робочого столу для операційної системи Windows7 і не тільки, широко поширені в мережі Інтернет у вільному доступі. Але у допитливого розуму, завжди виникне питання, як це все працює і з чого складається? Адже навчання роботі з персональним комп'ютером пов'язано не тільки з зубрінням тих чи інших дій, але ще і з глибоким поняттям, що відбувається при виконанні різних дій. Тому, цікавим має стати розгляд роботи гаджета зсередини, зрозумівши його внутрішню структуру і принцип дій.

Ми вже говорили про гаджетах для Windows 7 , Але хочу ще раз нагадати, що це таке. Гаджет або як його ще називають віджет - це невелика програма, яка виконує певне коло вузько завдань, наприклад, відображення погодного інформера на робочому столі вашого персонального комп'ютера. Раз вже ми заговорили про погодний інформері, то в даній статті, ми його і постараємося зробити. Що нам для цього потрібно? Буде потрібно лише звичайний редактор HTML, якщо його немає в вашому арсеналі програмного забезпечення, то підійде вбудований за замовчуванням "Блокнот Windows», а й звичайно підключення до мережі Інтернет, так як черпати свою інформацію наш майбутній гаджет буде звідти. Влаштовуйтеся зручніше, приступаємо.

Самий простецький гаджет складається, принаймні, з двох файлів і однієї картинки. Перший файл - це файл маніфесту, тобто документ з описом архітектури, характеристик і т.д. Цей файл має розширення - .XML і може зберігати в собі структуровані дані. Другий файл - це звичайний документ HTML містить інформацію про зовнішній вигляд самого гаджета, тобто про його стилі відображення, функціонал і т.д. У документі HTML може використовуватися не тільки CSS, але і скріптові сценарії Java Script. Ця можливість значно розширює функціональність гаджета, але при цьому ускладнює його створення. Адже крім умінь працювати з розміткою гіпертексту HTML, XML і каскадних таблицями стилів - CSS, додається ще й програмування на мові Java Script. Одним словом, файл HTML це звичайна Інтернет сторінка, які часто-густо ми бачимо щодня. І третя складова гаджета - це графічне зображення, воно може бути використано для логотипу гаджета, фону.

Переходимо до розгляду і створення файлу маніфесту. Назвемо його gadget.xml. Відкрийте редактора HTML або «Блокнот» і впишіть наступний код:

<? Xml version = "1.0&quot; encoding = "utf-8"?> <Gadget> <name> Погода </ name> <version> 1.0 </ version> <author name = "Павло"> <! - Якщо ви бажаєте відобразити логотип поруч з ім'ям автора, то додайте елемент logo -> <logo src = "globe.png" /> <info url = "www.info-lite.ru" /> </ author> <copyright> Copyright & # 169; 2011 </ copyright> <description> Гаджет робочого столу Windows7 - погода </ description> <! - Іконка гаджета, яка відображається в меню вікна "гаджети" -> <icons> <icon width = "132" height = "128 "src =" globe.png "/> </ icons> <hosts> <host name =" sidebar "> <! - Тут потрібно вказати шлях до вашого файлу HTML -> <base type =" HTML "apiVersion =" 1.0.0 "src =" gadget.html "/> <permissions> full </ permissions> <platform minPlatformVersion =" 0.3 "/> <! - Зображення, яке буде відображатися при переміщенні гаджета по робочому столу -> <defaultimage src = "" /> </ host> </ hosts> </ gadget>

У цьому коді нам необхідно вказати назву гаджета, версію, автора цієї програми і його сайт, опис гаджета, посилання на іконку і на HTML файл в якому зберігаються стилі та опис зовнішнього вигляду гаджета. Заповнити цей файл потрібно гранично акуратно, так як робота майбутнього гаджета невід'ємно пов'язана з цим файлом. Особливу увагу зверніть на посилання, що веде до документа HTML. Якщо вона буде заповнена неправильно, то гаджет працювати не буде. Так само підготуйте картинку, яку ви будете використовувати, як іконку вашого гаджета, вона теж повинна бути прописана в цьому файлі, інакше, ви його просто не побачите в повній мірі, лише опис. Після того, як ви створите цей файл маніфесту, його потрібно зберегти під розширенням .XML в кодуванні UTF-8.

Переходимо до створення файлу HTML. Розмічаємо, як звичайну сторінку сайту, без всяких премудростей. Даємо назву, наприклад, gadget.html і зберігаємо в тому ж місці, де у нас лежить файл маніфесту. Тепер, наш гаджет практично зібраний цілком. Залишилося лише роздобути код самого погодного інформера. Відразу обмовлюся, експериментувати не забороняється. Можна взяти і код інформера, наприклад, курсу валют або ще якогось. Але ми зупинимося на погодний інформері.

<! DOCTYPE html PUBLIC "- // W3C // DTD XHTML 1.0 Transitional // EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"> <html xmlns = "http : //www.w3.org/1999/xhtml "> <head> <meta http-equiv =" content-type "content =" text / html; charset = utf-8 "/> <title> Гаджет погода </ title> <style type = "text / css"> body {width: 160px; height: 70px;} </ style> </ head> <body> <! - Параметр визначення фону, за прозорість відповідає opacity = "0", допустимі варіанти від 0.1 до 1 -> <g: background id = "background "style =" position: absolute; z-index: -1; top: 0; left: 0; " opacity = "0"> </ g: background> <div id = "gadgetContent"> <! - Посилання на скрипт, який відповідає за виведення інформера погоди на сайті -> <script type = "text / javascript" src = " http://informer.hmn.ru/types/info.js?value=27612&type=10_2 "> </ script> </ div> </ body> </ html>

Перейдіть по посиланню на сайт погода , Перед вами відкриється сторінка сайту, де ви зможете вибрати потрібний вам інформер. Відзначте його і внизу натисніть на кнопку «Продовжити», в наступному вікні вам запропонують вибір з кількох кольорів і найважливіше, місто, погоду якого ви хочете знати - це можна зробити у верхній частині сторінки в випадаючому списку. Після того, як ви визначитеся з кольором гаджета і містом, натисніть знову кнопку «Продовжити». Скопіюйте код інформера і вставте його між тегами <body> </ body> нашого документа HTML. Але це ще не все. Тепер задайте стиль нашого тегу <body> </ body>, тобто потрібно вказати розмір документа. Розмір потрібен для того, щоб наш гаджет відображався правильно. Робиться це, наприклад, так: в відкриваючому тезі body прописуємо наступний рядок - <body style = "width: 160px; height: 60px;">. Ось і вся маніпуляція, тепер наша HTML сторінка матиме розмір 160х60 пікселів, що відповідає розмірам нашого гаджета. Ще потрібно задати фон нашому рукотворному творінню. Для цього після тега body пропишіть наступний рядок:

<G: background id = "background" style = "position: absolute; z-index: -1; top: 0; left: 0;" opacity = "0"> </ g: background>

Тепер, фон гаджета буде прозорий, так як параметр opacity = "0" не має значення. Значення цього параметра може бути число в діапазоні від 0.0 до 1.0, тобто від 0 до 1. Цей параметр належить CSS3 і підтримується не всіма браузерами на сьогоднішній день.
Всі етапи пройдено, залишилося перетворити наші файли і картинку в гаджет. Для цього виділіть всі створені нами елементи і клацніть правою кнопкою миші по ним. У контекстному меню виберіть пункт «Відправити» і виберіть розділ «Стисла zip папка». Якщо у вас встановлений архіватор WinRar, то потрібно вибрати пункт меню «Додати до архіву» і далі відзначити «Архів ZIP». Тобто з вище сказаного стає зрозуміло, що необхідно упакувати файли в архів ZIP. Після того, як ви це зробите, потрібно змінити розширення нашого архіву. Наприклад, у нас був архів Gadget.zip, міняємо розширення на Gadget.gadget. Зовнішній вигляд нашого архіву миттєво зміниться. Таким чином, ми отримали гаджет. Клацніть мишею по гаджету, у вікні виберіть «Встановити», в наступну мить на робочому столі, справа вгорі з'явиться гаджет, який ви створили власними руками. Можете подивитися ярлик гаджета в «Панелі гаджетів».

Для цього клацніть правою кнопкою по робочому столу і виберіть пункт «Гаджети», відкриється вікно, де ви побачите ярлик вашого творіння, якщо ви його виділіть і натиснете «Показати подробиці», то побачите всю інформацію, яку заповнювали в файл маніфесту (gadget.xml ). завантажити архів з файлами . До архіву додано редактор HTML.
Дивитися відео:

Але у допитливого розуму, завжди виникне питання, як це все працює і з чого складається?
Але у допитливого розуму, завжди виникне питання, як це все працює і з чого складається?
Що нам для цього потрібно?
Quot; encoding = "utf-8"?
Js?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью