• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Як прискорити Android смартфон або планшет (частина 1)

 1. Попереднє налаштування Android на максимальну продуктивність
 2. 1. Установка режиму електроживлення
 3. 2. Збільшення продуктивності графічної підсистеми (для Android 4.0 +)
 4. Прості способи збільшення продуктивності системи Android:
 5. 2. Видаліть невикористовувані додатки
 6. 3. Вибирайте більш «легкі» додатка
 7. 4. Вимкніть автозапуск непотрібних служб
 8. 5. Вимкніть синхронізацію з невикористовуваними сервісами
 9. 6. Вимкніть автообновление додатків в Google Play
 10. 7. Вимкніть GPS і геолокацію
 11. 8. Вимкніть анімацію
 12. 9. Не використовуйте живі шпалери
 13. 10. Приберіть зі стартового екрану зайві віджети і ярлики
 14. 11. Використовуйте Менеджер завдань
 15. 12. Періодично очищайте кеш додатків і браузера.

Існує кілька методів, як простих, так і більш складних, що дозволяють збільшити продуктивність будь-якого пристрою на базі  Android
Існує кілька методів, як простих, так і більш складних, що дозволяють збільшити продуктивність будь-якого пристрою на базі Android . Все іхми опробоваліна своїх пристроях і тепер хочемо поділитися з вами. Спочатку ми расскажемо простих прийомах, які не потребують ніяких спеціальних знань, а потім перейдемо до більш просунутим. Звичайно ж, можна використовувати тільки частина з перерахованих нижче варіантів прискорити систему Android, але максимального ефекту можна домогтися використовуючи всі або майже всі розглянуті способи в сукупності.

Для зручності сприйняття інформації ми розбили матеріал на дві частини.

::: Частина 1:::

Попереднє налаштування Android на максимальну продуктивність

Перш, ніж приступити до радикальних методів збільшення продуктивності системи, переконайтеся, що вона налаштована правильно.

Необхідно зробити наступні попередні налаштування:

1. Установка режиму електроживлення

Залежно від моделі пристрою та версії Android дані пункти в меню «Налаштування» можуть відрізнятися або взагалі бути відсутнім. Якщо розташування меню в вашому апараті відрізняється від зазначеного нижче, то дійте за аналогією. Наводимо два найпоширеніші варіанти розташування пунктів меню:

Заходимо в Настройки -> Харчування -> Режим електроживлення і вибираємо режим «Висока продуктивність».

або

Заходимо в Настройки -> Енергозбереження та вибираємо режим «Продуктивність».

Це істотно поліпшить відгук системи і прискорить роботу додатків, але може зменшити час роботи від акумулятора.

2. Збільшення продуктивності графічної підсистеми (для Android 4.0 +)

Заходимо в Настройки -> Для розробників і проставляємо галочку в пункті «Прискорити роботу GPU» (Прискорення за допомогою GPU).

Так ми налаштуємо графічний процесор на максимальну продуктивність для прискорення ігрових додатків. Можлива несумісність з деякими іграми.

Можлива несумісність з деякими іграми

Не турбуйтеся, якщо у вашому пристрої не виявиться зазначених пунктів. Швидше за все система Android у вашому пристрої вже налаштована виробником гаджета на оптимальні значення.

Далі, ми расскажемоб збільшенні продуктивності системи, яке можна отримати на будь-якому Android пристрої.

Прості способи збільшення продуктивності системи Android:

1. Встановлюйте тільки необхідні додатки

Встановлюйте тільки необхідні додатки

У Google Play містяться мільйони додатків і завжди є спокуса встановити всі і відразу. Добре подумайте, будете ліб користуватися додатком, перш, ніж його встановлювати. Адже будь-який додаток встановлене в устройствона базі Android використовує частину ресурсів системи, тим самим сповільнюючи її роботу. Десятки встановлених додатків призводять до «засмічення» системи і можуть істотно знизити її загальну продуктивність.

Встановлюйте лише ті додатки, які потрібні вам зараз, а не на всякий випадок.

2. Видаліть невикористовувані додатки

Відкрийте список встановлених додатків і перегляньте його від початку і до конца Відкрийте список встановлених додатків і перегляньте його від початку і до конца.Еслі який-небудь додаток не використовувалося тривалий час або зовсім більше не буде використовуватися, то видаліть його з сістеми.В завжди зможете відновити цю програму з Google Play, коли воно дійсно знадобиться. Видаливши всі непотрібні програми та ігри, ви не тільки звільните місце в пам'яті пристрою, але і збільшите його продуктивність за рахунок вивільнення додаткової оперативної пам'яті і отключеніяненужних служб.

3. Вибирайте більш «легкі» додатка

Якщо необхідно встановити додаток виконує певне завдання, то не поспішайте ставити перше-ліпше
Якщо необхідно встановити додаток виконує певне завдання, то не поспішайте ставити перше-ліпше. Порівняйте аналогічні програми в Google Play, оцініть їх размерс точки зору функціональності. Більш якісні і оптимізовані додатки, володіючи всіма тими ж функціями і можливостями, що і аналогіот інших розробників, займають менше місця в пам'яті пристрою і споживають менше ресурсів системи.

Наприклад, додаток «Будильник» необхідно для того, щоб не проспатьна роботу або в інстітут.Еслі функціоналу вбудованого в систему Android будильника вам не досить, то можна вдатися до установки додаткового додатка. Можна встановити просте додаток займає всього 300 Кб пам'яті, а можна -і супер крута, що займає 20 Мб пам'яті і більш. Результат роботи додатків в обох випадках буде однаковий - ви проснетесь.Но останнім додаток буде істотно гальмувати роботу всієї системи, якщо звичайно ви не плануєте використовувати своє Android пристрій тільки як будильник ;-). Аналогічно вибирайте програми та дляінших завдань.

Висновок простий, ніж «легше» додаток, тим менше воно гальмує систему. Але, є й винятки, тому найкраще перед установкою нової програми уважно вивчіть відгуки про нього.

4. Вимкніть автозапуск непотрібних служб

Заходимо в Настройки -> Програми -> Працюючі служби.

або

Заходимо в Настройки -> Керування програмами -> Працюючі.

Дивимося які служби вам не таким чином бажаний зупиняємо їх. Для того щоб ці служби більше не запускалися після перезавантаження пристрою, необхідно їх відключити, скориставшись спеціальною програмою - менеджером процесів.

Таких програм в Google Play існує дуже багато, так що розглядати конкретні ми не будем.Ви можете самостійно знайти їх і установіть.Ніже ми наведемо приклади декількох програм для управління додатками і процесами.

Відключення непотрібних служб прискорить завантаження пристрою при включенні і збільшить його загальну продуктивність.

Відключення непотрібних служб прискорить завантаження пристрою при включенні і збільшить його загальну продуктивність

5. Вимкніть синхронізацію з невикористовуваними сервісами

Заходимо в Настройки -> Облікові записи та синхронізація і на вкладці «Управління акаунтами» відключаємо синхронізацію з усіма невикористовуваними сервісами. Наприклад, в акаунті Google можна відключити синхронізацію контактів, Gmail, Picasa, календаря та інших сервісів. Залиште синхронізацію тільки з тими сервісами дані від яких вам потрібно отримувати з сетів режимі реального часу. Якщо ви не використовуєте ніякі сервіси, то зніміть галочку «Автосинхронизация» у вікні «Облікові записи та синхронізація».

6. Вимкніть автообновление додатків в Google Play

У Google Play вбудований механізм автоматичної перевірки версій встановлених додатків і їх обновленіядо актуальної версії. Цей процес відбувається в фоновому режимі і не помітний для користувача. Однак, служба оновлення, як і будь-яка інша служба, постійно знаходиться в оперативній пам'яті і використовує частину ресурсів системи. У той же час, оновити додатки раз в тиждень можна і вручну, це не займе багато часу.

Відключаємо автообновление для економії GPRS трафіку, заряду батареї і поліпшення загальної продуктивності системи.

Для відключення автооновлення додатків робимо наступне. Заходимо в Google Play -> Налаштування і знімаємо галочки з пунктів «Повідомлення» та «Оновлювати автоматично». Попутно ставимо галочку «Оновлення тільки через Wi-Fi» для економії GPRS трафіку і, відповідно, збільшення часу роботи від батареї.


7. Вимкніть GPS і геолокацію

Якщо не планується використовувати телефон або планшет як навігатор, то можна відключити службу GPS. При активованої службі GPS батарея пристрою розряджається швидше.

Заходимо в Настройки -> Координати ( «Місцезнаходження» або «Дані про місцезнаходження» і т. П.) І прибираємо галочки з усіх пунктів (це повністю відключить визначення місцезнаходження).

Картографічні сервіси такі як Google Карти або Яндекс.Карти використовують дуже багато ресурсів пристрою та при виході з програми продовжують працювати у фоновому режимі. Якщо є необхідність в такому сервісі, то залиште тільки один додаток, а решта видаліть.

8. Вимкніть анімацію

Анімація вікон і переходовв системі Android виглядає ефектно, але вимагає додаткових ресурсів системи. Якщо швидкість роботи пристрою вам важливіше красивих ефектів відкриття вікон, то відключаємо анімацію.

Заходимо в Настройки -> Екран -> Анімація і вибираємо пункт «Без анімації».

або

Заходимо в Настройки -> Для розробників, шукаємо пункти відповідають за анімаціюі вибіраемв них значення «Відключення анімації» або «Без анімації» (в зависимостиот пристрої).

Заходимо в Настройки -> Для розробників, шукаємо пункти відповідають за анімаціюі вибіраемв них значення «Відключення анімації» або «Без анімації» (в зависимостиот пристрої)

9. Не використовуйте живі шпалери

Живі шпалери - це красиво, але перед нами стоїть завдання збільшення продуктивності пристрою, а тому, приберіть живі шпалери зі стартового екрану і видаліть їх з системи. Встановивши красиву статичну картинку, ми нічегоне теряемв плані естетики, але отримуємо дуже істотне прискорення системи Android і збільшення часу роботи від батареї.

10. Приберіть зі стартового екрану зайві віджети і ярлики

Віджети і ярлики додатків на стартовому екрані - це головне достоїнство Android пристроїв. Але не варто зловживати можливостями системи і розміщувати максимальне їх колічество.В врешті-решт, все це різноманітність віджетів постійно «висить» в оперативній пам'яті пристрою і підключає для своєї роботи додаткові сервіси та служби.А частина віджетів ще й оновлюється через інтернет. Все це вимагає додаткових ресурсів системи і поніжаетее чуйність.

Проаналізуйте, як часто використовуються встановлені віджети і ярликіна стартовому екрані і видаліть всі непотрібні.

Якщо інтерфейс вашого домашнього екрану дозволяє використовувати безліч додаткових вкладок (екранів), то скоротіть їх колічестводо мінімума.Так звільниться трохи місця в оперативній пам'яті для більш важливих завдань.

У Google Play є одна не дуже вдала функція, яка автоматично додає віджети і ярлики знову встановлених додатків на стартовий екран пристрою, тим самим «замусорівая» його. Позбавляємося від цієї непотрібної функціональності наступним чином:

Заходимо в Google Play -> Налаштування і знімаємо галочку з пункту «Автоматично додавати віджети».

11. Використовуйте Менеджер завдань

В системі Android є вбудований Менеджер завдань за допомогою якого можна закрити додатки, що не іспользуютсяв даний момент, вивантаживши їх з памяті.Ето дозволяє звільнити оперативну пам'ять для поточних завдань. У Google Play можна так само завантажити Менеджери завдань від сторонніх розробників. Приклади, дивіться нижче.

12. Періодично очищайте кеш додатків і браузера.

Заходимо в Настройки -> Програми -> Керування програмами. Натиснувши на додаток, заходимо в його властивості і натискаємо кнопку «Очистити кеш». Так ми ізбавімсяот застарілих даних і прискоримо роботу додатків.

У Google Play можна знайти безліч програм менеджерів завдань дозволяють керувати програмами, відключати невикористовувані служби і очищати кеш додатків. Однією з таких програм з розряду «все в одному», є додаток Clean Master з російськомовним інтерфейсом. Дуже просте і інтуїтивно зрозуміле додаток, працює як на Android смартфонах, так і на планшетах.

Спеціально для планшетників є ще одне аналогічне додаток Memory Cleaner for Tablet. Ми не будемо описувати всі подібні програми, так як ви можете самостійно знайти їх в Google Play і випробувати сподобалися.

Ми не будемо описувати всі подібні програми, так як ви можете самостійно знайти їх в Google Play і випробувати сподобалися

Ми розглянули прості способи збільшення продуктивності Android пристроїв. Про більш складних способах читайте у другій частині матеріалу.

Якщо вам допомогли ці поради або ви знаєте інші способи збільшення продуктивності Android пристроїв, поділіться ними в коментарях.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью